Celebrity

Scenár:

Woody Allen

Kamera:

Sven Nykvist

Celia Weston, Hank Azaria, Sam Rockwell, Kenneth Branagh, Donald Trump, Judy Davis, Aleksa Palladino, Leonardo DiCaprio, Melanie Griffith, Famke Janssen (viac)

Komickou stránku protagonistů s jejich existenciálními pseudoproblémy zachycuje nejnovější opus Woodyho Allena. Jeho postavy se buď pachtí za popularitou, nebo si užívají jejích nečetných slastí a početných strastí. Ústřední postavou filmu je zneuznaný romanopisec a scenárista Lee, živící se jako úspěšný novinář. Ač jde o typicky allenovskou postavu, svěřil ji tentokráte tvůrce Kennethu Branaghovi, který dokonale napodobil gesta i dikci slavného neurotika. "Stačilo dívat se na jeho filmy, trochu se přihrbit, trochu změnit hlas a naučit se mávat rukama, což mě jako dítě odnaučovali," smál se Branagh při uvedení filmu na benátském festivalu. "Nejvíce mi ale pomohly skvělé dialogy, jaké píše jen Allen. Umět rozesmát není snadné, proto pro mne byla spolupráce s ním i poučná," dodal Branagh. (oficiálny text distribútora)

MM_Ramone

Verte či neverte, ale film "Celebrity" je jediným snímkom z dieľne toho svetoznámeho, slávneho, oscarmi ovešaného režiséra Woodyho Allena, ktorý som zhliadol. Pozrel som si ho už v dobe jeho vzniku, teda v roku 1998, a bol som z toho rozčarovaný a pravdupovediac aj hodne sklamaný. Pýtal som sa, že kde je tá toľko ospevovaná Allenova filmárska genialita. Mňa to nudilo, nebavilo a vôbec ničím nenadchlo. Po štvrť storočí som si tento titul kukol znova. Hovorím si, že už som dospelejší, skúsenejší, a tak nejak filmovo ostrieľanejší. No a aký som mal z toho pocit? Taký istý ako pred dvadsiatimi piatimi rokmi. Nudilo ma to, nebavilo ma to a ničím neoslovilo. Takže nechávam pôvodné hodnotenie a s veľkou pravdepodobnosťou zostanú "Celebrity" jediným filmom Woodyho Allena, ktorý som si pozrel. Jeho ďalšie diela ma vôbec nelákajú. *** ()

Xmilden

Woodyho filmy jdou opravdu hodně mimo mě. Někomu holt není přáno. Jediný kdo mě stál za pozornost byl Leo DiCaprio a krásné ženy (Janssen, Theron, Ryder). ()

Molly

Mám ráda filmy, které jsou o tom, jak to chodí ve filmovém průmyslu, takže potud spokojenost. Allen nám tu nabízí pohled neotřelý a s ironií sobě vlastní servíruje příběh chudáka novináře pachtícího se za rádoby celebritami. Já bych však ocenila, kdyby to byl příběh trochu kratší, místy to totiž bylo docela nudné. ()

Fiftis

Skoro všetky filmy od Woodyho Allana mám celkom aj rád, ale tento film ma od neho nejako nebavil. Leonardo DiCaprio, kvôli ktorému som si tento film aj pozrel, podal asi najlepší výkon zo všetkých zúčastnených hercov, hral perfektne agresívnu postavu ale to je asi jediné plus tohto filmu. Možno ešte čiernobiely filter. Film inak plynul pomaly, mal hluché miesta, ktoré dosť nudili a mal som často chuť posunúť film rýchlejšie. ()

Aky

Vtipný, velmi povedený výsměch světu hvězd a hvězdiček umocněný tím, že Woody Allen se ovládl a přenechal hlavní roli beznadějného poplety a naivky věřícího vždycky znovu v opravdovost citů a slibů chlapáckému Kennethu Branaghovi, než aby ji hrál sám svým neurotickým, možná vtipnějším, ale určitě méně uvěřitelným způsobem. ()

misterz

Neuveriteľné, ako perfektne dokázal Kenneth Branagh imitovať neurotického W. Allena, nielen rečovo, ale aj mimikou celého tela, to vážne klobúk dole. Hlavne z toho dôvodu ma všetko čo bolo spojené s jeho postavou novinára Lee bavilo podstatne viac ako dejová linka s jeho ženou Robin. Tá ma skôr nudila a neprišla mi ani ničím zaujímavá (až na scénu s orálnym sexom). Najviac som sa bavil na scénke s L. DiCapriom, to nemalo chybu. Celkovo ma film ale nadchol menej ako som čakal. Lepší priemer. 65/100 ()

Vančura

Zajímavý film, který má určitě několik kladů, jako je například velmi dobré obsazení (fantastická Charlize Theron, úchvatná Winona Ryder, skvělý Joe Mantegna, a mnoho dalších), pěkná černobílá kamera, vtipné dialogy nebo příjemný soundtrack. Přes to všechno jsem tam asi postrádal nějaký výraznější příběh, který by to celé více stmelil dohromady - film na mě místy působil dost nesouvisle (a nezáživně), jako relativně volné defilé spousty více či méně zajímavých postav, jejíchž osudy mi byly vcelku lhostejné a k nimž jsem si nějak nedokázal najít vztah, vzhledem k tomu, že se tam většinou vyskytují jen krátce (navzdory tomu, že to má skoro 2 hodiny). Nejenom spoustě Allenových fandů se to určitě do vkusu trefilo, ale osobně se mi od něj víc líbí jeho pozdější filmy natočené po r. 2000. ()

Vavča

Allenův sladký život, nemá tak trpkou příchuť, jako ten Felliniho, je rozhodně vtipnější, tak nějak sympatičtější. Film má velmi vtipné hlavní myšlenky ať je to chování "hvězd" nebo panikařícího 40, atd. Má to rozhodně švih, je to neodolatelně staromilské v jistém smyslu, rozhodně hodné vidění. ()

Goldbeater

Tak nevím, kde se stala chyba, ale tahle allenovina se mi moc nelíbila. Inu, asi prostě nestačí nacpat do filmu tucet hereckých es, aby hráli sami sebe. Celebrity je primárně snímek vhodný leda tak pro jiné celebrity, sekundárně pro fanoušky Woodyho Allena. Pro normálního diváka, který do Woodyho není až tak udělaný, nemají Celebrity co nabídnout. Bylo to celkově nezajímavé a místy opravdu nudné. Pochybuji, že si za pár dní budu vůbec něco z tohoto filmu pamatovat. ()

Legas

Po třetím shlédnutí strhuju jednu hvězdičku. Celebrity se místy dost vlečou a těch opravdu skvělých momentů je málo. ()

IQ Tiqe

Stejně jako další Allenovy filmy - samý bla bla bla spoustu zbytečných postav, zbytečných dialogů, prostě plno keců o ničem a humoru taky pomálu, až na 1 použitý vtip, který mě rozesmál: Manželka:"Můžu dostat váš podpis?" Já vaši kazetu používám..." Manžel: "Taky ji používám..." Manželka: "Jenže já při ní cvičím." ()

Anderton

Odlahčenejšia verzia Felliniho Sladkého života. Potešia hviezdne cameá tých hercov, ktorých vidíte dole. Branagh je tu ešte väčší blb, ako Mastroianni v spomenutom filme. Našťastie preňho Griffithovej manželovi patrí iba jej telo, a nie aj hlava:) Trochu netypický Allen a zaujímavá Di Capriova sebaeflexia. ()

Frajer42

Mihnou se zde vynikající herci včetně současného amerického prezidenta, ale ději to na nudnosti pranic neubralo. Kenneth Branagh svými gesty dokonale napodoboval Allena s jediným, zato poměrně vážným nedostatkem, Woody Allen to nebyl. Celkem bych jej v tomto snímku přivítal. Dialogy nejsou zlé. Jen se významně šetřilo vtipem. K snímku mi příliš neseděly ani odstíny šedé. Lepší hvězda. Viděno v rámci Filmové výzvy 2017. Film mi vybrala uživatelka mat.ilda. ()

Dzeyna

Tento snímek jsem si pustila kvůli Woodymu Allanovi a Leonardovi DiCapriovi. Leo tam skoro vůbec nebyl obsazen a Woody mě velmi zklamal, toto je snad jeho nejslabší film. Je to celé o ničem a celkem nudné a ještě ke všemu černobílé. Nejvíc mě bavilo asi posledních 10 minut, jelikož to mi přišlo jako svět celebrit, jinak se spíše jednalo o podrobnější život obyčejných lidí, ze kterých se stalo něco víc díky známostem, ale takový ten tlak na celebrity zde moc znázorněn není. Vážně mě tento snímek nenadchnul, spíše zklamal. ()

nascendi

Aj keď neurotika Woodyho Allena neobľubujem, pokladám Celebrity za pozerateľný film. Niekedy je tých dialógov príliš, ale keď sa človek odhodlá pozerať Allenov film, musí s tým počítať. Na rozdiel od mnohých užívateľov som celkom privítal, že vo filme nevystupuje jeho autor, i keď si na stvárnenie svojho alter ega mohol vybrať vhodnejšieho herca, ako je Kenneth Branagh s tvárou Milana Chladila. To, že som tento film označil za pozerateľný neznamená nič viac, ani nič menej, ako toto slovo. Pozrieť, nenaštvať sa pritom, občas sa aj zasmiať a potom zabudnúť. ()

Slarque

Woody Allen režíruje Kennetha Branagha, který hraje Woodyho Allena hrajícího novináře Lee Simona. Nejen pohyby a gesta jsou odkoukána dokonale, ale i intonace hlasu je natolik přesná, že jsem si občas nebyl jistý, jestli slyším Branagha nebo Allena. Skvělý scénář a perfektní dialogy, královsky jsem se bavil. ()

Tomco

filmy woodyho allena su prakticky totozne aj ked vzdy ine. jeho cuch na dobru latku plnu vyborne napisanych dialogov z neho cinia jedneho z najlepsich a najistejsich tvorcov. som velmi milo prekvapeny, ako vyborne jeho rolu zastal kenneth branagh.. ta podoba je sialena, nemyslim teraz na vyzor, ale sposob prevedenia..branagh je na platne druhym allenom. film nepostrada tradicny allenovsky humor, psychicke trable, problemy v manzelstve.. urcite sa oplati vidiet. ()

Arsenal83

Opäť scenáristicky skvelé dielo majstra Allena a môžeme sa mu len poďakovať, s akou gráciou odhalil pozadie Hollywoodu. S nadsázkou jemu vlastnou máme potvrdené čierne na bielom, že tí tak ospevovaní umelci sú väčšinou psychicky nestabilní, sexuálne nevyjasnení, citovo neusporiadaní. A to všetko okorenené Allenovským humorom. Radosť pozerať napriek čiernobielemu prevedeniu, ktoré mi tu výnimočne sadlo. ()

dopitak

Příjemné retro, které však bylo v první části mnohem svižnější než na konci. Woodyho Allena jako herce nemám v lásce, s režií je to jiné, nedávno viděné Cassandra's Dream to potvrzují.___Z předvedených výkonů bych chtěl vyzdvihnout Leonarda di Capria, ten kluk prostě zahraje moc fajnově cokoliv. "Yeah. Take the banana and give me your best blowjob. Go ahead. Yeah, down the hatch. Oh my God! - Have you ever injured him?" ()