X-Men: Budúca minulosť

• Česko X-Men: Budoucí minulost (viac)
USA / Veľká Británia / Kanada, 2014, 131 min (Special Edition: 148 min)

V súčasnosti mutantov odchytávajú a internujú v koncentračných táboroch, ktoré strážia neporaziteľní roboti. Profesor Xavier vie, že prvých robotov vyrobili ešte v roku 1973 pomocou DNA mutantky Mystique, ktorú vtedy zadržali pri pokuse o zabitie svojho stvoriteľa, doktora Bolivara Traska. Jediná šanca na prežitie vedie do minulosti. Keby sa im totiž podarilo dostať späť do roku 1973 a presvedčiť Mystique, aby sa vzdala svojho plánu na pomstu, nikdy by ju nechytili a nevyrobili vďaka nej vražedné roboty. Neľútostný zápas o prežitie unikátneho druhu mutantov zúri v dvoch časových rovinách, a tak môžu zrelí hrdinovia pôvodnej trilógie X-Men spojiť sily so svojimi mladšími identitami z filmu X-Men: Prvá trieda. Profesor Xavier a jeho protivník Magnet sa nám predstavia hneď v dvoch podobách. Jedine Wolverine zostáva stále rovnaký vďaka svojej schopnosti nestarnúť a bleskurýchlo sa zotavovať. Preto práve on dostane šialenú úlohu – vrátiť sa v čase späť do minulosti a zabrániť tomu, aby z partie bývalých priateľov sa stali súperi na život a na smrť. Jedine spolu totiž dokážu v budúcnosti čeliť sile, ktorá prevyšuje ich mimoriadne schopnosti (TV JOJ)

Will_X

Na úvod bych rád řekl, že hrátky s časem všeobecně nemám vůbec rád, protože se z toho ve většině případů (aspoň pro mne) stane tzv. guláš. Naštěstí u tohoto snímku je tato problematika zvládnuta na výbornou a vše je přehledné. A teď k samotnému filmu, který bych rozdělil na 4/4. 1/4 super úvod, seznámení se situací. 2/4,3/4 pro mě až moc protahovaný děj, takže za mě docela nudné. 4/4 naprosto parádní závěr, kterým si u mě tento snímek hodně polepšil. Celkově je to parádní, letní blockbuster, který má výborné efekty(ještě aby ne :-D), hlášky zasazené do správných situacích a pár odkazů na předchozí díly. Za mě krásných 75%. "Fuck off!!" ()

luka4615

Myslel jsem, že Days of Future Past jen tak lehce výborný počin First Class nepřekoná, ale mýlil jsem se. Bryan Singer potvrzuje, že on je tím režisérem, který dokáže ukočírovat složitý svět X-Menů, a ještě to napumpovat chytrými dialogy a skvělou akcí. Moje neoblíbenější je rozhodně Quicksilver vs. strážci Pentagonu. Já osobně mám téma cestování časem rád, byť někomu může přijít klišoidní, ale v tomto filmu je to neuvěřitelně chytře rozvedené a napsané. A když začínáte mít dojem, že to spadá do poněkud jednotvárné linie, režisér Vám začne servírovat jednu skvělou akci za druhou ve skvěle se prolínajícím časovém kontinuu. Jediné co mi na filmu vadilo, byla až příliš zjevná inspirace designu Sentinelů u Destroyera z Thora. Až na tento detail nemám co vytknout. Skvělý James McAvoy a Michael Fassbender v rolích Profesora X a Magneta, čelící zkoušce jejich poněkud zvláštního přátelství, jako vždy výborný Hugh Jackman který se snad pro roli Wolverina, mého nejoblíbenějšího člena týmu X-Men narodil, a úžasná záporná role Petera Dinklagea který by snad zahrál skvěle i roli Káji Maříka. Pro mě je tento film po First Class dalším skvělým filmem který se (zatím) v ansáblu X-Menů zrodil. „The past: a new and uncertain world. A world of endless possibilities and infinite outcomes. Countless choices define our fate: each choice, each moment, a moment in the ripple of time. Enough ripple, and you change the tide... for the future is never truly set.“ ()

mm13

Toľko sa sústredili na to, aby im to behanie z minulosti do budúcnosti a späť sadlo (a sadlo to vôbec?), až pozabudli na postavy, zabudli na príbeh a nejakú tú kvalitu to má v tomto dosť podstatnom smere len v náznakoch. Nie je to vyslovená bieda, ale vydarený, plnokrvný film inak vyzerá. ()

Lucasion

"I don't want your suffering! I don't want your future! " Když jsem viděl původní trailer na Days of Future Past, říkal jsem si to je docela silný krok spojit dvě časové osy a veškeré herce do jednoho filmu. I když to režíruje „otec“ původních X-men Bryan Singer. Přesto jsem se na film moc těšil. Hned v úvodních minutách vidíme známé i neznámé tváře z přechozích filmů. Kupříkladu můj oblíbený Iceman (Shawn Ashmore) a oblíbená herečka Ellen Page. Úvodní sekvence nám uvítá výbornou bitvou mezi mutanty a Sentinely. Pak na scénu přichází stará parta – Wolverine, Magneto, Profesor X a Storm. Příběh se odehrává ve dvou časových smyčkách, tedy tu v té budoucnosti, kde mutanti se pohybují na konci všeho a minulosti, kde mladí mutanti stále vedou pře o snášenlivost či zavržení lidské rasy. Proto je první hodina a tedy půlka filmu velice poutavá. Wolverine (Hugh Jackman), dostává prostoru tak akorát a opět se nebojí házet okolo své drzé hlášky. Pak se samozřejmě vracejí herci z First Class (2011) a to James McAvoy jako Profesor Xavier a Michael Fassbender jako Magneto. Oba mají talent a tento film není vyjímka. Spor mezi nimi je uvěřitelný a jejich dialogy jsou nejlepší z celé série. Bullet scéna s Quicksilverem a záchranou Magneta z Pentagonu je přirozeně vtipná a dobře zasazená do filmu. Nakonec jsem si ale nechal úplnou lahůdku (co se týká hereckých výkonů a obsazení), Peter Dinklage (Tyrion z HBO série GoT) je v hlavní záporné roli naprosto báječný. Samozřejmě nechci tím říct, že ostatní herci nepodávají skvělé výkony. Jackman v roli Wolverina už bohužel ničím nepřekvapí a Fassbender je talentovaný ďábel v každé roli. Film se tak posunul na zcela jinou úroveň od klasických komiksovek a Marvelu. Budoucí minulost je dospělý, vyspělý, přirozeně vtipný a skvělý film. Navíc bez jakýchkoliv trapných scén. Naopak několik scén mají velmi epický nádech (Magneto v Paříži, útok Sentinelů v budoucnu). Díky hudbě je film více procítěný a příběh tak vůbec nic neztrácí. Navíc přiznejme si – vidět všechny oblíbené X-meny ze všech dosavadních filmů byl zkrátka náš fanouškovský sen. Těžko říct jak vezmou film nový diváci, ovšem pro fanoušky je toto skutečný svatý grál. Režisér posunul opět laťku o něco výše. Po dlouhé době jsem si takhle užil film v kině. Byl to totiž výborný zážitek. [Csfd projekce3][Rogue Cut] (90 %) ()

Morholt

X-Meni budoucí, minulí i přítomní, všichni narvaní v jednom blockbusteru, který ovšem nedisponuje jen vymakanou akcí, ale i propracovanějšími postavami a, vzhledem k časovým paradoxům a z nich vyplývajícím nelogičnostem, i smysluplným dějem. Není prakticky co vytknout. Dokonce mi sedla i Jennifer Lawrence a to je co říct. Co se akčních sekvencí týče, tak jich možná není tolik, kolik by si leckdo představoval, ale o to jsou dané scény dynamičtější. Co se týče Quicksilverovi kuchyňské obíhačky, tak se jedná možná vůbec o nejlepší scénu v celé sérii. Velká spokojenost a velká natěšenost na další díly. 90% ()

Sawy

Bez nadsázky si myslím, že Days of Future Past jsou jedním z nejambicióznějších komiksových filmů všech dob, otázka je, do jaké míry se podařilo navrátivšímu se Bryanu Singerovi tyto ambice naplnit. Jakkoliv totiž jde nade vší pochybnost o skvělý film, který stojí o pořádný kus výše než například kterýkoliv film od Marvelu nebo naprostá většina jiných komiksových filmů, v tomto případě je potřeba srovnávat v kontextu samotné x-menovské série. Budoucí minulost se přirozeně pohybuje na pomezí Vaughnovy První třídy a přelomovými X-Men 2. Na kontrastech dvou přístupů k látce je ostatně postavena celá zápletka filmu. Spojení dvou generací, ultravážné staré gardy vedené Stewartem a McKellenem, která v X2 dokázala udělat z komiksového velkofilmu určeného pro zábavu skutečně hodnotný a nestárnoucí film, a lehkonohé retro podívané s Jamesem McAvoyem a Michaelem Fassbenderem, byl obrovsky těžký a, jak už jsem poznamenal na začátku, nesmírně ambiciózní krok. Logickým pojícím můstkem se mu stala postava Wolverinea, která se během celé série vyvíjela do podoby, ve které ji vidíme zde. A stále zůstává silným a vděčným emocionálním středobodem, protože z postav v klíčové fázi filmu (minulost) si jako jediný prožil všechno, co ví i divák. Narativní struktura filmu je skutečně komplikovaná a pokud mám Singerovi za něco zatleskat, tak to bude za fakt, že měl odvahu přijít s na hollywoodské poměry tak komplexním a složitě rozplánovaným příběhem, který se mu navíc nerozpadl pod rukama, naopak. Přemostění mezi dvěma na první pohled špatně slučitelnými styly funguje dobře. Singer zvládl nejen návázat v sérii tam, kde skončil on, zároveň dokázal vstřebat i novější trendy a úplně nezazdil odkaz Matthew Vaughna. Už to není hravé 60s' retro, spíše vážné sedmdesátky. Ale o tom to je, společnost se vyvíjí a mutanti musejí s ní. Což také opětovně ukazuje, jak velké sousto si ten film ukousnul, vždyť kromě klasického tématu menšin, spojování dvou časových linií a navrácení postav, které v sérii delší dobu nebyli, řeší i válku ve Vietnamu, dozvuky Studené války, drží si odkaz klasických špionážních dramat, v souvislosti s Watergate je tu paranoia a nedůvěra k autoritám zkrátka se opět snaží tematizovat dobu, ve které se odehrává, stejně jako to dělala První třída. Obsah Budoucí minulosti je zkrátka tak hutný, až paradoxně v mnoha ohledech sám sobě škodí. Předně se tohle všechno zkrátka nedá vměstnat do 130-ti minut. Pokud Singer skutečně chtěl do filmu obsáhnout vše, co je v něm alespoň letmo načrtnuto, měl natáhnout stopáž aspoň ke dvěma a půl hodinám. Takhle je především linie z budoucnosti ošizena a ve druhé části filmu degradována jen na osudové prostřihy ke známým hrdinům. Proto film nemůžu brát jako rovnocenné spojení dvou světů, spíš jako pokračování První třídy se snahou zároveň orámovat a zakončit původní trilogii. Samotný konec je elegantní, ale poměrně problematický z hlediska přístupu k původním filmům a v mnoha ohledech nastoluje více otázek, než dává odpovědí. No a pak je tu neúnosné množství postav. Bylo jasné, že při tak rozmáchlém konceptu nezbude prostor na všechny. Některé postavy z První třídy jsou ale smeteny ze stolu vyloženě neuctivě v působivé, ale poměrně vychcané scéně, Beast je až příliš pasivní na to, o jak důležitou postavu by se mohlo (a mělo) jednat, Halle Berry a Ellen Page jsou tu pak v prvním případě vyloženě pro fanoušky, ve druhém čistě pro potřebu zápletky, ale bez potřebného rozpracování. Důraz je opět kladen na vztah Magneta a Profesora X. O starších verzích se nemusíme bavit, Fassbender pak uhraje excelentně i mnohem méně vděčnou roli než jakou měl v První třídě. Pozornost na sebe ovšem tentokrát strhává McAvoy, jeho psychicky zlomený Charles se konečně stává plnokrevnou a pozoruhodnou postavou, ke které směřoval celý předchozí film. Mystique se pak stává nositelkou emancipace (další téma filmu), Jennifer Lawrence si to uhrála se ctí a důraz na vývoj této hrdinky mě ve filmu docela příjemně překvapil. Singer si dokázal rozestavit hrdiny na šachovnici skvělým způsobem, právě o hrdiny vždy v X-Menech šlo především, proto mě mrzí, že ne se všemi zacházel tak, jak by si zasloužili. Skutečně, dlouho jsem neviděl blockbuster s tak tematicky obsáhlým dějem, s takovými ambicemi. Singer samozřejmě dokáže prodat i popcornovou část svého filmu, stačí zmínit úvodní chytře vystavěnou akci v budoucnosti, která se díky využití portálů odehrává hned na několika úrovních, nebo nezapomenutelné Quicksilverovo kuchyňské sólo, které patří k nejvýživnějším a nejosobitějším blockbusterovým sekvencím za několik posledních let. Závěr je paradoxně do velké míry neakční, respektive chybí typická finálová akce, což opět souvisí s rozehráním děje v několika liniích, každopádně to po emocionální stránce funguje dobře a výborní herci dokáží i sebebanálnější repliku či moment uhrát s bravurou. Vzhledem k tomu, jak moc jsem se na Budoucí minulost těšil, je s podivem, že mě vlastně v ničem nezklamala, mám chuť se na ni podívat několikrát znovu a představuje další výtečný příspěvek nejen mezi x-menovské filmy, ale k subžánru komiksových filmů vůbec. Krásně zakončuje jednu etapu série a přitom suverénně kráčí do další. Jak jsem ale řekl, je třeba hodnotit v kontextu předchozích filmů. A zatímco X-men 2 byl revoluční film, který podle mého žádný další komiksový film nepřekonal a První třída zase úspěšně odbočila trochu jinam a představila vynikající prequel s neuvěřitelně zábavným přesahem, Budoucí minulost se při své snaze spojit oba póly asi ani nemohla vyrovnat jednomu ani druhému. Což ovšem nic nemění na tom, že je to pořád výborný film. 85 % () (menej) (viac)

Mordenroth

Vizuálne úchvatný hrdinský epos a zároveň poctivá filmárčina! Na scenári by si mohol vylámať zuby nejeden režisér, ale Brian Singer priam geniálnym spôsobom prepojil pochmúrnu atmosféru budúcnosti s neistou minulosťou. Film možno zaradiť medzi to najlepšie čo nám X-Menovské univerzum prinieslo. ()

Tatannka

„Já nezabil Kennedyho. Je jeden z nás.“ Feel good blockbuster. Nemůže už ohromit tolik jako First Class, ale je to skoro stejně dobré. Smířlivější, než ty nejlepší ze stejného ranku. ()

ScarPoul

Singerov návrat je pre mňa chuťkovkou. Dôvod je jednoduchý. Od prvého X-Men filmu ušiel dlhú cestu. Sledoval kam sa séria vyvíjala a rozhodol sa dať jej nový rozmer. A to sa mu podarilo bez najmenšej chybičky. Keď som videl Prvú Triedu sklamala ma. Dôvod bol ten, že sa stále točila v tých istých kruhoch, ktoré boli stavebným pilierom všetkých predchádzajúcich častí. Tu to neplatí. Film a rovnako aj postavy sú posunuté na novú úroveň. Vzťahy sú prepletenejšie, emócie tu konečne fungujú tak ako majú a rovnako je to aj s akciou. Humor je skvelo načasovaný a odkazy na predchádzajúce diely sú funkčné a bez zaváhaní. Konečne niekto pochopil, že je to jeden fungujúci vesmír a že nemá cenu stále vymýšľať niečo nové. Singerovi vďaka za to, že spojil to najlepšie staré s najlepším novým a vytvoril tak, nebojím sa povedať, konkurenciu k ostatným komiksovým sériam. Teraz si uvedomujem a doceňujem význam Prvej triedy a ak to dopadne s Apokalypsou rovnako dobre - o čom nemám dôvod pochybovať, čaká nás nadupaná trilógia, akú si tento vesmír skutočne zaslúži. Pre mňa parádna komiksovka, ktorá ma po hlúpom Spider-manovi, aj niečím obohatila. A to pritom X-men universe nemám vôbec rád. ()

Lacike

Hned na zaciatok musim napisat, ze som sklamany. Uz to, ze kampan slubovala spojenie starej gardy s mladou je velky podfuk. Väcsina postav zo starej gardy tu ma kratucke cameo (niektore su neznesitelne, hlavne tie so Storm, esteze vystrihli scenu podla ktorej Storm v buducnosti chodi s Wolverineom) a väcsina z mladej gardy sa neobjavi vôbec a len tak mimochodom spomenu, ze su uz mŕtvi. WTF? Z celeho velkolepeho stretnutia vsetkych postav tu ma väcsi priestor len 7 postav. Trochu nevyrazny mlady a stale charizmaticky stary Magneto, skvely mlady a aj stary Profesor X, stale cool Wolverine, v podani Jennifer Lawrence otravna Raven a neustale v pozadi tentokrat uplne zbytocny Beast. Takze vo vysledku som mal pocit, ze je tu menej mutantov ako v niektorych predoslych dieloch. Ale dobre. Ked prekoname prvotne sklamanie, tak stale z toho mohol byt kvalitny film. Plusom je scenar, ktory kosatej zapletke s mnozstvom cameo vystupov v rôznych casovych liniach dokazal dodat sudrznost a celkom slusnu zmysluplnost. Samozrejme to nie je na 100% pretoze uz predosle diely do seba dokonale nezapadaju, ale je to v akceptovatelnej miere. Zamrzi snad len niekolko motivov, ktore nie su vysvetlene, ale tie sa pravdepodobne vysvetlia v dalsich dieloch (akoto, ze stary Profesor X zije s tvarou Patricka Stewarta, ked v trojke jeho telo zomrelo, kedy a ako sa z Profesora a Magneta stali znova nerozlucni kamarati atd.). Takisto zamrzi, ze stara trilogia sa vlastne vynulovala a v dalsich dieloch sa pôjde od nuly. Ale hlavnym problemom tohto dielu je rezia. Singer nikdy neexceloval v akcnych scenach (X2 je zazracna vynimka) a aj tentoraz pôsobia fadne az mi je divne kam sa podel ten megarozpocet, ale co ma velmi sklamalo az šokovalo je, ze poriadne nefunguju dramaticke sceny, ktore by mali v divakovi vyvolat adekvatne emocie. Oproti First Class je to v tomto smere zhorsenie minimalne o 2 triedy. Vaughn dokazal behom par sekund zmenit scenu z komedialnej na dramaticku a vyvolat vo mne neskutocne silne emocie. Singer tentoraz nedokaze vyvolat potrebne emocie v ziadnej scene aj ked si sceny postupne buduje. (napriklad hadka v lietadle medzi profesorom a Magnetom, vztah profesora a Raven, atd) Pritom v X1 a hlavne X2 mu ti islo dokonale. Takze po emocionálnej stranke je tento diel pre mna rovnako plochy ako Ratnerov X3. A kedze tentokrat tu nie su ani famozne akcne sceny, tak v mojich ociach X-Men: Days of Future Past dopadol este horsie ako X3. Horsim dielom ako toto je pre mna len prva Wolverineova solovka. A mam velky strach z toho ako dopadne dalsi diel. Keby som bol producentom ja, tak by som Singerovi uz dalsi diel nezveril. 6/10. Edit: Prave som dopozeral Rogue Cut a z neho mam pozitivnejsi dojem. Za prve: uz zo mna vyprchalo to prvotne sklamanie z nenaplnenych slubov o plnohodnotnom spojeni starej a novej gardy mutantov. Za druhe: niektore logicke lapsy boli odstranene a u dalsich dufam vo vysvetlenie v dalsom diely. Za tretie: stale si myslim, ze po dramatickej stranke to zdaleka nedosahuje kvality Prvej triedy alebo X2 a akcne sceny su stale len taky digimaglajz, ked postavy machaju rukami a bortia sa digitalne budovy, takze sa na to sice pekne pozera ale nevzbudzuje to vo mne obdiv aky by vyvolali poctive kaskaderske kusky. Ale tentoraz som si uz naplno vychutnaval dost kosatu zapletku, takze z celku mam uz ovela lepsi pocit a po dejovej stranke som spokojny, takze zvysujem hodnotenie na 7/10. edit 2019: po treťom pozretí zvyšujem na 4*. S každým ďalším pozretím ma tento diel baví viac a keď to takto pôjde ďalej, tak po piatom sa možno dostanem aj na plný počet. Do určitej miery pomohlo, že som si predtým pustil predošlé diely a tak som si vychutnal kopu detailov, ktoré mi predtým pravdepodobne unikali. Náväznosť na ne je dosť dobrá a tento diel slúži po trojke ako také ďalšie a na rozdiel od depresívneho Logana, šťastné vyvrcholenie celej ságy. Rozvrhnutie priestoru pre nová a starú gardu mi tiež už nevadí. Vzhľadom na to, že som si oveľa viac obľúbil mladšie verzie, tak som rád, že tu hrajú prim a stará garda má tak akurát priestor, aby potešila diváka a zároveň ich výskyt mal nejaký význam. Stále ma mrzí len to odpratanie niekoľkých mutantov z Prvej triedy, ktorých som si obľúbil. Ale vďaka tomu, zase film získal na dramatickom rozmere. Takisto si myslím, že dramatické scény sú o niečo slabšie ako v Prvej triede kvôli tomu, že tu nie sú tak prvoplánovo silne scény, ale zároveň sú dostatočné, aby vo mne vzbudili emócie. Asi to bude tým, že samostatne tento film nefunguje až tak dobre, ale keď si dáte celý maratón predošlých dielov, tak sú dojmy z neho oveľa silnejšie. Takisto akčné scény mi sadli viac. Je to síce digibordel, ktorý nemusím, ale oproti súčasnému štandardu, na oveľa lepšej úrovni. A už aj tá scéna s Quicksilverom ma bavila oveľa viac ako predtým. Takže tentoraz dávam spokojných 8/10 a za pár rokov si s chuťou celú sériu zopakujem. Oproti Disney Marvelovkám si cením jeho seriózneho prístupu na úkor neustálych otravných zľahčujúcich scén, vďaka ktorým Disney Marvelovky pôsobia jak sitcom. 8/10. () (menej) (viac)

GeusX

Pěkný příběh, příjemná podívaná, pár opravdu vydařených vtípků. Ani mi nepřipadalo, že by akce převálcovala příběh. Ale jo, přimhouřím oko a dám pět hvězd... (kino, ČSFD projekce) PS: Úplně na konci, až za titulky dlouhými jak telefonní seznam, je jako obvykle dodatková scéna. ()

maseer2

rozhodně povedené a uspokojivé, ovšem na můj vkus překvapivě málo akční a tak nějak se nemůžu ubránit pocitu, že to mohlo být mnohem, mnohem lepší.. je rozhodně škoda, že osudovostí napěchované budoucí linie nebylo víc, poněvadž linie minulá nemá oproti ní zas tak moc co nabídnout.. poněkud rozčarované 4*, ale na další mutanty se každopádně hodně těším.. P.S.: chtělo to o hodně víc Quicksilvera!!! ()

Gwaihir

Každá snaha o propojení časových rovin má svá úskalí, s nimiž se musí vyrovnat, což se v tomto případě rozhodně velice povedlo. Původní příběh, jenž dospěl nevyhnutelně ke svému závěrečnému vrcholu se tedy stává jen jednou verzí historie, kterou lze změnit a dát tak prostor pro vyprávění jiných alternativních dějin. Znovu jsme svědky chytrého scénáře, který umí využít potenciál jednotlivých postav na minimálním prostoru a který znovu bedlivě sleduje vývoj, pohnutky a vztahy těch nejdůležitějších z nich. Líčení záchrany celého druhu oděné do přiměřeně epického hávu stylové akce, jíž nechybí svižnost ani vynalézavost pak funguje výborně. Budoucnost je za námi, přichází minulost. 90 % (Filmový víkend ČSFD 2014) ()

6thSun

Portálový hrátky mě bavily nejvíc, i když jsem je, stejně jako v počítačový hře, vůbec nepochopil. Na tyhle logický věci jsem totiž malinko blbej. A přece mně každou chvilku docvaklo, jak strašně nedomyšleny jsou ony hrátky s časem. S tímhle si hlavu scénáristé opravdu nelámali, asi proto, že kdyby to začali řešit, sami by se z toho zbláznili. Neva, jde přece hlavně o zábavu, a ta je zde přítomna, ačkoli je vše o půl hodiny delší, než by to muselo být. ()

BoPo

Peter alias Quicksilver a jeho vyšperkovaná scéna v Pentagone je veľkou ozdobou filmu. A tu vzniká z môjho pohľadu neprehliadnuteľná chyba, nelogika a skrblenie v jednom. Prečo by X-Meni niekoho tak užitočného nevyužili naplno? No lebo producenti povedali: "Chlapci, vieme že je Peter skvelý a moc by vám uľahčil celú tú náročnú cestu za záchranu sveta. A ano vieme, že divákov jeho prítomnosť na plátne neskutočne bavila. Ale kurv* chlapci, tá jedna jediná jeho scéna stála toľko, že by ste museli točiť zadarmo tento aj nasledujúci film, aby sa celá sranda finančne utiahla." A pre tento do očí bijúci rozpočtový zásah, a pre občasné zbytočné rozumbradovanie dávam len 3*. ()

Hwaelos

Budoucí minulost jako by vypadla z jiné dimenze. Po všem tom novátorském, co dokázal Matthew Vaughn v minulém díle, je návrat k Singerovské tradici komiksových filmů z roků kolem přelomu milénia, spíš nešťastným úkrokem vedle. Návratem k barvotiskovosti a nekonzistentní struktuře, v níž jsou časoprostorové hrátky a speciální efekty důležitější, než dobře napsaný příběh. Smutný je, že se tak děje pod taktovkou režiséra, který byl v době Obvyklých podezřelých považován za jeden z nejzásadnějších impulzů hollywoodské mašiny. ()

Co se děje s X-Meny?

Co se děje s X-Meny?

10.11.2016

Třetí wolverineovská sólovka se jmenuje Logan, dorazí k nám 2. března a není tak úplně jisté, co se bude dít po ní. Hugh Jackman se tu rozloučí s rolí Wolverinea, zároveň by ale mohlo jít o částečné… (viac)

McAvoy a invaze z vesmíru

McAvoy a invaze z vesmíru

12.09.2016

James McAvoy není ve sci-fi žánru zrovna nováčkem. V X-Men: Budoucí minulost nebo X-Men: Apokalypsa si ho užil dosyta, teď ho ale čeká velký test bez vyholené hlavy, kolečkového křesla a mutantích… (viac)

Seznamte se s novým MacGyverem

Seznamte se s novým MacGyverem

22.03.2016

James Wan, režisér Saw nebo Rychle a zběsile 7, se řadu let snažil dostat MacGyvera na velké plátno. Seriálová klasika to tam nakonec nedotáhla, Wan ale rozjel alespoň televizní reboot, který právě… (viac)

Od X-Menů ke Kapitánu Nemovi

Od X-Menů ke Kapitánu Nemovi

17.09.2015

Bryan Singer, režisér X-Men, X-Men 2 a X-Men: Budoucí minulost, nám příští rok představí X-Men: Apocalypse. Ano, čtyři z jeho (brzy) devíti filmů jsou z mutantí série, není tedy divu, že Singer… (viac)