Český rozprávkový film s pesničkami, ktorý vtipne satiruje politicko-ekonomickú situáciu v krajine. Ako to bude vyzerať v kráľovstve, v ktorom spravodlivý lúpežník Karaba povesí svoje remeslo na klinec a kráľ s kráľovnou vložia svoju dôveru do rúk dvom chamtivým radcom? Poddaný ľud to nemá ľahké, pretože radcovia zdaňujú už aj fúriky, či dokonca hlinu. Kráľovstvo môže zachrániť zamilovaný princ, ktorý si lásku poddaného dievčaťa musí zaslúžiť a dokázať, že dokáže kráľovstvu vládnuť aj bez chamtivých radcov. (STV)

togaf

Milý žravý princ a bezva hlášky, dokonce i příběh se povedl. Neokoukaní herci jsou milou změnou a ráda se na tuhle pohádku podívám znovu, a to považuji pro českou pohádku za poklonu největší. ()

FilmFan24

Už to tady v komentáři dobře vystihl Karlos80. Tahle pohádka vlastně není pohádkou ale celkem přesným obrazem naší dnešní společnosti. Moje hodnocení by bylo ještě vyší pokud by nebyla tak příšerně odfláknutá práce maskérů. Díky viditelným spodním očním linkám vypadali Lábus s Vladykou jako leklé ryby... ()

kajas

Kudla, co tady dělají ty odpady? Už jenom za to obsazení musím hodnotit vysoko. Klus byl v té době na vrcholu popularity, Ondra je fantastický v každém filmu a potěšily i vedlejší role. I po několikátém zhlédnutí se u některých scén směji nahlas a písničky jsou jako stvořené k prozpěvování. Jedna z nejlepších současných televizních pohádek. ()

marleyy

80% Skvělá parodie, nejenom na pohádky, ale především na ,,krásu´´ dnešního moderního daňového ráje.. Jinak bezkonkurenční Vetchý, Lábusa a Vladyka. Kudla to byla opravdu bžunda!! ()

L_O_U_S

Na Tomáši Klusovi neujíždím (občas mám strach, že otevřu máslo, z něj vyskočí Klus a začne zpívat "Pánubohu do oken"), ale je pěkné vidět, že je to i slušný herec. Přítelkyně sjíždí tuhle pohádku i několikrát denně, naštěstí ale ne kvůli T.K. :-) (736., 8. VII. 2012) ()

hygienik

Do kín ide TSB 2, a tak som chcel vedieť, aká bola 1. Kamila Janovičová je veľmi milá a Ondřej Vetchý to ťahá. Ostatní herci hrajú na pol plynu a dej je taký televízny. Aj keď to tu je na hrane červených čísel, úprimne nechápem, prečo sa z toho množstva českých rozprávok, rozhodli natočiť pokračovanie akurát Bambitky. ()

dyfur odpad!

....rádcovia-J.Lábus a M.Vladyka prehrávajú akoby hrali pre škôlkárov....Anička ujde...a T.Klus - tie naducené líčka ako mladý Fantozzi ....no a samozrejme musí sa spievať - keď už pre nič iné aspoň pre účasť T.Klusa.....jááj vydržal som to pozerať.... ()

easaque odpad!

tak další vánoční pohádka na odstřel. Sice vyznívá pohádkověji než Micimutr a nehraje si, že je něco extra, a proto jsem jí chtěl dát o něco větší hodnocení. Ale těch písniček je tam už jako v muzikálu a vrcholem byla ta rocková. Pozoruhodná je svojí snahou o politickou angažovanost, a to mi do pohádky nesedí. Herecké výkony stojí taky za starou bačkoru, i když se někteří snaží, ale podle toho scénaře je to nemožné. To opravdu na těch školách vychováváme takové neschopné režiséry bez nápadů??? MOTTO: "Musíme krást, protože už nemáme z čeho žít a normální prací si na život nevyděláme" ()

Katarine

Podle mě až nečekaně povedené. Tvůrci mile překvapili, Klus je prostě šašek a tady hrál v podstatě sám sebe, což mělo své kouzlo (celou hodinu a půl jsem měla nasazený stejný úsměv jako on). V některých chvílích mi vzhledem k jeho obvyklým textům písní připadalo, že pohádku sám napsal. Výborné politické narážky, škoda jen, že v naší zemi to nikdy nedopadne tak, jako v téhle roztomilé pohádce. "Kudla," rozhodně jste porazili nudnou vánoční Micimutr (z mého pohledu). ()

rakovnik

Po Vánoční bídě mě velice mile překvapila mnou zatím neprávem přehlížená pohádka. Potěšilo mě nejen skvělé obsazení, v čele se supersympatickým hrnčířem Ondřejem Vetchým, ale také výborná vláda (Lábus - Vladyka) a příjemná dcera hrnčíře Kamila Janovičová a další, celkem chytlavé písničky, krásná výprava. Téma daní, odírání poddaných, či korupce jsou velice aktuální, kéž by šlo vyřešit tak "jednoduše", jako v pohádce. Každopádně, oranžové vesty by slušely leckomu. Škoda jen toho, že pan osvětlovač chtěl být asi tím nejviditelnějším člověkem na place. ()

Hennes

Jedna z těch lepších a příjemných nových pohádek. Herecky vsazeno na jistotu, příjemně mě překvapil Klus a povedená chytlavá hudba. ()

M.i.k.e

nebylo to nejhorší. Tradičně celkem naivní pohádka se solidním obsazením a zábavnými záporaky, kteří evokují vzpomínky na pikle kující rádce ze Šíleně smutné princezny. Nechybí samozřejmě nějaké to moudro a nenápadné trefování se do dnešní doby...60% ()

Elyssea

O třídu lepší než Micimutr. Bambitka je vtipná, s dobrým obsazením a scénářem, za který se nemusí stydět. Tomáš Klus je úžasně nejistý princ a Kamila Janovičová mě mile překvapila. Nejdřív jsem se písniček zděsila, nakonec mi ani nevadily. ()

Sinn

Nechápu ta nízká hodnocení, taková milá vtipná jednoduchá satira. Prsa divný, kudla nevadila, princ roztomilý blbeček a krásná hrnčířka......pro mě rozhodně pohádka číslo jedna letošních Vánoc. ()

MA.KI

Poměrně levně vypadající televizní pohádka Tajemství staré bambitky má několik velkých trumfů, které ji vyšvihly do nadprůměru v bídě soudobých českých pohádek. ~ Povedlo se především obsazení hlavních rolí, počínaje spontánním až roztomilým projevem civilně hrajícího Kluse, přes zrzavou hrnčířovu dceru a konče vykutálenými rádci (Lábus + Vladyka), dále potom hudební složka či aktuálnost děje. Vynikající momenty bohužel střídají ty méně povedené, někdy až člověk kroutí hlavou (např. scéna s prsy je úděsná). Dalšími minusy jsou občas primitivní rýmovačky, laciné hanlivé oslovování anebo neadekvátní slovník (např. slovo exekuce). Dětský divák bude zmaten poměrně často, určité narážky a souvislosti zkrátka nemůže pochopit. Nejvíce mě však vadilo ustavičné používání onoho výrazu „kudla“, jež evokuje sprosté slovo, ve filmu pro děti nepřípustné. Za to bych autorům udělil doživotní vykonávání veřejně prospěšných prací po boku Lorence a Ference. ~ Objektivně tři, subjektivně (coby trefná satira s četnými aluzemi dokumentujícími obraz dnešní společnosti) slabší čtyři hvězdy. ~ ~ Daň z komína, daň z otevřeného okna, daň z trakaře, daň ze zavřeného okna. Samé daně vybíráme, ale kam penízky schováváme?! ()