Z Jakuba je kráľ, z Aničky kráľovná a rodina sa rozrástla o zvedavú princeznú Johanku. Tá najradšej trávi čas s milujúcim deduškom Karabom, spravodlivým to lúpežníkom, ktorý sa teraz venuje len hrnčiarskemu remeslu. Chamtiví radcovia Lorenc a Ferenc boli vyhostení z kráľovstva, potulujú sa po svete a hľadajú miesto, kde by mohli opäť začať kuť pikle. Zdá sa, že mladá, neskúsená kráľovná Júlia zo susedného kráľovstva sa stane vhodným nástrojom ich pomsty. Že by nastal čas oprášiť tajomnú bambitku, ktorá doteraz ležala dobre ukrytá a zavolať na pomoc lúpežníka Karabu a spojiť všetky sily, aby spravodlivosť a láska konečne zvíťazili? (Magic Box)

M.i.k.e

dvojka působí větším dojmem, ale je o poznání horší. Osobně mi nevadí ona pohádková naivita, ani to, že království v českých pohádkách jsou většinou o jednom zámku, jedné vesnici a dohromady asi tak padesáti lidech, ale moc mě nebaví, když ze mě ta pohádka dělá blbce tím, že se v ní všichni chovají jako po lobotomii a to je přesně tenhle případ. Jediný kdo v tomhle směru jakž takž obstojí jsou padouši Lábus a Vladyka a jejich (ne)vědomé trefování se do Babiše. Spojení Veroniky Khek Kubařové a Ondřeje Vetchého mi pak přišlo celkem moc, ale na druhou stranu v rámci pohádky to asi až tak nevadí...40% ()

topi

Když jsem pohádku viděl koutkem oka během večeře u štědrovečerní tabule, zle jsem zlořečil a nadával, co že je to zase za tragédii, nevtipnou a tupou slátaninu. Skoro jako každý rok v ten stejný den, v ten stejný podvečer, už několik let za sebou. Druhý den byla repríza a ani nevím pořádně proč, dal jsem si bambitku podruhé, v klidu a tichu. A hle, normálně jsem se přistihnul, že se bavím, dokonce i směji hlasitě! Nejvíce to táhnou Jiří Lábus s Miroslavem Vladykou, jejichž hefty, narážky a poznámky jsou trefné, hodící se v každé době a též nápadně připomínající situaci v naší milované zemičce dnes. Veronika Kubařová je sympaťanda jako vždycky, Ondřej Vetchý hraje sice dobře, ale pořád stejně, chtělo by to nějakej progres. Jejich vztah mezi sebou vypadal spíše na vztah otce a dcery, než na dvojici milenců, ale budiž. Co mě však vůbec nebavilo a vadilo, byly nehezké a toporné písničky Tomáše Kluse, tak i jeho hrůzostrašné (ne)herectví, kteréž věci pohádku prznily a škodily jí. Když se od těchto výtek oprostím, musím uznat, že na druhý pokus tedy dobrý, určitě lepší, než většina fantasmagorických výplodů Karla Janáka. ()

rakovnik

Povedené pokračování pohádky, které jsem si v kině užil. Až na chrastění sáčky a křupání, fakt blbý a neohleduplný zvyk, jíst v kině! Příběh byl jednoduchý, ale milý, navíc Ondřej Vetchý snad nestárne a ve filmu byl ultrasympatickým opravdovým chlapem. Potěšilo mě obsazení jako celek (byť slabší, než v televizním předchůdci), pobavil Lorenc a Ferenc a Veronika Kubařová je hezká v jakékoli roli a kostýmu. Některé dějové zvraty trochu šustily papírem, ale jedná se o pohádku a děti se nezdály být nespokojené. ()

Stanislaus

Druhé Tajemství staré bambitky mělo zůstat spíše v TV a nevydávat se za kinofilm, protože stále působí dost televizně a nenabízí moc záběrů, které by mohly vyniknout na velkém plátně. Až na Klusovu opičku jsem se v průběhu děje prakticky ani ne(po)usmál, akčně-dobrodružná linie též moc nefungovala a romantika mezi Vetchým a Kubařovou na mě působila spíše unylým dojmem. Lábus a Vladyka v podstatě jen parodovali své postavy z jedničky a Plánková se svým "herdek" nebyla vtipná už ani při prvním vyřčení. Ve výsledku se tak jedná o sto minut trestuhodně promarněného potenciálu, topícím se v uzívaném zpracování. Pokračování, které si poněkud bodlu KUDLU do zad! ()

heyda

Tahle pohádka se mi strašné blbě hodnotí, protože jsem strávil jako součást komparzu celý natáčecí den s herci na zámku v J. Hradci, kde jsme si pokecali s Lábusem, Vladykou i samotným producentem, který nám pověděl spoustu zajímavostí. Na to, že se podařilo získat opravdu dost prostředků, tak jsem to moc nezaznamenal ani na kameře ani na výpravnosti. Nicméně pohádka na mě působila roztomile, hezky, jen postrádala trochu důstojnější příběh. je to velká škoda a velká promarněná příležitost, protože herci jsou dobří, peníze taky byly, jenom tam nebyl ten příběh, ani lepší výpravnost a kamera. Takže 3 hvězdy, ale spíš za to, jak hezký natáčecí den jsme zažili na zámku v J. Hradci než za tu samotnou pohádku :) ()

• Po celou stopáž filmu chybí ve staré loupežnické bambitce křesadlo, resp. křesací kámen. Bambitka by tak v žádném případě nemohla vystřelit, přesto ve filmu vystřelí. (Aporol)
  • Pohádka se točila celkem 27 dní na 8 různých lokacích. Poslední klapka padla na zámku v Jindřichově Hradci, kde štáb strávil v průběhu května 2021 12 natáčecích dnů. Pro herce a komparzisty bylo ušito 60 kostýmů, dalších 300 pochází z fundusů. Vzniklo celkem 18 paruk a použity byly desítky příčesků, copů, knírů a falešných vousů. Ve filmu si zahrálo 8 koní, 25 slepic, 16 hus, dále kozy, ovce, 1 velbloud a 1 papoušek. Pro scény venkovského trhu nechala produkce navézt 250 hlávek zelí, pro různé scény bylo použito 75 balíků slámy. (TotalFilm.cz)
  • Veronika Khek Kubařová na MFF v Karlových Varech v roce 2021 řekla o filmu: „Natáčení pohádky Tajemství staré bambitky 2 pro mě osobně bylo například specifické v tom, že jsem se musela naučit jezdit na koni. A to poměrně suverénně a rychle.“ (rakovnik)

Zažijte Vary naostro!

Zažijte Vary naostro!