Jurský svet

• Česko Jurský svět (viac)

Pred dvadsiatimi dvoma rokmi tragicky skončil sen excentrického milionára Johna Hammonda, ktorý chcel na odľahlom ostrove z dinosaurej DNA vytvoriť Jurský park so živými exponátmi. Od tej doby sa toho veľa zmenilo, park ide na plné obrátky, ročne ním prejdú milióny nadšených návštevníkov, ktorí s sledujú v akcii desiatky,, vyhynutých" živočíchov. Lenže vedenie parku neustále hľadá nové spôsoby, ako túto jedinečnú atrakciu ešte viac zatraktívniť. A v tej chvíľu prídu komplikácie. Vedecké experimenty s novými druhmi veľmi podporuje manažérka parku Claire Dearing (Bryce Dallas Howard), ktorá v zvieratách vidí predovšetkým čísla. Na rozdiel od nich biológ Owen Grady (Chris Pratt zo Strážcov Galaxie) vidí hlavne nebezpečie, zvlášť vo tvoroch, ktoré nestvorila príroda, ale laboratórium. Udalosti mu dajú za pravdu, keď sa jeden z takýchto maznáčikov doslova utrhne z reťaze a začne si pochutnávať na zamestnancoch a aj na návštevníkov parku medzi ktorými sú aj synovci Claire, ktorí za tetou prišli na prázdniny. Teraz už nejde o vyššie tržby ani o udržanie prestíže. Cieľom je prežiť. (Barracuda Movie)

Roseinka

Takový lepší průměr. Na klasiku to nemá, ale chytí to, baví to. Občas tam bylo něco kýčovitého, jako např. cestovní koule apod., to mi tam moc nesedělo. V závěrečném souboji jsem se ztrácela. Možná zlepším hodnocení po dalším zhlédnutí. :) ()

MiGi87

Že by se to zase začínalo blížit zpět k jedničce? Určitě lepší než 2 a 3, ale jednička je kultovka, na kterou nebude už mít nikdy nic, takže asi nejlepší možný job. Dobrý film. Snad jen malá výhrada k trochu nadměrné inteligenci některých zviřátek, třeba to porozumění na konci mezi Prattem, raptorem a rexem, to bylo na mě trochu moc. ()

JoseBenes

Nebudu se bát jako ostatní a napálím za tři. Stupidnější scénář a retardované postavy jsem fakt už hodně dlouho neviděl. Chris Pratt a triky to zachraňují... ()

Darill

Takže pointa je jaká (samozřejmě kromě toho, že nemáme klonovat supersmrtící monstra, která nejde zabít)? Žena je po zásluze potrestána za to, že si vybrala kariéru před rodinou? Ale ještě, že je nablízku krokodýl (pardon dinosaur) Dundee.... ()

JohnSmith

Chris Pratt je na vzestupu, a i když to není zrovna můj oblíbenec, tak tady mi byl sympatický. V roce 1993 jsem byl na prvním Jurském parku a od té doby jsem tyhle přerostlý ještěrky neviděl. Takže skáču od prvního k zatím poslednímu a smekám před naprosto skvělými triky a velice pěkně natočenou akcí. Co víc si člověk může přát. Zamyšlení tady opravdu nehledám. Jen možná bych trochu ubral na té reklamě. Starbucks a Pandora se sice párkrát objeví, ale Mercedes product placement je možná viditelný až moc. ()

R1CH1E

Po celou dobu šlo jen o to, co jsme viděli v Jusrkém parku, jen to bylo větší, modernější a digitálnější.. Pak ale přišel závěr, který mě dostal nejen pomrkáváním na fandy původního filmu, ale hlavně výborným závěrečným soubojem, který dal velmi jasně najevo, který film zůstává nepřekonanou klasikou. ()

drackula

Takto má vyzerať blockbuster! Jurský svet prenesený do 21. storočia zo všetkým čo sme mali radi na pôvodnom filme. Niečo medzi decentným remakom a pokračovaním. T-Rex je kráľ! 80% ()

mirec88

Po toľkých rokoch sa pustiť do pokračovania Jurského parku je fakt odvaha. Dopadlo to síce nadpriemerne, ale oproti originálu je to obrovský posun dolu, čo znamená strašne veľa digitálnych efektov, ktoré tam nemuseli byť, nič sa nevyrovná animatronickým modelom zo stajne Stana Winstona. Ale aj napriek tomu dávam nadpriemerné hodnotenie, lebo ako blockbuster to bolo dostačujúce, aj herci zahrali dobre a nenudil som sa ani chvíľku. Ale s originálom sa to nedá zrovnávať. ()

Dagoussek

Oproti Jurskýmu parku slabota. Málo akce, slabá ukázka zvířat...konec byl kapku napínavý při hledání monstra ze zkumavky. Za mě byl zajímavý a akčnější závěrečný boj, kdy se staří zvířata spojili ke zničení monstra. A manažerka celou dobu valila na podpadcích a že byla rychlejší než tyranosaurus!!?? Toto mě hlava nebere. ()

Autogram

Chlapci sa vydali na dobrodružstvo, že by aj Karel Zeman čumel. Pôvodný Jurský park nepatril k mojim favoritom, ale toto už je iná káva. Vývoj počítačovej reality vo filme pokročil tak, že dinosaury sú reálnejšie ako reálny svet, ktorý nie je až taký jasný, ostrý a rýchly. Tvorcovia si ani nedávali servítku pred kameru a tak jasne vidíme, ako príšerky skonzumujú človeka alebo sa s nimi pohrávajú vo vzduchu aj vo vode. Pri ich kúskoch som sa neubránil dojmu, že musia mať aj ľudské gény, toto odhalenie mi na konci chýbalo. Nechýba ale upätá šéfka, ktorá prestane byť upätá, keď si roztrhá biele šaty a ukáže obtiahnuté tričko. Všetko s dokonalými hrdinami a dokonalým happyendom je klišé, ale je to zábava a na tento účel film vznikol. –––– Zákazníci ich chcú väčšie a hlasnejšie. S viac zubmi. Dobrá správa: Naše pokroky v spájaní génov nám otvorili nové obzory. –––– Všetci môžete odísť. Preberá to tu nový tím. –––– Poviem to mame. – Ó, len to nie, toto mame nikdy nehovor! ()

Jaro.Krafcik

V roku 2015 prišiel nový Jursky park.. s názvom svet. Nerežiroval ho už spielberg ale mal celkom úspech. Pamätám si ako som na tomto filme sedel v kine ako pripútaný. Bavil ma, svojho casu nechápem prečo som tomu nedal plný počet, no dnes som už náročnejší divák. Tuším že to v kine bolo aj s dabingom. Netflix sa ani netrápil a pridal to v originale s titulkami. Ale to sme si už všetci zvykli. 4* ()

Ravi

Skvělé navázání na první dva filmy. Ve velkém stylu. Nejslabším místem jsou dialogy, ale to lze filmu v ději ještě odpustit. 90% = 5-/5 ()

ZinedineCR7

Skepsa opadla hneď. Konečne pokus naviazať na legendárnu jednotku, ktorý sa podaril. Prvky, ktoré pripomínali jednotku sa nedali prehliadnuť, ale keďže všetko spolu hralo-príbeh, obsadenie-tak to veľmi rád prehliadnem. Bryce Dallas Howard si ide svoje. Na podpätkoch lákať T-Rexa sa nevidí každý deň...vlastne ani T-Rex sa nevidí každý deň...a práve preto neviem, prečo to ešte čítaš a neideš do kina. ()

P1tr

Jurský svět je třetím pokračováním legendárního Jurského parku Stevena Spielberga, které se po dvou předchozích, vlažně přijatých sequelech snaží dinosauří sáze vrátit relevantnost a vedle příznivců původního snímku zaujmout i novodobou generaci blockbusterových diváků. Ačkoliv od premiéry prvního jurského snímku uplynulo již 22 let a ukázky na nejnovější přírůstek do série působily velice mdle, značka Jurského parku má stále sílu a zvědavost v kombinaci s vírou v kvalitativní překvapení z ranku Zrození Planety opic mě nakonec do kina dotáhla. Nalákat se jistě nechá mnoho diváků, tudíž komerční úspěch filmu je zaručen, ovšem bude obří hromada peněz zasloužená? Po shlédnutí snímku musím říci, že na tuto otázku nemám jednoznačnou odpověď. Jurský svět sice nabízí vše, co by správný letní velkofilm měl mít, ovšem forma, kterou tyto atributy podává působí velice neobjevně a zastarale, jakoby tvůrci ctili originál až příliš a odmítali se posunout dál a film se tak po většinu stopáže jeví jako mnoho let ztracený devadesátkový film, který byl nyní byl po nalezení poslán do kin, z čehož pramení spousta přehnaně "cheesy" momentů, které jsou úsměvné, ačkoliv to tvůrci jistě nezamýšleli. Nicméně zasmějete se i u několika záměrně humorných scén, které naopak fungují skvěle a potvrzují, že režisér má sice výtečný komediální cit, ovšem pro velkorozpočtový biják se v ostatních aspektech příliš nehodí. Přihlouplý a šablonovitý scénář by nicméně nemusel tolik bít do oči v rukou šikovného a hravého režiséra, který by dokázal zakrýt nedostatky a posunout kvalitu filmu o stupeň výše, ovšem Colin Trevorrow takovou osobou bohužel není. Před Jurským světem natočil pouze jeden komorní, nízkorozpočtový film, který byl velice příjemnou komedií se sci-fi prvky, ovšem takové dílo v žádném případě nemůže sloužit jako řádná příprava na snímek rozměrů Jurského světa. Akční scény jsou tak ve výsledku nedynamické a kamera slouží v drtivé většině případů pouze jako nestranný pozorovatel, což je obrovská škoda, neboť dnešní technologie umožňují natáčet velkolepé scény mnohem kinetičtěji a diváky tak více vtáhnout do dění. Díky tomuto přístupu pak dinosauři ani nepůsobí tak cool, jako kdysi a jejich potenciál je nenaplněn a poznámky postavy vedoucí pracovnice parku o zhýčkanosti návštěvníků atrakcí, které již dinousauři jen tak nezaujmou najednou nepůsobí podle plánu humorně sebeironicky, ale jedná se spíše o krutou pravdu. Z výše uvedeného se Jurský svět musí jevit jako úplná katastrofa. Tak tomu není a i přes zmíněné výtky se jedná o poměrně ucházející snímek, který rychle odsýpá a neustále se v něm něco děje a příběh, ač nezajímavý, precizně graduje a nedává divákovi příliš prostoru k vydechnutí a především k podrobnějšímu přemýšlení nad největšími chybami filmu, které vstřebá pořádně až po výlezu z kinosálu, kdy s každou další minutou a myšlenkou po skončení filmu pozitivnost dojmů klesá, nicméně neklesne až na úplné dno. Rozhodně se tedy nejedná o filmovou událost, ale pouze o stravitelnou jednohubku bez zapamatováníhodných momentů, což sice není příliš, ale stále je to více, než nám nabízí mnoho jiných velkofilmů, které Jurskému světu nesahají ani po kotníky a divácké příspěvky si zaslouží mnohem méně. () (menej) (viac)

Hugo01

Na další Jurský park, respektive svět, jsem prostě nemohl nejít. Moje vysoká očekávání se v celku naplnila, i když film se vydal poměrně modernějším směrem než předchozí díly. Bohužel jsem snímek viděl s českým dabingem, což mě trošku mrzí, ale svět se z toho pro mě nezbořil. Akce střídala akci a i herci mi skvěle sedli. Když jsem ale viděl cvičené raptory, nemohl jsem si pomoct a musel jsem se zasmát :-) a i na konci, jak se T - rex a velociraptor smírně rozešli, mi to úplně nesedělo, ale musíme to brát trochu s rezervou. Ještě musím podotknout jednu radu, kterou říkali v mém oblíbeném seriálu Putování s dinosaury, a to, že kdybyste se ocitli náhodou v období dinosaurů, tak za žádnou cenu neskákejte do vody!! :D ..95% ()

voleman

Pro mě určitě druhý nejlepší díl série, hned za jedničkou. Od začátku se tu něco děje a film vás prakticky nenechá vydechnout až do konce. Příběh sice není nijak inovativní, stejně ale zabaví čemuž určitě dopomáhají i sympatičtí hrdinové a kvalitní vizuální efekty. Také musím určitě pochválit provázanost příběhu s původním jurským parkem, což dodává filmu šťávu se slušnou dávkou nostalgie. Celkově je Jurský svět zase po dlouhé době akční dobrodružný snímek, který se může líbit prakticky celé rodině. Jediná moje výtka se týká konce, kdy se mi zdálo že filmu už dochází dech a přece jen už je to všechno přehnané a moc utahané. Nicméně celkový dojem z filmu se tím nijak moc nezkazil a ještě na slabších pět hvězd stačí. 85% ()

manonfire

Kamoš radí, že je k takovému filmu potřeba přistupovat jako k rodinné píčovince s krásným vizuálom a efekty. OK, takže dávám jednu hvězdu. 20% ()

Hollohlaway

Velice dobře vyvážený film. Je tam všechno. Triky, akce, která je dobře a originálně vymyšlená a nasnímaná, humor, dobré herecké obsazení...no a hlavně ty prďácký ještěři. Jedinou výtku bych snad měl k občasné zhovadilosti postav, a nelogičnosti v ději, ale s tím se asi musí počítat. Zabaví velmi dobře. ()

Sir-Filip

Naprostá stupidní hloupost, až si říkám, zda to mají skutečně zapotřebí. Jednu hvězdičku dávám jen za snahu o oživení kultovního díla a zpracování parku. Kdybych měl hodnotit čistě jen příběh a děj, nemohl bych dát ani tu jednu. A to nemluvím vůbec o scénáři, ty dialogy vymýšlely snad opice....jedno klišé se střídá s druhým s tak absurdní samozřejmostí, až to diváka skutečně bolí. Jurský park měl zemřít spolu s Johnem Hammondem ... všechno co přišlo po tom byla jen slepá ulička do absolutního zatracení....... "ENJOY IT " ()

Trapper33

Dinosauři jsou konečně zpět! Parádní vymazlený blockbuster, který splnil moje očekávání, ale nedotáhl to až na úplný vrchol. Musim říct, že moje očekávání bylo opravdu velké, protože Jurský park miluju a když jsem zjistil, že se opět vrací, byl jsem hodně nadšenej. Co se opravdu povedlo, je provázanost s jedničkou, spousta odkazů, náznaků, atd. Film je hodně akční a méně děsivý než jeho mistrovský předchůdce, avšak to vůbec nevadí, protože to prostě jede. Co mě trochu mrzí je, že jsem se o hlavní hrdiny ani trochu nebál a že se z raptorů udělali ochočení mazlíci, protože jestli jsem se někdy v Jurském parku něčeho bál, byli to právě raptoři. V hlavní roli mi vůbec neseděl Chris Pratt, dokázal bych si tam představit lepší herce. Nicméně klady přebíjí těchto pár malých nedostatků, protože ochočení raptoři jsou nakonec vlastně fajn a finální souboj je naprosto (ač lehce předvídatelný) bombastický! Filmový víkend 2015 ()

Nový Jurský svět je v přípravách

Nový Jurský svět je v přípravách

23.01.2024

Třetí Jurský svět až v roce 2022

Třetí Jurský svět až v roce 2022

07.10.2020

Odklady zásadních filmových premiér tenhle týden bohužel nekončí. Po odsunutí Bonda, Duny, několika DC filmů a Rychle a zběsile 9 (z dubna na květen) teď studio Universal posunulo také premiéru… (viac)

Režisér Jurského světa vyrazí na Atlantidu

Režisér Jurského světa vyrazí na Atlantidu

23.06.2020

Colin Trevorrow teprve dokončuje třetí Jurský svět s podtitulem Dominion, koronavirus mu totiž přerušil produkci a jemu tak zbývá ještě několik dní natáčení. Mezitím už ale vymyslel koncept pro svůj… (viac)

Třetí Jurský svět nastartuje novou éru

Třetí Jurský svět nastartuje novou éru