Český rozprávkový film s pesničkami, ktorý vtipne satiruje politicko-ekonomickú situáciu v krajine. Ako to bude vyzerať v kráľovstve, v ktorom spravodlivý lúpežník Karaba povesí svoje remeslo na klinec a kráľ s kráľovnou vložia svoju dôveru do rúk dvom chamtivým radcom? Poddaný ľud to nemá ľahké, pretože radcovia zdaňujú už aj fúriky, či dokonca hlinu. Kráľovstvo môže zachrániť zamilovaný princ, ktorý si lásku poddaného dievčaťa musí zaslúžiť a dokázať, že dokáže kráľovstvu vládnuť aj bez chamtivých radcov. (STV)

Aven

Asi nejlepší "nová" pohádka, jakou jsem v poslední době viděl - herecky i příběhově zvládnuté, písničky nebyly extrémně otravné, takže u mě spokojenost a příjemné překvapení. PS: Zdejší řeči od obyčejných voličů, že se obyčejný volič při sledování "pobaví" nad paralelou pohádkové daně x daňová reforma současné ČR jsou opravdu k zamyšlení. ()

zdenny

Jsou pohádky, které vejdou do srdcí českých diváků. Zpravidla pro svou pompéznost, pro objemný komparz, pro nesmrtelné hlášky, pro svou nadčasovost, pro vynikající herecké výkony a hlavně pro svou nezapomenutelnou atmosféru. Tato pohádka by se k nim s přehledem mohla přiřadit. Je ale malá, možná trošku komorní. Jinak ale nepostrádá nic z výše uvedených atributů. Určitě si ale širokou oblibu získá a snad už i získala. A to díky výbornému výběru herců a pro svou analogii s dnešní domácí politickou situací. Co se týče herců, tak o Jirkovi Lábusovi a Miroslavu Vladykovi coby královských rádců netřeba spekulovat. Jan Čenský se po rolích princů ujal role krále a zde mu jako královna zdatně sekunduje Tereza Kostková. Ti dva spolu tvořili pár i v "Pojišťovně štěstí". Role prince svěřená Tomáši Klusovi byla totální trefa do černého. Tento velice sympatický, mladý populární zpěvák působil ve své roli velice roztomile. Myslím si dokonce, že nejen kvůli této roli se Tomáš stává velmi oblíbenou postavou českého showbyznysu. Jako dcera loupežníka se nám představila sympatická a půvabná, snad nadějná, mladá herečka Kamila Janovičová. A punc opravdové lahůdky tomu všemu dodal Ondra Vetchý coby loupežník Karaba - představitel boje prostého lidu proti státní zvůli. Co se týče analogie s dnešní českou politickou scénou, ta tady bez diskuze funguje na sto procent a jen opravdový ignorant by si jí nevšiml. V královské pokladně nejsou peníze a proto, aby byly, vymýšlí královi rádcové různé nesmyslné daně. Čímž velice přitěžují obyčejným lidem. Jenže peníze z nekřesťanských daní si rozdělují tito dva rádcové a do královské pokladny se dodává jen jejich malý zlomek. Je tedy třeba s tím něco udělat. Kdo se o to postará? Famózní česká komediální pohádka je navíc ošperkována pěknými písničkami. A to jsem pořád ještě nevyjádřil cele, jak je tato pohádka pro mě nádherná. Snad to vyjádřím lépe, když řeknu, že během svátků jsem tuto pohádku viděl třikrát a kdykoli si vzpomenu na Vánoce 2011, vybaví se mi tato opravdu neuvěřitelně nádherná pohádka. Ke všemu ještě můžu být hrdý a pyšný na to, že tuto skvělou pohádku natočilo ostravské filmové studio. ()

majkl44

Pohádka snad ještě více zobrazuje dnešní politickou situaci než v době, kdy byla natočena. Stačí si vzpomenout na "vládu odborníků", kterou si král s královnou sami zvolili.. A i kdyby ne, tak je to hezká podívaná. Hrozně se mi zamlouvá obsazení kladných i záporných postav a také písničky, které ve filmu zazní. Škoda, že film není aspoň o trochu delší.. ()

fabecc1222

Jsou prostě věci, u kterých mám pocit, že vůbec nevadí věci jako extrémně nízký rozpočet, skoro nulová výprava, laciné kostýmy, příšerná čeština (Fialová), základní nelogičnosti (Království = Zámek, vesnice a dohromady cca 100 obyvatel), ale všechno to vynahradí takový zápal pro věc, jako je vidět právě zde. Tohle je ten případ, kdy máte pocit, že se díváte na věc, kdy se parta kámošů rozhodla, že natočí film, a dali do toho veškerou svou energii. Nenajdeme tu tak žádné draky, nadpřirozené věci, dost možná to vlastně není ani pohádka, ale je tu krásná Anička Hrnčířka a neskutečně povedená satirická dvojkce záporáků Ferenc(vároš) a Lorenc, jejichž prostřednictvím k nám předstupují narážky na všemožné společenské jevy a postavy. K tomu se přidá pár náladovek z postsynchronu a člověk má chuť si jít zaloupit. Zase je to ve výsledku jedna z těch pohádek, u které se dost možná zabaví víc dospělí, než děti. A kudla, pro mě jedna z nejoblíbenějších, která nesmí na vánoce chybět!. ()

Brain-D

Skvělá česká pohádka, která je tak vtipná (plná skvělých hlášek) a pravdivá (narážky na vládní systém), že se budete bavit od začátku do konce. Vetchý sympatický jako vždy a ústřední dvojice naprosto skvělí. Jedna z 10-ti nejlepších českých pohádek. Doporučuju. 90% ()

ravalah

Kamera byla otřesná, na rok 2011 to tedy nevypadá, je to jak tv pohádka z osmdesátek. Při aktuálních 69% jsem tedy čekal, že se mi dostane alespoň dobré zábavy. No, nebylo tomu tak. Občas mi herci přišli, že prostě improvizují, protože ve scénáři se psalo něco naprosto obecného. A to jsem se na to těšil, kudla! ()

FrajerTom

S velkým překvapením zjišťuji, že nová pohádka si mnoho zdejších uživatelů nezískala. Za sebe musím říct, že mi tahle pohádková novinka udělala velkou radost. Humor, lehkost a především obrovská porce nadhledu a sebeironie dělá z "Bambitky" skvěle osvěžující podívanou ve stojatých pohádkových vodách, ve kterých jsme se v pravdě mnoho nových kvalitních přírůstků za poslední roky nedočkali. Normálně bych dal hvězdy čtyři, ale vzhledem ke zdejšímu hodnocení a především k naději, že není hezkým pohádkám konec, si rád přisadím na maximum. A Tomáš Klus? ()

blackJag

Krutě nepovedené ve všech směrech, od castingu (Klus je herecké vemeno), přes scénář (to psalo dítě?) až po režii (neexistující). Ztráta času. 10% ()

Ravi

I když je v této pohádce mnoho věcí špatně a téma již dávno, dávno vyčerpalo samo sebe, tak přeci jen má ducha a sem tam zaperlí tu dobrým dialogem, tu dobrou scénou. Jako celek ne, ale vidím tam jiskřičky naděje. Až příliš často jsem si v duchu říkal, že méně přehrávání by bylo více. Jinak se to celkem povedlo, takže díky za dobrou pohádku. 60% = 3/5 ()

Koryntos

Nějak nevím, kde mám začít, protože to opravdu bylo takové to jo i né, kde nakonec to né převážilo. Moc by se mi to líbilo udělané jako satira, která by vypadala jako Svatý grál od MP, ale určitě bych z toho nedělala pohádku. V tomto dílku byly vyšperkované jen satirické bonmoty, ale ostatní dialogy, připomínaly setkání retardů. Lábus s Vladykou mi pili krev vizáží oplzých teplých rádců, kteří chtěli být jednou mamka a taťka, vlastně ne asi kecám z hladu. Král a královna jsem chtěla říci, heh. Navíc nevím proč poslední dobou v pohádkách docela hezké kostýmy kazí scifi pokrývkami hlavy, hrnčírka s rastafariánskou čepicí, tomu dala mezi jinýma asi nejvíc na prdel. Z Kluse jsem opravdu neoslintala obrazovku a jestli jeho zpěv s kytarou má působit zastřeným dojmem, na mne to působilo, že prostě jen huhňá, bo si zapomenul odflusnout chrchel z krku. Se slzou v oku jsem vzpomínala na starou černobílou Popelku a famózního Třísku, jako vypravěče s loutnou. No a se slovem kudla jděte kurva do prdele, bo jsem jen celou dobu čekala, kdy se tam někdo přeřekne a použije stejného výrazu, jako právě já. ()

PollyJean

letošní vánoce jsem to s pohádkami poněkud přehnala. Doufám, že tahle je nadlouho poslední. Ne, že by byla nějak extrémně špatná, jen nechápu, proč musely všechny postavy (snad až na hrdinku, dokud si teda nezačne hrát na lupiče) být tak přehnané. Rádcové jsou zlí, a proto musí být směšní a ještě přiteplení. Tatík lupič pověsí řemeslo na hřebík a posléze je schopen akorát vařit vajíčka a dělat hrníčky, ostatní domácí práce (včetně opravy střechy a štípání dříví) přenechává ještě školou povinné dceři. K čemu byl dobrý královský pár neustále na cestách je záhadou, vtipné to rozhodně nebylo. Kuchařský pár jsem taky moc nepochopila, víc než polovinu filmu jsem automaticky předpokládala, že jsou to sehraní manželé s dvěma dětmi - kuchtíky, ale kupodivu to bylo úplně jinak. A ta neustálá kudla, to bylo jako co? Taky vtip? Klus mile překvapil, na to, že je zpěvák, hrál poměrně slušně, nicméně jeho princ je patrně nejdementnějším princem z pohádek široko daleko. Chápu, že jeho výchova byla úmyslně zanedbaná (dyť chudák neuměl ani číst), ale i jinak byly jeho projevy silně zaostalé (nebo to snad zase mělo být vtipné a roztomile nešikovné?) a jeho fixace na med, povidla a marmeládu přinejmenším podezřelá. Je docela alarmující že v pohádkách posledních let jsou hrdinové až moc často buď zcela pasivní (Dešťová víla), nešikovní (Peklo s princeznou) nebo více či méně přitroublí či pitomí (Bambitka, Kdyby byly ryby, O pokladech), zatímco hrdinky bývají často akční a jsou to ony, kdo o svého vyvoleného bojují nebo plní obvyklé tři úkoly (O pokladech, Dešťová víla). Jeden by nevěřil, že se nakonec spokojí s takovými přitroubly. Dalo by se to pochopit u venkovských dívek, které si sňatkem s bohatým statkářem či princem notně polepší, ale u princezen mi tato motivace, navíc často mesalianční, jasná není. No ale to už jsem zase odběhla od tématu. Zkrátka, nebýt toho zbytečného pitvoření a přehánění, mohlo to být i za 3. ()

ghatos odpad!

Perverzní pohádka plná zvrácených latentních sexuálních vztahů. Incestní vztah otce a dcery (ta ani neví, na co jí narostly kozy). Rádcové chrápou ve společném lóže. Klus je nepřiznaný submisivní gay. Tetička je příležitostná sexuální partnerka hrnčíře/loupežníka Karaby atd. Tajemství staré bambitky je přesný produkt posledních pohádkových dekád. Infantilní, chudá, dementní slátanina obsahují aktuální politické rádoby vtipné narážky. 0%. ()

Autogram

Ako sa kradne na úrade vlády, aj to sa už dostalo do rozprávky. Škoda, že tak pravdivej, že tam nie je žiadna rozprávková bytosť, iba bežní korupční úradníci, neschopní vládcovia a daňami zdieraný poddaný ľud. Daňový systém s daňou z hliny smerujúci až k dani zo vzduchu bol stále jednoduchší ako súčasný náš systém a o tom happy-ende s jedinou desať-percentnou daňou z príjmu, ten je fakt len z ríše rozprávok. Aby som sa dostal aj k filmu, ten slušne odsýpal, príbeh okrem začiatku s premeriavaním pŕs začudovanou osemnástkou, a pár pesničkami na vyplnenie času dával pre dospelého diváka zmysel. Škoda, že deti sa satirou na dane a korupciou veľmi zaoberať nebudú a to bolo na filme dosť podstatné. –––– Když před zlem utečeš jednou, budeš už utíkat pořád. –––– Taky by ty peníze mohli dělat z něčeho jiného, třeba z papíru. – To by byly moc lehké a kradlo by se ve velkém. ()

Gekacuk

Napřed jsem tomuto filmu nevěnoval moc pozornosti a nic jsem od něho neočekával. Myslel jsem si, že to bude zase taková nějaká pohádka - nepohádka. A ejhle, co se z toho vyklubalo!!! Tohle je světlo v tunelu pro všechny lidi, kteří jsou už každodenním mediálním lživým masírováním otupělí, unavení, otrávení a naštvaní. Parafrází upoutávky na slabší film Czech Made Man by se chtělo zvolat: Největší pecka letošní zimy. "Stůjte, peníze sem, zloději!!! My nejsme zloději, my jsme vláda, máme imunitu!!! Co lepšího si můžeme přát, než tohle naservírování pravdy na talíři. Doufám, že se dívala taky Issová s Mádlem, kam vedla ta jejich odporná kampaň "Přemluv, bábu!" Ovšem obávám se, že jim to nedojde stejně jako horním x tisícům, kteří už jsou úplně odtržení od reality. Realizační tým dobře věděl, co chce lidem říci a vytvořil za málo peněz hodně muziky. Díky!!! Tohle je film pro normální obyčejné lidi s bežnými starostmi a trápením. Nepochybuji, že vládním politikům, jejich kamarádům, kmotrům, tunelářům, zlodějům, hradní klice, státním, městským a obecním parazitům, přežraným poradcům a solárním baronům se tohle líbit nebude. Je to satira s nadsázkou a je to hlavně pro dospělé. Nějaká kudla nebo prsa nemůžou být důvodem pro nižší hodnocení. Chyby tam jsou, samozřejmě, ale za odvahu, vtip a naději jasných 100%. ()

jefff

Po hodně vlažným začátku jsem zvažoval zda ve sledování pokračovat. Nakonec jsem, hlavně díky panu Lábusovi a Vladykovi, pohádku shlédnul celou až do konce. A dokonce jsem ji i ve zdraví přežil. Sice je Tomáš Klus opravdu mimořádně nenadaný herec, ale nějakou tu kapku charisma jistojistě má. Velkým plusem byly někdy opravdu zábavné nevnucující se vtipy, které pobavily tak jak pohádka bavit má. Občasné nelogičnosti a velmi průměrný příběh se dají s přivřeným okem odpustit. Celkově jde o příjemnou pohádku, která nemůže urazit ani dospělé. ()

standsiller

Za poslednú dobu jedna z top rozprávok , ktoré som videl. Nech si vraví kto chce, čo chce. Nikde žiadny čert, žiadny čarovný mešec, ani podobné otrepané témy. Kráľovstvo verzus poddaní. Dobro, verzus zlo. Ani jeden čarodejný prvok. Azda jediný, ten pocitový a ten si môže odskúšať každý. Rozprávka Známe tváre, slušná kamera . Kus výpovednej hodnoty aj s politickým rázom, ako to pochopia deti ? Rovnako, ako dospelí :) Deti nie sú sprosté. Pekná práca. ()

Lenka_J

Zvláštní pojetí pohádky, která si myslím, že až tak pro děti není, jelikož je to přece jenom trošku politická satira. A herci, možná nejsem v tomhle zcela objektivní, ale jelikož Tomáše Kluse znám z osobního vystupování, tak prostě ta jeho postava a celé jeho působení mě dostalo, přiznám se, stačilo mi, když se poprvé zasmál a to mě udrželo v milém rozpoložení až do konce pohádky. To však nemění nic na tom, že je to podle mě opravdu povedená satira, která reaguje na aktuální témata. ()