Mladí muži za pultem

• Česko Podvodníci z New Jersey (viac)

Jestliže vás obslouží, neznamená to ještě, že vás mají rádi. Snímek Mladí muži za pultem vypráví o dvojici pohodlných obchodníků, kteří štvou zákazníky, hádají se o filmech a hrají hokej na střeše obchodu. (oficiálny text distribútora)

Fingon

Poprvé viděno nahrané z TV, podruhé z DVD. Je to debut... a popravdě řečeno, taky bych chtěl mít tak úžasný debut. Pro mně to ale bohužel na víc než čtyři hvězdičky není. Viděl jsem všechny Smithovy filmy a můžu tedy porovnávat - a i když jsem se hodně nasmál, je to bohužel jen sled scének bez nějakého výraznějšího příběhu. Druhý díl je pro mně rozhodně zajímavější, proto po zásluze obdržel hvězdiček pět. Pozitivní je ovšem to, že z mého pohledu jsou ostatní Smithovy filmy už jen lepší, nebo minimálně stejně dobré (i Jay a Mlčenlivý Bob vracejí úder, i Jersey Girl). ()

Cival

Geniální komedie, díky níž se zjevil neméně geniální scénárista a režisér Kevin Smith. Ve svém černobílém nezávislém debutu názorně ukázal jak má vypadat komedie o mladých lidech pro mladé lidi. Svého hrdinu Danteho, flákače z Quick Stopu, nechává překonávat během jednoho dne za pultem mnoho prekérních, k zbláznění vtipných situací. Takhle vypilovaný scénář se jen tak nevidí - každá scénka má brilantní pointu, těžko lze najít nějakou "vatu", protože z úst Smithových hrdinů lítá jedna kultovní hláška za druhou. Zkrátka naprosto dokonalý snímek. Rozsvítil hvězdu Kevina Smithe a ukázal světu Jaye a Tichýho Boba. Dva největší machry v celým Hollywoodu. Soukromý milník v kinematografii. ()

Sobis87

Dámy a pánové...Kevin Smith! Tak s tímto filmem vtrhl onen upovídaný tlouštík do filmové branže a ukázal Hollywoodu, že svět není tak laskavý jako v těch limonádách, co u nich točí, že lidé jsou přece jen komplikovanější než ti svalovci z mexických telenovel a naservíroval nám pěkně ostrou komedii, která je, jak se nyní s oblibou říká, "ze života". Jenže ke Clerks to sedne více než k čemkoliv jinému. Stejně jako v normálním životě, i tady se střídají pohodové chvíle plné humoru s těmi vážnějšími, postavy mají podobné problémy jako my (někdy až moc podobné...), jejich dialogy se větví a nedrží se striktně daného tématu, jak tomu bývá v jiných filmech, kde konverzace jede po jedné přímce přímo k cíli...ne tak v Clerks, dialog je zde mnohdy přerušen vnějším vlivem, který zvrátí probírané téma jiným směrem a v primárně započatém dialogu se zase pokračuje třeba až o několik scén dál. Kevin Smith je prostě borec přes dialogy - jsou neskutečně vtipné, vypointované a přitom působí naprosto přirozeně a nenuceně. A to samé platí i o celém filmu, tedy vlastně o celé Smithově filmografii (jen Jersey Girl trochu zaostává). ()

dobytek

Tenhle film jsem chtěl vidět už dávno, ale pořád mi tak nějak podivně unikal, takže jsem ho poprvé viděl až v roce 2009. Čekal jsem, že tohle by se mi snad mohlo líbit a moje očekávání se potvrdilo. Opravdu jsem se skvěle pobavil. Je tam sice pár scének z toho slabšího soudku, ale většinou jsem se musel těm dvěma magorům pořád smát. A kdo někdy pracoval v přímym kontaktu se zákazníkama, tak se v jejich hodnocení určitě shodne. To když pracujete třeba ve firmě, kde je pult a obrovskej nápis "VÝDEJ ZBOŽÍ" a o kus dál jsou plechový dveře a je tam "VCHOD PRO ZAMĚSTNANCE", tak se budete divit, kolik se najde debilů, který vám na ty plechový dveře začnou mlátit a pak se vás zeptaj, jestli tohle je výdej zboží. No objektivně by to bylo asi spíš za 4 hvězdy, ale tohle téma je mi takový blízký (I když teda přimo prodavače jsem naštěstí nikdy nedělal. Asi bych dopad jako Randal). ()

B!shop

Tohle je naprosto dokonala komedie, diky niz vznikly minimalne dve zasadni veci. Zviditelnil se Kevin Smith a moh diky tomu natocit dalsi skvely filmy a vznikla tu dvojka Jay a Silent Bob, coz je nejzasadnejsi dvojice vsech dob. Sice tentokrat nemaj jeste tolik prostoru, ale jsou tu a to se pocita. Ve filmu se prakticky furt jen keca, bud nejaky sprostarny nebo zivotni moudra, ale diky naprosto genialnimu scenari je to proste jizda, nektery vtipy jsou naprosto kulervouci a Brian s Jeffem nemaj chybu. Proste dokonalost. ()

• Mlčenlivého Boba měl hrát původně chlapík, který na poznámku Danteho „Moje holka vykouřila 37 ptáků“ odpověděl „V řadě?“ (HellFire)
  • Většina rozpočtu byla poskytnuta rodinou a přáteli. Kevin Smith také kvůli filmu prodal velkou část své komiksové sbírky, později se mu podařilo většinu odkoupit zpět. (hot_spot)
  • Jason Mewes se před kamerou tak styděl, že během scény, kdy tančí, musel na chvíli odejít celý štáb. (HellFire)

Reboot Jaye a mlčenlivého Boba je na cestě

Reboot Jaye a mlčenlivého Boba je na cestě

03.01.2019

Dlouho očekávaný reboot Jaye a mlčenlivého Boba se dal do pohybu. Oznámil to režisér Kevin Smith (Clerks 2: Muži za pultem, Hledám Amy). Smith, Jason Mewes a producentka Jordan Monsanto tak strávili… (viac)

Místo Clerks 3 bude Jay a tichej Bob 2

Místo Clerks 3 bude Jay a tichej Bob 2

10.02.2017

Kevin Smith se před pár lety pustil do trojky Clerks a dvojky Flákačů, ani jedno z těchhle pokračování to ale nedotáhlo k natáčení. Clerks 3 se sesypaly po odchodu jednoho ze čtyř stěžejních herců a… (viac)

Jste připraveni na mroží horor?

Jste připraveni na mroží horor?

18.07.2014

Kevin Smith, režisér osobitých komedií Clerks a Clerks 2: Muži za pultem, před pár lety razantně překopal svoji kariéru. Mimo chystaných Clerks 3 hodlá točit především zvrácené horory, přičemž v Red… (viac)