Sezóna zabíjania

• Slovensko Súboj zabijakov (viac)

Benjamin Ford (Robert De Niro) je americký vojnový veterán z bývalej Juhoslávie. Už niekoľko rokov žije v ústraní vo svojej horskej chate, kde sa pokúša skryť pred vlastnou minulosťou. Jedného dňa sa však kvôli bolestiam nohy vyberie do mesta po lieky. Počas cesty sa mu pokazí auto. V tú chvíľu vyjde z lesa neznámy muž a auto mu ochotne opraví. Je to bývalý člen srbského trestného komanda Emil Kovac (John Travolta). Ten zosnoval plán pomsty za guľku do chrbta, ktorú mu počas vojny uštedril Ford. Snáď len kvôli tomu, že prežil sa cíti byť vyvolený a pristúpi k úlohe samosudcu, rovnako ako pred rokmi Ford ako americký vojak v Juhoslávii. V prostredí odľahlých divočín Apalačského pohoria spoločne otvárajú staré rany a odhaľujú dlho skryté tajomstvá. (TV Markíza)

Schuldiner

Sakra! Tohle by si zasloužilo lepší zpracování.. Protože De Niro a Travolta, i samotný příběh, z hlediska potenciálu, jsou rozhodně zajímavým materiálem. Jenže scénář a režie to všechno zazdily. Spousta dějových blbostí a náhod, spousta nesmyslných převratů a událostí, s konečnou dávkou patosu a tak nějak neodmyslitelného happy-endu. Navíc je to trošku nechtěná parodie na Terminátora 2. Pánové, tedy postavy, které hrají, prostě.. jsou téměř nezničitelní a bez ohledu na bolest, jestli jí cítili, prostě dál hráli to, co bylo ve scénáři. Když si De Niro vyndal (bez hnutí brvou) šrapnel z rozříznuté nohy a ležíc jím napadl Travoltu ozbrojeného puškou, jen jsem se tak sám sebe zeptal jestli se mi to nezdá.. Nezdálo. No, prostě, mrzí mě to, tohle se nepovedlo. S realitou to nemá nic společného. Tohle je film v pravém slova smyslu. Ze všech úhlů pohledu. Přitom jsem se nenudil. Travoltův přízvuk mě bavil. A konec, i když pln patosu, byl asi tím nejlepším na celém filmu. ()

peetriss

Ovládla mě zvědavost, copak nám to letos přivezl John Travolta na festival do K. Varů. S politováním musím konstatovat, že naprosto podprůměrný akční blábol se závěrem, který se nebojím nazvat přímo debilním. Kdyby v tomto filmu hráli hlavní role třeba Seagal s Lundgrenem, nazval bych to jejich další hloupou béčkařinou. Je mi však záhadou, proč dnes Robert De Niro vymetá každou hovadinu, která je mu nabídnuta - že by bral herectví již jen jako oreagování se a jednoduchý zdroj příjmů? John Travolta naopak v posledních letech poněkud zmizel z nejvyšších hollywoodskéch pater (a nikoli poprvé) a tak se snaží uchytit na všem, co se namane. Uznávám, že se snaží Srba i jeho přízvuk zahrát, co nejvíce to jde, ale přecejen je nemožné, aby jako Američan dokázal být věrohodný a vyznívá bohužel úsměvně. Kolosálním průšvihem je však scénář, který je zmatený, zkratkovitý, nelogický a především hloupý. V neposlední řadě si přihřívá polívčičku možná až nedůstojně na bosenském konfliktu (dříve filmařsky používaný i zneužívaný Vietnam zřejmě zevšedněl). Sezóna zabíjení boj na život a na smrt podává způsobem, který je nešťastný, je to jako na houpačce, jednou má navrch Travolta, záhy De Niro, zvraty jsou hloupé, snaží se to být zatraceně krvavé a občas se to celé proloží prázdným blábolením. No a ten závěr? Použiji název jiného De Nirova filmu - co se vlastně stalo? Odpovídám si: nic! 30% ()

Lefty86

Dva herci celý film + se třikrát mihne Milo Ventimiglia. Rozhodně slušný filmek naháněčka v lese byla slušná, ale mohla být dramatičtější, napínavější, některé scény velice dobré. De Niro s Travoltou výborní. Nevíte jestli je někdo špatnej a zlej, oba udělali zvěrstva. Prostě naháněčka dvou zabijáků, z nichž ani jeden není správnej. Slušných 70% za ne moc využitý námět. ()

Hanes88

No tak to je teda těžko...prvních 20 minut naprosto super, ale pak to bylo pořád dokola...pořád se to přelívalo až do zvláštního závěru. Tudíž více jak 2 hvězdy dát nemůžu. 40%. ()

lucijelucije

Možná je v tomto snímku dobré herecké obsazení, ale děj je strašný. Pomsta je jedna věc..ale honit se jako pes za svým ocasem pořád dokola, je druhá stránka věci, a ta vás začne po chvíli pěkně nudit..Bohužel to nezachránil ani závěr filmu. Ten totiž celý příběh, pokud se to dá takhle nazvat, zabil úplně nejvíc. ()

Lionheart

Moc jsem nečekal, příliš jsem nedostal, ale nebylo to vůbec zlé. A kde jinde uvidíte film, kde veškeré kraviny, které vás v průběhu sledování napadnou (provaz skrz ránu, šrapnel, apod.), pak opravdu stejně absurdně využity jsou? Nic náročného, ale ani škodlivého :) 5/10 a zaokrouhluji nahoru. ()

zelvicka.

Tak nakonec jsem rád, že jsme se na to ve Varech nedostali. Předem se omlouvám za spoilery, nicméně tenhle film má hlavně výjimečně slabý scénář. Hlavní myšlenka válka je strašná je filmem vláčena tolik, že nakonec skoro ani nevyzní. Film je nuda, a člověka hlavně napadá proč už ho nezabil?! Další věc je ta, že film nemá kladného hrdinu, jelikož oba se chovají jako debilové. Jinak jakákoliv rána je sice celý zbytek filmu krvavá, ale maximálně trochu pajdáš. Prostřelené tváře vůbec nevadí při mluvení. A myšlenka, že si De Niro v noze nosí 18 let kus žiletkově ostré střepiny pod kůží, aby s ní nakonec mohl Travoltu bodnout - na čem to ten scénárista frčel, když to psal? Moje hypotéza je ta, že si De Niro i Travolta volali, že ten scénář je sice na houby, ale točí se to v horách, a že si budou moci mezi natáčením skočit na ryby, a pak kývli na proplacenou dovolenou. Krom toho všeho je to ješně ke všemu fakt nuda. ()

sona123

Film jako by se skládal ze dvou částí - ta první je víc než výtečná - příběh, atmosféra, herci...a pak se to zvrhne a v závěru je to tak blbé a trapné, až jsem se skoro styděla, že se na to dívám....Přesto se mi moc líbila hra, kterou ti pánové rozehráli...věřím, že se dobře bavili a spolu jim to moc sedne. Bylo to něčím netradiční a mělo to šmrnc, alespoň po většinu filmu. ()

mosnak odpad!

Kristova noho!!! Co to mělo být?! Neskutečně nudný film s De Nirem a katastrofálním Travoltou. Po 40 minutách jsem to vypnul a řekl jsem si dost. Tu příšernou bosnosrbskoangličtinu v podání Johna Travolty (Emila Kovače) něšlo prostě vydržet. Jediné co oceňuji je okolní příroda! Jednoznačně ztráta času - 0% ()

Santino7

Keď sa na plátne stretne dvojica natoľko známych hereckých mien (schválne som vynechal pomenovanie "legendy", pretože pri všetkej úcte, k Travoltovi sa mi takýto výraz jednoducho nehodí), človek od toho už automaticky niečo očakáva. Teda aspoň ten dôstojný priemer, proste čosi pozerateľné. Už tu sa však vyskytujú prvé "chybičky krásy". Tou prvou je postupný úpadok u oboch týchto starších pánov, ktorí majú vrchol kariéry už dávno za sebou, to bez debát, a až na zopár svetlých výnimiek sa už objavujú v kdejakej podpriemernej hlúposti, čo ma špeciálne pri De Nirovi svojím spôsobom mrzí, pretože to je skutočne pán herec. Druhý zádrheľ pre mňa predstavuje samotný režisér, pretože Mark Steven Johnson má - napriek pomerne nízkemu veku - na svojom konte už nejeden prúser (Daredevil, Ghost Rider)... No a napriek tomu, že tá východiská pozícia nebola bohvieaká, svojím spôsobom som sa na to tak trochu aj tešil, pretože námet vyzeral tentokrát na prvý pohľad viac než sľubne, takýto druh thrillerov totižto obľubujem. Lenže, ako to tak už zvyčajne býva, domrviť sa dá všeličo. Stačí keď sa nakopí zopár nevydarených súčiastok - v tomto prípade to bol hlavne ľahko predvídateľný a navyše aj kostrbatý dej, slabé tempo filmu, plytké dialógy plné nezaujímavého filozofovania (+ príšerný Travoltov prízvuk!), prakticky nulová atmosféra, slabý vizuál (z tých horských lokácií sa dalo vyťažiť omnoho viac), zlé spracovanie akčných scén, no a v hľadaní negatív by sa dalo pokračovať kľudne aj oveľa dlhšie... Hoci oceňujem, že si vzali na mušku tému srbsko-bosniackého sporu, avšak ten by si zaslúžil oveľa dôstojnejšie spracovanie (nezaškodilo by ísť viac do hĺbky a doplniť to nejakými dobovými zábermi, ktoré tam chýbali ako soľ), toto bol len taký slabý odvar, inými slovami taký čajíček na jedno pozretie. Nepomohlo tomu ani to občasné (akože drsné) mučenie na jednej či druhej strane, ani tisícky zvratov v priebehu filmu, pretože koniec bol tak či tak už od začiatku jasný. Škoda. No skrátka film ako taký ma minul prakticky vo všetkých možných smeroch, nedokázal som si k tomu nájsť cestu, vôbec. Aspoň že to ubehlo vcelku rýchlo. 25% ()

Cement73

No, film ma námetom zrovna nezabil, ale vyrovnávanie si účtov po rokoch a po zlých činoch vo vojne medzi bývalými nepriatelmi nebolo úplne márne. Slušné herectvo, priemerný film. ()

Wancohoff

mne sa to proste pacilo.nenarocny,jemny survival thriller s mojimi oblubenymi hercami.akurat to malo koncit doznanim na skale, a posledne dve zaverecne sceny boli uz moc. peknych 60% ()

Illy

Nejhorší je Travolta snažící se o srbský přízvuk. A fuckt, že se ten film bere až směšně vážně. A fuckt, že do toho dobrovolně (? třeba na něj něco mají...) šel DeNitro... A fuckt. ()

Johny303

Jako noční jednohubka se to dalo, ale že bych se z toho posadil na prdel, tak to ani ne. Kdyby se v tom chtěl člověk vrtat, musel by si tu hlavu ukroutit. Zejména se nabízí otázka, proč jeden druhýho neoddělali už dávno, když příležitostí byla hora, ale to bychom potom nemohli dojít k onomu "překvapivému" happy konci, že ano? Myšlenka dobrá, herci dobří, Travoltův vous senzace a úvod přímo z války v Bosně fajn, ale to ostatní... ()

petikacka

No, tak jasně, že to není úplně áčkovej biják, ale dá se na to dívat...Vůbec spojení Roberta De Nira a Johna Travolty je velice zvláštní...Hlavně ta Travoltova namalovaná hlava i s vousy a De Nirův vojenský look je prostě zabijácký...Za mě 70% ()

Wardan

Což o to De Niro s Travoltou jsou fajn (i když ten Travoltův přízvuk není úplně příjemný), Youngův soundtrack není špatný a prvních zhruba 30 docela ušlo, i přes to, že válečné flashbacky vypadají jak balkánský videoshit s Van Dammem, Seagalem nebo Lundgrenem. Ale pak to jde definitivně do kopru. Mark Steven Johnson není dobrý režisér a příběh vypráví dost unyle a scénář je hodně tupý. Killing Season je ne moc zábavný a špatně natočený film, který by chtěl být jako první Rambo a ani zdaleka na to nemá. ()

KOZEL84

Ono mít 3 křestní jména je pro dráhu režizéra asi průser (Skot Čárls a St'ůart by mohli povídat) a tohle mi zachran'oval hlavně Travolt'ák,kterého sem nikde neviděl ani nepamatuju.Scénář je srandovní-každý chvilku tahá pilku a ve finále je to celé k hovnu-a od ''kluků'' co popravil hned dva marveláky takovým způsobem,že by mohl hrát v dalších Avengerech záporáka,člověk stejně hovno čeká.Aspon' to nebyla nuda. ()

Karlovarský festival přivítá Johna Travoltu

Karlovarský festival přivítá Johna Travoltu

20.06.2013

Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary ocení Křišťálovým globem za mimořádný umělecký přínos světové kinematografii amerického herce, držitele dvou nominací na Oscara a Zlatého globu Johna… (viac)