Jurský svet

• Česko Jurský svět (viac)

Pred dvadsiatimi dvoma rokmi tragicky skončil sen excentrického milionára Johna Hammonda, ktorý chcel na odľahlom ostrove z dinosaurej DNA vytvoriť Jurský park so živými exponátmi. Od tej doby sa toho veľa zmenilo, park ide na plné obrátky, ročne ním prejdú milióny nadšených návštevníkov, ktorí s sledujú v akcii desiatky,, vyhynutých" živočíchov. Lenže vedenie parku neustále hľadá nové spôsoby, ako túto jedinečnú atrakciu ešte viac zatraktívniť. A v tej chvíľu prídu komplikácie. Vedecké experimenty s novými druhmi veľmi podporuje manažérka parku Claire Dearing (Bryce Dallas Howard), ktorá v zvieratách vidí predovšetkým čísla. Na rozdiel od nich biológ Owen Grady (Chris Pratt zo Strážcov Galaxie) vidí hlavne nebezpečie, zvlášť vo tvoroch, ktoré nestvorila príroda, ale laboratórium. Udalosti mu dajú za pravdu, keď sa jeden z takýchto maznáčikov doslova utrhne z reťaze a začne si pochutnávať na zamestnancoch a aj na návštevníkov parku medzi ktorými sú aj synovci Claire, ktorí za tetou prišli na prázdniny. Teraz už nejde o vyššie tržby ani o udržanie prestíže. Cieľom je prežiť. (Barracuda Movie)

PavelVanekArt

Už od začátku to sází na znalost předchozích parků, žádný kecání kolem, rovnou jedeme na Kostariku. Děcka jsou poctivě nudný a protivný. Monumentálnost Williamsovi hudby ale nestačila na prosté představení Jurskýho párku. Teď už se však nehrabeme v jantaru, ale geneticky modifikujeme, jak připomenul pán z původního Jurského Parku, kterej si střihnul cameo. Není třeba hledat jantar, když jantarů je plnej ostrov, že. Dějově se to opírá o původní film, kdy se zvěrstva na ostrově opravdu stala, ale teď jsme od začátku v centru dění, kdy už park šlape jako hodinky a jedinej průser je ztráta šesti dětí a 26 úžehů. Park jinak vypadá skvěle. Jak nemám moc rád Zoo, tenhle bordel, kde krmíte vajíčkama maličký dinosaury, bych si určitě užil. Chris Pratt, jako cvičitel Velociraptorů, kteří mu DOSLOVA zobou z ruky (miluju slovní hříčky. V původním filmu koketovali s myšlenkou, že z raptorů se stali ptáci.pozn.) je klaďas používající slovo fuck slušný, hrát umí, charisma má. I když Velociraptory zvládá, stejně by mu nejradši urafli falus, stejně jako jeho fanynky. Indominus Rex (cool jméno), vypěstovaná patnácti metrová slepice, je ten nejvychcanější dinosaurus ze všech, co si kdy v Jursku dupnuli. Genově upravený T-Rex přečůrá i pána tvorstva a může začít večírek, na který je pozváno přes 100 000 lidí. Jenže Satanova příšerka neloví pro žrádlo, jak tomu bylo u T-Rexe, ale pro zábavu. A vypustí další dravý šílenosti. Hlavně scéna, kdy Pterodaktylové (nebo jak se jim nadává) nalétávají do lidí, je skvěle udělaná a kamera stíhá ukazovat všechny únosy a krmení. Během toho se stihne odehrát i ta nejvíc badass romantická scéna za poslední roky, snad od doby Hail to the king baby. Pak si ale park do parády vezme ten predátor největší. Blbej člověk. S blbým nápadem. A pokud měl předtím Indominus v ruce dvě esa, tak teď má v ruce čtyři... Po technické stránce není bohužel co vytknout, neliší se to od ničeho, co už natočeno bylo. Je to vlastně dokonalá modifikace dokonalého originálu. Nechybí obrovská vlna nostalgie (díky pane Williams za původní hudbu) a obrovská porce detailů, aˇse jedná o nové filmové prvky nebo na pomrkávání na starou trilogii. Film za pouhej měsíc nastřádal zatím tolik peněz, že by to vzkřísilo celý Řecko a ještě by zbylo na kusovku. Pokud se ale půjde do dalšího dílu a já nepochybuju, že půjde, tak bych se nebál zdvojnásobit rozpočet a udělat to ještě větší. Správně sympatické/nesympatické postavy, výprava co odsýpá jak má, herci na jedničku, technika taky. Vlhkej z toho zrovna nejsem, ale nemůžu míň... 5* 9/10 98% ()

Flynn

Taková prostě klasická popcornová záležitost.... nenudil jsem se, ale bylo to takové už jiné než koukat na starý dobrý jurský park.. ten v té době bral dech,.... tedka v dnešní době (kterou právě Jurský park díky efektům hodně posunul a ovlivnil) už to není wow efekt.. prostě film s akčním spádem a mraky nedomyšleností... to se člověk prostě musí smát... ale zase abych tomu nekřivdil... stojí za to vidět... ale nečekejte zázraky... ()

carly

Film mal dobré tempo, nezadrhával, bol zábavný, farebný a prekvapivo krvavý. Páčilo sa mi, ako trochu napínali divákov, kým ukázali dinosaurov a aj rozuzlenie problému predátora príliš inteligentného pre naše dobro bolo nečakaným no príjemným prekvapením. Herci boli tiež veľmi dobrí. Hlavne Chris Pratt a Vincent D'Onofrio. Zaujímavá bola aj postava Bryce, aj keď som v jednom momente mala flashbacky z Honby za drahokamom. Kto by si bol pomyslel, že budem fandiť parte raptorov. ()

PROCESOR

Tak takovej sešup s mým hodnocením, sem nečekal. Po zdařilém začátku a uvědomění, že je to vlastně furt stejný. No ono co by se mělo vymýšlet jinýho, než zase- ztracení parchanti, ještěrka na procházce, ambiciózní šéfová se spoceným hrudníčkem, zájmy boháčů-uličník, a Drsnák. S!- Co mě rozsekalo poprvé bylo, jak si Drsnák cvičil ještěrky, jako pejsky. Chyběla už jen píšťalka kolem krku, podrbání za ouškama a panáčkování. A závěrečný drama kdy se malý daly dohromady s velkým ještěrem proti zlýmu... happyend chybělo už jen, kdy velká ještěrka uznale poplácá po zádíčkách malou a ta jí za to aspoň zamává.-S! Určitě je tu trocha nostalgie po prvním díle, ale sebelepší efekty nenahradí jakýž-takýž "normalní" děj. ()

Juto

Jurský svet preberá citlivosť „Jurského parku“ Stevena Spielberga, zmysel pre úžas, vzrušenie a prenáša ich do 21. storočia s ľahkosťou, vierohodnosťou a zrozumiteľnosťou rozprávania. Nie je to hlboké. A herci filmu sú v podstate očarení komparzisti. Posúvanie žánru tu vôbec neexistuje, ale keď príde na konfrontáciu dinosaurov film dosiahne presne to, čo si zaumienil. 7/10 ()

TomPrusik1

Minulý Jurský park se moc neosvědčil, přesto ale bohatý člověk obnovuje jeho slávu znova. Mění jeho název na Jurský svět a aby zvýšil návštěvnost, musí přijít s něčím novým (protože kdo dnes viděl slona, viděl i dinosaura). A tak se rozhodně mutovat dinosaury. Což je geniální nápad (vyhrál by první místo v Darwinových cenách), jenže to by se to nesmělo zvrtnout (s tím se ale už každý průměrný divák od začátku počítá). Do hry vstupuje starověký hrdina eposu (kam se hrabe Gilgameš), který se snaží situaci napravit, sejmout Velkého bílého dinosaura a ještě navíc zachránit synovce jeho budoucí přítelkyně. Je vidět, že příběh nemá v úmyslu přijít s něčím výjimečným a je to klasické blockbustrové téma. Film nemůžete brát vážně, a nesmíte se divit, proč to auto tak hrozně vybuchlo, nebo kdo nechal otevřené dveře, které neměli být otevřené, protože za nimi čeká nebezpečí v podobě Velkého bílého dinosaura. Samotný konec je debilní a nedokážu si ho pořádně vysvětlit. Protože SPOILER se přijde s nápadem, že není jiné řešení, jak porazit Bílého dinosaura, než tak, že se vemou "raptoří děti hlavní hrdiny Owena Gradyho" a on jim (jakožto Alfa) řekne, že mají zabít toho bílého dinosaura. Jenže když k tomu má dojít, tak Bílý jim "řekne", že on je jedním z nich a že lidé jsou ti zlí. A tak Gradyho raptoři začnou zabíjet speciální voj. jednotku. Grady však při dramatické scéně znovu jednomu raptorovi, že ten Bílý je ten zlý a on se obrátí proti Bílému. Samozřejmě moc dlouho nevydrží. Přesto ale asi před smrtí telepaticky sdělil ostatním (žádného dinosaura potom neviděl), že mají jít po něm a oni to překvapivě udělají...KONEC SPOILERU. Logiku nechme stranou, přesto je ale film dobrý. Dobrý film z něj dělá vizuální stránka, která od minulých dílů pokročila (kdo by to byl řek?) a záběry na ostrov s běžícím dinosaury jsou parádní (něco jako savana akorát místo zeber dinosauři). Dále je pak film chvílemi záměrně vtipný a docela jsem se u něj zasmál. Fanoušky předchozích dílů potěší i nacházení odkazů na předchozí díly (ať už logo z minula, dinosauři v betonu, pryskyřice). Hudba se k filmu dobře hodí a převážně čerpá z Williamse. V druhé půlce přijde hodně akce a film začíná ztrácet na logice. dá se to ale vydržet. Film je dost krvavý a nevím jestli je to pro 5-leté děti, co si hrají dinosaury to pravé. Každopádně stojí za návštěvu, ale nic převratného nečekejte. 70% ()

Immortal17

O můj bože! Ať už kohokoliv napadlo udělat takové pokračování, smekám mu poklonu až na zem. Draly se mi slzy do očí z toho jak nápadité a výborné to bylo. Odnesla jsem si nezapomenutelný zážitek z kina, kterého nikdy nebudu litovat. :) Mockrát děkuji Colinu Trevorrowovi za boží pokračování "Jurského parku". Je to vážně skvělá podívaná. ()

fars

Docela kroutím hlavou, když tu čtu názory jak je čtyřka super originální a nabušená, zatímco dvojku by někteří rovnou pasovali na nejhorší Spielbergův film a totálně šedý průměr. Já teda nevím, ale ze Ztraceného světa si dodnes pamatuju skvěle vygradovanou scénu s karavanem, děsivého Rexe který teda budil IMHO větší respekt než inteligentní dinosauří mix z labiny, lepší herce (tady to samotnej Pratt celé jen težko utáhne) a nakonec i lepší efekty. Jediné, co mě u čtyřky fakt hodně bavilo, bylo to nostalgické pomrkávání na první díl. Celkově bych Jurský svět zařadil asi tak na úroveň trojky. A z toho rozdílu v hodnocení Ztraceného světa a Jurského světa mi přijde, že za těch 18 let mají diváci už na kvalitní blockbuster o dost menší nároky. V podstatě za posledních pár let si všímám případů, kdy je totální průměr vytlačen do nadprůměru jen proto, že to tvůrci úplně neposrali a překvapivě to nebyl moc velký průser jak se čekalo... což je trochu smutné. ()

papaJA21

Tvůrci nic moc nového nevymýšleli a přišli přesně s tím co fungovalo především u původního jurského parku. A to je taky přesně to co jsem očekával. Dějová linka je vcelku jednoduchá a poměrně kopíruje předešlé díly. A tak hlavní předností je hlavně skvělý casting, Bryce je vážně krásná a Chris je sympaťák, dohromady jim to výborně funguje. Akční scény střídají odlehčené chvilky, trocha té romantiky a špičkování hlavních postav, vše ale nepůsobí nepřirozeně a trapně, jak to většinou u blockbusterů bývá, snad jen jedna dvě scény, obě dvě rozhovory bratrů, bych vystřihl, jsou zbytečné. ()

Šimpy

Milé překvapení. Jurský park je otevřen a funguje. dokonce působí tak věrohodně, že jsem měl až chuť si koupit lístek a vydat se tam...navíc už funguje nějakou dobu a sám jsem se divil, že jsem tam ještě nebyl. Film krásně pomrkává na diváka známým hudebním motivem odkazy na Hammonda, protože takhle to mělo vypadat, to byla původní vize. Navíc je velmi příjemné, že tvůrci naignorují původní díly, naopak na ně odkazují a navazují...přiznání, že před 20 lety se to trochu nepovedlo, ale teď vše funguje, je brilantní. Škoda, že už nežije Richard Attenborough, strašně bych ho chtěl vidět v cameu. Nicméně příběh si jde svou vlastní cestou, herci jsou sympatičtí, jen dětští představitelé jsou trochu vlezlí a zavěrečná zápletka je nosná a finále celkem překvapivé. Jen jsem nepochopil, proč zůstavají trosky původních budov skryty v džungli a stále čekám, až někoho napadne zápletka, která napadla mě ;-). Navíc viděno s náležitým doprovodem, takže jsme se cestou z kina rozhodli, že by nebylo marné pořídit si raptora jako domácího mazlíčka. :-) ()

BoXBe

Regulérní návrat Jurského světa. Špatná zpráva: Hlavní představitelka je nedůvěryhodná, všichni jsou pořád vymodelovaní jako po nákupu v Marks&Spencer a z dialogů a přemostění dějových linek šustí papír, až hanba. Dobrá zpráva: Návrat fascinace Jurským světem, od první katastrofy film snad ani půl minuty nenudí, je to příběh, je to velké, je to pocta, je to láska k látce. Maximální spokojenost, Jurský park má konečně důstojné pokračování, ale zůstává nepřekonán samozřejmě. ()

Mol

YOU CAN TRACK THEM BY SMELL OR FOOTPRINTS? I WAS WITH THE NAVY! NOT THE NAVAJO!!! Větší, dražší, lepší? Tak jako v tomto filmu polemizují nad novým dinosaurem, tak by se dalo polemizovat i s tímto filmem. Rozhodně mi nepřijde, že by byl vyloženě hloupí, ale některé věci jsou již přehnané. Co nás bude čekat v dalších dílech? Přilepí novému dinosaurovi ještě křídla nebo bude mít dvě hlavy? Raptoři budou řídit auta nebo hrát s Owenem poker? Ovšem v žánru science fiction to nevadí a my se bavíme. Jen škoda, že na ostrově neměli pořádnou armádu helikoptér a portorikánskejch Legolasů s minigunama, chrlící 6000 střel za minutu na nich. Ti by si s tím teropodem jistě poradili. Takhle to s tím jedním vrtulníkem moc nevytrhli. ()

dr.fish

Tři hvězdičky, a to s odřenýma ušima. Nepochybně nejslabší díl série. Půl hodinová nuda na začátku, kdy se projíždíme po Dinoparku, neatraktivní hrdinové, a hlavně, film má být o ještěrech. Ti se ale objeví pořádně až v druhé půlce. Celý film začne být dobrý vlastně až dvacet minut před koncem. Všecko předtím je o ničem. Ti filmaři už jsou prostě zvyklí točit seriály a neumí natočit jeden pořádnej celovečerní "díl". Velmi zklamán.55% ()

mortak

To samé jen s jinou skvadrou. Ale šlape to jako hodinky. Feministky ovšem odsoudí proměnu BD Howard ze sebevědomé manažerky na tradiční doplněk hrdiny a nejspíš natočí vlastní verzi jménem "Ženy, které běhají s raptory". Jen mi pořád vrtá hlavou, proč si nehorší smrt zasloužila ta sekretářka? ()

Thorn

Možná budu trochu drsný, ale popravdě jsem nikdy nepochopil, co se na tomto filmu všem tak líbí. Děj celé série se tu neposunul ani o milimetr, ba naopak se ještě vrátil zpátky ve vývoji a to zcela proti směru, kterým se ubíraly první tři díly. Hlavní myšlenkou Jurského parku bylo vždycky to, že si člověk nemůže hrát na boha a snažit se ovládnout přírodu. Proč? Protože příroda vždycky zvítězí. Přesně tohle jsme mohli vidět ve všech třech předchozích filmech. Ke konci prvního Jurského parku jsme byli svědky jedné velmi pěkné scény, v níž dr. Alan Grant říká, že tento park ke zprovoznění rozhodně nedoporučí. A John Hammond na to pak reaguje slovy: "Já také ne." Tím bylo řečeno vše. Důvody, proč se oba muži takto rozhodli, jsme mohli vidět během celé druhé poloviny filmu. Po prvním díle tedy měli všichni zúčastnění jasno v tom, že Jurský park v takové podobě, v jaké byl původně zamýšlen, je prostě a jednoduše špatný nápad a celý tento koncept byl definitivně považován za mrtvý. Dokonce i Peter Ludlow ve druhém díle připustil, že takový park, jaký navrhoval John Hammond, by nebyl reálný. Jenže světe div se, najednou se ukáže, že se všichni mýlili a zničehonic tu máme nový Jurský park, který perfektně a bez problémů šlape. Někde jsem četl názor, že Jurský svět je prý tak dobrý právě proto, že nám konečně ukazuje, jak by mohl Jurský park vypadat, kdyby všechno pěkně klaplo a fungovalo. Jenže v tom je celý kámen úrazu. Pokud nám chtěl první díl něco sdělit, tak právě to, že Jurský park prostě nikdy fungovat nebude. A tím se dostáváme k tomu, že Jurský svět hned od svého začátku popírá hlavní myšlenku celé série. To není moc dobrý start, že ne? Celý projekt nyní řídí nějaký podivný chlapík, který pořád jen dokola omílá, že chce přesně takový park, jaký si přál John Hammond. Jenže John Hammond nakonec žádný park nechtěl a tvrdě proti podobným nápadům bojoval. Nechápu tedy motivaci ani logiku tohoto zvláštního týpka, který se navíc celkem rychle odporoučí a nic podstatného se o něm nedozvíme. Přesto se však zdá, že nový park dokonale šlape. Tedy alespoň do chvíle, kdy to zdejší vědci trochu přeženou a vytvoří úplně nový druh dinosaura. Důvod, proč tak činí? Protože zdejší návštěvníci jsou už prý znudění z "obehraného" T-Rexe či "nezáživného" Mosasaura. Proto je potřeba vytvořit úplně nový druh, aby se zájem návštěvníků opět zvýšil. A úplně nejlepší je obdařit tohoto nového dinosaura takovou kombinací vlastností, která z něj udělá jednu velkou časovanou bombu. Co takhle třeba mimikry? No jistě, z pohledu na dinosaura, kterého není vidět, budou zdejší návštěvníci zaručeně nadšení. Dobře, teď vážně. Pokud odhlédnu od toho, že důvody pro stvoření tzv. Indomina Rexe jsou naprosto absurdní (nudný tyranosaurus, nudný mosasaurus), tak vůbec nechápu to, proč z něj vědci museli udělat zrovna takový zcela nekontrolovatelný stroj na zabíjení. Protože nebýt stvoření Indomina, celý park by zcela bez problémů fungoval, to si řekněme jasně. Myšlenka z prvního filmu, která zněla: "neoživujte dinosaury" se tak mění na "dinosaury klidně oživujte, ale nevytvářejte žádné nové druhy". To je ale skvělý dějový posun, co říkáte? No a teď jen ve stručnosti to ostatní. Celý film v podstatě za moc nestojí, protože je to jen nedomrlý remake jedničky s lepšími efekty a několika zatím neviděnými dinosaury. Nic nového se tu neodehraje. Je tady jeden chlapík, který chce dinosaury využít jako zbraň. Fakt by mě zajímalo, jak toho chce proboha dosáhnout? Potom tu máme hlavního hrdinu, který má do seriózního a důvěryhodného dr. Granta asi tak daleko, jako je ze Země na Jupiter. Tento srandista však přišel na revoluční způsob jak zkrotit a ochočit raptory. Nastaví před sebe ruku a je vymalováno. Hned poté s partou raptorů vyrazí na motorce na pionýrskou výpravu. Někde tady jsem začal mít pocit, že to celé sklouzává někam k parodii. Nejvíc mi však asi vadilo, že se ústřední dvojice veze na současné módní vlně afektovaného nadhledu a cool hlášek. Alanovi a Ellie jsem věřil každý vyděšený pohled, zatímco Owenovi a Claire nevěřím absolutně nic. Závěrečné finále nemá cenu komentovat, je to prostě variace na závěr prvního dílu. Popravdě ani nevím, co jsem si měl z tohoto filmu vlastně odnést. Na jednu stranu se tu dozvídáme, že dinosauři se zjevně dají ochočit pomocí "triku s rukou". Na druhou stranu, když ten samý trik později použije hlavní padouch, moc dobře to s ním nedopadne. Film tedy nabízí dvě naprosto protichůdná poselství. Pokud bych měl na Jurském světě hodnotit něco kladně, tak snad jen to, že je to fajn nenáročná oddechová zábava na letní odpoledne v kině. Od této série bych však očekával trošku víc, než jen nenáročný akční výplach. () (menej) (viac)

ProfesorLotr

Stejně jako u nových Star Wars, tohle je úkaz. Oba dva filmy jsou pokračováním mé oblíbené série, a proto nejočekávanějšími filmy roku Znovuzrození ságy, která už párkrát prohrála. Trevorrow umí navodit atmosféru, napětí a hlavně umí vést herce a udělat z nich postavy, o které se vážně bojíte a chcete o nich vědět co nejvíce. Nostalgie fungovala a fungovalo i to nové. Nemám už co dodat, jenom to, že Giacchino je hodnotným nástupcem Williamse (nejen v tomto filmu). 96% ()

panMartin

Miluju původní Jurský park protože to byl můj první film který jsem navštívil v kině, a i Ztracený svět je v mých očích velmi povedené pokračování, takže jsem se těšil, že by po hrozné trojce mohl přijít lepší restart. Považuji se za fandu původního Jurského parku, na tuhle novou verzi jsem se do kina poměrně těšil. A musím uznat, že jsem dostal přesně to, co jsem chtěl a očekával - prohlídku dinosauřího světa, slušnou akci, trochu humoru, spoustu odkazů na devadesátkovou klasiku a celkově velice solidní zábavu. Jedničku to samozřejmě nepřekoná, to ani nemůže ale řadím ji mezi první díl a Ztracený svět. Parádní letní blockbuster s Chrisem, který je prostě sympaťák. ()

SeanLSD

Uspokojený záhrobný orgazmus Johna Hammonda, trochu sa úlisiaci Spielbergovi aj počítaču – ale po zásluhe. Ano, principiálne tu nie je nič nové, ale aj nadviazať, pripomenúť, remakovať či aktualizovať staré, ak je ním taká klasika ako JURSKY PARK je veľké a krásne dielo, možno ťažšie než originál. A Michael Crichton sa na 4 scenáristov pri práci spokojne usmieval z nebíčka, večná mu pamiatka! ___ Ja viem, že by som radšej videl iba verziu pre dospelých.. – ale kurnik! (a že to práve ja hovorím) blockbuster má byť pre celú rodinu – a kto má radšej dinosaurov než deti ? Tí čo frflú nad ich rovinou už aj pozabúdali všetky tie krásne mená, čo kedysi až chorobne brblali na rodičov. Dinosauri sú proste SUPER! ___ Z ničoho nič má aj človek – skôr viac odporca komercie než naopak – odrazu opäť rád Hollywood. Čo začína ako SÁM DOMA, prejde chvíľami k pekne tvrdým a v krutom násobení dublovaným úmrtiam. Pretože samozrejme CHAOS. Všetky trailerové letné trháky sa tým slovom len tak hemžia, nie je jediného, kde by sa neozval, všetky spojené len výraznou funkciou atómov, génov, nano-techu (ale odrážajúcich pritom možno úplne iný strach súčasnosti - zo straty kontroly), všetkých tých moderných mikroserepetičiek vedy. VEDA vládne Filmu, a to je dobre, pretože film JE Veda. ____ A pekne po hollywoodsky: slzička na záver – čo ten chudák imudondosaurus, ktorého v živote nikto nemal rád ? ()

Nový Jurský svět je v přípravách

Nový Jurský svět je v přípravách

23.01.2024

Třetí Jurský svět až v roce 2022

Třetí Jurský svět až v roce 2022

07.10.2020

Odklady zásadních filmových premiér tenhle týden bohužel nekončí. Po odsunutí Bonda, Duny, několika DC filmů a Rychle a zběsile 9 (z dubna na květen) teď studio Universal posunulo také premiéru… (viac)

Režisér Jurského světa vyrazí na Atlantidu

Režisér Jurského světa vyrazí na Atlantidu

23.06.2020

Colin Trevorrow teprve dokončuje třetí Jurský svět s podtitulem Dominion, koronavirus mu totiž přerušil produkci a jemu tak zbývá ještě několik dní natáčení. Mezitím už ale vymyslel koncept pro svůj… (viac)

Třetí Jurský svět nastartuje novou éru

Třetí Jurský svět nastartuje novou éru