La cara oculta

• Kolumbia La cara oculta (viac)

Belen, priateľka mladého, talentovaného a úspešného dirigenta Adriana, jedného dňa záhadne zmizne. Zanecháva mu iba odkaz na kamere, v ktorom oznamuje, že spoločný vzťah ukončuje a neželá si opäť sa s Adrianom stretnúť. Adrian si za ňu čoskoro nájde náhradu: mladú, peknú a atraktívnu kolumbijskú čašníčku Fabianu. Záhadný odchod Belen však vzbudí podozrenie, preto jej prípad začnú vyšetrovať detektívi. Ako sa postupne objavujú nové dôkazy, detektívi sú voči pôvodnej verzii príbehu čoraz skeptickejší. Vzniká podozrenie, že v záhadnom zmiznutí má prsty sám veľký maestro a že Fabiana sa môže stať jeho ďalšou obeťou. (sochoking)

JASON_X

Skvělý nehollywoodský thriller a zároveň promarněná šance na ještě skvělejší thriller. První půlka filmu je totiž zdlouhavá až nudná, ale budiž, je to totiž jen předehra k druhé půli, která je originální a výborná. Všechno to natahování začátku je rychle odpuštěno a divák si může užívat trochu mrazivou a hodně napínavou zábavu. Ovšem bohužel mě zklamal konec, který byl příliš rychlý a který se dal myslím natočit mnohem lépe, propracovaněji. A přitom možnosti byly už dokonce rozehrané (například mladý policista), škoda že toho scénárista nevyužil. I tak ovšem zajímavá a neotřelá podívaná, tři hvězdy by mi přišly málo. Ale škoda toho odfláknutého závěru, velká škoda... ()

veru_needy

Už dlouho jsem neviděla drama thriller, který by mě bavil od začátku až do konce. Je to sice španělský film, takže titulkům jsem se rozhodně nevyhla, ale zato to opravdu stálo za to. Mělo to hlavu i patu. A i přesto, že se zpočátku film docela táhnul, tak jste stejně vědli, že je to záměr proto, aby se pak film nakonec mohl opravdu rozjet a odhalit o co ve skutečnosti jde. Lituji tu holku a to co všechno musela vidět. Tohle je snad první zahraniční film (okrem amerických/anglických), který mě opravdu bavil a nyní se zapsal i mezi mé oblíbené. ()

Necrotongue

Tak mi zase jednou inkvizitoři vylepšili den. Jak už to tak u mě často bývá, nevěděl jsem do čeho jdu, takže jsem rád, že jsem nejen nebyl zklamán, ale byl jsem přímo spokojen. Jasně, tvůrci by asi nemohli dostat cenu za konspiraci, protože jsem jejich plán odhalil dřív, než by si zřejmě přáli, ale nikterak mi to nepokazilo náladu. Já jsem si tedy celou tuto záležitost užil, nuda se k zrcadlům neodvážila ani přiblížit a já hodnotím slabšími pěti kousky. 5*- ()

ancientone

Kam až vedie láska zhustená sobeckosťou? Prvá polka filmu pôsobí ako romantické šuchtanie, okorenené mystickými scénkami navodzujúcich dojem, že Baiz naozaj miluje PSYCHO (kúpeľna), no v polke sa to všetko ukáže ako pripravovanie pôdy na účinný úder...domy v hororoch skrývajú mnohé prekvapenia a nemusí sa jednať zrovna o duchov... ()

Sprite

Španělové mají opravdu originální kousky z tohoto žánru a La Cara oculta není vyjímka, ale ten konec mohl být propracovanější. ()

Morholt

Něco podobného jsme už od Španělů viděli, ale tohle přesto působí zase trošku jinak, originálně a napínavě. Doporučuju nedívat se na trailer. Přijdete o notnou dávku překvapení. 80% ()

Genero

Občas se i já rád podívám na nějaký pěkný kolumbijský láskobol. Citově vyprahlá kráva se schová do skříně, dělá na dirigenta budliky a hysterčí, že si jí nevšímá. On ale nesmutní, s její absencí u domácího krbu si hravě poradí a začne šukat vyhublého výčepního (který mi, chicht, trochu připomínal šerednou holku s placatým hrudníkem). Je si vědom, že pro koncertní sály znamená uplakaný dirigent naprosté zlo, orchestr vrže jako orchestrion, cellisté si klepou na cella a tympány neladí. Úplně mě píchlo u srdíčka, že si paní Rosakunde Pilcherová zafušovala do thrillerů/hororů a už už jsem si brousil propisku, jak si tady zapíčuju, ale jak tam začala těm milencům v koupelně tak strašidelně vibrovat armatura, málem mě to prohnalo jako nadmutou. ()

PROROK14

Nič moc, nečakal som taký záver ale nevadí. Ale veľa mysteriózneho tam nebolo a hororový prvok som zbadal len jeden jediný. Čakal som trocha viac. ()

Borrtex

Film byl velice zvláštní. Působil na mě velice speciální formou. Děj jako takový byl velice jednoduchý a prostý. Ale byl zformulován tak, že se divák ani při tak elementárním ději nenudil (viz. Retrospektiva). Ve filmu bylo spoustu scén, které mě velice překvapily. Nemám moc co dodat. Finále filmu bylo vynikajicí, myslím, že jen málokdo tušil co se stane. (Trailer jsem viděl naštěstí až po filmu, a musím říct, že mě velmi zklamal, připravil diváka o to krásné překvapení, které jsem já u filmu měl možnost zažít.:-)) Perfektní psycho-drama, senzační závěr. 90%! ()

GeusX

Velmi vydařený španělský thriller, který k získání poutavosti nepotřebuje ani žádné zvláštní efekty. Jednoduše originálně zajímavé, přehledné a přesto překvapující. Lepší čtyři hvězdy. 85% ()

BoPo

Najprv musíte prečkať zoznamovanie, balenie, š*kanie ústrednej dvojice a až v druhej polovici filmu dostanete príbeh samotný. A ten rozhodne zaujme. Pocity úzkosti a beznádeje sú tu zachytené viac než dobre. Rozhodne ale nečakajte nič mysteriózne, hororové. Netradičná love story, ktorá podrobí všetkých zúčastnených skúškou svedomia. ()

Litsarch

Jeden z nejlepších thrillerů, co jsem viděl. Napjaté až do konce, žádné stupidní klišé. Malinko sice pomalejší začátek, ale pro pochopení děje klíčový. Poctivá Španělská práce s parádní hudbou! ()

JohnCZ

Překvapivě hodně originální thriller po stránce nápadu. Zpočátku mě trochu zarazil hodně vlažný rozjezd, poté se najednou začalo strašně rychle všechno odhalovat, konec přišel až moc rychle a samotný závěr se dal velice dobře odtušit už několik minut předem. Ale to nic nemění na faktu, že se jedná o neobvykle chytlavý a napínavý film. ()

Seabeast

V začátku se možná dostaví pocity, že půjde o duchařinu, ale nenechte se zmást! La Cara oculta je další poctivý a velmi napínavý zásek ve španělské filmografii! Delší, ale zato nutný rozjezd je předzvěstí působivého sledu scén od kterého později moc nejdou odtrhnout oči. Lačnění po závěru roste, jak neustále hladovějící Otesánek! Možná, že pár úprav ve scénáři by z tohodle tajemného thrilleru udělala doslova bombastickou podívanou, ale i tak jsem byl po shlédnutí spokojen. Těžko říct přesně kde, nejspíš v rozvedení hrozivější atmosféry a dotáhnutí přítomných charakterů, ale to už by bylo asi zbytečné polemizování. ()

Padme_Anakin

Mysteriózní thriller. Pcha! Prokazatelně mám naladěnou jinou frekvenci a možná i levou hemisféru, ovšem to mi v žádném případku nezabránilo vychutnat si tuhle šťavnatou španělskou siestu. Bábofky pojašený jedna víc než druhá. Chlap, co se jako chlap tváří, ale není, pozor, je to dirigent! K nim zvolna přisedne vdova po náckovi, zbloudilá strunalistka a čtyřnohý nepřítel člověka – tenhle chlupaťák musel být laboratorně kultivován, jinak si jeho chování neumím intelechtuálně rozmělnit. Ale ono je to šumák, studenej psí čumák, pitvat je mělký. Tákže... siesta byla ohó skvělá, atmosféra příjemně poživatelná, osamělá chýše fištrónsky konstruovaná, hudební šmajchlování milounký a nutno tklivě zmínit, že jsem se dost nasmála. Epilog: kdyby se ty kokosky domluvily a šuply do trezoru dirigenta, ólalá, to by teprve bylo vopepřený chilli. Cukrú cukrú! ()

prsvl

Polovinu filmu sledujeme 2x doslova stejnou akci. Autoři asi mají diváky za blbce a nenapadne je, že si něco taky můžou sami domyslet. Dalo by se z toho vytěžit daleko víc. Škoda. Jo a horor to není. ()

Ten Druhy

Vzhľadom na to koľko tento film trvá a ako málo sa toho v ňom udeje, vôbec nenudí. Má precízne vybudovanú atmosféru aj zápletku (aj keď taký nápad tu už bol). Spočiatku sa La Cara oculta javí ako duchárska historka, z ktorej napokon zostane iba duchársky princíp: v centre pozornosti je zrkadlo a svet za zrkladlom - fakt, že oni nás vidia, ale my ich nevidíme... V skutočnosti je to veľmi krehký príbeh, vystavaný ako domček z kariet. Radšej sa nedotýkať, lepšie vopred nič nevedieť... ()

sidzej

Super námet....odjakživa ma fascinovali veľké domy s tajnými miestnosťami za zrkadlom takže som si prišiel na svoje. Z jednoduchého nápadu dokázali španieli vyťažiť maximum. Pri niektorých scénach skutočne mrazilo. Nejde síce o horor no napriek tomu sa atmosféra dala krájať. Hlavnej hrdinke som to rozhodne nezávidel. Ale ako sa poznám pri mojej zábudlivosti by sa mi určite stalo presne to isté :) ()