Hry o život: Skúška ohňom

• Česko Hunger Games: Vražedná pomsta (viac)
Akčný / Dobrodružný / Mysteriózny / Sci-Fi / Thriller
USA, 2013, 146 min

V druhej časti filmovej série sa dvaja vyvolení, Katniss Everdeenová a jej priateľ Peeta Mellark, po šokujúcom víťazstve v 74. ročníku hier o život vracajú domov. Ako víťazi však musia svoje rodiny čoskoro opustiť a vydať sa na oslavné turné po všetkých krajoch Panemu. Ich úlohou je zabávať ľudí, no napriek očakávaniam vládnuceho Kapitolu sa situácia vyvinie opačne a dojemný životný príbeh Katniss inšpiruje obyvateľov krajiny k vzbure proti totalitnému systému. Obaja pochopia, že ich víťazstvo rozžalo medzi ľudom plameň vzbury a neodvratne sa schyľuje k revolúcii. Kapitol si ale stále drží moc pevne vo svojich rukách a prezident Snow nie je človek, s ktorým je dobré sa zahrávať. Už vydal rozkaz, aby vo vhodnej chvíli oslávenkyňu Katniss Everdeenovú navždy umlčali. Silu a moc Kapitolu majú symbolizovať prípravy na ďalšie 75. hry, ktoré skrývajú prekvapenie a rozhodnú o budúcnosti celého Panemu. Zúčastnia sa na nich všetci doterajší víťazi hier. Katniss a Peeta sa musia vrátiť späť do arény... (TV JOJ)

trigan

Mnohem lepší než jednička, Pokud by to trvalo o 20 minut méně, bylo by to možná za 5 hvězd. Uvěřitelná hrdinka i průběh děje, obzvlášť pro ty, co pamatují období přelomu 70. a 80. let. ()

Kop1x

Po vidění filmu, jsem si musel nechat nějakou dobu na to, než to ohodnotím.. Myslel jsem, že pak to hodnocení třeba zvednu, až si to přeberu v hlavě, ale bohužel. Catching fire se snaží z diváků vyždímat, co nejvíce emocí, jak to jen jde..Film pro mě začal, až v aréně, tudíž pasáž před tím mě neskutečně nudila, moc klišé na jeden film, v jednu chvíli nevíte, jestlli se opravdu dívate na hunger games, nebo na další díl Twilight ságy, ještě s tak trapným koncem, je to škoda, první díl mě bavil. ()

laurence

Kde je to, co zdobilo první díl? Kde je nápaditost, napětí, akce? Stala se z toho srdceryvná telenovela, kde se pořád dokola řeší jestli by měl umřít ten nebo onen, a kde účastníky arény zabíjí scénárista s jedovatou mlhou. Třetí díl nebude třeba, děkuji. ()

kverula

Lepší než jednička a pojítko je třetímu dílu. Čekala jsem větší roli Liama H., ve filmu se mihne sotva třikrát a namluví toho ještě méně, ale Jennifer Lawrence velice sympatická a stejně tak Elisabeth Banks. Už jen kvůli ní bych se na to s radostí podívala ještě jednou. Hezký důkaz toho, že "dvojky" ještě stále mohou překvapit. ()

Synesis

Bezesporu lepší jak první díl. Opravdu nevím co tu půlka lidí brečí, že to je jak twilight. Lidi tu mají asi alzhaimra nebo viděli jinej film. Nejsou tu žádni emo-oneface-allfilm-gay-hair-upirokravy. Děj je sice předvídatelnej, ale vcelku je to velmi solidní blockbuster-scifi-triller s dobrými herci. Vysmech multimediim pro masy primo genialni. ()

rigby

O poznání slabší díl než ten první. Kdo ho viděl, toho už nic nového nečeká. Podruhé vyždímaný pytlík od čaje. Ale stále se na to dá ještě dívat, ačkoli tempo značně vázne. 3- ()

jjjerry

Dvojka překvapila. První půlka přímo super, druhá už trošku ztrácí. Nemám rád nelogičnost =( proč se tam snaží za každou cenu nacpat něco, co neodpovídá realitě a zkazí to dojem.SPOILER-zresuscitovat někoho je makačka, po výbuchu bych řekl nemožný, a odejít potom po svých, tak to je největší sci-fy filmu, nemohli tam dát jen vykloubené rameno-END SPOILER. Doufám, že vysvětlení některých dějů přijde v dalším dílu, protože jako nečtenář jsem se v tom konci trošku ztratil. Kamera o poznání lepší, herecky skvělé, teď jsem jim to už věřil. Těším se na další díl, a jen doufám, že bude ještě lepší než tento a hlavně, že se nevrátí k jedničce... ()

paradoxman

Oproti jedničce mírné zlepšení hlavně díky tomu, že nám hlavní hrdinové trochu zestárli a už to tak není tolik teen. Nicméně pořád je to laděné do debilna a nepomáhá tomu ani Philip Seymour Hoffman, který i přes to, že je ve filmu dohromady necelých 10 minut, válcuje všechny kolem dokola svým neodolatelným basem. Věčná škoda skvělého nápadu, třeba udělají za 5 let remake, který bude nejen uvěřitelný, ale hlavně lépe zahraný. ()

Rozige

Po prvním díle s rozporuplnými pocity jsem čekal, co se bude dít tentokrát. Dvojka nezklamala, ale koncem ani nepotešila. Pár vtipných scének v jinak dramatu? připoutalo zrak zase o něco déle. Vyšší hodnocení určitě za vznik beďarů po kontaktu s mlhou a neschopnou bábu, která se jen vozí na hřbetě svého poskoka. ()

Deeus

Lepší než jednička, konečně se tam dorýsovaly ty důležité věci, co předtím chyběly, a nabralo to filozofičtější hloubku než bezduché Battle Royale (pardon, ne, nemám to ráda a Hunger Games pro mě doteď byly prostě odvar Battle Royal bez krve a vnitřností). Pár pěkných momentů, zvlhne i nějaké to očko... Na další díl se těším, snad si to nezkazí, nicméně takhle vysoké hodnocení (momentálně 78 %) se mi zdá moc. Pár chybek to má a není to jen místy rozvleklá stopáž. ()

cobislav

Lepší než předchozí díl, to ano. Kde je ale ten slibovaný mega filmový zážitek netuším. Celé by to pořád bylo docela dobré, ale ten závěr... really ? Chápu, že si chtěli vytvořil příjemnou půdu pro další pokračování, né že by to nebylo dost dlouhé, ale přesto mám pocit, že mě někdo ochudil o posledních 20 minut filmu. ()

ThereskaD

WTF? Jako jednička byla aspoň zábavná oddechovka, ale tohle je úplně debilní film . Za prvé je zbytečný, nic se v něm neděje - roztahávat příběh do tolika filmů nemá vůbec smysl, celý tenhle děj by se vešel do 15 minut a nebyl by v tom rozdíl, za druhé - chování postav je nelogické a za třetí - celý příběh je hrozně děravý, celé to působí totálně nahodile. Obecně mám takové blbosti docela ráda, nejsem moc náročný divák, ale tohle teda ne-e. ()

BloodyO

Tak obrovský skok oproti prvnímu dílu jsem nečekal a jsem rád že jsem se přinutil na druhý díl podívat. Stálo to za to, konečně jsme se dostali k nějakému smysluplnému příběhu a vývoji postav. Už se těším na další pokračování. ()

Richi007

Až na tu trapárnu s šípem, drátem a bleskem to jinak celkem bylo awesome :) Rozhodně lepší než první nudný díl, ikdyž první polovina před arénou byla trochu nudou ubíjející :/ S jednodenním zpožděním jsem si i musel rozmyslet hodnocení a z počátečního wow efektu se dostáváme do "low" efektu... ()

Kybela

Pořád mě to baví, od začátku do konce se ani chvíli nenudím, s postavami soucítím a nechává mě to v pocitu opravdovosti. Vlastně podobný pocit beznaděje jako z Občanského průkazu - prostě autorita si myslí, že může všechno a to bolí. ()

polucio

Nemôžem si pomôcť, ale nápad týchto kníh (a je mi úprimne jedno, či je z hlavy Collinsovej, alebo z dákej japonskej mangy) sa mi tak veľmi páči, že by ma uspokojilo snáď akékoľvek spracovanie. Postavy sa správajú ľudsky a konečne som sa dočkal filmu, kde nikto nikomu nepovie "Hasta la vista, baby" predtým, ako ho zabije (nič proti Termovi, toho mám rád :D, do niektorých filmov sa to ale jednoducho nehodí). A ďalej uvedomujem si, že sa to muselo politicky vyvŕbiť a tie pasáže sa mi takisto páčili, ale bolo tým pádom ukrojené z arény. Nepotrpím si na akciu, ale prišlo mi to neúplné a nevychutnal som si ju ani zďaleka tak, ako v jednotke. Myslím, že tvorcovia mali porozmýšľať o rozdelení už druhej knihy na dve časti a nie až tretej. Každopádne som sa ale nenudil a dojem mám taktiež dobrý, čo je predsa hlavné. ()

Shimmy

Pro mě určitě lepší než byl 1. díl. Tenhle mě víc bavil, vtáhl do děje a jsem opravdu zvědavá, zda už to Kapitolu ve 3. dílu konečně nandaj:) ()

Flamik

Nejistota. To je to co provází celý film, ve kterém se může každý záběr všechno změnit. Navázání na jedničku je přesný, nakopak konec mi připadá nic moc, to proto aby lákal na další pokračování, které je potřeba shlédnout, protože teďka to končí v půlce s hromadou otevřených otázek. ()

jirkahorn

Takhle si záverem podělat hodnocení, to už jsem u filmů neviděl dlouho... Celý film je velmi dobře natočený, klidně bych se rozhodoval mezi 4 až dokonce i 5ti hvězdami, kdyby mě film opravdu pobavil až do konce. Ale doprčic, když už chci natočit seriál na pokračování a nehodlám hrnout zprazgřivené rychlokvašky po půl roce hned do kina, tak aspoň kopnu producenty do prdele a vyřvu si o 10 minut delší stopáž, aby ten roční předěl mezi filmy nebyl takovou ranou šípem do hlavy diváka. Sááákra, takhle už mi na hlavu dlouho žádný film nenakálel :-D Kdybych si toho byl vědom předem, tak bych počkal na další film a podíval bych se na ně hned za sebou. Ovšem podle dostupných informací se obávám, že nejlepší bude ještě jeden přeskočit a pak se podívat na všechny 3 zároveň, protože jestli pokračování (vše tomu nasvědčuje) udělá to samé, tak se jim na další film už můžu... víte co ;-) Bože, takhle zprasit výborně natočený film. aaaaarggggh (komentář psán v afektu ihned po dodívání, pozn. autora) ()

Druhý Black Panther přepisuje rekordy

Druhý Black Panther přepisuje rekordy

14.11.2022

Přestože z druhého Black Panthera s podnázvem Wakanda nechť žije již není taková masivní společenská událost, jako kdysi při premiéře jedničky, diváci si na pokračování jedné z nejúspěšnějších… (viac)

Black Panther: Kina nechť žijí

Black Panther: Kina nechť žijí

13.11.2022

První Black Panther si získal nejen status významné kulturní události jako blockbuster, kde většinu rolí ztvárnili afroameričané, ale také vydělal hromadu peněz. Druhý to přesto neměl tak docela… (viac)

Battlestar Galactica míří na velké plátno

Battlestar Galactica míří na velké plátno

11.06.2016

Sci-fi teď docela frčí, není proto divu, že tak slavná značka jako „BSGčko" nemůže spát navždy. Po klasickém seriálu ze 70. let a rebootu z roku 2004, který se dočkal několika spin-offů, se tak válka… (viac)

71. Zlaté glóby - výsledky

71. Zlaté glóby - výsledky

13.01.2014

71. udělování Zlatých glóbů v hotelu Beverly Hilton skončilo. Moderátorská dvojice Tina Fey a Amy Poehler dala rychle zapomenout na nepříjemnost, kdy prasklý vodovod kolem poledne zatopil červený… (viac)