Černobyľské denníky

• Česko Černobylské deníky (viac)

Príbeh skupiny šiestich mladých turistov, ktorých nudia klasické ponukové katalógy cestovných kancelárii a chceli by zažiť niečo naozaj výnimočné, čo sa vymyká bežným dovolenkovým predstavám. Najmú si sprievodcu, ktorý im sľubuje extrémny zážitok - exkurziu do opusteného ukrajinského mesta duchov Pripjať, ktoré je v tesnej blízkosti havarovanej jadrovej elektrárne Černobyľ.
Černobyľ, 1986. Keď vypukla najhoršia jadrová katastrofa v dejinách ľudstva, evakuovaní obyvatelia neďalekého mesta Pripjať nemali čas ani na to, aby si zbalili osobné veci. O 25 rokov neskôr šestica mladých turistov so svojím sprievodcom navštívi Pripjať, aby tu spoločne preskúmali trosky zničeného a zdanlivo opusteného mesta. Keď ich okolnosti prinútia zostať na mieste cez noc, čoskoro zistia, že tu zrejme nie sú sami...
Spoluautorom šokujúceho filmu plného desu a hrôzy je Oren Peli, tvorca, režisér a producent  filmovej série Paranormal Activity. (TV JOJ)

Čako odpad!

Po prvním plesknutí mokrým hadrem o skla zamlžené dodávky si začne člověk představovat co bude následovat po tom. Ovšem pár dalších záběrů ho stejně hodí do dřímoty a polospánku takže si ani pořádně neuvědomuje, že tam venku někde běhají radioaktivitou znetvořené příšery, které ve většině záběrů kamery ani nejdou pořádně vidět, což se až do konce filmu nezmění a ubírá to na chabé hororové zápletce. Holčička na odlákání pozornosti, která vzápětí zmizí aby mohlo "nějaké" stvoření napadnout partu náctiletých zezadu; kulisák bušící na dveře ve snaze napodobit zmutované monstrum; kečupem politá zem a další efekty, které patří do béčkových hororů natočených růčo-stůčo. Kamera, která se ze začátku zdá být z první osoby se později ukáže jako velice neefektivní prvek filmu. Zakončeno průchodem skrz zabetonovaný reaktor což dokládá neschopnost tvůrců důstojně zakončit tento horor s abstraktními příšerami a absencí děje. ()

BillieM

Prostředí je ponuré, děsivé, opuštěné město mi nahánělo husí kůži, to byl začátek. Parta lidí se jela podívat na opuštěné domy, všechno vypadalo skvěle, všichni byli nadšení, do té doby, než zjistili, že se jim porouchalo auto a pěšky by odtud došli k civilizaci za hodně dlouho. Potom začali mizet lidi, objevili se zlí psi bez páníčků, kteří lačnili po krvi. Přeživší šli hledat ztracené, narazili na příšery v podobě zmutovaných obyvatel zamořeného města a začalo jich ubývat. Honili se ve starých továrnách, kde byla ještě vysoká radiace, a nakonec se objevili nějací doktoři s vojákama. Ukázalo se, že o místních ví a poslední holku, která přežila jim hodili k večeři. Moc jsem se nebála, ale že to bylo v Černobylu, dávám 3*. ()

ScoRPy

Parádní prostředí Černobylu, dobrý námět. V současné záplavě podprůměrných hororů na mě tento překvapivě zapůsobil. Byl sem spokojen a dovolím si říci, že si film tady na CSFD zaslouží větší hodnocení. Za mě pěkné 3* ()

Alboin

Ďalší lacný film s lacnými, nesympatickými hercami, lacnými kvázi trikmi a otrasným scenárom. Pri filmoch tohto formátu mám vždy chuť tú bandu úžasných, moderných, vraj krásnych ľudí zabiť sám. A urobil by som to omnoho veselším a kreatívnejším spôsobom ako tu prítomní mutanti. To prostredie je jediná vec, ktorá si zaslúži hviezdu. Dalo by sa to tak pekne využiť, ale oni namiesto toho spravia hovadinu, ktorej budú veriť všetko do detailu asi len ďalšie zmutované bytosti z produkcie mekdonald. ()

naytsirk

Bál jsem se, že to bude nějaká děsná amatérská slátanina, ale ono to mělo docela šťávu… teda alespoň ze začátku to vypadalo, že by to nemuselo být až tak pitomý… ale bylo… Příběh jako takový je v pořádku, nic extra, ale neurazí… Prostředí moc povedený, ale to ostatní stálo za pytel… Zrůdu aby člověk pohledal a uspěchané finální rozuzlení mě skoro až urazilo…. ()

joemikes

Néééé.... Dobře, jedna star aspoň za unikátní záběry ze sídliště v Pripyat, které mi připomněly hodiny u compu a vraždění zmutovaných zviřátek co měly rády tmu a lidské maso. Ale, před romantickou procházkou v tomto vyvoněném místě by si měl povinně nejdřív každý zahrát S.T.A.L.K.E.R - Call of Pripyat, ať ví do čeho jde, děcka z dodávky očividně S.T.A.L.K.E.R nehráli. Nicméně co z toho ubohýho místa nakonec filmaři udělali za paskvil, je teda síla :-( ()

reccal

Nic světoborného, nápad se zmutovanými obyvateli nijak originální, klasická americká skupina vylízaných puberťáků. Výsledek? Horor na jedno zkouknutí, neurazí, ale ničím nepřekvapí. Na druhou stranu ve mně zůstalo pár nepříjemných momentů, což ve výsledku celý film příliš nezachrání. 2 1/2 hvězdy. ()

Michaluss

Já jsem spokojený. Nezávisle na tom, že film neměl moc zvláštních efektů - potřebujeme dnes všechno udělané počítačově, se spoustou krve a potácejícími se třicetimetrovými mutanty? Kde jsou časy "levného strachu" ala Blair Witch Project? Kromě hloupého, přesto racionálního konce, přesně jak by se to stalo v zemích bývalého Sovětského svazu, a několika hloupostí, co postavy udělaly, jsem se bavil celou dobu a rád bych viděl něco jako druhý díl. Filmů, zvlášť takového rázu, je o Černobylu zoufale málo. ()

Mark1983

Já jsem se bavil celkem slušně,což pro mě mělo i dostatečně tajemnou atmosféru.Souhlasím,že existují i lepší filmy,ale Černobylské deníky nejsou vůbec k zahození. ()

Kletus

Nic sem od toho nečekal a přesto se mi dostalo míň než sem čekal. Prvních 45 minut je nejzajímavějšíc a to tím, že je tu ukázána ponurá atmosféra rádoby Prypjati. V ten moment kdy ten rusák nemůže nastartovat auto to začíná ten ten pravej horor a tim myslim, že se budete bát toho, že to nepřízní osudu někdo někdy opět pustí ve vaší přítomnosti. Herci jsou nesympatičtí prostředí začne být dost okoukaný a kamera je strašná přesně tak jak tu vetšina uživatelů popisuje. Film končí přesně tak jak by člověk očekával. Je vidět, že s tim měl co dočinění ten samej nimand co udělal stejnej zločin proti lidskosti jménem Paranormal Activity s tim rozdílem, že dostal vetší prostor. Tento film je naprostá ztráta času, kterej bych radši strávil šťupováním ponožek. ()

Maarty86

Celkem průměrný horrorový snímek, kde hodně z atmosféry dělá především prostředí kolem Černobylu, které se bohužel celkově ve filmech moc nevyskytuje, což je podle mě škoda. Pár lekaček tu proběhne, stopáž je na takový film akorát a plusem budiž i že úvod není nijak zdlouhavý. Celkově to na víc než 3* nevidím, fandům horroru nebo lidem, které zajímá vše okolo této jaderné katastrofy, bych řekl koukněte na to, alespoň za to jedno shlédnutí to stojí - 65% ()

dudel3333

ešte blbšie ako som čakal.Stara znama klasika........banda soplavych idiotov sa vybrala nevedno kde,nevedno s kym,čiže vedeli že nič nevedia.A nasleduje znamy scenar zahadne sa dačo stane,niekto zmyzne,idu ho hladat,niekto ich napadne,všetci utekaju,postupne umieraju ved ich IQ je menej ako 40 a na konci "infantilne"vyvrcholenie.Strašna blbovina s kopou tmy ,kde nikto nevie čo a kto.Dakujem za zabitie času ()

Raggnar

Nápad dobrý, děj poměrně nečekaný, dokázal mě udržet do konce filmu v napěti. Avšak opět neselhala US tvorba, kde skupinka amerických cestovatelů jako obvykle mizí jeden po druhým, a děj se vyvíjí přesně jako v každém jiném US horroru. Např. Zmizne jeden, za ním se vydá další, ten taky zmizne, zbytek skupiny se rozdělí, postupně mizí a poslední dva-tři naleznou své přátele a nakonec se snaží dostat pryč. Naopak jsem ani nepoznal, že se film odehrál v srbsku, prostředí vypadalo hodně reálně a bylo dobře udělané. 75% ()

Bohdy67

Uzasny potencial mista...Pripjat a okolí černobylu, by mohli dát prostor fantazii nejednoho diváka..Bohůžel to co jsme dostali v tomto díle,člověka absolutně nenadchne. Téměř žádná smrt nebyla pořádně vidět,takže nějakej krvák se neděl. Možná právě proto,že scénař pomáhal dělat člověk z paranormal activity kde se v podstatě nic neděje,akorát by se člověk měl bát co se stane.... Ozáření lidé co nebyli deportováni a zůstali v oblasti Černobylu jsou opravdu super téma na "záporáky" (pomyneme li určitou nemožnost vůbec v oblasti přežít)... Ale třeba stylem "začali vylézat protože jim došel zdroj potravy. Zlikvidovali osazenstvo zakladny a ted se blizi k nejblizsimu obydlenemu mestu,nebo kosi bandu ruskejch kozáků...A hlavně jsou vidět a jsou opravdu brutální,hladový a zmutovaní...To je pak horor. Tohle bylo jen nicneříkající něco se stupidnim závěrem....30% ()

Allein4

Slušný začátek, bohužel víceméně zkažený nudnou druhou polovinou filmu a naprosto nezáživným koncem. V hlavních rolích šestice nesympatických harantů, takže jediný, kdo tam u mě měl plusové body, byl jejich průvodce Yuri. A ten bohužel poměrně brzy zahynul. Možná, že i ty dvě hvězdy v hodnocení jsou moc, ale zas takový brak to nebyl a námět byl ucházející. Škoda jen toho zpracování. ()