Hry o život: Skúška ohňom

• Česko Hunger Games: Vražedná pomsta (viac)
Akčný / Dobrodružný / Mysteriózny / Sci-Fi / Thriller
USA, 2013, 146 min

V druhej časti filmovej série sa dvaja vyvolení, Katniss Everdeenová a jej priateľ Peeta Mellark, po šokujúcom víťazstve v 74. ročníku hier o život vracajú domov. Ako víťazi však musia svoje rodiny čoskoro opustiť a vydať sa na oslavné turné po všetkých krajoch Panemu. Ich úlohou je zabávať ľudí, no napriek očakávaniam vládnuceho Kapitolu sa situácia vyvinie opačne a dojemný životný príbeh Katniss inšpiruje obyvateľov krajiny k vzbure proti totalitnému systému. Obaja pochopia, že ich víťazstvo rozžalo medzi ľudom plameň vzbury a neodvratne sa schyľuje k revolúcii. Kapitol si ale stále drží moc pevne vo svojich rukách a prezident Snow nie je človek, s ktorým je dobré sa zahrávať. Už vydal rozkaz, aby vo vhodnej chvíli oslávenkyňu Katniss Everdeenovú navždy umlčali. Silu a moc Kapitolu majú symbolizovať prípravy na ďalšie 75. hry, ktoré skrývajú prekvapenie a rozhodnú o budúcnosti celého Panemu. Zúčastnia sa na nich všetci doterajší víťazi hier. Katniss a Peeta sa musia vrátiť späť do arény... (TV JOJ)

schluke

Kdyby tam nebyla Jennifer Lawrence tak se na to nedívám vůbec. Každopádně to byla chyba, páč to je stejná mrdka jako první Hunger Games. Dvě hvězdičky z lístosti. ()

Honzulik

Hunger Games: Vražedná pomsta - jako první co mne po shlédnutí tohoto filmu napadlo je otázka, pro jakou úroveň diváků je vlastně tento film zaměřen? Gramotnost marketingové úrovně filmu je velmi nízká. Herecké výkony amaterský strojené a vybrané pouze pro milý a cukrový vzhled. The Hunger Games naprosto schází základní tvůrčí vyprávění, celý děj je za vlasy přitažený a nepravděpodobný. Také konec filmu není nic překvapivého a připadal mě nedomyšlený. Možná si film nalezne svoje diváky, ale já mezi ně určitě nepatřím a uděluji pouze 2*. ()

rasto87

Tak už dlho som si pri filme neohrýzal od napínavosti nechty na rukách a takmer nedýchal pri úžasných scénach. Omnoho kvalitnejšie, napínavejšie a lepšie zrežírované ako prvá časť, ktorá bola iba akousi návnadou na túto vražednú pomstu. Taktiež tu bola vynikajúco znázornená nedôverčivosť osoby voči ostatným. Musím povedať, že Hunger Games 2 - vražedná pomsta je zas lepšie spracovaná ako jej knižná predloha, ktorá bola super a ak bude réžia takto veľkolepo nasledovať a tretí diel bude aspoň z polovice taký dobrý, ako bola kniha tak naozaj diváci sa majú na čo tešiť a ja potom poviem, že dvojka bola zas predohrou na tretiu časť, kde bude totálna vzbura. Naozaj perfektné spracované dielo, ktoré patrí na plátna kín. ()

fingerme

Producenti si asi řekli: když už sme udělali jedničku na hovno, proč s tím nepokračovat ... dá se na to koukat ale znovu to vidět nemusim .. ()

Cannonball

Prvý diel som doslova pretrpel a keby som mal porovnať len jednotku s dvojkou tak poviem, že toto bolo pozeratelné. Aj keď tento diel natočili lepšie stále to vyznie strašne prázdne a nudne. ()

ejay

Pořád se to drží v průměru, což vlastně vůbec neni na škodu. Určitě dospělejší a celkově líp odsejpávající než jednička. Pustil sem si to vlastně z těžký nudy a můžu říct, že se docela těšim na pokračování. Jinak Jennifer je v pohodě a tahle role ji fakt sedne. ()

thePivl

Od začátku až do konečného, geniálního Atlasu od Coldplay naprostá spokojenost. Má to spousty chyb - Přes až přehnaně umělý xicht Lawrence až po natahovanost úvodních stopáží. Přesto tenhle snímek ukazuje, že z prakticky nic moc úvodního dílu (ten byl u mě na opačné hraně) jde natočit solidní snímek. Začátek zdlouhavý a konec pak až přehnaně přepálený - kdyby se ta kvalita rozložila po celou délku, bylo by to perfektní, takhle zůstanu o tu jednu hvězdičku ještě v rezervě, ale rozhodně lepší než jednička a já se velmi těším na trojku. Snad to bude jedna z mála sérií, která tu svou kvalitu postupem času zvyšuje a nesnižuje. :) ()

Sakulnikov

Film trpí tím, že je jen přípravou na velké finále a v podstatě nikdo neví, proč se kdo chová, tak jak se chová kvůli nutnosti utajení a pak je spousta kroků zarážejících. Jinak je to dobrá odpočinková zábava. ()

srolyma

Káťa a Péťa jako vítězové minulého ročníku reality show VyVraždění objíždějí zemi v rámci turné a užívají si svou pseudocelebritkovou slávu. Umělé úsměvy, naučené texty, mávání davům. Ale davy jim nemávají. Davy jim hrozí pěstí. Což je ale, jak se posléze ukáže, projev vzdoru proti vládnoucí třídě, nikoliv reakce na Péťův kuní ksicht. Stačí totiž jediný pohled na Káťu a v davech se z neznámých příčin začíná šířit epidemie neposlušnosti se zárodky rebelie. Takový masivní odpor ve formě zvednuté ruky se vládcům zrovna dvakrát nelíbí, tak se rozhodnou Káťu (a s ní i ocáska Péťu) eliminovat. A to tak, že je znovu nasadí do další řady VyVražděných. A až teď, po hodině a půl, kdy každý slušně vychovaný film spěje ke svému závěru, se začíná aspoň něco maličko dít. Dvojka v podstatě pouze kopíruje jedničku, neposouvá děj ani o kousek dál, nepřináší nic zajímavého, natož nedejbože zásadního. O ničem. ()

waltosin

Hladové hry jsou lepší než ty minulé, možná že je škoda že než se dostanou do arény, která byla teda suprová, propracovanější a hlavně děsivější než ten lesík, a jak jsem říkal hodně se tam řeší na začátku ten vztah mezi nima a krajema, což docela nudí když to trvá déle než v prvních hladových hrách, ale jak jsem zmínil, když to začalo tak to stálo za a já se bavil, takže dávám o něco víc, ale šetřím si i na další hry a už ted jsem zvědav, jak to bude dále. :) 70% ()

padysak

Oveľa logickejšie a s menším počtov divných technických vychytávok budúcnosti ako jednotka. Napriek tomu pre mňa veľmi ťažkopádne. ()

Char_lotte

Nejradši bych napsala, vraťte mi těch 146 minut zpět za to, že jsem celou tu dobu viděla jen lidi trpět. Ale už jenom kvůli té alegorii totality a té bezmocnosti, by to měl vidět každý. ()

Detektiv-2

Opravdu jen výjimečně vás pokračování filmu nadchne o tolik více, než jeho předchůdce. K dokonalosti chybělo jen málo, škoda že se lépe nezapracoval konec, ale i tak musím hodnotit plným počtem. Skvělá atmosféra filmu a efekty byly naprosto na jedničku. Děj i aréna opravdu převyšuje první díl, ač se mi oba líbily víceméně stejně, tak pokračování bylo opravdu o něco lepší. 5* ()

lobo87

Výborné pokračovanie, v ktorom sa nám opäť predstaví Katniss a ostaní hrdinovia Hunger Games. Jennifer hrá opäť s prehľadom, ostatní prehrávajú viac-menej v rámci scenára. Lepšie natočené ako jednotka, napínavejšie, s niektorými výbornými scénami i slabšími miestami. Záver navnadil na pokračovanie... 75% ()

Lucia.T

Vražedná pomsta se mi zfilmovaná rozhodně líbila více než jednička. Tu jsem ani nedokoukala. Nejdříve jsem četla knížku a říkala sem si, jestli film bude stejný .. průšvih jako první díl, tak už budu fakt naštvaná! A příjemně mě to překvapilo. Druhý díl je napínavý, milostný trojúhelník nechybí a Aréna smrti je opět báječně nebezpečná. ()

Dangerman

Pokud je Vám více, jak 18, nekoukejte se na to, nebo si vyškrábete oči nudou, o stupeň lepší, jak první díl, ale pořád špatný, jestli se kouknu na 3ku, kam nás vnadí tahle prázdná "dvojka", tak jedině v případě, že si u toho budu dělat účetnictví - 50% za kostýmy té protivné "moderátorky". ()

krumlajs

Tak tomu říkám obrat žánru, zase tu máme film jehož druhý díl převálcoval jedničku. Z dětské jedničky tu máme dospělou dvojku, sice je to jenom příprava na epickej konec, ale zdrsnění filmu se mi kurva líbilo. Viděli jsme to už několikrát např. ten kluk s jizvou na čele, prostě udělat z dětí běhajících po lesech hlavní tváře revoluce. Knižní předlohu jsem nečetl, takže jsem hodně zvědavej. Hlavně ať na kvalitě neubere rozdělení poslední knížky na dva filmy. ()

Zemřel Donald Sutherland

Zemřel Donald Sutherland

20.06.2024

Přichází velmi smutná zpráva ze Spojených států. Ve věku osmaosmdesáti let odešel americký filmový velikán a plodný herec s přibližně dvěma stovkami filmových a televizních rolí na svém kariérním… (viac)

Druhý Black Panther přepisuje rekordy

Druhý Black Panther přepisuje rekordy

14.11.2022

Přestože z druhého Black Panthera s podnázvem Wakanda nechť žije již není taková masivní společenská událost, jako kdysi při premiéře jedničky, diváci si na pokračování jedné z nejúspěšnějších… (viac)

Black Panther: Kina nechť žijí

Black Panther: Kina nechť žijí

13.11.2022

První Black Panther si získal nejen status významné kulturní události jako blockbuster, kde většinu rolí ztvárnili afroameričané, ale také vydělal hromadu peněz. Druhý to přesto neměl tak docela… (viac)

Battlestar Galactica míří na velké plátno

Battlestar Galactica míří na velké plátno

11.06.2016

Sci-fi teď docela frčí, není proto divu, že tak slavná značka jako „BSGčko" nemůže spát navždy. Po klasickém seriálu ze 70. let a rebootu z roku 2004, který se dočkal několika spin-offů, se tak válka… (viac)