Český rozprávkový film s pesničkami, ktorý vtipne satiruje politicko-ekonomickú situáciu v krajine. Ako to bude vyzerať v kráľovstve, v ktorom spravodlivý lúpežník Karaba povesí svoje remeslo na klinec a kráľ s kráľovnou vložia svoju dôveru do rúk dvom chamtivým radcom? Poddaný ľud to nemá ľahké, pretože radcovia zdaňujú už aj fúriky, či dokonca hlinu. Kráľovstvo môže zachrániť zamilovaný princ, ktorý si lásku poddaného dievčaťa musí zaslúžiť a dokázať, že dokáže kráľovstvu vládnuť aj bez chamtivých radcov. (STV)

inmax

Rozhodně lepší jak Micimutr, i když ta byla víc vyšperkovaná, co se týká velkolepější výpravy a celkově filmovějšího feelingu. Bambitka ovšem zase boduje v obsazení a jako celek je prostě tak nějak milejší. Klusovo herectví je sympaticky civilní a já mu hned od začátku fandil. Na hrnčířku radost pohledět. kudla Vetchý je prostě profík i když ten jeho souboj mohl mít lepší "choreografii". Sečteno, podtrženo moc pěkná televizní pohádka s hezkou hudbou, na kterou se kdykoliv, až zase půjde v televizi, podívám. ()

macetoma

Satirická pohádka, která mne docela zaujala. Ptáte se čím? No vlastně ani nevím. Asi melodickými písničkami v provedení Tomáše Kluse, vtipnými narážkami na naši aktuální "současnost" a přirozenou krásou Kamily Janovičové. Dávám 3 hvězdy, mám rád tento styl. ()

epoh

Velmi příjemné překvapení letošních Vánoc. Nestrojené, netrapné a sympaticky civilní vyprávěnka se sympatickou a dobře hrající dvojicí. Snad jen ti rádi byli občas mírně v křeči, ale nad tím jsem klidně mávl rukou, protože na tuhle pohádku se kdykoliv podívám znovu a rád. ()

saolin

Jedna z mála pohádek po 1989, která se neprezentuje hromadou zbytečných efektů a nesmyslným dějem. Děj sice není nikterak překvapivý, ono taky ruku na srdce, ve které pohádce tomu tak je, za to je protkán příjemnou satirou na současný stav politiky. Výborný obsazení, ze kterého snad nejméně hraje Klus, ale to je dáno tím, že on prostě není herec a je takový jakého ho všichni známe, nakonec mu role poměrně padne. Prostě příjemná pohádka na relax u telky s hlavou a patou. ()

HaiWithLove

Já nevím, no, každý má svůj názor, kudla. Pravda, není to pohádka jako pohádka. Malé děti nepochopí polovinu vtipů. Ale......já jsem se dokonale pobavila. Narážky na vládu. "Až tady budeme vládnout, uděláme z nich ministry." "Ministry čeho?" "Čehokoliv, hlavně, když budou mít plat, budou spokojení." (ne doslovná citace, protože přesně si to nepamatuji) U tohodle jsme se s tátou mohli umlátit smíchy. Dokonalá satira. ()

Pria

Už jsem se bála, že Češi zapomněli jak se dělají pohádky. Tahle byla vtipná a hlavně k věci :-) Pro tenhle rok jako stvořená. ()

sechmet5

Po delší době příjemná pohádka. Vtipná, veselá, nikdo ze sebe nedělal drsného záporáka, nikdo nepřišel o život - a ani nebyly potřeba čáry a kouzla. Trošku slabý mi přišel vtip s tím, jak Aničce začaly růst prsa, ale Vetchého "vysvětlení" to trošku zachránilo. Domácí hudební scénu nesleduju, ale Klus se mi v roli prince líbil (jen bylo trošku těžké mu uvěřit těch osmnáct let), Anička byla taky zahrána vcelku přirozeně. Dvojce Štěpánek-Cibulková do filmu taky dobře sedla. Jediná postava, která byla trošku nadbytečná (nebo se spíš málo projevovala) byla teta Libuše. Potěšily mě i písničky, kterých bohužel bylo poskromnu a zpívaly jen čtyři postavy. Každopádně mě tahle pohádka pobavila. ()

maoc

Vydržel jsem asi 10 minut. Po otřesné scéně, kdy evidentně podstatně starší Janovičová hraje dvanáctku a řeší růst prsou mě cosi neodbytně nutilo přepnout na skvělou klasiku Jak se budí princezny... ...což bylo ovšem předčasné, jak se ukázalo na Vánoce 2013, kdy mne naopak tato pohádka příjemně překvapila svým pravicovým náhledem na politiku, vtipem a skvělým civilním ňoumovským hereckým projevem Tomáše Kluse. Politická satira je tak úderná, že se divím, že pohádku nezakázali. Nejspíše proto, že zloději ví, že si je moji spoluobčané opět zvolí. Takže proč se drbat s nějakým zakazováním?..... EDIT 2023: Přece jen musím ubrat. Některé postavy a scény jsou už přes čáru hloupé a infantilní. Klus mne neuráží, ale podobě nedotažená dvojka kuchaře Frita (už to jméno!) a 'jeho' Cibulky... A vzkaz pro produkci a skript... když pohádku stylizuji do jakoby feudalismu řekněme 19. století, asi by Anička neměla pojídat zelené jabko ze spřáteleného supermarketu, o hroznech a melounech ani nemluvím. Fakt to bilo do očí. ()

KliB

... aneb jak se u nas vladne... Prijemna politicka odpocinkova satira. Nejsem jisty jestli je to opravdu pohadka a uz vubec jestli je to pro deti. ()

nula87

Pohádka, která se vydala trochu jiným směrem. A to je dobře. Není to nic objevného, slovutného, ale jen za tu odvahu pustit se na neprobádané území politické satiry v pohádce, je třeba přičíst kladné body. 60% ()

Metalicum

Daň z přidané hlíny a daň ze vzduchu mě samozřejmě dostala, některé prvky už méně. Ale je dobré vědět, že v česku máme lidi, kteří sou schopni natočit slušnou politickou satiru a zároveň se nebrat tak vážně, lepší další takovéhle levné a řemeslně trochu pokulhávající pohádky než další nepovedenou Hřebejkovinu (tím myslím Nestydu a spol. ne Pelíšky :D ) ()

Kvapec

Nejlepší nová a aktuální pohádka která se opravdu podařila natočit. Přeji Ivošovi ať se mu dáří co nejvíce takové filmové produkce na kterou se spousta lidí rádo dívá opakovaně ()

thomasnikrs

Krásná nenásilně vtipná pohádka (žádná Troškova rádoby vtipná trapárna). Je k udivení, že ji ty pražský vládní prasata neprohlásili jako buřičskou. ()

Snilek1379

Jako nápad to samo o sobě nebylo špatné. Naopak. Děj je moc pěkný. Ovšem zpracování dost zaostává. Nejen, že hudba je zde téměř žádná, ale i ty herecké výkony nebyly zrovna dvakrát nejlepší. Skutečně nechápu (omluvám se všem fanouškům), co dělal Tomáš Klus na filmovém plátně a proč musel neustále něco "pojídat". ()