Český rozprávkový film s pesničkami, ktorý vtipne satiruje politicko-ekonomickú situáciu v krajine. Ako to bude vyzerať v kráľovstve, v ktorom spravodlivý lúpežník Karaba povesí svoje remeslo na klinec a kráľ s kráľovnou vložia svoju dôveru do rúk dvom chamtivým radcom? Poddaný ľud to nemá ľahké, pretože radcovia zdaňujú už aj fúriky, či dokonca hlinu. Kráľovstvo môže zachrániť zamilovaný princ, ktorý si lásku poddaného dievčaťa musí zaslúžiť a dokázať, že dokáže kráľovstvu vládnuť aj bez chamtivých radcov. (STV)

Alt.64

Kudla, to jsem se zas jednou příjemně pobavil! Sic slovo kudla bylo trochu odvážný, ale pohádka vtipná a plná jinotajů :-D ()

Sairina

Hlavní příběh je velmi jednoduchý a srozumitelný, narozdíl od, pro mě nepodařené, štědrovečerní pohádky Micimutr. Krásně se ukazuje, jak veliký rozdíl může být mezi dvěma vánočníma pohádkami. Micimutr je graficky velmi náročná, ale chybí jí vtip jednoduché bambitky. Sice mě Klus ani Janovičová nezaujali, o to víc jsem se smála při hláškách Lábuse a Vladyky. Bojím se bojím, že tato politicky nekorektní pohádka bude zakázána :) "My nejsme zloději, my jsme vláda!" "Daň z přidané hlíny." "Vybíráme daně pro vaše dobro." ... ()

Prochy38

Upřímně jsem měl tuto pohádku jen jako kulisu. Ale hodně se mi to líbilo. Základ úspěchu je kvalitní herecké obsazení, a to se zde tvůrcům povedlo na jedničku. T. Klus je celkem sympaťák, K. Janovičová kočka a zbytek (Vetchý, Sobota, Vladyka, Lábus, Štěpánek, Čenský, ...) prostě pohoda. Kritika na daňové a s tím i politické poměry nebyl vůbec zlý nápad. Povedené písničky, originální a ne hloupý příběh, milé, hezké. Co víc? ()

iampatrik

75% Jako čistá pohádka "Bambitka" nestojí za nic, avšak (a co většina lidí buď nechápe nebo zavrhuje) je faktor druhý - film je v podstatě vtipné vyobrazení současného společensko-politického stavu v naší zemi. Tohle spojení se jen tak nevidí a marně v dnešní době hledat originálnější český film natož českou pohádku! ()

DannyBoy80

No konečně nová pohádka u které se člověk zasměje nad satirou dnešního světa. Zas otázkou je nakolik je to vhodné pro děti a kolik si z toho odnesou. Nicméně toto už tady dlouho nebylo a je to přesné. Dokonce i Klus zahrál dobře, herecky ok. Velmi ftipné, kudla :D ()

Wishkah

Není to pohádka, která by mě vzala za srdce jako moje milovaná S čerty nejsou žerty, přesto v záplavě nových pohádek má tahle mírně navrch. Inscenačně je to sice takové neslané nemastné a dějová lika by šla taky obohatit o nějaký ten zvrat nebo zápletku, přesto ta pohodička, která z té pohádky doslova teče, je skvělá. Pohádka není křečovitá jako Z pekla štěstí, není tak podivně inovační jako Micimutr a taky není ohlášená jako nejlepší pohádka posledního desetiletí jako např. Nejkrásnější hádanka. Je to pěkná, pohodová, pro děti natočená, televizní pohádka, u které se pobaví dospělý. Jsou tu pěkné písničky, super herecké obsazení s příjemnou hlavní dvojicí Kamilou Janovičovou a ,zjevně při natáčení velmi hladovým, Tomášem Klusem. Tahle pohádky si ty čtyři hvězdičky zaslouží...KUDLA... ()

lucijelucije

68 % na českou Tv pohádku, je slušný výkon, bohužel jen virtuální, jak to tak vypadá. Nemůžu říct, že jsem byla zklamaná, protože jsem nic nečekala, a na neštěstí jsem dobře udělala. Prostě klasická pohádka dnešní české Tv. Co tím myslím? Po prvních dvou minutách, to ani nestačily skončit úvodní titulky, bylo jasné, že to bude katastrofa. Velká a kladná vyhlídka dobrých herců, měla spád po prvním mrknutí..Uměle vytvoření rádoby vtipných situací, uměle vytvořen rádoby smích a rádoby vytvoře cool hlášky, které se ani k daným momentům nehodily, tak tohle je výtvor dnešních pohádek. Kam zmizela fantastičnost klasických pohádek, jako je Sůl nad Zlato, Pyšná princezna nebo S čerty nejsou žerty??Dvě hvězdy za vyvedenou hlášku kudla, Vetchého a za nešpatný výkon ne-herce Kluse, protože se opravdu průměrně zhostil své role líp, než většina podprůměrných herců s ještě víc podprůměrnými výkony. ()

peetriss

Pohádka, která se snaží být co nejpohádkovější. Jinými slovy umělá směsice těch nejtypičtějších prvků a klišé české filmové pohádky uplácaná v nemastný neslaný příběh snažící se být na sílu co nejzábavnější a co nejvíce demostrující spravedlivý boj dobra se zlem. Špatný scénář (vzhledem k předchozí filmografii pana scénáristy to ještě dopadlo dobře!), nejistá režie, nezajímavý hlavní herecký pár a návrat levicové agitace (nepromítám v zájmu politické neutrality v mém hodnocení) do české pohádky - to je Tajemství staré bambitky. Dvě hvězdy za občasnou nenáročnou pohodovost atmosféry a herectví Vetchého. ()

Terezinka198

Ondřej Vetchý, Jiří Lábus, Miroslav Vladyka a zajímavý královský pár, věčně znuděný svými povinnostmi. To jsou jediné osobnosti, které se mi na této pohádce zaujaly - naopak hlavní hrdinové byli někdy skutečně otravní. Slabší 4* ()

Mleako

Jedna z těch povedenějších televizních pohádek z poslední doby, kterou nemám nutkání hned přepnout, když zrovna běží v televizi. Kluse sice moc nemusím, ale do téhle pohádky sedl dobře a spolu se zbytkem sympatického hereckého ansámblu a poměrně vtipným scénářem mě bavil celou dobu. ()

angloumene

Když autoři nemohou vymyslet chytrou zábavu, tak vsadí na tu hloupou. Všechny postavy jsou naivní až to bolí. Naštěstí nedochází k žádnému velkému znásilnění pohádkové podstaty, takže dívat se na to dá. ()

sona123

No, já na nové české pohádky vůbec nejsem a vlastně je vůbec neznám. Na tuto jsem natrefila náhodou a samotnou mě překvapilo, že mě vlastně vůbec neurážela. Buď tedy můj vkus natolik poklesl, že už nerozeznám ani hrubé zrno a plevu od toho fajnovějšího, nebo to možná až tak zlé nebylo. Těžko říct. Překvapil mě u T. Klus - já doteď nevěděla, kdo to je, pak jsem zaslechla, že snad zpěvák a ze zvědavosti mě zajímalo, co předvede v pohádce - a mně se líbil, byl přirozený, a to tu jinší ostřílení působili poněku trapně (např. můj oblíbený Vladyka). Příjemné překvapení, jako kulisa o Vánocích, kdy člověk zvládne lecos, proč ne. ()

mira007

KURVA!!! .. teda pardon jsme v pohádce, tak " Kudla" , nevím komu přišlo zábavný dát do pohádky tuhle přesmyčku sprostýho slova, které tu zazní asi patnáctkrát, ale mně to přišlo víc trapný než zajímavý. Těch trapných věcí má tohle dílo víc, včetně názvu, a myslím, že ikdyby mi bylo pět tak by mi to přišlo hloupý a trapný stejně. Mínusem tohoto díla je i určitě televizní kamera, špatný zvuk a chabý děj a taky jsem nezkousnul Kluse jako zabržděnýho pasivního prince, nicméně ten robinhoodovský motiv byl fajn, obsazení prvoligové ( a Kamila Janovičová  jako lupička celkem sexy ) a mělo to pár vtipných hlášek. Přesto mne překvapuje, že jde letos do kin pokračování. ()

bobstock

Nemůžu si pomoct, ale tahle tv inscenace působí strašně lacině asi jako, když sem kdysi škemral o dvě stovky na diskotéku, do kterejch se musel vejít lístek, cigára a pak nějaký to čůčo či broskvová kořala a při odchodu z baráku jsem dostal postřeh na konec ´´ a né abys to všechno utratil!!´´ Čenský s Kostkovou museli dostat každej tak tři litry za ty jejich 3 repliky, jinak hrůzně naivní vedení království byla holá zoufalost. Radní Vladyka s Lábusem jim rozkrádají pokladnu, uvrhají místní lid do obrovské chudoby a panovník si jezdí po dovolené. Všechno zachraňuje hrnčíř ´´Zorro Hood´´, který s přehledem vypráská čtyři chlapy z královský gardy, protože má jedinej široko daleko bambitku na jednu ránu...no potěž koště. 40%  PS: a neříkejte mi, že Eva Leinweberová není pravá matka Kamili Janovičové, ta podobnost je šílená. :) ()