Film z dílny Kevina Smithe volně navazující na jeho úspěšný snímek Podvodníci z New Jersey vypráví o dvou flákačích, kteří dostali od svých přítelkyň košem a zažívají bláznivý den v místním obchoďáku. T.S. a jeho kamarád Brodie, závislý na videohrách, právě dostali kopačky a léčí se z nich v nákupním centru – kde se jedna z jejich bývalek, Brandi, náhodou právě účastní natáčení randící šou. Kamarádi nelení a vymýšlejí komický sabotážní plán, který má za cíl podkopat autoritu Brandina otce a vyhrát zpět její srdce... (HBO Europe)

iamek

Konečně jsem si Flákače sehnal. Komedie Kevina Smithe můžu pořád a člověku zlepší náladu vždycky. Opět máme na scéně Joye a mlčenlivého boba a opět jsou fantastičtí. Pro mě osobně nejlepší komediální dvojice jakou jsem měl možnost na obrazovkach vidět. Je až neuvěřitelné jak v blbém obchoďáku se dá natočit skvělá komedie za pár dolarů. ()

Jara.Cimrman.jr

"Kolikrát v životě člověk vidí, jak medvídek šoustá banditu?" Na maškarní nechodím, takže třeba já jsem to patrně ještě neviděl. Jenže Brodie to viděl, přestože se jinak spíše upíná na pohlavní orgány superhrdinů. Ale o to tu nejde, protože Brodieho opustila Rene a to bylo zlé. Ani peklo totiž nezná tolik nenávisti, jako žena opovrhující Segou. A tak se Brodie vyrazil flákat s kamarádem T. S. Tedy, že bych se u toho smíchy potrhal, tak k tomu nedošlo, ale kluci mě bavili, holky se mi líbily, Jay s Bobem to rozjeli a mě nejvíce potěšila přítomnost zuřivého bezfantazijního Willama, protože už nejsem jediný na světě, kdo na obraze nikdy neuvidí zašifrovanou plachetnici. ()

Malarkey

Filmy Kevina Smithe mám rád. On vlastně točí pořád to samé s pořád stejnými postavami a pořád naráží do těch stejných popkulturních vod. Jenže mě to pořád stejně baví. Sexistický narážky jsou super, narážky na superhrdiny naprosto boží, Stan Lee v důležité roli dokonalej a Jay a Mlčenlivý Bob nemají v žádném případě chybu. Škoda jenom, že se to docela dlouho rozjíždělo. Začátek vysloveně nic moc, ale pak to nabírá na grádech a ke konci je to smrtící tankostroj vysílající divákovi jeden záchvat smíchu za druhým. Pokud Kevin Smith skončí, jak sám tvrdí, skončí i jedna velká éra osobitého humoru, se kterým se rád pobavím kdykoliv na něj přijde řada. ()

nascendi

Kevin Smith je podľa všetkého kultový režisér. Je to možné, ale pre mňa je jeho meno výstrahou pred sledovaním jeho diel. Spomínané popkultúrne odkazy mi nič nehovoria, jazyk jeho hrdinov ma neohuruje ani nepohoršuje a na filme, ktorý je zaradený do žánru komédií by som sa predsa len chcel zasmiať viac ako tri krát. Takže nabudúce budem už ignorovať aj 80% spokojnosť divákov. ()

pepo

Druhý film Kevina Smitha ostane asi navždy v tieni jeho Clerks alebo Chasing Amy. Nie je však o nič horší. Guľometové tempo hlášok, gagov, popcultúrnych narážok a Jaya s mlčanlivým Bobom má veľmi malú šancu sa niekedy opozerať. Jeremy London a Jason Lee sú tu za prvotriedne hovädá, s ktorými by ste sa asi kamarátiť nechceli, ale sledovať ich jeden deň v obchodnom dome je neuveriteľne zábavné. Cameo Stana Leeho je vtipnejšie a zmysluplnejšie než vo všetkých comicsovkách dohromady. Hlavne, ak sa v okolí pohybuje budúci Batman, Ben Affleck.9/10 ()

Místo Clerks 3 bude Jay a tichej Bob 2

Místo Clerks 3 bude Jay a tichej Bob 2

10.02.2017

Kevin Smith se před pár lety pustil do trojky Clerks a dvojky Flákačů, ani jedno z těchhle pokračování to ale nedotáhlo k natáčení. Clerks 3 se sesypaly po odchodu jednoho ze čtyř stěžejních herců a… (viac)