Zpráva o Europě

• Česko Europa Report (festivalový názov) (viac)

Europa. Čtvrtý měsíc planety Jupiter, o jehož povrchu, který pokrývá silná ledová krusta, toho lidská rasa mnoho neví. Sondy Pioneer, Voyager 1, 2 a Galileo přinesly pouze neurčité informace a fotografie zamrzlých plání. Vědci i spisovatelé vědeckofantastické literatury vznesli domněnky o možnosti života v obrovských oceánech, které se pod ledem nachází. Pravdu má odhalit až posádka s úkolem zjistit, zda-li jsme opravdu ve vesmíru sami. (3DD!3)

ElSombrero

Tak konečně nejaké sci-fi zase.A musím říci že celekm podařené.I když by to chtělo méně mluvit a více akce.Ale jak již řekl verbal-lepší než 3 hodiny nudy ()

beckham888

Téma dobrý, příběh dobrej, ale něco mi tam scházelo, jako by to nebylo dotáhnutý dokonce. Čekal jsem víc efektů, víc příšer, větší napětí, prostě všeho víc... takhle z toho je jen další průměrnej film na kterej za tejden zapomenu.. ()

eoj

Velice podařená "space explore" SF. Měl jsem z filmu výrazně lepší pocit než z Gravitace. Zvolená forma "falešného dokumentu" fungovala dobře. Na začátku to byl sice trochu frmol, ale později už se v čase tolik neskáče. Filmu nechybí překvapení :) Pohodová a chytrá SF v poklidném tempu, já si to užil moc. ()

JerryPilsen

Dobrá žánrovka,balancující na pokraji nudy.Nepřehledné skákání z jedné časové roviny do druhé narušuje jinak souvislý děj,který od polovin nepostrádá slušnou dávku napětí. ()

r140xx

Další film ze série "průmyslovou kamerou". Kdy hned zezačátku pochopíte, že jestli uvidíte nějakého ufona, tak v posledních 5ti vteřinách filmu. ()

sun.eagle

Já nevím, jsem vděčný za každou pořádnou sci-fi a podle zdejšího hodnocení bylo moje očekávání vysoké ale boužel nebylo naplněno. Dokumentaristické vsuvky které měly nabudit atmosféru mě nebavily a byly na škodu, působily jen jako výpln´ děje který byl vlastně celou dobu čekání na "něco" co nakonec vlastně nepřišlo. ()

maxs

Expedice, která dříve či později na svou cestu k Europě vyrazí i ve skutečnosti, se na ní v řádném předstihu vydala na filmovém plátně. Film je velmi neobvykle a zajímavě sestříhán a divákovi musí rychle dojít, že časový údaj letu pilotované vesmírné lodi je jeden z nejdůležitějších ukazatelů ve filmu, neboť díky němu je možné celý příběh správně složit. Stejně tak bych na tomto místě ocenil technické detaily (hladina kyslíku, radiace či hloubka vrtu), které nenuceně poskytují "něco navíc" pro vesmírné fajnšmekry, ale běžného diváka nijak neruší. Podrobnosti i zpracování samotné Europy je fascinující, dlouhou dobu se jedná čistě o faktická konstatování založená na skutečných pozorováních tohoto měsíce, ve správný moment je pak doplněna jakousi filmařskou nadstavbou. Film je poskládán z nahrávek palubních a dalších kamer v lodi (tzv. found footage) a různé formy rušení signálu dodávají této volbě parádní autenticitu. Samotná touha po zásadním objevu členů posádky je pochopitelná, ačkoliv někdy nelogicky moc riskují. Rve se ve mě potřeba ocenit originálně zpracovaný snímek na tolikrát zfilmované téma (posádka na cestě do hlubokého vesmíru) pěti či čtyřmi *, nakonec se i vzhledem k častým "čtyřkám" přikláním k pěti hvězdám a vřele doporučuji nejen fandům sci-fi. Verbal spoiter jako častokrát :( ()

Hansolo35

Kosmická loď letí na Europu. Podivná banda amatérů vybraná ze nejlepších kandidátů Země. Kosmonauti jsou nepochybně cvičení na všechny situace. Když ztratí spojení se Zemí, tak zvažují návrat (!). Během pokusu o opravu komunikace nezastaví rotaci lodi a když je odstředivá síla odhodí, nejsou připoutáni na laně! Po přistání na Europě se nikdo nehrne prozkoumat povrch. Letí 590 milionů kilometrů a sedí v kokpitu a plkají a plkají. Nakonec na výstup dojde, ovšem o této možnosti musí všichni dlouze rokovat. Venku samozřejmě nějaký ten vetřelec kosmonautku sežere. Ještě předtím však stihne poplakat do kamery, stejně jako její kolega předtím ve volném vesmíru. Po smrti kosmonautky se rozhodnout k chaotickému úprku z planety. Ačkoli jeden motor jede na 30% start proběhne. Překvapivě havarují a ještě překvapivěji led nepraskne. Je třeba rychle spravit motory. Tudíž si stoupnou do kokpitu, přebírají sáčky s jídlem a v klidu probírají situaci. Jako by seděli v kavárně nad šálkem kávy. Pak, poučeni předchozími neúspěchy vystoupí bez jištění z lodi a zmizí pod ledem. Je to parta malých dětí? Zdá se. Inspiraci příběhu si autoři zřejmě vzali z drobné epizody ve Vesmírné odysee 2010, takže závěr není nijak překvapující. Zdá se, že si Amíci postavili kulisy a v nich budou sekat filmy jeden jako druhý. Tenhle film je hodně podobný jinému nepodařenému kousku: Ztracen ve vesmíru. Polodokumentární kamera a střih, podobné kulisy, podobní herci-neherci, chybějící hlavní hrdina, hromady nelogičností, nuda...nuda...nuda. Na rozdíl od Ztracen ve vesmíru jsem Europu neprojížděl místy rychloposuvem. Aspoň něco. ()

pretorij

Docela jsem se na to tesil a mnoho ocekaval, ale jaksi tak si kde nic tu nic. Nuda. Obvykle bych byl radsi, kdyby muj oblibeny zanr (sci-fi) trval trochu dele. Resp. ta stopaz mi prijde vetsionu prilis kratka.Tady je to naopak. Tady tech 90 min by stacilo o 30 min. sestrihat a mizna by se to dalo. Jinak opravdu nuda. Uplna ztrata casu to sice neni, ale trailery lakaji na neco jineho . Za 3* PS: Pokud jste videli trailer- pak muzete film vynechat. Nic noveho se totiz nekona. ()

+sfinx+

Paranormal activity se už přesouvá i na jiná vesmírná tělesa (či dopravní prostředky). Samozřejmě - nic dobrého to nevěstí a zpráva je to negativní. Atmosféra se dá navodit jinak a lépe. Ta autenticita prostředí lodi, kterou snad měly kamery navodit, se mění ve zjevnou touhu po této reálnosti, nikoli v realističnost samotnou. Netoužím po tom vidět film o 90° pootočený, rozostřený, problikávající, natočený ze všech možných vzdáleností, jen ne z té správné. (Nic proti několika takovýmto záběrům v jiných filmech.) Příběh jinak velmi slušný, ač vcelku dlouhý. Aby toho nebylo málo, tak styl vyprávění - 'ona vypráví, jak ona vyprávěla' - není nic moc. Škoda. Stejný příběh ve stylu Armageddonu bych ocenil. ()

burg

Tak to je asi první film v historii, kterému jsem dal pět hvězd, ale asi už ho nikdy nebudu chtít vidět.. Zvláštní, že? Ten polodokumentární styl mi přišel hrozně zdlouhavý, ale bez něj z toho máme jen tuctovou scifárnu typu "doleť někam a modli se, aby se cestou nic neposralo", kterých už tady bylo něurékom. ()

mad.dog

Realistické, sterilní a z větší části nudný sci-fi film, který si ale třetí hvězdu zaslouží za závěrečnou vyvražďovačku. Found footage na jedno shlédnutí. ()

Dexies

po delší době jsem si to pustil znovu, a přehodnotil jsem ze dvou hvězdiček na tři ... lehce nadprůměrný scifi ... dobře zpracované a celkem i chytlavé :) sympatičtí herci, proč ne :) ()

KrsoPeter

Povedzme že som sa celkom aj bavil až na to zbesilé umieranie na konci filmu,kedy nastalo toľko nesúvysou že a smrtí že tomu zobralo jednu hviezdičku,(vedel by so msi predstaviť aj iný koniec) ()

Zemřel Michael Nyqvist, padouch z Johna Wicka

Zemřel Michael Nyqvist, padouch z Johna Wicka

28.06.2017

V pouhých 56 letech nás v úterý opustil Michael Nyqvist, švédský herec, jenž se v poslední dekádě dočkal mezinárodní slávy. Ačkoliv vám jeho jméno možná nic neříká, tvář určitě znáte. Nyqvist se… (viac)

Festival sci-fi filmů

Festival sci-fi filmů

07.03.2014

Lákají vás neprobádané hlubiny vesmíru? Rádi přemýšlíte o tom, jak by mohla vypadat budoucnost lidstva? Pak by vám neměl uniknout první ročník festivalu sci-fi filmů Future Gate. V pražském kině Bio… (viac)

Nej filmy roku 2013 dle ČSFD.cz

Nej filmy roku 2013 dle ČSFD.cz