Český rozprávkový film s pesničkami, ktorý vtipne satiruje politicko-ekonomickú situáciu v krajine. Ako to bude vyzerať v kráľovstve, v ktorom spravodlivý lúpežník Karaba povesí svoje remeslo na klinec a kráľ s kráľovnou vložia svoju dôveru do rúk dvom chamtivým radcom? Poddaný ľud to nemá ľahké, pretože radcovia zdaňujú už aj fúriky, či dokonca hlinu. Kráľovstvo môže zachrániť zamilovaný princ, ktorý si lásku poddaného dievčaťa musí zaslúžiť a dokázať, že dokáže kráľovstvu vládnuť aj bez chamtivých radcov. (STV)

Swansea odpad!

České pohádce odpad! ?...bohužel ano. Scénáristu Evžena Gogelu a rejžu Macharáčka odsoudit na dvacet let k veřejně prospěšným pracím a ostravské studio ČT vypálit. ()

Skuby47

O vánocích mě tato pohádka mile překvapila svojí originalitou a vtipností. Musí to být s naší politikou moc špatné, když se přenáší už i do pohádek. Nutno podotknout, že se líbila kupodivu i mé šestileté vnučce, tak se na ni občas spolu znovu podíváme. I když se jedná o televizní pohádku, má celkem slušnou výpravu, příjemnou hudbu a odehrává se z velké části v exteriéru. Obsazení je špičkové, herecké výkony jsou mile naivní a určitě neaspirují na Českého lva, ale pobaví svou současnou aktuálností. Jen aby nám pohádka neskončila v trezoru, kam by spíš patřili Ferenc a Lorenz. ()

HonzaBez

Pokud lidi říkají, že nové české pohádky jsou o ničem, tak tato je podle mě jasný důkaz, že tomu tak vždy není. Proto fakt nechápu, proč ve zdejším hodnocení tato pohádka nepřekročila hranici 70%. Já ji rozhodně nevynechám při žádném z jejích uvedení o vánocích. Není to totiž jen pohádka plná laskavého humoru, ale i úžasná politická satira (viz např. hláška "máme přeci vládu odborníků"). A k tomu pěkně melodické písničky s dobrými texty (vtipná je zejména ta v podání rádců: "daně o daně, jak mi myslíme na ně"). ()

Lachtaan

Průměrná televizní pohádka, jejíž největší devizou je Klusovo pobroukávání, které zní líp než většina jeho oficiálních písniček. Vetchý je nesmírný sympaťák v jakékoli roli a u Janovičové je škoda, že se víc neprosadila. ()

UhLee

(5,5/10). Jeden z důvodů proč jsem se po tolika letech podíval na Tajemství staré bambitky byla skutečnost, že vyšel druhý díl a mám v plánu se na něj podívat v den jeho premiéry v programu České televize na Štědrý den. Musím však konstatovat, že mnou projížděl během sledování lehký cringe. Měl jsem trochu takový pocit, že je pohádka až příliš dětinská a trochu jinak natočená než většina mých oblíbených pohádek. Den předtím jsem se díval večer na jinou českou žánrovou specialitu - Nejlepší přítel a ten mi přišel daleko lepší a necítil jsem se u něj tak trapně. Docela se ale divím, neboť u obou projektů stojí mí oblíbení herci. Na jedné straně Ondra Sokol, který hrál zápornější roli a u Bambitky tam byl Ondra Vetchý, kterého považuju za naprostou špičku v českém hereckém odvětví. Jedno mají ale tyto filmy společné. Hlavní roli ztvárnili herci, kteří absolutně neumí hrát. Na jedné straně Zdeněk Piškula, který mě zatím nepřesvědčil, že se k herectví dostal omylem. No a na straně druhé je tady zpěvák Tomáš Klus, který by se dle mého názoru herectví měl vyhýbat obloukem. Zpěv mu jde daleko lépe. Humor v pohádce byl vtipný a hodně tomu přidávali Lábus s Vladykou. I když je ta jejich role rádců, kteří se snaží zatápět pod kotlem jako podle šablony. Mé okolí tuhle pohádku vychvalovalo, takže má očekávání byla vzhledem ke vzniklém pokračování značně vyšší než jsem ve výsledku dostal. ()

Mrkvič

Stávají se u nás i mnohem horší pohádky. Scény s Vetchým jsou bezchybné díky jeho hraní a charisma. Kritizovaný Klus mě přesvědčil ve druhé scéně, a hlavně ve chvíli, kdy se zpívalo. Zase jednou pohádka, kde nejsou špatné písničky. I když ty rockové jsou možná už daleko za hranicí pohádek. ()

Mirokukii

Asi to nejlepší co se v posledních letech v pohádkách českých urodilo. Rozhodně je to velká sranda, a snad i satira. Klusovi se snad tedy splnil sen a zahrál si prince. Svého úkolu se zhostil se ctí a i na kytaru zabrnkal. Vetchý jako zbojník v důchodu. Nejvíc Lábus s Vladykou a jejich daně na cokoliv. ()

JimmyII

Brilantní. Takhle vypadá jedna z nejlepších porevolučních pohádek. Je to neuvěřitelně vtipné, trefné, sympaticky schematické - tak, jak pohádky mají být -, nápadité, dokonale obsazené a navíc to dost vypovídá i o naší době. Tohle se fakt povedlo, každý, kdo chce točit pohajdu, měl by se tu inspirovat. ()

Tyny

Klus si vysnil svou roli prince a dopadlo to lépe, než jsem očekávala. Roztomilý princ a chamtivci Ferenc a Lorenc, skvělá kombinace. ()

LadyPupu

Pohádka, která vlastně ani není úplně pohádkou. Malé děti ne všechny narážky pochopí, ale dospělí se královsky pobaví. Klus je určitě lepší zpěvák než herec, Lábus a Vladyka byli super a Vetchý je perfektní ve všem. Celkově je to jedna z pohádek, které můžu vidět opakovaně a pobavím se. ()

LiborGondek

Příjemná česká pohádka, která sice není dokonalá, ale diváka ani nijak neurazí. Dobrými herci a pár písničkami zpestřených 90 minut života. 75% ()

oveckaoa

Na tu dobu je to nadčasová pohádka s pěknýma písničkama  překvapivě i od Kluse a pěknou hrnčířkou. Výrazné mínus za tu květinářku s nalakovanýma nehtama což je hodně rušivý element v podstatě zbytečného krále a královnu. Jinak potěší  ty narážky tohle by měl vidět povinně každý kdo volil a volí stbáka Babiše ten konec je úplně jeho chování v kauze čapí hnízdo a nebo, když se ho někdo ptá a jeho spolupráci s stb.    P.s. k uživateli Honajz matka jí umřela při porodu je to tam i řečeno na začátku, že on sekl s loupežnictvím a dal se na výchovu dcery.  80 procent ()

Tomik.

Jsem strašně neobjektivní, ale pro Kluse mám slabost. Ani Ondřej Vetchý, jako již tradičně, nezklamal. Pohádka sama o sobě o ničem, příběh plytký jak vrchovatý nedělní talíř svíčkové. Přesto všechno dokonalá satira na dnešní společnost (bohužel místy už té politiky bylo moc). K tomu všemu povedená hudba, kostýmy i prostředí, sympatická romantická zápletka a několik bezva hlášek ("Co s nima pak? No co, už je nebudeme potřebovat, tak z nich uděláme ministry. Hlavně, že nebudou nic dělat a budou mít plat") :D Nakonec Lábus v obleku z technických služeb, koštětem v ruce a hláškou na projíždějící královský vůz "Hezký den dneska, co?" to zabil. Sečteno podtrženo, vidět znovu už to nemusím, ale žádná tragédie to tedy nebyla. Rozhodně lepší, než včerejší Micimutr. Daň z otevřeného okna od srdce rozesmála celou naši rodinu. Ty kudlo, tři hvězdičky :D ()

Monoxid

Co je příčinou fascinace kohokoliv Tomášem Klusem, pro mě zůstává záhadou. Tahle pohádka nebyla nijak postřehnutelně vtipná ani originální, zaujala mě ale paralela mezi současným množstvím zbytečných daní + státem placených zbytečných zaměstnanců a státním zřízením v této pohádce, kterou vysílá televize placená z našich daní... hehe. ()

honz

Ačkoliv mám nejraději klasické pohádky, Tajemství staré bambitky bylo milé vánoční překvapení. Veselá, originální a vtipná pohádka, sklouzávající do politické satiry, což nikterak neublíží celkovému dojmu příjemné a zábavné podívané. ()

lennyd

Když se loupežníkovi Karabovi (Ondřej Vetchý) narodí dcera, rozhodne se, že od té doby se bude živit jen poctivě. V ten stejný čas se i na zámku narodí princ Jakub. O osmnáct let později, se princ Jakub (Tomáš Klus) chce něco dozvědět o normálních lidech, a v přestrojení za kuchtíka se vydává na trh, kde potkává sličnou Aničku (Kamila Janovičovou). Ta se svým otcem vede hrnčířskou dílnu, a má se stále vyššími daněmi problém se vůbec uživit, jako většina poddaných v celém království... Osobně mám k hrajícím zpěvákům nedůvěru, ale Tomáš Klus i na svých koncertech ukazuje, že rozhodně má herecký talent, a v této pohádce to ukázal taktéž. Navíc tato pohádka je přesně taková, jako pohádky mají být - barevná, zpěvavá, s jasným cílem (dobro musí zvítězit) a docela příjemných hereckým obsazením (kromě výše zmíněných také Vetchý, Čenský, Kostková, Štěpánek, Vladyka, Lábus). Samotná pohádka by si ode mne vysloužila lepší tří hvězdičky, ale spousta narážek na současnou politickou situaci (rádci Vladyka a Lábus) mi nedá jinak než hvězdičku přidat. A jedna hláška za všechny - - Co bude s radou? - Co by, uděláme z nich ministry, budou brát plat a nebudou muset nic dělat, co by si stěžovali - fakt jak ze života... ()

pytlik... odpad!

Jsme museli Hospodina strašně naštvat. Na staré Egypťany seslal sice ran deset, a na nás jen jednu, ale za to pořádnou - kam se hrabou kobylky, mor, krupobití, či zavraždění prvorozených na to, že si Zdeněk Troška založil vlastní filmovou školu. A Ivo Macharáček je jejím velmi pilným a nadšeným žákem, jak vidno z téhle pohádky. Už úvod mi připadal dost podivný, vypravěčce jsem rozuměl každé druhé slovo, ale říkal jsem si, koneckonců, né každá pohádka se musí odehrávat v Čechách či Moravě a alespoň se děti naučí nějakou cizí řeč. Tím pádem mě ale pak zmátlo, že se hovořilo o království od Bruntálu až k Ementálu, ale to jsem se asi přeslechl. Jestli jsem dílo dobře pochopil, jednalo se o jakousi soutěž mezi herci, režisérem a scénáristou, kdo bude víc trapnější. Já osobně hlasuju pro scénáristu a onu prostou dívku, protože její "táto, co mi to vyrostlo na hrudi" pronesené v osmnácti letech, to získává na stupnici trapnosti a neuvěřitelnosti 12 bodů z 10. A pak musím pochválit Kluse, vzal soutěž také zodpovědně a hodně se snažil uspět, v každém záběru a s každým otevřením úst, hrál stejně jako zpívá - nepřirozeně, rozcapeně. Jenomže měl smůlu, že mu scénárista, který mimochodem spáchal všechny Kameňáky jak vidím, nenapsal tak kvalitní hlášku jako Janovičové. No a na čestné sdílené třetím místo se propracovali oba rádcové, zejména díky svému zjevu, kdy nikoho nenechali na pochybách, kdo je v jejich vztahu máma a kdo táta. ()

LEGACY

To snad ani není pravda, že tuto slušnou pohádku režíroval ten stejný chlap, co natočil Panic je nanic. Pro mě je toto pohádka Vánoc, narozdíl od Micimutra, který se mi nějak zvlášť nelíbil měla tato pohádka typické prvky proto, aby mé hodnocení bylo co nejvyšší. Herectví klapalo jak mělo a směs českých hvězd jako Lábus, úžasný loupežník Vetchý i překvapení Klus bylo prostě parádní. Jen mě trochu překvapuje, že to neoceňuje většina uživatelů. Hodnotím 74% ()

Ace.Anita

"Co od tebe chce?" "Co ode mě chceš?" "Aby ses stala královnou." "Abych se stala královnou." "Mluví z hladu.." Minimalistický moment, v němž se zablýskla nová naděje pro scénáře českých filmů. ()