Tim (Domhnall Gleeson) je úplne obyčajný, nesmelý 21-ročný Brit, ktorý má starostlivú matku, šialenú sestru, úžasného otca (Bill Nighy), ale žiadnu priateľku. To sa má čoskoro zmeniť, pretože Tim práve dospel do veku, keď mu otec prezradí rodinné tajomstvo. Všetci muži v ich rodine totiž môžu tak trochu cestovať v čase. „Tak trochu“ v tomto prípade znamená, že sa môžu vracať len do minulosti, k udalostiam, ktoré oni sami prežili. Stačí nájsť tmavý kút, zavrieť oči, zovrieť päste a ste tam, kde ste si priali byť. Tim sa okamžite rozhodne využiť túto schopnosť na to najdôležitejšie, čo človek v jeho veku potrebuje. Teda na získanie dievčaťa, pokiaľ možno pekného, múdreho, dobrého a lačného po sexe. To Timovo sa volá Mary (Rachel McAdams) a ich vzťah je dokonalý, pretože všetky nedokonalosti Tim okamžite napraví. Ale ani s takouto schopnosťou nemôže život do nekonečna klamať, obzvlášť, keď je to podliak, ktorý vám pripravuje jeden neľahký problém za druhým. S každým návratom totiž prídete o všetko, čo ste do tej doby prežili. A to niekedy dosť zamrzí... (TV Doma)

Frenegonda

Kdo by nechtěl jen se rychle zavřít do temné skříně, zatnout pěsti a...a takových krásných, citlivých a vtipných filmů je jako šafránu! ()

Huntelaar

Mám takový pocit, že nám Richard Curtis dal nejen okamžitou nestárnoucí vánoční klasiku, ale taky film, který bude s divákem stárnout a každé další zhlédnutí v nové životní etapě dá onomu divákovi další a těžko zopakovatelný zážitek. Jak to on sakra dělá?! Jak Láska nebeská, tak Lásky čas se však dají svou atmosférou strašně těžko popsat, to se dá jenom zažít. A samozřejmě je tam taky Spiegel im Spiegel . ()

fmash

Příběh veleobyčejných lidiček z Hobitína. Milé, vtipné, civilní atd., ale taky vypočítavé (a až příliš přesně vypočítané), nedotažené (nadělat tolik blbostí při takové schopnosti?) a plné lidí, se kterými bych do postele nevlezl, páč by to na tuty byla nuda. ()

Tyckin

Očividně už jsem asi totálně ztratil smysl pro neasijské snímky, u tohoto dílka jsem se ukrutně nudil - po nedávno zhlédnutém podivném díle Bu San bez debat druhý nejnudnější snímek letos zhlédnutý. Potřebu neustále využívat komentář z pohledu "třetí" osoby bych ještě zvládnul, ovšem celkový obsah již nikoli. Nějak jsem nepochopil ten nadšený aplaus u té divadelní hry. Pokud jde o rozhovory, tak žvaní se tu neustále, ovšem jde jen o prázdné kecy a žvásty o ničem, vcelku tradičně se u toho všichni neustále ukrutně debilně usmívají. Hlavní téma není vůbec využito v žádném směru - ať již jde o děj, zábavnost či věcnost hovoru jež je s daným aktem spojen. Na sex po prvním rande už jsem si v asijských snímcích vážně odvykl, ostatně tam se občas mladík dostane na kobereček před tatíka i poté, co si dovolí slečně dát pusu před svatbou :-) Mám-li se zmínit o hudební složce, tak vlastně není o čem, žádnou jsem vlastně nezaregistroval. Snažil jsem se v tom téměř 2h díle najít nějaký větší obsah či děj, marně - pokus o jakési poselství či doják vážně nezabral, rovněž stejně zoufale a neúspěšně na mne působila snaha o vtipnost - průměrná korejská komedie mne pobaví mnohonásobně více a spotřebuje při tom 1/10 textu co tato slabota. ()

Pirabin

Mám rád Richarda Curtise, ale prostě...já nevím. Nebylo to špatný, ale ten konec mne vysloveně iritoval. Nerad vyjadřuju hodnocení bodama, ale prostě 3/5, kdyby nebyl ten konec takovej jakej je tak možná čtyří. ()

SonG

Vsadil bych se, že český distributor About Time ani neviděl, jinak by určitě nevymyslel tak stupidní název, který vůbec nevystihuje podstatu filmu. Tak, to bychom měli. Co se týče samotného snímku, od Curtise jsem přece jen čekal kapánek více. Možná je to tím, že Láska nebeská patří mezi moje TOP filmy, možná je to otřesnou ofinou Rachel McAdams, zkrátka a dobře, něco mi tu nehraje. Ústřední motiv cestování v čase je sice zajímavý, nicméně v druhé polovině filmu mi spíše vadil. Některé "vracečky" sem tam balancovaly na hraně trapnosti (reunion s blonckou a její přítelkyní), některé zase sloužily čistě k pobavení (first sex). A výsledné poselství filmu, i když bylo do jisté míry uspokojivé, vyznělo tak nějak do prázdna. Každopádně timing do předvánočního času se Curtisovi povedl, v tomto čase milými filmy nikdo nepohrdne. Za hravost, Billa Nighyho a pár povedených scén - slabé 4*. ()

berusche

Já jsem vlastně byla překvapena. Čekala jsem klasický romantický snímek. Všechno se ale přehnalo hrozně rychle a já přemýšlela dost dlouho, o čem bude zbytek stopáže. A zcela upřímně mě ten zbytek dojal. Po dlouhé době. A to stačí k tomu, abyste si představili, jak moc se mi to líbilo. Dojemný a poutavý scénář za to totiž stojí, a to i bez cestování časem. ()

Kate...

Takový příběh ani člověka nemůže těšit, když si to hlavní hrdina takto "zařídil". Navíc jsem postrádala nějakou hlubší dějovou linii, tohle bylo trochu hezky naaranžované plácání o životě. Škoda, herci parádní, ale zde mi sci-fi žánr moc nesedí. ()

Beagle

Ty tři hvězdy jsou s trpkou příchutí zklamání, protože mě Curtis Lásky časem nedokázal nejen chytit za srdce, ale chvílemi ani zaujmout. Je to film, který chce být pomníkem lásky s velkým L, ale přitom si sám podkopává nohy naprosto zbytečnou zápletkou s cestováním časem. Velká škoda. ()

Jigy

Velmi příjemná, milá, oddechová a hlavně filozofická záležitost. Lásky čas není úplně komedie, není to drama.......... je to poezie o životě zase trochu jinak. Celý film je milý, příjemný a sympaticky zahraný. A i přesto, že to není žádná bomba, co by mě zvedala ze sedaček, byl jsem nadšen a vedlo mě to k zamyšlení, kam se vůbec lidský život ubírá, co je to štěstí? U mě jasné 4. ()

applause

Ze začátku mi byly obě postavy nesympatické, což se proměnilo jako děj filmu, který se rozostřil až v druhé polovině. K celkové délce filmu mi přišel konec useknutý. Kdyby to nebylo tak natáhlé, tak by to bylo lepší a bylo by i lepší hodnocení ()

easaque

3* Tak si můžu odškrtnout další film, který mi jako většina ostatních z místní TOPky nepřinesl kýžený zážitek. Přesto je to příjemný film, dobře zahraný a kupodivu nebyl tolik kýčovitý, jak dokážou romantické filmy být. Sice originalitu tam moc nehledejte a lehký sci-fi prvek o možnostech měnit minulost tu má smysl spíš poučný. Suma sumárum je to průměrný odpočinkový film, který ani nevím zda doporučit a nejspíš nebude chuť si ho zopakovat. [ PŘÍBĚH: 1 /// SMYSL: 1 /// ATMOSFÉRA: 0 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 1 /// NÁLADA: 1+ /// ART: 0 /// STYL: 2 /// CASTING: 2 (3*MAX) ] ()

honajz2

SPOILERY Asi chápu, co se na tom většině uživatelů tak líbí, ale já jsem na tohle asi moc velký bezemoční cynik. Nebo si mě to jen nedokázalo získat proto, že Curtis pořádně nevěděl, jak to chce vést. Ani mi tolik nevadí, že ten prvek cestování časem nemá svoji vnitřní logiku, ale hlavně to, že celý ten film za dvě hodiny předvede hrozně málo. Chvíli je to o vztahu muže a ženy, ale později to naprosto nahodile a bez nějaké větší návaznosti začne celé být o vztahu otce (který umírá na rakovinu - jak nečekané a neklišovité!) a syna, který se nakonec se svými schopnostmi rozhodne navždy ztratit svého otce jen proto, aby měl s tou svojí třetí děcko. A v poslední scéně to opět naprosto nahodile a bez větší návaznosti přijde s carpe diem. Takhle, k tomu to v jedné scéně směřovat začínalo, ale že by se k tomu ten film dostával nějak postupně? Ani náhodou. Navíc dějově je to poněkud o ničem, když se to vlastně nikam moc nevyvíjí, na dvě hodiny to skutečně nevystačí a ačkoli první půlka se mi svými nápady, humorem a atmosférou líbila, druhá už mě jen začínala nudit a nic zajímavého z ní kromě pár vyděračských scén nevypadlo. Navíc mi vždycky vadilo, jak Tim svoje schopnosti používal i kvůli naprostým prkotinám a vlastně je ani jinak nevyužil. Ale těžko by je mohl využít, když ten samotný nápad nemá svá pravidla. A úplně chladné mi to sice nepřišlo, ale že bych to pro mě byl bůhvíjak emotivní zážitek nebo bych u toho brečel... 3* ()

peiton

Lásky čas je komédia o láske a cestovaní v čase,ktorá nakoniec odhalí pravdu,že na to,aby človek prežil život naplno,cestovanie v čase vôbec nepotrebuje.Pôvabný,pohodový a nenásilne zábavný príbeh o zoznamovaní a láske-nielen partnerskej ale aj rodinnej.V určitých momentoch brnká na citlivú strunu diváka,takže si do kina nezabudnite zobrať vreckovky a niekoho do páru. ()

Gee.Rocks

Dokonale vyvážený snímek, romantika, komedie, drama... jako v životě. Ale když to celé člověk vidí z pozice nestranného pozorovatele, je to úplně něco jiného. ()

Aljak

Filmov o cestovaní v čase a menení vlastnej minulosti a budúcnosti už je celkom dosť, no na The Butterfly Effect aj tak stále nemá nič, všetky ostatné zostávajú v jeho tieni (aspoň teda z môjho pohľadu). Avšak ani toto nebolo vôbec na zahodenie. Popravde, keby mám možnosť cestovať v čase, využijem to podobne ako Tim - na získanie Lásky (+ ešte zopár krát keby niečo náhodou nevyšlo). Ale keď už sa to konečne začalo rozbiehať a vyzeralo, že sa dostávame k skvelej zápletke, následne sa to zase vrátilo do starých koľají (občas až príliš nudných). Navyše občas v tých súvislostiach a návratoch do budúcnosti akosi chýbali logické súvislosti - efekt motýlích krídiel sa občas nejako zasekol. Uznávam, že som sa opäť raz prerátal vo svojich očakávaniach. Škoda veru, ale keď už sa niekto pustí do filmu o cestovaní v čase, tak by to malo byť niečo výnimočné. Ale aj po skončení filmu nad tým príbehom neustále rozmýšľam. Pôvodne som dal síce 3*, ale nedá mi to - už len to, že to u mňa nechalo sériu dojmov a myšlienok o osude okamihu, tak mením hodnotenie a zvyšujem na 4*. ()

M.i.k.e

už po Boat that Rocked jsem říkal jak velká škoda je,že Curtis nerežíruje častěji.Tentokrát sice svojí pauzu zmenšil ze 6 let na 4,ale i tak je to docela veliká propast.About Time je neskutečně příjemný,vtipný,osvěžující a pozitivní film,který sice není bez chyby (menší krácení by možná neuškodilo),ale to ve výsledku vůbec nevadí.Málokdo (pokud vůbec někdo) dokáže servírovat ty nejzákladnější romantická klišé a životní pravdy s takovou nenuceností.Curtis tohle umí dokonale.Když se k tomu přidá dobře zvolené obsazení (Rachel McAdams okouzlující jako vždy),je vyhráno...85% ()

PF 2014

29.12.2013

Láska nadčasová se Zooey Deschanel

Láska nadčasová se Zooey Deschanel

01.04.2012

Richard Curtis, tvůrce nejlepšího romantického filmu všech dob (na protesty ve vzkazníku nereaguji ;)), si od režírování odpočinul scenáristickou prací na Válečném koni a epizodě Vincent and the… (viac)