Celebrity

Scenár:

Woody Allen

Kamera:

Sven Nykvist

Celia Weston, Hank Azaria, Sam Rockwell, Kenneth Branagh, Donald Trump, Judy Davis, Aleksa Palladino, Leonardo DiCaprio, Melanie Griffith, Famke Janssen (viac)

Komickou stránku protagonistů s jejich existenciálními pseudoproblémy zachycuje nejnovější opus Woodyho Allena. Jeho postavy se buď pachtí za popularitou, nebo si užívají jejích nečetných slastí a početných strastí. Ústřední postavou filmu je zneuznaný romanopisec a scenárista Lee, živící se jako úspěšný novinář. Ač jde o typicky allenovskou postavu, svěřil ji tentokráte tvůrce Kennethu Branaghovi, který dokonale napodobil gesta i dikci slavného neurotika. "Stačilo dívat se na jeho filmy, trochu se přihrbit, trochu změnit hlas a naučit se mávat rukama, což mě jako dítě odnaučovali," smál se Branagh při uvedení filmu na benátském festivalu. "Nejvíce mi ale pomohly skvělé dialogy, jaké píše jen Allen. Umět rozesmát není snadné, proto pro mne byla spolupráce s ním i poučná," dodal Branagh. (oficiálny text distribútora)

Bohemák

První film, ve kterém mě zaujal Leopardo di Cardio. Allan je prostě originální a zábavnej, na čemž nic nezmění nic ani to, že spoustě lidí jeho styl nesedí. ()

B4TM4N

Ne, ne a ne. Ne nemístnému černobílému obrazu, zbytečně se snažícímu evokovat jakousi atmosféru zlatých časů Hollywoodu či co. Ne pokusům Woodyho nechat hrát svoje neurotiky jinými herci, to nemůže nikdy fungovat. A ne promhrhání šance s tolika celebritami v jednom filmu: ve výsledku vás potěší maximálně tak snad mladý Leoš. Nemluvě o tom, že příšernost děje nespočívá ani tak v jeho klíšé jako v tom, že prostě většinu času vůbec není vtipný. ()

F.W.Colqhoun

What goes through your mind when you're doing oral sex? (...) The Crucifixion. Branaghův Woody se rozvedl a randí. Jeho žena je rozvedena, pracuje v televizi a učí se kouřit ptáky. Plus spousta aktuálně a brzy poté slavných figur(ek) okolo. Woody Allen komentuje explozi kultury celebrit paradoxně optikou (a výhradně svou poetikou) Federica Felliniho, jehož Sladký život směsí způsoboval závrať z toho samého o bezmála 40 let dříve. Jestliže v roce 1960 vzbuzoval pohled do otevřené rány showbyznysu fascinaci, v roce 1998 smích, jakou reakci by navodil takový pohled asi dnes? And your next project? / "Birth of a Nation", an all-black version. ()

Prochy38

Doufám, že se nikdo neurazí, když řeknu, že tomuto snímku prostě nerozumím. K. Branagh a C. Weston jsou sice skvělí, ale pořád mi nějak uniká pointa. Narvat co nejvíc hvězd do filmu, který prakticky o ničem... no nic no.... U mě bez účinku. ()

Schuldiner

Klouzání po povrchu povrchnosti....ve stylu W.A. Takový malý náhled do toho velkého cirkusu... Chvílemi vtipné, občas k zamyšlení. Své si i na malém prostoru odehrají DiCaprio i rozkošná Charlize Theron. V hlavní roli tak trochu ´´kopíruje´´ Kenneth Branagh svého režiséra...a jde mu to celkem dobře. Ale Woody je přeci jen...jen jeden. ()

GREGOIRE

Přiznám se, že jsem se docela obával, jak bude vypadat Branagh v roli Woodyho Allena. Ale zvládnul to natolik výtečně, že jsem si na své obavy za pár minut ani nevzpomněl. Co říci k filmu samému? Záplava výtečných dialogů nedává vydechnout. Titulky místy nestíhají zachytit ten příval ve všech jeho detailech a nuancích. Prostě, Woody Allen. Kdo má rád jeho humor, nemá co řešit. ()

el.zapikano

My body belongs to my husband. But from the neck up, that's another story. Krásne vykreslený svet celebrít. Majú to ťažké. Nie je im čo závidieť. Alebo áno? (STV2) ()

waits

Kenneth Brabagh byl, myslím, obsazen zbytečně, samotný Allen by ji zahrál, ne snad lépe, ale prostě allenovsky. Z Allenévých filmů si skoro vždycky pamatuju nějaký ten záběr, pózu, dialog nebo vtip. Ze Celebrit mi po delší době nezůstalo v hlavě téměř nic. ()

Lukoye

Nemůžu si pomoct, ale Allen je pro mě jenom dost těžko stravitelný. Nemám nic proti jeho námětům, i když jsou někdy docela uchylný, ale chvilkama se vyprávění zastavuje takřka na mrtvém bodě, a jeho cholerický záchvaty mě baví také jenom do určité míry. Když takhle řve celej film, tak bych po něm neco hodil. Po tom co se mi nepovedlo dokoukat Pozor na Harryho!, jsem si tento film radši nahrál, aby nebylo kam utéci. Na čtyřiktát s malými přestávkami se mi to nakonec povedlo dokoukat. Kenneth Branagh je určitě trefou do černého. Nenapadlo by mě čekat herce jeho typu v takovémto filmu, rozhodně se této role zhostil poměrně slušně. Až na pár naprosto mrtvých okamžiků utápějících se v nekonečných pozdravech a vokecávkách o ničem se jedná o docela zdařilou satiristickou komedii.Zvlášt poslední scéna s HELP mě rozesmála. Jinak jsem se nemohl ubránit pocitu, že Brangh hraje právě Allena a že celkově jsem ten film už někde viděl. Ne, že by nebyl nepodobný Felliniho Dolce vita. Ale celkově mě ten film po shlédnutí přítahuje ještě o něco více než předtím. ()

PDcz

2** bodíky Není lepší psát, že odečítám hvězdičky? Koukám na hodnocení, čtu komentáře a neshoduji se. Mám jiný vkus a ačkoliv to bylo dílo zajímavé, nikterak mne neoslovilo. Vadí mi shon a stres a mám demofobii a z tohohle mi šla husí kůže. Teď si pudu zalézt do kouta, tam se pěkně shovám a začnu zhluboka dýchat, abych si upravil tep. Foukání do papírového pytlíku mi nebere. [X] Minus 2** body Body nebo hvězdičky, je mi to jedno. Ale budu si to muset ujasnit. Konec odbočky. Je to sice režisérův styl, ale já nemám takovéto scény rád. Moc je prožívám a jsem pak jak uzlíček nervů, celej vystresovanej. Fakt.. já jsem totiž divnej, teda jinej. [X] Minus 1* hvězdičkový bod Teď jsem vyzrál na body i hvězdičky. Chtěl jsem aby to skončilo. Neustále jsem pozoroval jak dlouho to ještě bude trvat. Škoda, Woody Allen mi není souzen.[X] Dnes jsem si přiznal, že nevím jestli odebírám body, hvězdy nebo hvězdičky. Musím se zorientovat. Promiňte, mám teď práci... ()

Galahad

Woody Allen předvedl na plátně přesně ten svět, který neměl rád. Po shlédnutí filmu musí každý pochopit, proč se až na jedinou výjimku nezúčastňoval předávání Oskarů, proč si tolik chránil soukromí... jedinou pihou na kráse jinak skvělého filmu s excelentním závěrem byl pro mě Branaghův výkon, nešlo přehlédnout, že se snaží hrát jako Woody Allen, což působilo mnohdy křečovitě. ()

cielle

Woody Allen dokonale přiblížil jejich svět... Svět hvězd, hvězdiček, i těch co se pouze zrovna nachomítli a měli buď štěstí, nebo na to šli přes postel... Je tam mnoho velmi vtipných a komických scén, zároveň ale ve filmu nechybí ani scény vhodné k zamyšlení, jak už to tak u Allenových filmů bývá. Skvělé, není co dodat! :) ()

cure

Kennetha, Woodyho a aj Leonarda môžem. Napriek tomu je toto pre mňa jeden z najslabších Woodyho filmov ak nie vôbec najslabší. Hodne mi pripomínal Pret-a-Porter od Altmana. Celebrity sú o niečo lepšie natočené, ale Altmanov snímok má aspoň nejakú pointu. Takže to majú oba snímky u mňa fifty fifty - teda za dve hviezdy. ()