Český rozprávkový film s pesničkami, ktorý vtipne satiruje politicko-ekonomickú situáciu v krajine. Ako to bude vyzerať v kráľovstve, v ktorom spravodlivý lúpežník Karaba povesí svoje remeslo na klinec a kráľ s kráľovnou vložia svoju dôveru do rúk dvom chamtivým radcom? Poddaný ľud to nemá ľahké, pretože radcovia zdaňujú už aj fúriky, či dokonca hlinu. Kráľovstvo môže zachrániť zamilovaný princ, ktorý si lásku poddaného dievčaťa musí zaslúžiť a dokázať, že dokáže kráľovstvu vládnuť aj bez chamtivých radcov. (STV)

rottik-cb

„Jsem verš, co k sobě našel rým.“ Protože mám ráda Tomáše Kluse a jsou tak nějak Vánoce, přesvědčila jsem samu sebe a dala Tajemství šanci. Hm. Moje maminka říká, že není na světě člověk ten atd., ale s tímhle se mi Česká televize opravdu nezavděčila. Někteří herci hodně přehrávají. Čenský už dlouho nikde nehrál, nejspíš to zapomněl a trochu tím nakazil i Vetchého. Klus i Janovičová odvedli vzhledem ke svým zatím skromným zkušenostem dobré výkony. Štěpánek a Cibulová byli nejlepší, škoda, že dostali tak malý prostor. Ve filmu se vrší pohádková klišé- děti narozené ve stejný den, princ se nejlépe cítí v královské kuchyni s dobráckým kuchařem, Anička je tak nevinná, jakoby žila celý život v lese, náhodou se s princem potkají na trhu, zamilují se do sebe, princ si ji vezme za ženu, přestože je chudá (a má příšerně obarvené vlasy- to tedy není klišé, jen chyba kostymérky) a žijí spolu a moudře vládnou až do smrti. Je mi jasné, že pohádky o tom jsou, a nejde neustále objevovat Ameriku, ale stejně, oproti starým pohádkám může tahle jen mlčet a šoupat nohama. Ivo Macharáček si myslel, že mezi teenagerovskou komedií a pohádkou nemůže být zas takový rozdíl, ale bohužel se spletl. Jak už tady někdo píše, tvůrci si neujasnili, v které době se má pohádka jakože odehrávat. Působilo to na mě, že prostě snesli vše, co se dá označit jako „staré“, a snad z poblouznění z vlastní kreativity nebo z nedostatku financí se to jali plácat dohromady. Některé momenty byly kýčovité, jiné zdlouhavé, další překombinované. Postavy působily jako svoje vlastní karikatury. Pryč s moderními výrazy v pohádkách, tahá to za uši! Jo, a když sociální kritika, tak prosím inteligentnější a ne skrývající se za nevinným nátěrem pohádky. Abych ale byla fér, ne všechno se nepovedlo. Už jsem chválila některé herce. Ve filmu byly i dost vtipné momenty- nákup území s nápisem SLEVA, bambitka „v barvě shnilého banánu“. Moc se mi líbila hudba, ale víc instrumentální kousky, u zpívaných kvalita kolísala. Občas se objevil i dobrý bonmot: „A když je už nebudeme potřebovat, uděláme z nich ministry.“ „A čeho?“ „To je jedno, čehokoliv.“ Zabila to ale moje babička. Když se nakonec políbili, zahlásila: „Dyť to bylo jasný.“ ()

Marty_v.S.

po dlouhé době jsem se u nějaké pohádky bavil přímo královsky .. "Proč jsou ty ukradené zlaťáky tak těžké, proč se nedělají peníze z něčeho lehčího, třeba z papíru?" .. "To by se kradly ještě více..." ::D ()

sulda007

staré pohádky jsou staré pohádky, ale z těch nových je tahle značný nadprůměr! akorát teda na slovo kudla mám tak trochu alergii ()

Fafyna

Obávala jsem se.. Mohlo to být o hodně horší, zachránil to princ. Ale to bude spíš mou slabostí pro Tomáše Kluse. Nicméně dokázal, že hrát umí! To nemůžete popřít.. Jinak pohádka není nic světoborného, taková klasika. Písničky trochu alá Lotrando a Zubejda. Mé oko a částečně i ucho jest uspokojeno! V porovnání s jinými novými pohádkami.. ()

karlee

U pohádek jsem dost staromódní, od roku 1988 se podle mě u nás nic dobrého nenatočilo. Toto byl ještě jeden z lepších pokusů, příběh ma hlavu a patu a zahrané je to taky sušně. Pokud jde o narážky na současnost, to u mě dopadlo tak napůl: dlouhodobě nechápu negativní postoj pohádek k daním (a k placení obecně), naopak doživotní veřejně prospěšné práce mi přišly jako dobrý nápad. ()

Monty2729

Díky milým písničkám, příjemným hercům a narážkám na současnou politickou scénu, které byly často opravdu vtipné a vůbec nepůsobily trapně, se mi tato pohádka opravdu líbila. Snad bude podobně dobrých pohádek vznikat víc :) ()

vetsinezobri

Aspirant na nejhorší pohádku v historii. Kostýmy otřesné, děj žádný, Klus tragický. Abych jen nehanil, tak dva vtipy vyšly, hrnčířka ušla a písničky prošly. ()

DadysGirl

Problém posledních let trvá - došly princezny a sympatická mladá děvčata... Ale na druhou stranu, tady slečna alepoň hezky zpívala... Tomáš Klus má pro mě kouzlo především jako muzikant, ale princ mu taky slušel! Spousta herců mě velmi mile překvapila (všichni pohádkami osstřílení, ale taady to mělo takové kouzlo....) Vrcholem byla dua Štěpánek . Cibulková a hlavně samozřejmě Vladyka - Lábus! ()

eagles22

Zase po delší době kudla dobrá pohádka, která se až bolestně podobá tomu, co se tady doopravdy děje za zvěrstva. Navíc pohádky jsou česká (a německá) specialita a mnoho (dobrých) jich v dnešní době nevzniká a tak je třeba si každé podařené vážit. Tahle si myslím, že je velice podařená. Dal bych čtyři hvězdy, ale dávám pět, jako kompenzaci za mnoho podle mě nesmyslně nízkých hodnocení tady. PS: Princ vypadá dost ve formě, na to že prd dělá a furt žere :) Holt má tak někdo štěstí... ()

smajliss

Sympatický Klus, který mohl dostat trochu více prostoru. Moc krásná hrnčířka. Akorát tam chybí hlubší zápletka nebo větší dávka humoru, aby to dostalo více hvězd. ()

Godhaj odpad!

,,Zaplať, hrnčířko.“ S čím začít? Tak třeba s příběhem, který je nudný, jednotvárný a plytký. Scénář je absolutní dno všech den. Primitivní vtípky, trapné narážky, neskutečně pitomě dovysvětlující repliky jak pro blbý, naivní a hloupé názory postav a mnoho logických kiksů (největší záhadou pro mě je osud hrnčířovy manželky...), tak by se dal popsat scénář, děj a postavy- Kostýmy a reálie jsou rozlítané v časovém období více než půl tisíciletí! Jak se v tom má pak člověk vyznat. Trapné narážky na politickou situaci – proč se mají dospělí a děti v pohádce koukat na něco co připomíná jednání poslanecké sněmovny??? A pak tu jsou ještě herci – Klus je naprosto příšernej, celou dobu pořád něco žere a chová se jak retardovanej. Dvojka Lábus-Vladyka vypadají jak slizští transexuální úchyláci. Fialová se svojí slovenskou češtinou, to nemůže mluvit slovensky? A tak dále, a tak dále. Z každého záběru, v každé kompozici je vidět, že nad tím nikdo nepřemýšlel. Bambitka je prostě odporná, lajdácky natočená pohádka! ()

ANTYCHRYST

Konečně :) nová pohádka, která je vtipná, veselá a má šmrnc :) Vetchý jako Karaba = záruka kvality, Klus jako chytrý princ alá vyzpěvující kuchtík hodně dobrej tah a fakt mu ta role sedí. No a zrzečká Janovičová je ozdobou celé pohádky. V rámci žánru nové České pohádky 100 % a plnej počest hvězd :) Update vánoční čas 2021 :) ani nevim po kolikátý ale pokaždé na tuhle pohádku koukáme :) a baví nás stále víc a víc :) a uz5se těšíme na pokračování příští rok.. Kudla z pudla :) ()

AriAries

Z pohádek už jsem trochu vyrostl a trochu jsem se lekl i Kluse v roli prince. Nakonec se to ale neukázalo jako špatná volba. Ta jeho potměšile, naivně, koketně sentimentální usměvavost do jeho role vcelku zapadla a vnesla tam něco neokoukaného. Neokoukaná byla i atraktivní zrzečka Kamila Janovičová v roli hlavní aktérky. Zbytek obsazení už jsou ostřílení bardi, kteří sami o sobě rozhodně nezklamou a pokud je vyloženě neshodí scénář, tak jsou zárukou kvality. Pohádka je aktuální a obávám se že i nadčasová. Má snad leda trochu předvídatelný děj, ale to už tak u pohádek bývá. ()

Knor

Z těch novodobějších pohádek bych tuhle zařadil mezi ty lepší. I když tam hraje to vemeno Klus tak se to dá v pohodě vydržet. Duo Vladyka Lábus je super, příjemné vtipná pohádka. Takhle to klidně může bejt :-) ()

nejmka

Klus pořád žere, Vladyka a Lábus jsou fakt suprovej pár teploušů a ty dva retardi, Klus s tou holkou jsou naprosto smutný. Docela dobře se u toho bavim, ale mám zároveň chuť si ustřelit palici. ()

Stejšn

Na odpad to rozhodně není, ale nenadchlo mě to teda vůbec. Utahaný děj, který je navíc od zdi ke zdi. A snad ještě z žádného filmu jsem neměl takový pocit, že všechny postavy - kladné i záporné - jsou ve svých rolích / funkcích úplní NESCHOPÁCI. Neschopný královský pár, který neumí vládnout, jejich syn, který vidí že poddaní kradou a není schopen s tím cokoliv udělat, neschopní výběrčí daní, co se nechají sami přepadnout a okrást, neschopná garda, kterou zmlátí jeden chlap a nakonec neschopný lupič. Spousta postav úplně zbytečných (teta hlavní hrdinky, kuchařský pár, rádce, generál...) no prostě k uzoufání.Taky mi přišlo dost podezřelé vydávat pětadvacetiletého zpěváka za sedmnáctiletého prince. Pochválit můžu snad jen lokace, texty písní a hezkou neokoukanou hlavní hrdinku. Slabé, velice slabé. ()