Mladí muži za pultem

• Česko Podvodníci z New Jersey (viac)

Jestliže vás obslouží, neznamená to ještě, že vás mají rádi. Snímek Mladí muži za pultem vypráví o dvojici pohodlných obchodníků, kteří štvou zákazníky, hádají se o filmech a hrají hokej na střeše obchodu. (oficiálny text distribútora)

iamek

Obrovské překvapení. Dvojka mě málem unudila k smrti tak jsem měl strach si pustit první díl této kultovní komedie. Naprosto úžasné dialogy např. o Star Wars a blbých zákaznících mě dostavala do kolen. Takhle si snad každý režisér představuje svůj debut :). ()

mat.ilda

Slabých šedesát. A důvod, proč se někdy podívat znovu? Každopádně jím je Jay a mlčenlivý Bob, ti nikdy nezklamou (až mě někdy mrzí, že neprodávají drogy před naším marketem :-)) a úvodní protikuřácká agitka žvýkačkového agenta, víc za repete nestojí. ()

jojinecko

Podarená "smithovina", plná typicky "smithovských" postavičiek a "smithovských" dialógov, ktoré spolu so "smithovským" humorom tvoria veľmi príjemnú "smithovskú" oddychovku. Odporúčam všetkým "smithofilom"!!!:) ()

giblma

Dva mladí a neperspektivní muži zabíjejí své (ne)pracovní dny vesměs prodáváním cigaret, tlacháním s nakupujícími, neproduktivníma debatama o filmech, hokejovým utkáním na střeše obchodu, návraty k expřítelkyním a následným psychickým zničením expřítelkyně. A je to prdel. ()

honajz

Přijde mi tohle dílko přeceněné. Téma je tak trochu podobné filmu Smoke, až na to že jde o "drsnější" variantu a vtípky, povětšinou se sexuálním podtextem, ale že by to člověka bavilo nebo se u toho smál, na to začnou tyhle hlášky na jendo brdo brzy pěkně nudit. ()

eraserhead666

Pro mě trošku zklamání, ale je mi jasné, že ani Kevin Smith není tak geniální režisér, aby bodoval každým svým snímkem. Na prvotinu to vůbec špatný není, ale ve srovnání s geniálními Hledám Amy, Dogma a Jayem a Mlčenlivým Bobem vracejícím úder je to poměrně slabé. Skvělé humorné scénky a konverzační fórky se střídají s ukecanou nicneříkající vatou. Dante je naprostý debil, tyhle lidi hrozně nesnáším. Naopak, Jay a Bob, prostě klasika, jejich tanečky supr. Jak v komediálním žánru, tak i ve Smithově filmografii čistý průměr. Edit: Tak po devíti letech jsem si film pustil znovu a kupodivu mě docela bavil, takže hodnocení o hvězdu zvedám. ()

poz3n

Filmová podivnost, která osciluje někde mezi amatérským filmem a stylovou cool podívanou. Kevin Smith si mě asi, alespoň prozatím, nijak extra nezíská, ale Clerks mají cosi do sebe a zároveň s těmi wtf momenty taky baví. 7/10 ()

Jenda

Musím říci, že další Smithova díla jsou tak o třídu lepší. Pro mě obrovské zklamání...po tolika superlativech. ()

vypravěč

Clerks z frází vytloukají prvotní jazyk a z nerozumění ještě větší nedorozumění. Smith otvírá film jako „první slova“: osvojené tělo si oslněně drmolí vlastní průpovídky, prostor sesychá a kdykoliv se může rozjasnit, klesne se do hlubší trapnosti. Když jsem je před mnoha lety viděl poprvé a podruhé, bavil jsem se královsky. Dnes jsem věděl, co přijde, a přes hráz pointy jsem se nepřenesl. Poznal jsem pěknou řádku těchto "podvodníků" a vím, jak se za to splývání platí, a nedokážu se tomu bahnění oddat ani jako divák. Přesto tento výjimečný debut oceňuji a jako na jeden ze symbolů devadesátých let na něj rád vzpomínám. ()

mm13

Pojem nezávislosť Kevin Smith napĺňa až po okraj - svoj debut napísal a natočil slobodne a v ťažkej pohode a ak náhodou nie, tak je to potom ešte väčší zázrak, pretože práve takto to pôsobí. Vynikajúci, poctivo pripravený, ničomu a nikomu nepoplatný scenár je plný skvelých postáv a hlášok, tu mierne predvidateľných, inde naopak nečakaných zvratov, plus z toho celého dýcha taká silná atmosféra prvej polovice 90-tych rokov, že ostatné filmy z tohto obdobia sa môžu roztrhnúť, ale ani všetky dokopy neprebudia taký silný pocit nostalgie (a to mám Singles, Threesome či Reality Bites veľmi veľmi rád hlavne kvôli nostalgii). Krajne príjemné! ()

evapetra

Zpočátku trochu zklamání: "Jejda, to se mi asi nebude moc líbit". Za chvíli mě to vtáhlo a začala jsem se dobře bavit. Za tu zábavu dávám 4* a přidávám jednu navíc za originalitu zpracování. Filmík s nízkým rozpečtem, takže ta komixová vložka tam byla beztak vynucená, ale příjemně sedla. ()

Khalesi odpad!

Asi sa človek musí naozaj poriadne zhuliť, aby sa mu táto sračka zdala vtipná, inak si totiž tie SUPER hodnotenia neviem vysvetliť...Pre mňa to bolo priam fyzické utrpenie! ()

Morholt

Nevím, jestli to bylo náladou, ale mě se Clerks do vkusu netrefili. Určitě je tu pár fórků, které stojí za povšimnutí a dokážou rozesmát, ale po většinu času jsem se spíš nudil. Pro kované smithology má tenhle film určitě význam, ale z mého pohledu se jedná spíš o podprůměrnou, zbytečně užvaněnou komedii. 40% ()

Reboot Jaye a mlčenlivého Boba je na cestě

Reboot Jaye a mlčenlivého Boba je na cestě

03.01.2019

Dlouho očekávaný reboot Jaye a mlčenlivého Boba se dal do pohybu. Oznámil to režisér Kevin Smith (Clerks 2: Muži za pultem, Hledám Amy). Smith, Jason Mewes a producentka Jordan Monsanto tak strávili… (viac)

Místo Clerks 3 bude Jay a tichej Bob 2

Místo Clerks 3 bude Jay a tichej Bob 2

10.02.2017

Kevin Smith se před pár lety pustil do trojky Clerks a dvojky Flákačů, ani jedno z těchhle pokračování to ale nedotáhlo k natáčení. Clerks 3 se sesypaly po odchodu jednoho ze čtyř stěžejních herců a… (viac)

Jste připraveni na mroží horor?

Jste připraveni na mroží horor?

18.07.2014

Kevin Smith, režisér osobitých komedií Clerks a Clerks 2: Muži za pultem, před pár lety razantně překopal svoji kariéru. Mimo chystaných Clerks 3 hodlá točit především zvrácené horory, přičemž v Red… (viac)