Detroit v neďalekej budúcnosti celkom ovláda spoločnosť OCP, ktorú vedie Japonec Kanemitsu (Mako). OCP sa chystá premeniť chátrajúcu časť mesta na moderný komplex Detroit City, ktorý by patril pod jej kontrolu. Ako prvý krok však treba vyhnať a vysťahovať súčasných obyvateľov štvrtí, ktorých sa plán týka. Na to si OCP zriadi špeciálne jednotky REHAB, zložené z bývalých žoldnierov. Tie násilne a neľútostne vyháňajú tunajších obyvateľov pod priehľadnou zásterkou boja proti rebelom a kriminálnym živlom. Pri jednej akcii prídu o život aj rodičia (Jodi Longová, John Posey) desaťročnej Nikko (Remy Ryanová), ktorú zachránia rebeli bojujúci proti OCP. Dievčatko sa čoskoro ukáže užitočnou bojovníčkou, pretože s pomocou svojho prenosného počítača dokáže napríklad preprogramovať a zneškodniť policajné roboty ED 209. Policajti, ktorí rebelov prenasledujú, sa stretnú v boji so skupinou bojovných splatterpunkerov a na pomoc im prichádza, napriek rozkazom veliteľa policajný kyborg Robocop (Robert John Burke), stroj ovládaný mozgom bývalého policajta Murphyho. Vedenie firmy rozhodne Robocopa preradiť k Rehabom a prikáže doktorke Lazarusovej, ktorá sa oňho stará, aby do Robocopa nainštalovala mikročip potláčajúci všetko ľudské. Mladá žena to však neurobí. Robocop odíde s Lewisovou k starému kostolu, kde sa skrývajú rebeli. Vzápätí ho prepadne jednotka Rehab. Ich cynický veliteľ Paul McDaggett (John Castle) chladnokrvne ženu zastrelí, pretože odmietla bojovať proti nevinným ľuďom. Raketou ťažko poraní Robocopa, ktorý podľa inštrukcií nesmie bojovať proti uniformám. Malá Nikko privedie do úkrytu doktorku Lazarusovú. Tá Robocopa opraví. Kanemitsu sa rozhodne pripojiť k príslušníkom REHABu aj policajné jednotky. Policajti to však odmietnu. Odovzdajú odznaky a prejdú na stranu rebelov. Do Detroitu dorazí android Otomo, ktorého vyslal Kanemitsu, nespokojný s vývojom situácie. Robocop, ktorému doktorka Lazarusová vymaže z pamäte všetky inštrukcie prikazujúce poslúchať príkazy OCP, sa vyberie za pomstou... (TV JOJ)

fiLLthe3DD

Začalo to skvělou jedničkou,pokračovalo průměrnou dvojkou a skončilo povedenou trojkou. Efekty jsou stále kvalitní(scéna s létajícím Robocopem),akční okamžiky taktéž(jen toho násilí tu není tolik). Zklamala mě smrt Lewisové,jejíž laskavý charakter od poloviny filmu nahradila neméně sympatická doktorka Mary. Dobrých postav je tu dost,akce taktéž(ta je navíc doplněna legendární hudbou,jenz nás doprovází už od prvního dílu) a celkově je to na vysoké úrovni... Přítomnost RoboNinjů taktéž v pořádku,jen jejich souboje mohly být propracovanější. První díl to sice nepřekoná,ale je to povedenější než dvojka a remake jedničky... 70% ()

Smileface

Zatímco RoboCop byl nadprůměr,RoboCop 2 lehký podprůměr tak třetí díl je bezesporu nejhorší odklon kvality od předchozích dvou dílů(bohužel směrem dolů).Klidně se na to podívejte (třeba se budete bavit tak jako gouryella:-) nebo neuvěřitelně nudit a popadat za hlavu tak jako většina ostatních. ()

Americ odpad!

Tak to je priveľa,tušim som ešte nevidel film ktorý dokáže tak dokonale zničiť celú trilógiu na vynikajúci prvý diel to ani z ďaleka nemá (12%). ()

Šakalík

Ke svému vlastnímu překvapení jsem zjistil, že jsem Robocopa 3 ještě neviděl a... teď můžu říct, že jsem vůbec o nic nepřišel. Mám takový pocit, že scénář psala ta malá holka, co tam hraje, pač něco tak pitomého se jen tak nevidí – a nevidělo ani v devadesátých letech, které byly na akční kraviny pohříchu tak bohaté. Příběhově už nemá ten plechovej polda prostě co nabídnout, a tak se celý děj točí kolem vyhánění nebohých občanů z domovů, za které se Robocop samozřejmě postaví, přičemž taková ta samoúčelnost některých scén a dialogů je do očí bijící a uráží divákovu inteligenci. No blbost je to ukázková, hodná odpadu, já dávám jednu hvězdu za Carol Christine Pounder v roli Berthy. Ono – ne že by tam nějak herecky vynikala – ale k téhle herečce mám prostě respekt od chvíle, co jsem jí viděl v Shieldu. Jinak je tenhle film děsný šit, který předchozí dva zdařilé díly nestoudně poplival a neměl nikdy vzniknout. ()

kenkaku

Jen protože to bylo do série a proto, abych se ujistil, že Robocop jakého znám je mrtev. To proč jsem film Robocop milovat tady celkem solidně zadupali do země. Horší to být nemohlo (oprava... mohlo... stačilo vidět jeden díl seriálu Robocop: Temná spravedlnost. Pokud tedy u Robocopa 3 trpíte, pusťte si jakýkoliv díl seriálu a hned to budete vidět s třetím pokračováním o mnohem lépe... ()

Dromed

Né tak hrozný film, jak to podle hodnocení vypadá. Na jedničku to už sice nemá, ale zas taková hrůza to není. Oběktivně 3 hvězdičky, ale musím dát vyrovnávacích pět hvězdiček. ()

PALINO

Veľmi slabý, nenápaditý a nudný je tretí ROBOCOP a v porovnaní so svojimi dvoma staršími bratmi vychádza ako najslabší. Jedna pozitívna vec sa ale vrátila a tou je hudba Basila Poledourisa, takže máme opäť možnosť počuť starý dobrý robocopovský motív. ()

Cruise

Tehle díl mě opravdu zklamal, už jde jen o snahu vydělat peníze na myšlence Robocopa, ale zpracování a valstně i samotný příběh je tragický! ()

iXtr3m3

Dávam 80%. Prečo? Pretože to bolo tak smiešne, parodické, komediálne, detinské, komixové, že sa na to až dokonca ani nedá hnevať, aspoň nie úplne... :) ()

Corpsegrinder

Jednoznačně nejhorší pokračování který je ale pořád slušně zábavný a plný hlášek. Robocop jedoucí ve zbytku růžovýho Cadillacu se nezapomíná. ()

Paldiny

Záverečná časť využíva otvorený koniec predchodcu. Vracajú sa staré postavy s výnimkou Wellera, ktorý spojil sily s Cronenbergom, vracajú sa staré problémy a OCP definitívne odhalí svoj zámer s projektom Delta City. Snímka je prekvapivo dramatická, zároveň si zachováva humor, nadhľad a pár vydarených záberov (Robocop stojaci pri oltári nad nehybným telom poručíka). Rovnako je prítomný trademark v podobe spravodajských vsuviek a hlášky nenásilne odkazujú na originál. Lenže je toho málo, lúhovanie použitého čajového vrecúška je citeľné, sklamal tiež protivník, chýba dravší a nápaditejší scenár. Čo pri sledovaní nepoteší je i náklonnosť k mladšiemu publiku, ktorá prináša bezpohlavné, niekedy až komické akčné pasáže. Po skončení filmu tak zostanú prevažne rozporuplné pocity z nevyužitého potenciálu načatej série. ()

Milodar

Ani trojka nedosahuje kvalit originálu, ale určitě je lepší než dvojka. Nevěřte zdejšímu podhodnocení a dejte trojce šanci. ()

TERRORDROME

Na tomto som bol v kine ako 12 ročný počiatkom 90-tych rokov a tým pádom sa mi to muselo páčiť. Teraz je už jasné že tretí Robocop silno drhne, lebo prišiel o svoje tromfy v podobe cynizmu a brutality a nahradil ich "dojímavým" bojom o záchranu hnijúcich trosiek zdevastovanej štvrte a ochraňovaním dievčatiek. Film je najnudnejší práve v scénach keď sa snaží dolovať z diváka ten hnus zvaný emócie, či už zastrelením Robocopovej parťáčky Lewisovej ( aj keď si to Nancy Allen vraj sama vyžiadala ), alebo nariekaním bandy somrákov alias odboja. No, krv síce zmizla, ale tak úplne beznádejná sračka to ešte nie je, lebo zmysel pre humor je aj v tomto dieli stále prítomný. Hlavne scéna keď sa Robocop naserie a ide vykúriť hnusáka Mekdegeša z lacného hotelu, vtedy je to doslova situačná komédia a hustí jeden fór za druhým. Pobaví chlap skáčúci z mrakodrapu, japonský samuraj cyborg naprávajúci si vyskočenú sánku či animovaná reklama na figúrku Džonyho z rehabilitačného a vymletý pankáči sú srandovný sami o sebe. Plus pár slušných hlášok - "Murphy, vieš že je na teba zatykač? Viem! Len sa pýtam, čo by si potreboval?" Pravda, aj dvojka bola riadny guláš, ale ten bol nekompromisne vytúrovaný, zatiaľ čo tento je už značne bezzubý a len s jedným vajcom. Výmenná multizbraňová ruka bola fajn, jetpack už trochu blbosť a to že Robocop chytí vystrelenú guľku medzi prsty si mohli odpustiť, ako by to asi mohla dokázať taká pomalá bandaska. Ešte mu mohli zo smetného kontajnera vyklepať nejaký namakaný Robomobil, aby sa mohol voziť maximálne štýlovo a robiť dojem na kandelábre s umelou inteligenciou. ()

chalp

Čudujem sa tým hodnoteniam, toto bol kedysi môj najobľúbenejší diel Robocopa, bolo to síce už dávno, ale do opätovnej premiéry sa nechystám chcem si ho zanechať v hlave ako jeden z najlepších akčňákov mého mládi, nie ako omyl :) ()

Caine odpad!

Totální dehonestace (mého) oblíbeného hrdiny. Jestli to byla snaha o parodii, tak nechápu proč se názvem zařazuje normálně do série. Ale i tak nebyla skoro žádná sranda. Zato spousta mizerných triků a hereckých výkonů. Námět je extrémně přehnaný až do blba. Tohle že má na svědomí Frank Miller? Já vím že RoboCop je už sám o sobě dělaný formou sebeironie až parodie, ale styl provedení tohodle dílu jsem prostě nepobral. :-( ()