Český rozprávkový film s pesničkami, ktorý vtipne satiruje politicko-ekonomickú situáciu v krajine. Ako to bude vyzerať v kráľovstve, v ktorom spravodlivý lúpežník Karaba povesí svoje remeslo na klinec a kráľ s kráľovnou vložia svoju dôveru do rúk dvom chamtivým radcom? Poddaný ľud to nemá ľahké, pretože radcovia zdaňujú už aj fúriky, či dokonca hlinu. Kráľovstvo môže zachrániť zamilovaný princ, ktorý si lásku poddaného dievčaťa musí zaslúžiť a dokázať, že dokáže kráľovstvu vládnuť aj bez chamtivých radcov. (STV)

Luk Skywalker

Příběhově nic originálního, ale ta politická satira dělá z této pohádky originální kousek a stojí za zhlédnutí. Samozřejmě nechybí vtipné hlášky, které ke satiře patří, takže tahle pohádka je pro děti i dospělé. Dále známá herecké jména i neherec Klus a neznámá Kamila Janovičová hrají dobře. ()

hazaba

Přiznávám, že objektivně se tato pohádka řadí asi k o fous lepěímu průměru, ale nemůžu si pomoct. Dokonale vtipné dialogy mezi Vladykou a Lábusem, výborný Ondřej Vetchý a zdatně sekundující Petr Štěpánek s Vilmou Cibulkovou... Je škoda, že mladí za nimi zaostávají o několik koňských délek... Myslím, že děti ty okaté narážky na realitu asi moc nepochopí, ale já se královsky bavila. ()

ivamka

Nevím, čím to je, ale české pohádky mají něco co třeba německé, anglické i slovenské nemají. Nevím, jak tuhle pohádku viděly děti, ale mi se právě zařadila k pohádkám jako Pyšná princezna, Šíleně smutná princezna nebo Lotrando a Zubejda. I když to byla tak trochu parodie na dnešní dobu svými odkazy k hradu. Příběh mohl být trochu víc propracovaný, ale jinak písnička, atmosféra filmu vše bylo nečekané a inspirující. Nedržkoval tam žádný čert ani vodník a mělo to myšlenku. A vtipná tečka s Lábusem. Dobrý dén ()

Rockerman

Pokud bych měl srovnávat obě vánoční premiérové pohádky, tak tato vítězí nad tou štědrovečerní na celé čáře. Není to žádný zázrak, jistě by se našla spousta chyb. Je to však pohádka, která má švih, má spád a vtip, ale má také poměrně originální dějovou zápletku. Nešlo si nevšimnout silného politického podtextu, který má zřejmě poukázat na současnou situaci v naší zemi. Chvílemi to přecházelo až do satiry, až jsem měl strach, že se ten pohádkový příběh v té přemíře politiky ztratí. Naštěstí se tak nestalo a já proto mohu konstatovat, že jsem viděl velmi solidní pohádku, na kterou se jistě po čase (na rozdíl od "Micimutr"), rád podívám znova. ()

wictoria

Ač se mi to zdálo spíše jako jako politická satira než povedená pohádka, přišla jsem jí na chuť a teď, po pár letech ji miluji. Několik hlášek máme doma velmi oblíbených, stejně tak i písničky. Klus je tady roztomilý, Janovičová velice sympatická a Vetchý skvělý jako vždy. ()

Fawkes

Trošku netradiční satirická pohádka, kterou by měl vidět každý úředník v naší republice. Místama mě i lecos pobavilo (nezapomentelné hlášky: "nejím, nespím", nebo "to je pěkná lavička"), takže si rozhodně nemyslím, že se jedná o zbytečně natočenou pohádku. U Tomáše Kluse nikdy nevím co očekávat, některé jeho songy se mi líbí, některé mě i pobaví a naopak některé mě vůbec neosloví. V tomhle případě si mě ale opět získal, herectvím tak napůl, ale jako zpěvák daleko víc. (75%) ()

Olík

Ačkoliv osobně nezastávám rovnici „Vánoce rovná se pohádky“ a spíš než bez Mrazíka si svátky nedovedu představit bez Griswoldovic Christmas Vacation, zhlédl jsem tyto sváteční dny čtyři (pro mne) premiéry českých pohádek – opožděně Peklo s princeznou, štědrovečerní Mucimutr, koprodukční Dešťovou vílu a pomyslného vítěze „rozprávkové olympiády“ Tajemství staré bambitky. Letošní výpravná novinka se snaží brát mustr jak z klasických vzorů, tak z „malých“ televizních pohádek a zároveň se pomocí dvou pánů Kalousků (Vladyka, Lábus) stačí satiricky trefně navážet do aktuální politické situace (za což tvůrcům třikrát sláva). Pominu-li Klusův nevalný pokus o „Mádlovské herectví“, můj počáteční strach z královské dvojice Kostková – Čenský (díky bohu byli jejich role nicotné) nebo Vetchého jemu nepadnoucí postavu a přičtu bezzubou konkurenci, máme tady asi nejlepší pohádku tohoto roku. ()

Heroine odpad!

Další blbá pohádka, která mi kazí letošní vánoce. Tomáš Klus jako princ? Asi to má být vtipné, ale není. Vyšlo z toho království debilů, s odporným princem, trapnou Aničkou, nesympatickým Vetchým hrnčířem, hnusnou cibulovou kuchařkou, a spoustou okopírovaných/vypůjčených témat. To už nemáte těch komoušů všichni plný zuby? To už na to nejste alergický? Že prostě rádci berou peníze lidu, šetří si na půlku Evropy, a chudý lid zatím trpí pod jejich nátlakem? Kdepak, komunismus stále žije! ()

caroleen

Výborná pohádka, která je vtipná a zároveň věcná, Krásný obraz naší politiky. Komu přijde vtipná situace v naší republice, bude mu připadat vtipné i toto pohádkové ztvárnění. Komu přijde naše situace k pláči, tak ten ať se na Bambitku radši nedívá :D Klus ve filmu, to je kapitola sama o sobě. Jako princ Jakub se mi vážně líbil. Myslím, že když bude hrát dál, bude to pro naši kinematografii jen dobře. Plus krásné písně, které tuhle pohádku doprovází, nemůžu jinak jak 4* ()

atmen

U pohádek není ani rok od shlédnutí ten spravný čas, jak ohodnotit, abych se po pár letech nemusel uchylovat ke změně hodnocení. Kvalitu pohádek totiž nejlépe prověřuje čas, ale myslím si, že tato má realnou šanci (stejně jako třeba Anděl páně, Peklo s princeznou), aby se za dejme tomu dvacet let říkalo - jó tenkrát se alespoň točily pohádky a ne jako dnes...Jsem rád, že v pohádce zaznívají písničky s lehko zapamatovatelnýmy texty a bohužel už pohádkově zní - Lásku a pravdu v úctě měj, i když na světě jí je málo - Toto poselství by si nejen děti a nejen o vánocích měly vzít k srdci.... ()

fisikk

V téhle pohádce se mi líbila hrozně jedna věc. Princ i hrnčířka se k sobě chovali jakoby to bylo poprvé, co se do někoho zamilovali. Nebyli ještě nikdy zrazeni láskou a věřili si všechna vyznání. Nehledali za nimi jen nějaké zalíbení. Na tohle období jsem už bohužel úplně zapomněla. Milý, trošku přihlouplý princ a holka od rány vytvořili skvěle doplňující se dvojici. Určitě se podívám někdy znovu. ()

kacirek_

Letošní asi nejlepší neznámá pohádka, co jsem měla možnost shlédnout o Vánocích. Nechyběl humor, výborní herci a jakýs takýs pohádkový příběh. A Klusáček jako princ byl roztomilý :-). ()

michellerih

Ondřej Vetchý znovu zazářil. Jeho postava má tolik charizma, že je radost se na ni dívat. Tomáš Klus si splnil roli prince, ale podle mě celkem povedeně. Nemůžu říct, že by byl špatný a už vůbec ne, že by jeho roztomilý kukuč nefungoval i v pohádce. Naopak, tam vynikne obzvlášť. Abych to shrnula: perfektní herecké výkony, pokulhávající příběh, který až tak nezaujme. Přesto 4* ()

Anduril

Ej kudla, to bola super rozprávka. Pekný príbeh, skvelé herecké obsadenie a výkony. Kamera, strih, prostredie všetko na vysokej úrovni. Pán Lumír klobúk dole. Ponaučenie, pekné myšlienky a veľké "pravdy" veľmi dobre podané. Pekná hudba a pesničky robia nádherné pozadie všetkému vymenovanému. Odporúčam ju všetkým čo majú radi hrané a pekne spracované rozprávky. Najkrajšie strávená hodina a pól zo včerajšieho večera. ()

anitae

Vypravěčka neumí česky, prince hraje Klus a tatíkové mají své potomky už jako starší pánové - co by se s tím maskérky mazaly, že? A to je jen začátek:( ()