Český rozprávkový film s pesničkami, ktorý vtipne satiruje politicko-ekonomickú situáciu v krajine. Ako to bude vyzerať v kráľovstve, v ktorom spravodlivý lúpežník Karaba povesí svoje remeslo na klinec a kráľ s kráľovnou vložia svoju dôveru do rúk dvom chamtivým radcom? Poddaný ľud to nemá ľahké, pretože radcovia zdaňujú už aj fúriky, či dokonca hlinu. Kráľovstvo môže zachrániť zamilovaný princ, ktorý si lásku poddaného dievčaťa musí zaslúžiť a dokázať, že dokáže kráľovstvu vládnuť aj bez chamtivých radcov. (STV)

gazogazo odpad!

Pobavil mě boiler v záběru, rocková hudba, něco jako zoro a "výběrčí daní" s mini dělem ... a co, alespoň si připomeneme, proč se na tv opravdu nemá cenu dívat. ()

truby

To není ani tak pohádka, jako satira, celkem vtipně a výstižně vystihující poměry v této zemi. A já myslel, že češi vždy měli pro satiru slabost a že vždy hrála v našich dějinách významnou roli (Osvobozené divadlo, Borovský..), ale dle mrzkého hodnocení, to vypadá, že někteří uživatelé ČSFD jsou slepí a snaží se v tomto filmu hodnotit uměleckou stránku, či co... ()

vojnov

Konečně pohádka, která mi uběhla a u které jsem se bavil. Žádné přehrávání a přitroublé vytváření rádoby srandy. Herecké výkony obou mladých aktérů se mi líbily, Kamila je kočka, jak má na pohádku být. Jediné pořádné mínus bych viděl v najazyksišlapající slovenskou vypravěčku, která se bohužel vyskytuje i v dalším příběhu. Tak buď ať mluví slovensky nebo ať se obsadí její role raději českou herečkou. Takhle si mi akorát otevírala kudla, kudla. ()

Stíba

Není to úplně nejhorší ale způsob, jakým se podle mě znemožňují někteří vcelku obstojní herci... nic u čeho bych chtěl trávit Vánoce... ()

salamandrr

Na téhle pohádce je neodolatelná jen hlavní hrdinka. Tomáš Klus jakožto neherec zvládl roli vcelku dobře, ale kytara a spousta adolescentních fanynek mu sedí víc než královská koruna. ()

Gabretta

Z nových "svátečních" pohádek letošního roku je tahle jednoznačně lepší (oproti Micimutr). Rozdíl bych nehledala ani tak v příběhu, ale spíš v pojetí. Tahle pohádka má větší spád, je více komická a obešla se bez exkurzů do současnosti. Hodně udělalo i herecké obsazení - Ondřej Vetchý, Miroslav Vladyka, Jiří Lábus... Ten vtip zkrátka Micimutr chyběl. Jdu zaplatit daň z komína, ze vzduchu, atd. - vždyť jsme si je sami zvolili. ()

SiMMaS

Po docela dlouhé době příjemná a nenucená pohádka. Je vtipná, relativně má i nápad a sympatický scénář. Písničky tam nejsou nastrčené příšerně uměle, jak se v poslední době stává, ale pohodlně pasují. Za mě dneska spokojenost:) ()

PavelZava

Daň z přidané hlíny, komínů, daň z otevřeného okna, daň ze zavřeného okna, daň z trakaře, daň ze vzduchu * Máme vládu odborníků, sami jsme si je zvolili * Kdo neví, jak se krade, není náš kamarád * Čím víc daní, tím bohatší království * Daň ze vzduchu, úplně to bere dech * To mi, kudla, neříkej ... * achjo bohužel jen v pohádce takový konec :-) ()

feryk

Dějově naprosto prázdné, Klus jako princ strašný a ty narážky na současnou dobu trapné a dle mého do pohádky nepatří, ale na druhou stranu podle ohlasů šli scénáristi divákovi na ruku a tyhle věci na ovčany zabírají, čemuž se není co divit ve státě, kde zabírá guláš zdarma nebo kobliha. :) Ale jinak ta pohádka nebyla zase takovej propadák... 50%. ()

Ozzy2

Gratulace Tomáši Klusovi, že se rozhodl ukončit svou "pěveckou" kariéru.Teď je ještě naděje, že ukončí tu "hereckou".Kdy tohle obsazování hereckých nul skončí??? ()

cyright

Kudla! Riffy elektrické kytary a moderní mluva jsou přesně to, co (ne)dodává pohádkám jejich pohádkovou atmosféru. Prosil bych o vyřazení tohoto počinu z kategorie pohádka. Zařaďte to pro mě za mě třeba do kategorie historický/komedie. Pak bych dal i celé 2* pro nádech jistého humoru. Ale coby pohádka je to jen natahování šňůry trapných ostud. 1* jen za Vetchého a i tu si možná do rána rozmyslím..Ale jo, já ji kudla nechám :-) ()

LucyD

Tyto Vánoce první nová pohádky u které jsem se smála, je to hodně modenizované, docela ujeté, ale když se nad tím člověk povznese, tak je to vlastně sranda. Navíc Klus je strašně roztomilý, což jsem si začala myslet až dneska, takže změnil můj názor právě tento snímek. ()