Exists

• Veľká Británia Exists

Brian (Chris Osborn) a jeho brat Matt (Samuel Davis) sa rozhodnú pre menšie dobrodružstvo: pozvú Mattovu priateľku Doru (Dora Madison Burge) a dvojicu priateľov (Roger Edwards, Denise Williamson) do divočiny južného Texasu, aby si tu spravili divoký víkend na chate ich strýka. Brian, neustále sa pohybujúci s niečím, s pomocou čoho sa dá zhotovovať obrazový materiál, má však ešte jeden motív, ktorý si necháva pre seba. Veľmi rád by na kameru zachytil záhadnú bytosť, ktorá vystrašila ich strýka natoľko, že sa sem už nejaký čas neodvážil vybrať. V momente, kedy sa partia dostane do blízkosti chaty, sa začnú objavovať náznaky, že v strýkovej historke bude oveľa viac ako len zrnko pravdy... (beso74)

Pítrs85

Eduardo Sanchez se po letech pustil do toho, s čím v devětadevadesátým pocuchal nervy nejednomu hororovýmu fanouškovi (a nejen jemu), ale právě na Exists je vidět, jak moc už je FF vydojenej, protože tam, kde byla Záhada Blair Witch převratným dílkem, je toto už jenom jedním z mnoha. Naštěstí tenhle chlupáč (myslím Bigfoota, ne Sancheze :-) patří mezi to lepší, co se v tomhle ranku natočilo. Film šlape hned od začátku, Bigfoot správně často ukazovanej jen v náznacích a hlavně noční scény jsou vskutku vydařený. Ale jinak Exists nepřináší nic moc novýho (to už ve FF asi fakt nejde), logika tu taky dostává na prdel a vůbec je to prostě taková kravinka. Naštěstí ale zábavná, o nic horší než třeba Troll Haunting anebo první Grave Encouters. Ale ta Blair Witch je fakt jenom jedna... ()

ARI50

FF a chlupáč se povedlo mělo to konečně slušný příběh a celkem působivou atmosféru chválím že jsem aspoň trochu spokojený sice mohlo to být lepší ale rozhodně jsem rád že to tak dopadlo. ()

JASON_X

Další rozskákané found fuckin' footage... Že já hejl se vždycky nechám nachytat a říkám si, že tentokrát to třeba půjde. Ne, nejde to. Námět dobrý, naštvaný seskveč jako záporák je fajn figura, mohla to být slušná relaxační vyvražďovačka, ale ta ff fuckin' kamera... Škoda slov. ()

Morholt

Bigfoot či yetti by si určitě nějaký to lepší filmové zpracování zasloužili, ale tento případ to rozhodně není, ačkoliv oproti většině FF příšerností je to ještě zlatý. Tady se mi líbilo opičákovo ztvárnění, jeho řev a jedna lahůdková scéna, kdy bigfoot pronásleduje cyklistu. To se fakt povedlo. Ale jinak je to žánrová klasika se všemi bolestmi, který k ní patří, takže jekot ve tmě, komíhající kamera a spousta bouchání. Ale v rámci žánru FF je to nadprůměr. 30% ()

6thSun

Nevím, odkud se pořád ty FFka berou, ale když to takhle půjde dál (a když budou takhle povedený), já budu šťastnej člověk! ()

JohnCZ

Na jednu stranu je fajn, že akce začne poměrně brzy, na stranu druhou díky tomu, že víme, kdo je nepřítel, výrazně chybí absence strachu z neznáma, což je pro found footage horory prvek stěžejní. Proto Exists není ani tak horor, jaké spíše sled honiček v lese - technicky sice na úrovni, ale zážitkově dost nevýrazný. Navíc, hlavní postavy se chovají naprosto stupidně a to tak, že to vadilo i mně. ()

Astaroth12

Chcel by som vedieť prečo sa natáčajú takéto nudné filmy ale hlavne prečo stále FF projekty.Poslednej dobe je ich ako dážďoviek po daždi.Ale viete čo naháňačka Bigfoota vs. bicyklista bola dosť podarená a bolo v nej cítiť silnú dávku napätia.Je plný totálnych volovín a keby som ich mal rozpísať,tak to by bolo na veľmi dlho.Postavy sa chovali veľmi sprosto priam detinsky.Niektorých fázach filmu bola veľmi silná atmosféra a v tých ďalších fázach nezmysel bol nahradený iným nezmyslom. ()

Marsik

Dost dobrý. Na 70 minut to maximálně zabavilo. 75% // (03.03.2019) - Opáčko a pořád dost dobrý FF. Ponechám procenta. 75% ()

schizmo

Autor legendární found footage prvotiny The Blair Witch Project se navrací k handy cam řemeslu i do lesů, tentokráte však nebudeme mít co dělat s mysteriózním neznámem, ale s blízkým setkáním s Yettim alias Sesquatchem. Běhání po lese má celkem atmosféru i grády a to i přesto, že parta mladých lidí je postavena před poměrně konkretního intrudera. Najdeme zde zepár společných znaků, které odkazují na zmíněnou prvotinu, ale rozhodně nečekejte ten animální k posrání strach, který uměl navodit pouze TBWP. Zde působí trochu jiný strach - velké monstrum, které vás nahání po lese a vy máte jen mizivou šanci, že vám nenatrhne prdel, protože je silnější, rychlejší, v domácím prostředí s kupou výhod navrch. Jste tedy postaveni před otázku jak co nejdéle zůstat naživu, případně jak pomoct kámošům. O lekačky není nouze, bohužel ale ani o nelogické chování či kolísající tah na bránu. Jako solidní přidanou hodnotu beru závěrečné wtf rozuzlení, které vás při nejmenším šokuje! ()

ledzepfan

Naprosto do pohodičky-tenhle typ FF lesních naháněček mě chytnul za srdce už u Evidence a ani tady to klucí nevzali za špatnej konec. Mám rád hodně jednoduchý ff který moc nekombinuje a nevymýšlí zbytečně křečovité originality, takže přímočara Yetti naháněčka mi fajně sedla do noty. Masky jsou parádní a Saskveč se nám odhaluje v přesných dávkách víc a víc až do parádního finiše který mě svým smířlivým vyzněním jakoby pohladil po duši... Palec nahoru ()

maddy

I exist. You exist. Bigfoot EXISTS. Ďalší z príspevkov do radu found footage, tento krát o Bigfootovi. Od Eduarda Sáncheza som po tých rokoch už nič nečakal, ale nakoniec si natočil taký „Blair Witch s Bigfootom“, čo je po tých hlboko podpriemerných kúskov typu Lovely Molly alebo Seventh Moon rozhodne potešujúce. Je to síce len ďalší found footage so všetkými pre a proti ktoré k tomu patria, ale v rámci zvolenej témy to zvládol celkom obstojne. V horore s „blízkym príbuzným Yettiho“ sa asi nedá vymyslieť nič extra ohurujúce, ale v rámci žánru Exists bez problémov funguje. Chýba tu zbytočná úvodná zoznamovačka s postavami, kde sa dlhé minúty čaká kým sa vôbec niečo začne diať, ale namiesto toho sa ide hneď na vec, postavy nie sú otravné, ich konanie neirituje, majú pud sebazáchovy a v rámci možností jednajú uvážene (OK, asi až do posledných dvoch minút filmu, kde namiesto toho, aby som Bigfoota ktorý vyvraždil všetkých mojich kamarátov odstrelil, keď ho mám na meter od namierenej zbrane, tak si s ním (ňou?) radšej pokecám a uprosím ho, aby ma nechal na pokoji!). Množstvo scén efektne pracuje s napätím (útek na bicykli, dobíjanie sa do chatrče, karavan), vďaka krátkej stopáži to má spád a po celý čas sa vyhýba hluchým miestam. Škoda, že záver to celé viac nezintenzívnil, nepripravil si aspoň jediný nečakaný moment, ale namiesto toho to skončí v rovnakom tempe ako to aj začalo. Vo výsledku však nečakaná spokojnosť, ale vyššie hodnotenie tu jednoducho nie je začo udeliť. Vzhľadom na tému bigfoot + koncept found footage to vyslovene nemá čím ohúriť, avšak prevedenie to má slušné. Avšak pochybujem, že v danej tématike sa dá vymyslieť niečo lepšie. Subžáner found footage hororov už vyčerpal sto krát všetko možné, takže Exists aspoň neomieľa po dvanásťtisíci krát príbeh o duchoch, problémom je však to, že Bigfoot už dnes nikoho nevystraší. V rámci možností to však bola aspoň zábavná, občas správne napínavá osemdesiatminútová jazda. Oveľa lepšia ako väčšina chabých príspevkov s Bigfootom, napríklad nedávny Willow Creek. CELKOVO: 3* (6/10) ()

FromHell

No tak toto vyšlo.Nemal som vôbec žiadne očakávania.Yetiho sa podarilo filmárom sprzniť nespočetne krát a nečakal som,že teraz to bude inak.No tento yeti je niečo ako prerastený,nadopovaný a chlpatý Usain Bolt,Nikto a nič mu neutečie lebo je naozaj nasratý.Dávam tomu tú štvrtú hviezdu,pretože v záplave dnešných sračkoidných FoundFootage je toto naozaj príjemné prekvapenie. ()

kaylin

„Exists“ je klasické found footage, což pro mě prostě automaticky znamená, že to je snímek, který mi nepřinese nic nového, snímek, kde se budou postupy opakovat a kde se budou opakovat i záběry, které už jsem viděl tolikrát, že je prostě vidět nechci. Sánchez toho ukáže víc, ale ani tak to není něco, co by mělo diváka naprosto odrovnat. Naopak, spíše je to něco, co v tom množství podobných filmů zapadne. ()

Hamaradža

Postava Bigfoota je desivá, strach z neznámeho funguje, niektoré scény vyložene mrazivé (karavan) - vlastne, keby postavy neboli úplne sprosté, keby ich dialógy nepozostávali z 90% z "maaan" a "fucking motherfucker", keby sa film nesnažil desiť miliónkrát prežuvaným štýlom oddych-ticho-ľakačka-oddych-ticho-ľakačka, keby sa dej odohrával v divácky atraktívnejšom prostredí (napr. zasnežené hory, ktoré by si yeti zaslúžil), dalo by sa hovoriť aj o 4hviezdí. Na to ale Sánchez robí príliš veľa začiatočníckych chýb, čo by som od jedného zo zakladateľov môjho obľúbeného subžánru nečakal. Človek potom dostáva pocit že Blairská striga bola trefa do čierneho ktorá vznikla náhodou. ()

honajz2

Slabá hvězdička za masku Yettiho a za milé minipřekvapení na konci (ale nečekejte nic extra). Jinak je to katastrofa. Nevím, co mi před pár dny hráblo a chtěl jsem si po dlouhé době pustit nějaké to found footage, tak jsem si dokonce sehnal tři, tohle je první a už tady se mi ukazuje, že to byl dementní nápad. Exists je kompilací snad všeho, co mě na současných hororech irituje - atmosféra nebo napětí neexistuje, o postavách víme kulové a všichni se chovají jako pitomci, nuda, klišovitá zápletka (navíc stylu "lidi jedou do lesa na chatu"), stupidní dialogy nebo dialogy typu "Utíkej!", "Co budeme dělat?", "Není tu signál!" apod. a samozřejmě nesmí chybět hromada nelogičností, z nichž mě nejvíc fascinovalo to, že Yetti žije v nějaké liščí noře (!!), nebo si do ní aspoň schovává oběti... Hlavně tomu chybí cokoli jako úvod, tudíž o to víc mi byl osud postav lhostejný. A když je chata v takovém stavu, jakém je, tak by mě zajímalo, co tam ti borci jedli... Je to fakt hodně, hodně špatné a před odpadem to zachraňují jen výše zmíněné plusy. Jinak je to fakt neskutečná bída a jeden z nejhorších hororů, jaký jsem v poslední době viděl... Slabá 1* ()

Havaj8

Já prostě found-footage obdivuju a kort tyhle věci v akci, jako bigfootové, trolové a další neobjevený stvoření. I když spousta lidí to odsuzuje za tu roztřesenou kameru, tak právě to k tomu patří a máme to úplně z první ruky i přesto, že to všechno je "podle skutečný události". Jde o to se vcítit tak nějak za tu kameru a když to není úplně béčkový tak se to dá. V tomhle případě víc než dobře zpracovaný, herci fajn, dialogy nijak přeplácaný, ty bigfootové ani zdaleka nevypadaly marně, bylo to "uvěřitelný". Konec možná trošku sci-fi, ale budiž, patří to k těm lepším kouskům. ()

Rodriguez

Ze škatulky FF k nám vypadlo další šílenství! Kdybych to hodnotil hned a né až po delší době, tak by to mělo odpad jak vyšitý! Nevím co na tom je zajímavého po hororové stránce? To že nějakej opičák běhá po lese a chce zabít čtyřčlenou skupinku idiotů co vyrazila do divočiny?! Tak teď si to můžete užít směle s nimi... 15% ()

dubinak

Exists se od jiných FF liší asi hlavně tím, že původce zla, tentokrát je to Bigfoot, odhalí v podstatě už někdy v desáté minutě. Na nic se tu vážně nečeká a když se Bigfoot objeví, tak se vším všudy. Není tu prostě žádná taková ta omáčka, na kterou jsme všichni zvyklý. Jede se pěkně od podlahy. Některé scény jsou fakt hodně dynamické a osud hrdinů není nikdy tak jistý, jak bycho si mohli myslet. Nemůžu ale říct, že to jsou všichni sympaťáci. Sánchez ale vsadil tentokrát na velkou exhibici a nenechal nic pod pokličkou, jak nám předvedl v The Blair Witch Project. Sice právě kvůli tomu občas chybí potřebná atmosféra, ale i tak patří tento film k těm lepším handycamerovým hororům. ()

Deyw

podle traileru vypadala maska yettiho jak jeden muj kamarad..ale ve filmu byl bozskej a celkem to slapalo..klasika..jednohubka na mrzuty odpoledne.. ()

HorrFi

Mam rád Found footage a těch opravdu prvotřídních je málo, ale myslim, že tenhle je přesně na hranici mezi ,,dobrem" a ,,zlem".. plusem bylo, že se film rozjel hned od začátku a chvilkama to mělo dobrou atmosféru, ale za pět let si na to nejspíš nevzpomenu.. ()