Český rozprávkový film s pesničkami, ktorý vtipne satiruje politicko-ekonomickú situáciu v krajine. Ako to bude vyzerať v kráľovstve, v ktorom spravodlivý lúpežník Karaba povesí svoje remeslo na klinec a kráľ s kráľovnou vložia svoju dôveru do rúk dvom chamtivým radcom? Poddaný ľud to nemá ľahké, pretože radcovia zdaňujú už aj fúriky, či dokonca hlinu. Kráľovstvo môže zachrániť zamilovaný princ, ktorý si lásku poddaného dievčaťa musí zaslúžiť a dokázať, že dokáže kráľovstvu vládnuť aj bez chamtivých radcov. (STV)

Rado H.

Byl jsem nadšen z konečně celkově kvalitní, ač zároveň moderní pohádky. Úleva od věčně recyklovaných "tradičních" titulů byla veliká, po x letech tuzemským tvůrcům vyšla snaha. Bravo! Uměřené herecké výkony, příběh klasický, hudba kvalitní a opět aktuální propagace určitých hodnot navrch. ()

hyper01

Po dlouhé době česká pohádka, na kterou se dalo koukat. Herecké obsazení výborné (možná až na dvojici král - královna), Klus příjemně překvapil, velikánské plus i za Janovičovou. Vetchý, Vladyka a spol. nezklamali. Nechybí vtip a dvojsmyslné narážky např. na českou politiku - pro mě 90% ()

Hoolit

Výborná pohádka ve stylu recese na současnou situaci českého státu a české politiky. Premiérová herecká role Tomáše Kluse mě přes moje očekávání mile překvapila . Nejvíc z tohoto filmu mě zklamala hlavní hrdinka, která svým hereckým výkonem nijak neuchvátila a nevhodně zvolená barva jejího kostýmů na její kráse moc nepřidala. Nakonec slovo "kudla" , které se ve filmu objevuje nejčastěji je výborná hláška, která má jasně zastupovat jiné slovo, ale s tímto slovem tento film neztrácí seriozitu. ()

JamieSmith

Ta zrzka byla naprosto boží! A Klus sice žádnej fešák, ale sympaťák a to se cení! Tahle pohádka měla být na Štědrý večer, vtipná, akční a skvěle obsazená! ()

E lan

Překvapivě dobrá televizní pohádka s vyloženě chytrým a vtipným scénářem. Herecké výkony ústřední dvojice jsou trochu dřevěné, ale ostatní (vládní rada především) excelují. Celkově jsem se dlouho nemohl rozhodnout mezi *** a ****. ()

Petulka88

Na české poměry celkem solidní pohádka. Ondřej Vetchý opět nezklamal a Tomáš Klus docela mile překvapil. Jen tu scénu, kdy si hlavní hrdinka při sekání dřeva uvědomí, že jí rostou prsa si opravdu mohli odpustit. Je zbytečná a hlavně trapná. ()

Nekroskop

Byť je to televizní film, tato pohádka se mi líbí daleko víc než taková Micimutr. Je to pohádkovější, rádcové jsou dobře vypečení, princ pěkný ňouma co furt něco žere, no jen ta hrnčířka mohla být hezčí. Ale celkově je to po dlouhé době krásná pohádka, která nenudí. ()

Oonika

Tak takhle má podle mě vypadat nová pohádka, kudla!! Lehce provokativní, vkusné a vtipné. Každá scéna s Tomášem Klusem byla nepředstavitelně zábavná! ()

josieaddms odpad!

Uff, ještě jedna pohádka letos, a asi se nového roku nedožiji. Ne tak strašné jako letošní Micimutr, ale ani náhodou dobré. Tomáš Klus je hrozně nesympatický a nevzhledný neherec a nezpěvák. Fakt se na to špatně kouká. Příběh naprosto nenápaditý, nudný, očekávatelný. Zase spoustu ukradených a opotřebovaných jak aspektů, tak i vtipů a zápletky. Zlý rádci pana krále, to už je tak ohrané klišé až je to směšné. A výběrčí daní co vydírají prostý lid? To už tu bylo jak předloni, tak i v padesátých letech. Navíc jestli loupežník má být hodný, tak fakt nevím, protože jsem slyšela že Nepokradeš prostě platí, a nemůže to obejít ani ten co bere bohatým a dává chudákům. Vladyka a Lábus duo působili jako dva úchylové, nebylo to vtipné, ani originální. Dialogy všechny postavy mezi sebou vedli trapné, nerealistické, přihlouplé a idiotsky naivní. Na tuhle pohádkovou lásku jsem už alergická, a na pohádkové písničky ještě víc. Byli tam asi dva úsměvné momentky. Ale zbytek byl pravý český, vánoční odpad. ()

kwaicheng

Hezké aktuální téma. Vcelku pěkná pohádka. Akorát tam hráli všichni z Ordinačky, Klusovo princ se jen cpal vším co bylo na stole a Jirkovi Luňákovi, teda vlastně Ondřeji Vetchému jsem toho Kadrabu moc nevěřil. To by ještě všechno šlo přejít, ale postava tety Libuše už nikoliv. Ta osoba, která jí hrála působila jako levná lascivní vysloužilá prostitutka, ne jako laskavá tetička Libuše. Velké plus za Vladyku a Lábuse, ti dva to hodně odlehčili. ()

RajAthen

Tomáš Klus jako princ? Krásná hrnčířka v sexy lupičské uniformě (dělané původně na otce...)? Worth a try. Výsledek lepší průměr toho, na co jsme si museli za ta léta zvyknout. Skutečně pozoruhodné pak je, že jde snad o první pohádku, kde jsou padouši vcelku otevřeně menšinové (vzájemné) orientace. Máme se těšit na prince osvobozujícího zakletého prince? ()

Klarsta

Dávám 4 hvězdy, 2 za pohádku samotnou, plus 1 za Ondru Vetchýho coby hrnčíře v džínách a poslední hvězdu uděluju za ty vtipné, trefné a naprosto kouzelné narážky na korupci, vládu apod. Byť nejsem milovník televizních pohádek ČT, u tehlé jsem se fakt válela smích, protože to bylo KUDLA vtipný! ()

Louie

Jedna hvězdička je za Vladyku s Lábusem. Jinak je to velká bída s nouzí. Stopáž o dobrých dvacet minut delší, než by měla být a kupodivu neuvěřitelně unylá režie, kde každý záběr zbytečně natahuje danou akci i po jejím skončení. A to nepočítám věci typu - narodila se mi dcera a zakukala mi žena, což není taková hrůza, když její tělo zmizelo a na posteli suší nějaký bylinky... popřípadě hle, narostla mi prsa, pobrečím si a zahraju situaci do outu.... ()

Jonatána

Kouzelná pohádka. Moc se mi líbila, humor přesný a Vladyka s Lábusem na královských veřejně prospěšných pracích dokonalí. Tomáš Klus je stejně přirozený a zábavný jako herec i jako zpěvák, Anička byla půvabná a taky přirozená a toho si moc cením. K tomu okouzlující dvojka Petr Štěpánek a Vilma Cibulková, pěkné písničky...O Vánocích jsem pohádku neviděla, jsem ráda, že dnes jsem si to ohlídala. Jasné čtyři hvězdičky! ()

bono22vox

jednoduchá a přitom krásná a zábavná pohádka, s krásnými texty a hudbou a herci, pohádka, která vystihuje dnešní aktuální dění na politické scéně a je tedy krutě pravdiva, pohádka, která by svým vtipem a drzosti byla za komanču pohřbena a zavřena do trezoru... hlavně proto, ale i za to, že je to po dlouhé době pohádka na kterou se dalo dívat dávám 5 HVĚZDIČEK vy kudla zabednenci zabedneni, co resite jen to, kdo je podepsán pod scénářem a proto se musite chovat v kritice jako komousskej správce filmového trezoru... ()

MIRAS133

Jedna z mála novějších pohádek co se mi trochu líbila. Sice se to ani zdaleka nepřibližuje úrovni pohádkám, které frčely v dobách mojí babičky, ale to teď nebude už asi žádná. Dobře jsem se u ní zasmál, hráli tam dobří herci (Ferenc a Lorenc) a byly tam opravdu dobré písničky (Krůček po krůčku, Jak jí to říct). Tomáši Klusovi fandím, ale myslím že by se měl spíš věnovat jenom zpívání a nechat hraní někomu, kdo není tolik zaneprázdněn .. ;) I tak to byla asi nejlepší pohádka za rok 2011, a dávám 4* ()

Chip89

Podle hodnocení vůbec nejdu s davem. Jenže mě se tahle pohádka opravdu hrozně líbila. Po tom, co dokážeme vytvořit za slátaniny, mi tohle přišlo jako povedený snímek. Nechybí zde humor, krásná slečna, pěkný princ. A hezká zápletka. Dobro vyhraje nad zlem, jako v každé pohádce. Plus tady ještě člověk zaslechne spoustu vtípků a krásné písničky. Sice nevím jestli Klus takhle moc naivní je a nebo to tak hrál, ale žrala jsem mu to i s naviákem. Obdivuju,že v každé scéně se něčím cpe.Chudák během natáčení musel prasknout:D ()