Avengers 2: Vek Ultrona

• Česko Avengers: Age of Ultron (viac)
USA, 2015, 141 min

Pokus miliardára Tonyho Starka oživiť program na udržanie celosvetového mieru sa skončil neúspechom. Navyše jeho tím nechtiac prebudil ničivé sily neznámej umelej inteligencie, ktorá chce vyhladiť nedokonalé ľudstvo z povrchu Zeme, a zrazu je v stávke osud celej planéty. Po zásahu proti zločineckej spoločnosti Hydra a analýze kameňa z Lokiho žezla povstal zlovoľný ničiteľ Ultron a zdá sa, že disponuje takou desivou silou, akej tentoraz nedokážu čeliť ani Avengers. Jeho robotickú armádu riadi geniálna umelá inteligencia, ktorú nedokáže prekonať žiaden živý tvor. Ultron plánuje zničiť svojich protivníkov - tím Avengers, a potom celé ľudstvo, pretože je zúfalo nedokonalé. Ochrancovia Zeme a najväčší superhrdinovia Iron Man (Robert Downey Jr.), Captain America (Chris Evans), Thor (Chris Hemsworth), Hulk (Mark Ruffalo), Black Widow (Scarlett Johanssonová) a Hawkeye (Jeremy Renner) sa musia znova spojiť, aby zachránili svet. Na svojej ceste za spásou ľudstva sa stretnú so starým priateľom, ktorý má novú tvár aj meno Vison (Paul Bettany). Zároveň spoznajú dvoch nových hrdinov s nadľudskými schopnosťami. Dvojičky Wanda Maximoffová, alias Scarlet Witch (Elizabeth Olsenová) a Pietro Maximoff, alias Quicksilver (Aaron Taylor-Johnson) však pracujú pre nepriateľskú spoločnosť Hydra. Osud sveta závisí na nových krehkých spojenectvách s dávnymi priateľmi a novými superhrdinami, ale aj na nečakaných zvratoch osudu. A vyvrcholí veľkolepým filnálnym stretom síl Dobra a Zla. (TV JOJ)

F.man

Větší a dražší, ale taky plošší a stupidnější. Marvel v druhých Avengerech vsadil všechno na akci a bohužel zabil jakýkoli zajímavější příběh. Pořád to je samozřejmé skvělá komixová jízda, která nabízí spoustu obrovských scén a ještě více akce. Ale to je vše. Paradoxně nejlepší přitom v v Age of Ultron jsou dějové, kecací scény. Příště prosím zase trochu ubrat. You get hurt, hurt 'em back. You get killed... walk it off. ()

Tryskomyš

Avengers u mě vždy oscilují mezi 80 - 100%. Iron Mana miluju, a to bezvýhradně. Od Roberta přes Gwyneth až po jeho obleky. A taky mě hodně baví ten zelenej Grinch. Perfektní akce, všechno super, jen mě trochu vytáčí ta dějová linka. Pro tentokrát 90 %. ()

mad_ness

Nasrac 3D aj s okuliarmi za ojro. Zaslúžilo by si to rewatch ale bez následnej migrény... mám pomalý fokus, čo mám robiť. Jo a kým sa dostanem k veci, ocením ešte publikum, vystihla som to najlepšie doposiaľ. Bez srandy. Kay, takže Paul Bettany vo forme. Skaja nebola jediná, kto dostal viac priestoru, ja osobne som nadšená z Bruca a dokonca aj z tej... korelácie! Renner sa definitívne nemusel cítiť ako robot, zrejme si buchol po stole, alebo ja nevjem uš. Anyway, všetky komiksovky sú drahé pornovizuálne sračky, na ktoré plánujem míňať peňeži aj naďalej a jediná zlá vec, bol môj výber 3D. Šťastie, že Joss nie je chirurg, lebo nechávať niečo tak otvorené... ()

Kryton

Bla Bla bla - Nerdi a nenerdi, dámy a pánové, děti a dospělí co si stěžujete? Dvojka Avengers je opět povedenou marvelovkou a výborná komiksová týmovka. Pokud by mi někdo před 10 lety řekl, že se natočí povedená týmovka, tak se mu vysměji. Samozřejmě tu byli X-meni. Tam však se dají hodnotit kladně hlavně Singerova působení u mutantů. Avengers před 3 lety přesvědčili celý svět. Hodnotit, že první "evendžři" byli lepší je strašně jednoduché a takovou nálepku hodí okamžitě kdejaký rádoby recenzent. Až se mi tady chce odcitovat výbornou scénu s kritičkou z Birdmana. Avengers tehdy nejsou Avengers nyní. Pokud si nedáte práci a opravdu se podíváte na vše, co následovalo k Ultronovi, pak přijdete o polovinu pro/zážitku. Jednak hodně pomohl Captain America: Winter Soldier, Iron Man 3 a svým způsobem i Thor 2. Navíce bych doporučil seriál Agents of S.H.I.E.L.D.S., který se dobře propojil s Age of Ultron. Do toho ovšem unikají nekomiksovým divákům jemné nitky (už netančím na nitkách!), které mají vést k dalším filmů a příští fázi. Wakanda nikomu nic neřekne, ale až přijde Black panther - bam! Nesoulad Capa a Tonyho Starka - Civil War bam! Kameny nekonečna (raději beru Infinity Stones) - Thanos bam! Tady nechci vysvětlovat kolik toho Whedon narval do jednoho filmu. Je toho mnohem více, než v předchozích Avengers, kde se i komiksem nepolíbení bavili dobře. Tady je opět tuna zábavy, skvělých dialogů a dech beroucích akčních scén, ale ... nyní se tu rochní i komiksový fanda. To je ten rozdíl, který jsem okamžitě měl v kině. Děj se nikam neubírá a střídají se lokace? Lidi by si měli pustit předchozí film. Všechny lokace/místa jsou důležité pro posuv děje. Sokovia - Wakanda - Jižní Korea - Sokovia. To vše jede v přímé linii zrodu Ultrona, který je skvělý a zároveň jiný než Loki. Loki byl více rocková hvězda, kdežto Ultron je ten drsný brácha terminátora. Pominuli, že jeho zrod je jiný než v komiksu - Ant-man lidičky Ant-man ho stvořil! Mám však pocit, že Whedon celý zrod Ultrona pojal nábožensky. Místama se to měnilo v podobný odkaz jako Man of Steel. Neb člověk si nesmí hrát na Boha. Jen mě v některých scénách s Ultronem přišlo, že se až moc střihalo. Je to znát na prvních minutách s Avengers. Ultron si postupně prověří všechny z týmu, ale jeho souboje s Tonym/Iron Manem jsou doslova otec vs syn - bůh vs adam. Digibordel? No snad jenom pokud se na film podívate ve 3D. Totálně zbytečná konverze, protože film není pro 3D točený ani připravený. CGI je vkusné a nevadilo mě, jako to chcete Hulka alá Lou Ferrigno ze 70.let http://www.csfd.cz/film/70598-incredible-hulk-the/? Komiks, který baví a i nutí myslet. Whedon je KING! Hodnocení OST: Spojení Elfman a Tyler je asi podobná dvojce Zimmer a Howard u Batmana. Jeden tomu dává dynamiku a ten druhý temnotu. Mnohem lepší soundtrack než od Silvestriho v minulém filmu. 9/10 ()

draggo

Formálně je tu všechno OK, ale Marvelovek a jinejch komiksáren bylo v poslední době tolik, že mě pouhý slušně udělaný naplnění omletýho schématu nebaví. Třeba dvojka Kapitána Ameriky nebo Strážci galaxie vnesli do žánru něco novýho, ale dvojka Avengers jede ve starejch vyjetejch kolejích, kde nic moc nepřekvapí. První Avengers byli onehdy pecka hlavně díky tomu, že poprvé svedli marvelovskou partu dohromady. Dvojka se už na tenhle efekt spolíhat nemohla, ale bohužel oproti jedničce nenabízí nic nového a ve spoustě věcí (příběh, záporák) mi přijde mnohem slabší. Vlastně se mi celej film rychle vykouřil hlavy a jenom matně si vybavuju, o čem že to vlastně celý bylo. Efekty a akce byly samozřejmě pěkný, ale to u Marvelu už považuju za samozřejmost a jenom z toho se dobrej film uvařit nedá. Avengers 2 nejsou vyloženě špatní, je to takový ten typický oddechový průměrný blockbuster, kterej člověka +- zabaví. Jenže mě to zrovna tady přijde trochu málo. /65% a 3*/ ()

FFilipCZ

V podstatě srovnatelné s jedničkou - což ale neberte jako negativní komentář, ba naopak. V dnešní době několikadílových filmů je celkem problém udržet laťku nahoře. Měl jsem trošku problém rozpoznat některé z hrdinů, jelikož se nijak výrazně v Marvelovských postavách nevyznám (samozřejmě až na ty nejznámější). Opět oceňuji přiměřenou dávku humoru, která se mi líbila i v jedničce. Noo..vlastně...když teď tak sepisuji ten komentář a hledám, co bych ještě napsal, moc mě toho nenapadá a moc mi toho v hlavě neutkvělo, bohužel budu muset ze čtyřky spadnout na trojku. ()

hous.enka

Na Avengers: Age of Ultron jsem se koukala v pohodlí domova a musím říct, že jsem docela zklamaná. Jo, akce stíhá akci, Iron manova pěst tam pořád poletuje, Hulk je věčnej pod parou, Thor je tajemnej až běda a Black Widow se snaží být nečitelná jak čínský písmo, ale jako celek je to nuda. Tyhle Avengery nedrží nic pohromadě a tak není divu, že se už v půlce filmu rozpadnou na pár dílků, které se vzájemně nechápou. Není to špatně udělaný komiksák a obsazení je pořád výborné, ale chyběly mi vtípky Hulka a Iron mana, postrádala jsem nějaký příběh, dějovou linku. Tohle řezání do všeho, co se pohne, mi příliš připomíná počítačovou hru, a to mě mrzí. Jednička byla výborná a Joss Whedon pro mě doteď byl zárukou super bijáků. ()

VojinRyan

Tak druhá projekcia za mnou ( a určite nie posledná ), tak sa môžme pustiť do rozboru filmu. Hneď na úvod len spomeniem, že Whedon splnil všetko, čo sľuboval pred premiérou a dokonca pridal aj niečo navyše. Začnem tentokrát od konca. Záporák výborný v podaní Jamesa Spadera, čo by "voice" Ultrona. Whedon mu dodal dobré "hlášky" a ten jeho arogantný prístup k veciam a nutnosť sa vyvíjať. Ale k záveru filmu málinko oslabol (podaj by nie, keď dostal facku od Hulka) na svojom pláne. Ale bol dostatočný dôvod nato, aby sa dali Avengers zase dokopy. (Ale u mňa ostáva zatiaľ najlepší záporák WS). V skratke čo sa týka hudby, netreba očakávať nové tóny, Tyler spolu s Elfmanom sa držia starých dobrých nôt pána Silvestriho. Takže tu platí, čo bolo dobré predtým je aj teraz a bude aj potom. Jednoducho tá hudba k tomu sedí tak prečo ju meniť nie?? Ale malinké zmeny tam boli. A teraz k filmu. Ešte len spomeniem, že vážne nechápem niektoré reakcie ľudí na tento film. Čo sa im vlastne nepáčilo?? Ale to je ich názor. Whedon Vás ponorí hneď od začiatku do akcie a neupustí od nej až do konca (ak nerátam malé odbočky). Ale to je to, čo Whedon vie robiť. Tá jeho bravúrna kamera, ktoré s Vami všade ide a všetko vidíte do detailov. Žiaden zbesilý strih. Krása. A vždy do doplní svojími vtipnými hláškami "ala" Whedon. Je vidieť, že je fanúšik. Je pravda, že film nemá žiadnu "singl" wow scénu, pretože každá scéna je niečím výnimočná a originálna. Všetko ťahá k dokonalosti, že mám pocit, že viac dokonalejšie to už ani nemôže byť. Opakujúce sa prvky z prvého dielu a s tým aj niektoré scény nie sú otravné, ba naopak, smejete sa ešte viac. Pretože Whedon vždy dokázal prekvapiť a nie je tomu inak ani tu. Čo sa týka nových postáv, tak najviac Vás uchváti Vision a ten jeho "detský a naivný" pohľad na svet. ( to povedal on! ). Ale má svoj priestor k záveru filmu a som veľmi zvedavý, ako sa to s ním bude vyvíjať naďalej. A samozrejme je tu Scarlett Wich v podaní krásnej a talentovanej Elizabeth Olsen, Jej postava ma prekvapila a dokázala ju zahrať veľmi dobre. A to nehovorím o jej schopnostiach. Ako povedala Hill, je veľmi čudná. Ale pasuje to k nej, ako riť na šerbeľ. Teraz k toľko ospevované mu Hawkayovi a jeho veľkej úlohe vo filme. Je to tak. Je dôležitá a aj pekne vykreslená od Whedona, kde ma dokázal najviac prekvapiť, ak nerátam jeho zmeny vo vzťahoch medzi niektorými Avengermi. To si ešte musím objasniť v komikse!. K Quicksilverovi dodám len toľko, že má rád cukríky. Film sa nedá rozdeliť na výborné scény a menej dobré scény. Tu to ide ako namazaný stroj celých 141 minút, ktorý sa s Vami zastaví až po titulkách. Kde aj tak príde "nečakané" prekvapenie v podobe, že nie je potitulková scéna!! (ak sa to ešte raz niekto opýta v diskusii tak ju pôjdem asi sám natočiť, aby sa už nepýtali.) Ale tá stredná je očakávaná a veru som zvedavý ako to bratia Russoovci spravia, Pretože Whedon im zanechal veľmi dobre rozbehnutú sériu a nastavil laťku tak vysoko, že i Godzilla nebude mať problém ju podliezť, keď sa bude nosiť na chrbte King Konga. Všetkými desiatimi doporučujem vidieť, už len kvôli Hulkovi a Visionovi a hláškami nabité scény. 100% - 5*. () (menej) (viac)

maddy

Kúzlo prvého filmu je síce preč, ale skutočne to je taký problém? Druhý Avengers totiž zákonite nemôžu zopakovať to čo prvý film, kedy sa na plátne stretli protagonisti rôznych komixových sérií a niečo podobné sme vo filmovom svete nevideli, a ani sa o to silou mocou nesnažia. Je to viac menej more of the same, MUCH more of the same. Je to teda stále len ďalšie generické dobrodružstvo? Bez akéhokoľvek vývoja postáv, bez ikonického záporáka? Alebo bez štipky originality? Áno, je! Ale ktorá Marvelovka nebola?! Veď aj tí, z kampane originálne pôsobiaci, minuloroční Strážcovia Galaxie nakoniec nepriniesli nič iné načo sme u Marvelu boli už dávno zvyknutí okrem pár netradičných postáv. Každá Marvelovka je predsa o tom istom, blockbusterová stávka na istotu, v ktorej sa zneškodňuje ďalší z tuctových záporákov a zachraňuje svet v čo najfarebnejšom vizuálnom podaní. Je to však stále ultimátne zábavné akčné blockbusterové remeslo? JE! Tak čo viac chcieť od filmu, v ktorom behá zelený obor, dlhovlasý blonďák s veľkým kladivom alebo panic v modrých slipoch. V prípade Avengers 2 divák vopred presne vie do čoho ide, čo a v akej podobne dostane a presne to sa mu aj dostáva. Čo v podstate platí pre všetky Marvelovky v kinách. Za mňa sú však druhí Avengers lepší ako jednotka, ktorá miestami dosť kolísala v tempe. Age of Ultron už totiž šliape na plné obrátky a je vygradovaný do maximálnych výšok. Jednoducho ultimátna letná blocbbusterová zábavka v tej najčírejšej podobe. Čakať od toho nejaký nečakaný zvrat, prekvapenie alebo čokoľvek nové je úplne zbytočné. Ultron je akčný od začiatku v zasneženom lese po záver kdesi na hrade, len s malým zaváhaním na Hawkeyeovej farme. Whedon navyše stále vie perfektne pracovať s dialógovým humorom a tak druhí Avengers ešte viac sršia vtipom. K dispozícií majú šesť jasne vyprofilovaných postáv medzi ktorými funguje brilantná chémia, o ktorú sa samotný film ani starať veľmi nemusí, pretože funguje tak nejako automaticky, keďže ako diváci už máme osudy jednotlivých postáv dávno a niekoľkokrát za sebou. Ich excelentné slovné podpichovanie je tak zábavnejšie v závislosti od toho kto ako pozná jednotlivé Marvelovky a orientuje sa v tomto fiktívnom svete a jeho vzťahoch. Väčšie množstvo postáv vôbec nevadí, pretože Whedon ich vie stále rozložiť tak, že nikto nepôsobí menejcenne, ale ani navyše. Po celých 140 minút sa v nich nie je najmenší problém orientovať, vrátane nováčikov ma každý dostatok priestoru a divák vždy vie kto je kde a prečo robí to čo práve robí. Štandardná príbehová výplň o ďalšej záchrane sveta plne postačuje na rozpútanie tejto jazdy a navyše sa v nej predstaví doposiaľ najzaujímavejšia postava Vision. Filmu sa dokonca v závere podarí prekvapiť smrťou jednej podstatnejšej postavy, čo je aspoň malá zmena oproti doterajším Marvelovkám, kde divák vopred vie, že okrem záporákov sa nikomu nič stať nemôže. A že to nemá žiadne vyslovené eye-candy momenty ako napríklad krúženie kamery okolo formácie superhrdinov ako v prvom filme? Tie ani nepotrebuje, Age of Ultron je jedným dlhým 140 minútovým eye-candy momentom, ktorý sa nepotrebuje spoliehať len na tých pár efektných momentov. Áno, je to iba veľký, hlučný, akčný blocbuster, z ktorého však nebolí hlava a v závere neprechádza do neprehľadného digitálneho/CGI bordelu (séria Transformers si môže brať príklad), napriek tomu, že merítko veľkoleposti hrotí až do maximálnych výšin (doslovne). Výsledkom je tak mohutná blockbusterová jazda, s takmer nepretržite zábavnými 140 minútami. Nič viac, nič menej. A čo viac si od podobných infantilných komixoviek priať? Takže popcorn do ruky a užiť si to na čo najväčšom plátne. PS: Môžete sa so mnou hádať, ale Marvel ide stále tou infantilnou cestou. Ani kúsok sa nehrá na seriózny prístup (X-Men), nebodaj temnosť (Dark Knight trilógia). CELKOVO: 4,5* (9/10) () (menej) (viac)

agentmiky

Tak jsem konečně viděl ten asi nejočekávanější film roku 2015.Musím se teda přiznat,že jsem čekal trochu víc.Zajisté si nemohu stěžovat na akci,které zde bylo habaděj,ale někdy to bylo strašně přeplácané a už to ani nedávalo smysl.Všichni herci hrající Avengers mi přijdou sympatičtí,najde se zde pár skvělých hlášek,bitvy jsou epicky natočené,ale na druhou stranu příběh je hodně předvídatelný.Hlavní záporák Ultron nebyl špatný,ale lepší varianta by neuškodila.Docela mě štve,že se v dalším díle neobjeví Quicksilver.Určitě se těším na nové tváře Avengers,hlavně na spolupráci s Visionem.A ukázka s Thanosem na konci mně velmi navnadila.Skvělý film,ale mohl být ještě lepší.Hodnocení:80% ()

Adasin

Začátek byl skvělý, postavám se nedá nic vytknout a ve filmu se našlo hodně zajímavých momentů, avšak film v půlce ztrácí dech a finále mě zklamalo, což je po výborné jedničce škoda. 7/10 ()

SaNcHeZ_cz

Rozlučka Josse Whedona s Marvelovským univerzem nedopadla úplně nad očekávání. Místo dalšího zásadního snímku, který bude podtrhovat dominanci Marvelu na poli komiksovek, se do kin dostává vcelku rozpačitá a především nudná komiksová podívná, kde sice všichni všechno řeší, vše je osudové, všude vše bouchá, je tam neskutečné množství trochu nepřehledné akce a veškeré akce mohou mít dalekonosné a tragické následky, veškerá lidskost a ono emocionální jádro jakoby se ze snímku vytratilo. Scénariticky nezvládnutá kapitola se tak spíše než další nesmírně důležitou kapitolou, stává nevyrovnaným následovníkem odkazu jedničky, který zůstává nepřekonán, stejně jako zbylé perfektně vyvážené marvelovky. [65%] ()

Alqarin

Pořád klukovsky zábavný a přepálený a přitom vůbec ne skoupý na emoce. Akci občas brzdí a kazí mocnostní paradoxy, ale grády má stejně (a k tomu nebývalou spotřebu motorek). Finální fajtka v detailech je žůžo a konec jakbysmet, dokázal mi připomenout, proč přesně mám tyhle postavy tak rád. Whedon to zvládnul. (A doufám, že se mu random holka v noční košili řádně odvděčila za to, že ji nacpal všude, kam to šlo) ()

MartinezZ

(Komentář obsahuje spoilery!) ~ Všichni umřou, dvakrát! (vidíte, já vám říkal, že budou spoilery, vaše smůla. Teď už ale fakt spoilerovat budu :) ~~~ Slabší odvar prvních Avengers, kterýžto film měl prostě švih a vygradoval postupně do perfektní akce, byl tam humor i to vypadalo dobře a akčňák to tak byl na jedničku. Dvojka bohužel vyznívá jako nějaké okamžité pokračování, kdy začátek navazuje přímo na S02E19 Agents of S.H.I.E.L.D. a bez toho mi to přišlo jakési... divné a bez začátku (proč se tam pachtí...?). Akce byla hřmotná a tak nějak.. čím více se toho valí, tím lépe. Smysl mi nedávalo ani Starkovo chování, kdy opakovaně vstupoval do stejné řeky, Hawkeyho rodinka (cože?), plačtivá historie Black Widow a jeí cvrlikání s impotentním Hulkem, některé postavy se objevily skutečně jen na pár vteřin, takže by bylo lepší, kdyby se tam vůbec neobjevily, jiné se přidali na stranu dobra nějak moc rychle (Scarlet Witch), Quicksilver zdechnul, ségra si zařvala a je klid, přičemž Quicksilver se buďto už neobjeví nebo obživne v pozdějších filmech, protože má přeci vylepšenou fiziognomiii a rychlejší léčení, Ultron usiluje o zničení země a lidstva, ale nechají ho jít, ačkoliv již taje pod třemi paprsky (???), ta růžová karkulka s šutrákem na čele se prostě zjeví a tak nějak to všichni berou jako samozřejmost a není jim divné, co všechno umí... No, jako akční film to stále není špatné a pokud žerete komiksové týmovky připočtěte si minimálně hvězdičku, ale tak nějak to na mě působí jako povinné pokračování, kdy je na sebe nasypáno tolik těch dobrých nápadů, které jsme v dřívějších filmech nevyužili. Přišel jsem, viděl jsem, zkonzumoval jsem. Et Finis. ()

Paxxx.cz

Pokračování se nese v podobném stylu jako první díl- skvělé efekty, solidní akce, kupa vtipných hlášek. Když se zrovna nic nedělo tak film trochu ztrácel grády a místy jsem měl pocit rozkouskovanosti. Všechny postavy navíc neměly dostatečné množství prostoru (zvlášť když jich tu bylo daleko více než v prvních avengers). Nicméně jde o film, který bude diváky nejspíše bavit (hlavně skalní fanoušky marvelu) a to i přesto, že příběh nemá takovou kvalitu jako jednička a v několika momentech šlo nalézt inspirace z jiných filmů. Já odcházel z kina spokojen i když první díl byl dle mě lepší...75%. ()

Bakllazaan

Neni to 100%, ale v ramci zanru rozhodne ano. Zivejsi nez prvni dil a nemastny dej se skryje za poradnou kradaci pribehu a charaktery postav, ktere maji o neco vice osobnosti nez minule. Takhle má komiks vypadat. Kdo nema rad recyklaci a jednoduchost komiksu, nebude mit rad ani tohle. ()

javak810i

U Marveláckých filmů v posledních několika letech pro mne zatím vždy platilo, že každý sequel předčil svého předchůdce. Avengers: Age of Ultron to ale měli po výborném prvním dílu hodně těžké, a také se jim to nepodařilo. Jádro zábavy sice zůstalo stejné, to znamená, že se i tady dočkáme monumentální akce plné dech-beroucího CGI i peprných scének a slovních přestřelek mezi hlavními hrdiny. Přesto ale celkově nepůsobí tak uceleně a "sebejistě", jestli by se to tak dalo říci. První Avengers měli jasně daného a charismatického záporáka a celý film postupně gradoval až do velkolepého finále. Tady si ovšem člověk připadá chvílemi jako na houpačce a absence postavy Lokiho nepotěší, stejně jako místy lehce cedníkovitý scénář. Každopádně i přes to jsem se opět náramně bavil a jako akční popcornová zábava poslouží noví Avengers více než dobře, Asi jako Strážci Galaxie minulý rok. Za mě lepší 4* ()

Vxxx

What about the elevator? Elevator isn't worthy..." První hodinu jsem si říkala, že jsem teda čekala víc, ale hodinu a půl dlouhé finále to pekelně zachránilo. Dějově to maličko pokulhává, ale na druhou stranu jsem se dočkala pořádné dávky humoru! Což je pro Marvela normální, ale tady jsem se nasmála fakt extrémně. Bohužel většina vtipů byla zabita v překladu titulků :-/ Ale film jako takový je to super! Nejraději bych se na něj šla podívat hned znovu. 5* ()

Desátému Rychle a zběsile ujel rozpočet

Desátému Rychle a zběsile ujel rozpočet

18.11.2022

Jako by nestačilo, že desáté Rychle a zběsile muselo vyměnit režiséra Justina Lina (Star Trek: Do neznáma, Rychle a zběsile 5), který nevydržel pracovat po boku egoisty Vina Diesela, za rutinéra… (viac)

Joss Whedon se vrací do televize

Joss Whedon se vrací do televize

15.07.2018

Režisér prvních dvou Avengers Joss Whedon se mezi geeky poprvé proslavil díky seriálu Buffy, přemožitelka upírů. Od té doby měla jeho kariéra jenom vzestupnou tendenci, jenže pak přišlo zklamání řady… (viac)

Toby Kebell půjde po krku Vinu Dieselovi

Toby Kebell půjde po krku Vinu Dieselovi

28.06.2018

Akční komiks Bloodshot s Vinem Dieselem (Rychle a zběsile) v hlavní roli se pomalu přesouvá před kamery a nyní bylo konečně taky oznámeno obsazení hlavního záporáka. Postavu nelítostného Axe,… (viac)

Black Panther velkolepě ovládl kina

Black Panther velkolepě ovládl kina

19.02.2018

Dlouho to vypadalo, že je značka pro blockbuster to nejdůležitější. Teď se však ukazuje, že je (minimálně) stejně důležitá i péče o ní. Kdybyste se před pár lety zeptali, jestli za první víkend utrží… (viac)