Tim (Domhnall Gleeson) je úplne obyčajný, nesmelý 21-ročný Brit, ktorý má starostlivú matku, šialenú sestru, úžasného otca (Bill Nighy), ale žiadnu priateľku. To sa má čoskoro zmeniť, pretože Tim práve dospel do veku, keď mu otec prezradí rodinné tajomstvo. Všetci muži v ich rodine totiž môžu tak trochu cestovať v čase. „Tak trochu“ v tomto prípade znamená, že sa môžu vracať len do minulosti, k udalostiam, ktoré oni sami prežili. Stačí nájsť tmavý kút, zavrieť oči, zovrieť päste a ste tam, kde ste si priali byť. Tim sa okamžite rozhodne využiť túto schopnosť na to najdôležitejšie, čo človek v jeho veku potrebuje. Teda na získanie dievčaťa, pokiaľ možno pekného, múdreho, dobrého a lačného po sexe. To Timovo sa volá Mary (Rachel McAdams) a ich vzťah je dokonalý, pretože všetky nedokonalosti Tim okamžite napraví. Ale ani s takouto schopnosťou nemôže život do nekonečna klamať, obzvlášť, keď je to podliak, ktorý vám pripravuje jeden neľahký problém za druhým. S každým návratom totiž prídete o všetko, čo ste do tej doby prežili. A to niekedy dosť zamrzí... (TV Doma)

dopitak

V jednoduchosti je síla, a tak nevadí, že už motiv vymlasklo tisíc scénáristů před námi, do tohohle půjdeme. Překvapivě funkční. Svůj podíl na tom má neokoukaný Domhnall Gleeson, ve všem zlatý Billy Mack, absolut looser Joshua McGuire a stále ještě skousnutelná Rachel. A Cornwall, jehož lepší pohlednici asi místní dostat nemohli. To zase přibude turistů... Ačkoliv jsem stavbu logiky poměrně záhy přestal sledovat, za mě a hlavně u žánrového průniku romantic comedy thumbs up. ()

Jirka_Šč

Romantické rodinné cestování časem s Rachel McAdams a Billem Nighy, na které jsem se díval se ženou, super mi to sedlo a ještě s písní How Long Will I Love You, kterou jsem dnes dostal v singing callové verzi. ()

mcb

Kvalit Lásky nebeské tahle time-travel romantika nedosahuje ani náhodou, ale i tak dokáže Curtis svým nenásilným, lehkým a optimistickým ztvárněním nefalšovaně dojmout, i když využívá všechna myslitelná i nemyslitelná klišé. Až začne hrát pohodový soundtrack a hlavní dvojice se sbližovat, odpustí filmu přemíru cukru (a vágně načrtnutý princip cestování v čase) i ten největší cynik. ()

mat.ilda

Jo! Zjevně na mě začínají platit laciné cajdáky, aneb moje filmová pokleslost dostoupila svého vrcholu, aneb když zklame všechno, ještě je tu britská romantická komedie a evidentně i já jednou za čas potřebuju podrbat. Takže díky, Curtisi... za zatemněnou seznamku pro všechny zoufale nezadané... za první cestování v čase, ve kterém jsem byla schopná se orientovat, i když je to pořád jeden velký nesmysl... za kouzelné bonmoty tragéda Toma Hollandera... za svatební vichr a déšť v nádherné kombinaci se štěstím... za dvojité prožívání stejného dne... za milou společnost Rachel McAdams i snesitelnost Gleesona... prostě - za zážitek s minimem výtek. My, co nedědíme rodovou schopnost chodit cíleně štěstí naproti, nemusíme zoufat, s jednou vrácenou událostí bychom se mohli připravit o nějaké to trápení, zato získáváme vědomí, že právě pro to, co považujeme za nedokonalost, nás někdo miluje... Jo, a Bill Nighy je takový můj britský filmový táta :-) ()

VenDulin85

About time mě velice příjemně překvapil. Nečekala jsem, že se filmařům podaří ukočírovat cestování v čase s takovou dovedností, aby se to nezvrhlo v nějakou.. koninu. Naopak, bylo to vtipné, romantické a hlavní hrdina, Bill Weasley, pardon, Tim, si hned získá divákovy sympatie. Není to sice Láska nebeská, ale.. už si konečně přiznejme, že Láska nebeská byla jen jedna a život jde dál. Ptáte se, jestli bych chtěla cestovat v čase a napravovat to, co se mi nepovedlo? Ale lidi, to bych se do každé situace musela vrátit tisíckrát a pak bych to stejně nechala tak, jak jsem to zvorala napoprvé :-). Vždyť i Tim přijde postupem času na to, co je důležité. ()

heyda

Na můj vkus příliš smutně laděné, ale jinak krásný film o životě jaký je a jaký by mohl být, kdybychom mohli občas něco vrátit. Díky Richarde, posílám na oplátku 80% ()

FTP

Anglický romantický filmy prostě nemaj konkurenci. Za romantiku a vtip pět hvězd. Nápad na cestování časem zasazený do obyčejnýho (myšleno ne superhrdinskýho světa) bych moc nepřeceňoval. Vadilo mi to usnadnění v podobě neexistujícího butterfly efektu, aby se toho nemuselo tolik měnit. Z tohohle pohledu film logicky zaostává za Osudovými doteky, Návraty do budoucnosti, všemi Flashi a podobnejma, ale kdo si pouští romantickou komedii, nemusí se tim vubec nijak trápit. Film je to krásnej. ()

jojinecko

Richard Curtis je nepolepšiteľný optimista a slaďoch na pohľadanie. V tomto čím ďalej tým viac negativisticky nastavenom svete je jeho pohľad o to sympatickejší a vôbec teraz neriešim tú jednoznačnú symplexnosť a hru na city (pohľad môjho cynického JA:). Tento film je milý, veselý aj dojemný a všetko v dávkach pre ktoré milujem Love Actually a nehanbím sa za to. Pre mňa neznámy Domhnall Gleeson je každou minútou lepší a lepší, Rachel McAdams je cukríková až až a Curtis je skrátka Curtis - jedinečný svojský režisér (aj scnenárista), ktorému to opäť celé žeriem aj s navijakom. 4,5*/5 ()

evulienka3

S odstupom času musím povedať, že to čo mi najviac utkvelo v pamäti z tohoto príbehu nebola jeho romantická dejová línia ale vzťahy medzi hlavným hrdinom a jeho rodičmi , najmä s otcom a tiež jeho vzťah k sestre. Tieto vzťahy boli totiž stvárnené tak krásne, vierohodne a s takou ľahkosťou a prirodzenosťou, že sa pre mňa stali poznávacím znakom tohto filmu. Jednoducho povedané akceptujúca rodina a skutočná rodičovská láska sú takými devízami do života, kvôli ktorým aj hlavný hrdina rýchlo pochopí, že nepotrebuje cestovať v čase na to aby bol šťastný, ale že šťastie je to čo si vybudujeme tu a teraz a to čo zostane po nás v spomienkach našich detí. ()

Flego

Richard Curtis si uplietol na seba poriadny bič. Jeho ústredná myšlientka putovania časom sa v polovici filmu dostala do slepej uličky a hoci bol záver logickým vyústením, trochu to škrípalo. Napriek tomu ide o milý i keď presladený snímok, kde sa striedajú smutné i veselé chvílky zo života rodiny. Tie veselé chvílky však stoja za to, humor je v tomto filme jednoducho odzbrojujúci. ()

BMW12

Fantasy-romantický film, kde hlavní hrdina Tim nemůže najít holku. Ovšem pak se dozví, že má schopnost cestovat v čase a tak tuto schopnost využije k tomu, aby lásku našel. Je to moc hezky natočené, opravdu se to povedlo, ale i přesto, že já jsem romantický typ, tak tohle bylo v některých chvílích až moc přeromantizované. Hlavní hrdina Gomhnall Gleeson není žádný krasavec, ale zahrál to svěle, divák se dokáže vžít do jeho role. Rachel McAdams jako vždy výborný výkon, jí ty romantické fimy sedí, navíc je to opravdu hezká herečka, ale tady celej film měla hroznej účes. ()

Shiffty

Dala jsem 100%, protože film je tak SLADKÝ, hluboký a přitom pojednává v podstatě o tom, jak si budovat vztahy v životě, takže možná taková malá encyklopedie emocí pro každý den. pro mě super, hlavně tam hraje Bill Nighy a ten je od dob Lásky nebeské a scéně s poučováním dětí o drogách mým favoritem :) ()

sharky

75% Trochu jinej film než čekáte, který si ve finále stejně krade pro sebe Bill Nighy ve vedlejší roli otce. Spíš než velká romanťárna je to jen obyčejný rodinný film s esci-fi zápletkou, ale i to se občas cení. ()

Jinny

Milá komedie o lásce... hmmm, spíš k rodině a svému každodennímu nudnému životu než k ženě (která je vyřešená už v první polovině filmu). Pokud ovšem chcete vidět Rachel McAdams jako manželku cestovatele v čase, doporučuju spíš její spárování s Ericem Banou. Curtis totiž dokáže vyvolat úsměv na tváři, ale zároveň píše nekonzistentně a toho citového vydírání bylo ke konci tolik, až mi to bylo fyzicky nepříjemné, než že by mi zahrál na struny v srdíčku. ()

poz3n

Kdyby byl Lásky čas americkou romantickou komedií, byl by z něj trapný kýč. Jenže se zrodil v Británii a Richard Curtis do něj vložil opět svůj bezbřehý optimismus a naivitu, která vás během filmu nakazí natolik, že si ještě cestou z kina budete opravdu myslet, že je možné mít za otce Billa Nighyho. 8/10 ()

Roman.Ticka

Našlo by se tady mnoho chyb, ale drobné zdánlivě bezvýznamné střípky života vysoce vynahradily silné scény, plně využitý herecký prostor i pro vedlejší zdánlivě zbytečné postavy a pochopitelně zvláštní zdánlivě tuctový scénář plný většinou obyčejných, často praštěných a hodně vtipných scén (britský břitký je jasně rozpoznatelný). Domhnall svého otce téměř dohnal, Bill perfekt a Rachel romantičky sednou jako málokomu a to jí světe div se táhne na čtyřicet. Prostě a jasně mě všichni pěkně zasáhli do citlivých míst. Protože když jeden dostane virtuální facku, která doopravdy zabolí, i když si doposavad myslel, že už ho nic moc nepřekvapí, tak je něco sakra dobře. Když si ještě uvědomí ne to, co udělal špatně, ale co ještě může zažít a prožít, pak jsme doma milí přátelé. Já teda určitě. ()

Ivoshek

Šli jsme na to se ženou jako na kompromisní film. Říkal jsem si, třeba to bude jako Love Actually, ale moc není. Chybí tomu dynamika a taky humor se s postupem filmu vytrácí víc a víc... Je to škoda, začátek je dobrý a je v něm spousta vtipných míst ("víš co? přijď poslední večer..."). Jináč toho nad rámec zde častých postřehů typu "Rejčl Mekedems je pěkná, jen by to chtělo větší prsa" nebo "dyk to cestování v čase nedává lautr smysl" případ ě "proč je to tak dlouhý?" nemám. Snad jen, že to Curtis umí s atmosférou a jeho filmy mají parádní soundtrack. 50 %. ()

honajz

Nijak mne to nevzalo. Zrzavý artefakt jak vystřižený z učebnice méněcennosti, v podstatě jen symbol těchhle nesmělých mladíků, a k tomu intelektuální úvaha, co by se stalo, kdyby podobný týpek mohl napravovat věci ze svého života. Že to občas nedává smysl, že to vlastně ani není vtipné, no dejme tomu, to se dá unést. Ale že mi film nenabídne nic víc než středostavovskou selanku, kde se vlastně nic neděje a vše jde napravit, že chybí jakýkoliv příběh nebo napětí, ozvláštnění v obraze, to mi vadí hodně. Že o postavách nic nevím, jen existují v nějakém mně cizím světě, že téma cestování časem je sfouknuto během minuty včetně toho, co se s tím dá dělat, to je také na pováženou. Nefungují ani vnitřní zákonitosti tohoto světa, navíc je to často celé takové chtěné a konstruované. Člověk chápe, že nám pan režisér se zdviženým prstem říká, bacha na každou chvíli, vy ji vrátit nebudete umět, ale ono ne vždy se člověk zachová čestně a spravedlivě, i kdyby stokrát chtěl, protože existuje mnoho okolností a možností, proč se tak zachoval, jež je mohou omluvit. ()

rikitiki

Roztomilé ale neohromující. Délka filmu nezpůsobuje nudu, příběh i vyprávění je plynulé, ale viděli jsme to už tolikrát, že po pár dnech není na co vzpomínat. Snad až na motiv cestování časem, který není nijak zvlášť efektní, protože je to cestování podobné obyčejným lidským vzpomínkám. Což přičítám autorům jako plus. Nemusí přece každé cestování časem končit vyhlazením lidstva! /23. 12. 14./ ()

PF 2014

29.12.2013

Láska nadčasová se Zooey Deschanel

Láska nadčasová se Zooey Deschanel

01.04.2012

Richard Curtis, tvůrce nejlepšího romantického filmu všech dob (na protesty ve vzkazníku nereaguji ;)), si od režírování odpočinul scenáristickou prací na Válečném koni a epizodě Vincent and the… (viac)