Český rozprávkový film s pesničkami, ktorý vtipne satiruje politicko-ekonomickú situáciu v krajine. Ako to bude vyzerať v kráľovstve, v ktorom spravodlivý lúpežník Karaba povesí svoje remeslo na klinec a kráľ s kráľovnou vložia svoju dôveru do rúk dvom chamtivým radcom? Poddaný ľud to nemá ľahké, pretože radcovia zdaňujú už aj fúriky, či dokonca hlinu. Kráľovstvo môže zachrániť zamilovaný princ, ktorý si lásku poddaného dievčaťa musí zaslúžiť a dokázať, že dokáže kráľovstvu vládnuť aj bez chamtivých radcov. (STV)

marusshhka

Čím víckrát tu pohádku vidím, tím víc se mi líbí. Jedna z mála za poslední léta. A krásné písničky:). A je tak smutně aktuální... ()

Henry Morgan

To byla asi zatím ta nejlepší pohádka, jakou jsem viděl a že jsem jich viděl....teda docela málo. Není to můj žánr a o vánocích se díky tomu nudím. Ale Tomáš Klus se v mých očích vyšvihl. Uznávám, že není kdovíjaký herec a možná tu svou roli ani nemusel moc hrát, ale rozhodně tam byl skvělý, oživující a zábavný prvek, navíc asi měl i jisté charizma. Celkový příběh byl směsicí dvojsmyslů, takže jisté jinotaje vyzněly vskutku geniálně. Herci perfektní a děj měl spád. Humorná stránka 100%. ()

haWranka

Nepopírám, že jsem se několikrát zasmála a že hlavně pánové Vladyka a Lábus odvedli skvělou práci. Na druhou stranu by podle mě neškodilo trochu zkrátit stopáž, protože v druhé půlce jsem se už drobet nudila. I když jsem slyšela hodně chvály na tuhle pohádku, pro mě je to jen vyvedenější televizka, která hodně těží právě ze skvělých herců. Možná jsem prostě ještě nepodlehla tomu davovému šílenství zvanému Tomáš Klus :) (Nic proti němu nemám, vcelku sympaťák, ale...) ()

bearmeedek

Letos jsem se podíval znovu a lépe si vychutnal všechny hlášky. Všechny chytrosti vydané místním Úřadem vlády dětem nijak nenaruší chod pohádky, ale český živnostník konečně pochopí, kde se vzaly všechny ty daně, včetně té z přidané (hlíny). Na televizní film dost dobré, příjemná pohádková hříčka. Klus - tuhle kapelu moc nemusím, ale tady se držel spořádaně scénáře, takže to fungovalo. A Anička mě fakt potěšila. Kudla, dobrý. ()

boni

Pozor, smutné zjištění – jedná se za poslední roky o jednu z nejlepších pohádek tuzemské produkce. Dříve tak slavná škola strádá více než Řek Zorba pod nadvládou turecké šavle. __ A já z toho brzo šavli taky hodim. __ A pro mne asi poslední film, kde jsem skousnul mistra Kuse. ()

vikino1

Pokus o S čerty nejsou žerty (jen místo četrů se tu řeší loupežník), bohužel kvalit této kultovní pohádky to nedosahuje. Až na krajně nesympatického Kluse je to kupodivu koukatelný…. Tak nějak mi to království připomnělo naši malou Českou zemičku, jen Babišové byli v pohádce dva. Viděno 2019 ()

Lupes

Tohle pohádkové pitvoření je bohužel znamením doby a zdá se, že generace odkojená Troškou je postižena víc, než je zdrávo. Mezi námi, kdy jste naposledy viděli napínavou, dobře zahranou, českou pohádku? Upovídané, trapné, plné prvoplánových vtípků pro dospělé a pochybného výchovného poselství pro nejmenší. Vlastně to připomíná krizi filmové pohádky let padesátých. Pitvořivé ukrývání ideologie, rádoby směšné ostouzení novodobých nepřátel - berňáku a hegemonní maskulinity (v padesátkách to bylo náboženství a feudálové). Snad proto je toto dílko oceňováno nejen mamagengy ale i chlapáky nadávajícími u pivka na ty "nahoře". Jenže je to příšerná nuda a jedna hvězda je jen za pár písniček. ()

neo93

Hezká pohádka, která dokáže zpříjemnit den. Je sice ve své podstatě docela jednoduchá, ale to nevadí. Tomáš Klus jako princ Jakub, který se vydává za královského kuchtíka a Kamila Janovičová v roli krásné Aničky, dcery hrnčíře, ale také pověstného loupežníka Karaby. Než se tito dva dají dohromady a společně zasednou na trůn, musí nejprve dostat chamtivé rádce, kteří okrádají království, jak jen mohou. Neříkám, že jsem se u filmu nebavil, ale ani mě úplně neoslnil a ani nepřekvapil něčím novým, co bychom v pohádkách třeba ještě neviděli. Lakomé a zkažené rádce už jsme tu měli, stejně tak dvě odlišné mladé postavy z různých prostředí, které se do sebe zamilují. Je pravda, že loupeživou holku jsme tu asi ještě neměli, ale i tak se to dalo čekat. Takže ve výsledku milá pohádka, která rozhodně neurazí, ovšem mohlo to být o dost lepší. ()

Joye

Za posledních pár konečně pohádka, naa kterou se dá podívat bez úšklebku. Tvorba Zdeňka Trošky mi už leze na nervy. Tomáš Klus byl jako správný princ roztomilý a Kamila Janovičová mu zdárně sekundovala. ()

matynka

Po dlouhé době milá pohádka. A asi hlavně za to, že se netvářila jako všechny ostatní a chtěla být jiná, to tady pěkně slízla... Nechápu, mně se líbila, Klus působil jako princ mile, Anička byla úžasná, narážky na dnešní situaci luxusní, a rádci s úchylnýma očníma linkama to jen podtrhovali... A kudla? No co, moderní pohádky jsou plný mnohem větších kravin, tohle mi ve výsledku vůbec nevadilo. 4 hvězdičky i za odvahu, která se podle mě vyplatila... ()

montenegro

Scénář nic extra, ovšem poměrně aktuální politické téma, ale vtip a solidní herci to táhnou. Za velmi kladný vztah k T. Klusovi a jeho miloučký projev a krásné písničky musím dát jednu hvězdu navíc. "Kudla" ale koho napadla slovenská teta z lesa s nalakovanými nehty, proč Lábus s Vladykou vypadali jako přestárlý zmatlaný transky, proč se 18-ti letá holka diví, že jí rostou prsa? atd.atd. Shlédnuto podruhé 31.8.2012 se mi líbila mnohem víc. 85% ()

KdG

Jednoduchý děj, celkem dobré hlášky a normální stopáž. Docela mě to příjemně překvapilo narozdíl od pohádky Micimutr. ()

ClapTrap

Velmi příjemná pohádka s dávkou satiry, která byla perfektně namířena na současnou vládu. Herecké obsazení bylo dle mého názoru velmi povedené, Klus je neskutečný sympaťák, pan Vetchý je můj oblíbený český herec a slečna Janovičová byla dostatečně krásná. Kudla to jsem se bavil, vtipy, ikdyž trochu klišovité, mě dokázaly rozesmát a někdy i dosti hlasitě. Inu tohle nelze hodnotit záporně. Minimálně 4* a časem se to možná i změní :-) TV ()

Jozka7

Moc milé překvapení. Zatímco včerejší "Micimutr" působila odstředivě, dnešní "Stará Bambitka" měla opačný efekt: před TV se postupně shromáždila celá rodina a společně si tuto příjemnou pohádku vychutnala.:o) Princi Tomáši Klusovi sice trvalo, než od sběru informací přešel k příslušným akcím, ale finále s dvojicí vykutálených rádců (Lábus, Vladyka) zvládl hezky. Kamila Janovičová je překrásná, moudrému kuchaři Petru Štěpánkovi je radost naslouchat a Ondřej Vetchý jako vzorný otcovský ochránce hrál snad sám sebe. Digitální orgie se tentokrát nekonají a i čerti zůstali mimo hru. Podtrženo, sečteno, konečně další zdařilý kousek do sbírky oddechových televizních pohádek. Dobrá práce, Ostravo. P.S. : Po osmi letech a asi 10 shlédnutích přidávám pátou hvězdu. ()

xylofonka

Tak nevím, jestli se nemám bát o stav české společnosti, těžkotonážní politická satyra se do pohádek obvykle pašuje jen když je nám nejhůř. ()

Alojs

Panic byl skutečně nanic, ale tohle ne. Tohle se povedlo. Ačkoliv je až příliš okatě vykrádána řada známých tuzemských pohádek (Šíleně smutná princezna zejména), na poli televizní tvorby nevzniklo dlouho nic lepšího. Klus je celkem v poho. 7/10. ()