Český rozprávkový film s pesničkami, ktorý vtipne satiruje politicko-ekonomickú situáciu v krajine. Ako to bude vyzerať v kráľovstve, v ktorom spravodlivý lúpežník Karaba povesí svoje remeslo na klinec a kráľ s kráľovnou vložia svoju dôveru do rúk dvom chamtivým radcom? Poddaný ľud to nemá ľahké, pretože radcovia zdaňujú už aj fúriky, či dokonca hlinu. Kráľovstvo môže zachrániť zamilovaný princ, ktorý si lásku poddaného dievčaťa musí zaslúžiť a dokázať, že dokáže kráľovstvu vládnuť aj bez chamtivých radcov. (STV)

MeGab

Kromě Královského slibu snad jen tahle pohádka z posledních deseti let má právo na to, aby ode mě dostala plný počet bodů. Zajímavé je, že tady nikomu nevadí, že v něm není jediný trikový záběr, jediné kouzlo, jen prostý příběh. ()

Samarol

I když „pouze“ televizní pohádka, tak mě dozajista nadchla. Ponejprv jsem si říkal, jak asi může vypadat pohádka bez kouzel?! No přece úplně přirozeně. Bohatě stačí jenom jedna chytrá vědma. I když chvílemi mi to připadá spíše jako politická satira, čemuž rozhodně nahrává jednoduchý děj, kdy největšími zločinci jsou dva správci státní kasy. Myslím si, že volba obsadit Tomáše Kluse, dopadla nanejvýš dobře a stejně tak Kamily Janovičové, její „kudla“ pro mě zůstane nezapomenutelné. A Ondřej Vetchý, ten u mě okamžitě každýmu filmu přidává po jedný hvězdičce. ()

brzozin

Lehce nadprumerna tv pohadka. Klasicka prefabrikovana vanocni zabava v podani CT. Ten napdrumer je castecne kvuli opravdu kvalitnimu hereckemu obsazeni. Zejmena Labus s Vladykou tam zajistuji jakous takous vtipnost. Predevsim take tim, ze jde v zasade o celkem rozkosnou karikaturu fungovani nasi spolecnosti. Veta "My nejsme zlodeji, my jsme vlada" me fakt dostala. Jak jinak nenasilnou formou deti pripravit na to, jak funguje opravdovy svet. ()

kaktusacek13

Nevím jak ohodnotit něco, co mi připadá jako celek naprosto pitomé a bez vtipu. Ale najde se tam i pár momentů, na které stojí zato se podívat. Když už nejsou nápady, smícháme pár pohádek dohromady a ono to nějak dopadne!!!! ()

marek29

Za mě fajn pohádka, i když staví asi logicky na 1násobném slavíkovi Mr. K.. Zrzka neni žádná suprkunda, ale pohádka odsejpá pokud ji nevysílá TV Hovna a mně se líbila ;) kritika předvídatelnosti děje si myslím není na místě. Už na základce jsme se učili, že pohádka má jaký konec?? Takže bych to přirovnal k chtíči, aby doživotní invalida zase chodil, pročež ho přivážeme a budeme tahat za Pendolinem..! Nevím jak megalomanský musí být rozpočet, aby se vám nezdálo dílo podfinancované, ale nepamatuji si, že by byli někde vidět v trenkách a kostýmy měli všude. Za mě 4/5 čau ()

Tominni

Pohádka o bývalém loupežníkovi a jeho dceři, která neváhá vzít spravedlnost do vlastních rukou. O princi, který se nakonec rozhodne stát opravdovým králem. Pohádka, kde je tolik daní, až z toho jde hlava kolem. Pohádka, která stojí za vidění. ()

katuuuska

No.. kde začít. Asi si už nebudu dělat iluze o tom, že v dnešní době ještě někdo natočí koukatelnou pohádku, z níž bych si sedla na zadnici. Herecké výkony mi přišly těžce amatérské a nebýt to parodií na dnešní politickou situaci u nás (a poměrně vyvedenou), šla bych s hodnocením ještě níž a ani Klusovy písničky by to nezachránily. ()

TarzanLesni

Mrzí mě, že novodobé pohádky už ani zdaleka nejsou tak kvalitní. Lepší už to asi nebude, i když Tajemství staré bambitky bylo docela fajn. Ale není nad staré české pohádky. "Ty špatně navoněná nádhero" :D ()

DjsVorel

Pohádka byla sice celkem bohatě nabitá dobrými herci, ale ty dialogy byly vážně otřesný místy. Upřímně mně na tom překvapivě nejméně vadil právě Klus, na rozdíl od té zrzky. A vůbec celkově se mně scénář nelíbil. ()

iz67

Začínám být z toho privalu naprosto nefungujicich pohádek zoufalý. Vše funguje pouze, když akceptujete, že v pohádce je všechno možné : tedy, že všichni jsou úplně vypatlani, dobří I zlí ()

Plastík

V letošním období svátků je to pohádka, z těch povedených. Vtipní výběrčí daní, bezvadný Vetchý i Klus a fajnová dcera loupežníka hrnčíře. ()

Pitryx

Krucinál koho mi ti dva rádcové připomněli? Aha, už vím. Naši vládnoucí garnituru. Ale jinak je to velmi hezká pohádka. Sem tam padne i nějaká hláška. Za mne mírný nadprůměr ()

ostravak30

Pohádka není úplně špatná, ale jde spíše o jiné parametry než samotný příběh. Totiž příběh o muži, který chudým bere a bohatým dává je v českých luzích a hájích docela originální. Známe anglického Robina Hooda či amerického Zorra. Takže mě skoro překvapuje, že tento motiv nebyl rozehrán v české pohádce dávno. A když už to zde filmaři použili, tak jen okrajově. Škoda. Právě tento ústřední motiv by jako pohádkový příběh byl velmi zajímavý. Jenže autoři si vybrali jako hlavní linku (ne)schopné panovníky a (ne)schopné rádce. Pro mě je problém to, že všichni ví, že rádcové vybírají vysoké daně a lid je nespokojený a přitom nikdo panovníky neinformuje. Ani jejich syn, když to zjistí, ani kuchaři, když ví, že se děje nespravedlnost. Vlastně se s tím všichni rychle smiřují a nějakou dobu tomu i přihlížejí. Tak nějak se čeká, až princ se ujme vlády. Jinak ale této pohádce dávají grády především herecké výkony. Samozřejmě docela dobrý Tomáš Klus, ale především skvělá a neokoukaná Kamila Janovičová, Ondřej Vetchý a samozřejmě Petr Štěpánek a Vilma Cibulková. O největší srandu se ale starají Jiří Lábus a Miroslav Vladyka. A to, co se nepodařilo u předcházející pohádky, kterou jsem hodnotil - Micimutr, se podařilo zde. Využít hudebního umu hlavního herce, Hudba je skvělá. Celkově za tři hvězdy a docela povedená pohádka, milá a nenáročná, člověk u ní nesmí moc přemýšlet. Ale při pomyšlení toho, co se natočilo v posledních letech mě tato pohádka připadá fajn. ()

Joe16210

Skvělý Tomáš Klus a jeho písničky v hlavní roli originální pohádky. Potizivem je rozhodně pár Petra Štěpánka a Vilmy Cibulkové coby královských kuchařů. Dvojice rádců v podání Jiřího Lábuse a Miroslava Vladyky je opravdu vtipná, ale někdy už to začíná být lehce přes čáru. Jako celek však pohádka funguje skvěle a patří k jedněm z mých oblíbených. ()

tkey

Na kvalitu tuzemskou a zvláště dní posledních je to vlastně nadprůměr s dobrým hereckým obrazením. Koukatelné a zvlášť pro členy Klus-Klus klanu. ()

subic

Pohádka natočená na nádherném státním hradu a zámku Frýdlant v Čechách. Kromě krále a královny cestovatelů, proboha koho to napadlo (???) , kromě toho zpívání a těch 2 dementů mi přišla ze všech pohádek natočených po roce 90 značně nadprůměrná. ()

Anglicankaaa

Rozhodovala jsem se mezi dvěma a třemi hvězdičkami, ale nakonec jsem se rozhodla pro dvě. Kluse moc nemusím, i když tady to šlo celkem snést a písničky... no dejme tomu. Každopádně Ondřej Vetchý tomu dodal na kvalitě i humoru, nejvíce mě dostalo, jak neustále říkali "Kudla!". "Jaká zločinská sebranko! My jsme vláda! Máme intimitu!" "Imunitu." ()