Detroit v neďalekej budúcnosti celkom ovláda spoločnosť OCP, ktorú vedie Japonec Kanemitsu (Mako). OCP sa chystá premeniť chátrajúcu časť mesta na moderný komplex Detroit City, ktorý by patril pod jej kontrolu. Ako prvý krok však treba vyhnať a vysťahovať súčasných obyvateľov štvrtí, ktorých sa plán týka. Na to si OCP zriadi špeciálne jednotky REHAB, zložené z bývalých žoldnierov. Tie násilne a neľútostne vyháňajú tunajších obyvateľov pod priehľadnou zásterkou boja proti rebelom a kriminálnym živlom. Pri jednej akcii prídu o život aj rodičia (Jodi Longová, John Posey) desaťročnej Nikko (Remy Ryanová), ktorú zachránia rebeli bojujúci proti OCP. Dievčatko sa čoskoro ukáže užitočnou bojovníčkou, pretože s pomocou svojho prenosného počítača dokáže napríklad preprogramovať a zneškodniť policajné roboty ED 209. Policajti, ktorí rebelov prenasledujú, sa stretnú v boji so skupinou bojovných splatterpunkerov a na pomoc im prichádza, napriek rozkazom veliteľa policajný kyborg Robocop (Robert John Burke), stroj ovládaný mozgom bývalého policajta Murphyho. Vedenie firmy rozhodne Robocopa preradiť k Rehabom a prikáže doktorke Lazarusovej, ktorá sa oňho stará, aby do Robocopa nainštalovala mikročip potláčajúci všetko ľudské. Mladá žena to však neurobí. Robocop odíde s Lewisovou k starému kostolu, kde sa skrývajú rebeli. Vzápätí ho prepadne jednotka Rehab. Ich cynický veliteľ Paul McDaggett (John Castle) chladnokrvne ženu zastrelí, pretože odmietla bojovať proti nevinným ľuďom. Raketou ťažko poraní Robocopa, ktorý podľa inštrukcií nesmie bojovať proti uniformám. Malá Nikko privedie do úkrytu doktorku Lazarusovú. Tá Robocopa opraví. Kanemitsu sa rozhodne pripojiť k príslušníkom REHABu aj policajné jednotky. Policajti to však odmietnu. Odovzdajú odznaky a prejdú na stranu rebelov. Do Detroitu dorazí android Otomo, ktorého vyslal Kanemitsu, nespokojný s vývojom situácie. Robocop, ktorému doktorka Lazarusová vymaže z pamäte všetky inštrukcie prikazujúce poslúchať príkazy OCP, sa vyberie za pomstou... (TV JOJ)

Derek

[opatovne pozretie] i po tolkych rokoch je to stale hrozne sklamanie (prvy raz som to videl v letnom kine). trojka nema nic spolocne so stylom dvoch predchadzajucich filmov (relativne nizky rozpocet je dost vidiet na papundeklovych kulisach), vsetko je pg13, skoro ziadna krv a zaporaci su totalne nevyrazny. navyse sa to chce zapacit najmensim capartom tak to ma mladu hackerku. este stastie ze sa tam najde par hlasok ale to je asi tak vsetko pozitvine co sa da na tejto tretej casti najst......... takto skončil môj oblúbený hrdina? ako totálny blb, ktorý už nie je nelútostný zastáca zákona, ale úplny blbeček. ľudí ktorí takto poničili všetko čo verhoeven s jednotkou stvoril by som nechal zavrieť na doživotie!!! ()

OG_Swifty

Uz prvni dva dily nebyly po technicky strance zadny zazrak, ale teprve treti Robocop to vsechno dotahnul do naprostyho konce... Neni divu, ze od tohohle pokracovani dali ruce pryc temer vsichni zbyvajici herci (s vyjimkou dvou chudaku s hypotekama na krku) z puvodni serie a nahradili je tragedi typu japonce z teleshoppingu, semifinalistky Miss Suchy triko Edmontonu nebo vrah Ivety Bartosovy, kterej tu figuruje (stejne jako v realnym zivote) jako hlavni padouch. Muze se vam mozna zdat, ze prehanim, ale ne - je to skutecne kvalitativni skok asi jako kdyby pokracovanim Celisti bylo Zralokonado. Vulgarniho smrada z dvojky nahradila hodna chytra holcicka, ktera umi hacknout cokoliv, kdykoliv, jakkoliv v radu vterin - Old Mana (kterej asi uz umrel) nahradil bratr komisare Zibera - a neznamou sexy hodnou doktorku nahradila jinak neznama sexy doktorka. Ani Robocop uz neni co byval a ma vydrz jak sest let pouzivana baterka ze Samsung Galaxy - po zasahu jedinym granatem je vyrazenej z boje, pak ho nabijou a zase se hned vybije no proste bida... jeste stesti, ze sexy doktorka mu vyrobila jet pack / nabijecku a on tak stihl zachranit bandu bezdomovcu proti kombinovany armade antiglobalistu z Hamburku a sekuritakum Rychtarovy agentury. Jedna hvezda z milosti, treba za toho cernyho serzanta.. ()

Diamant

Mechanický policajt s ľudským mozgom Robocop je na strane ľudí, ktorí sú oberaní o základné práva... Film by bol krajší bez zbytočného komplikovania deja robotmi - bojovníkmi z východu. Pochváliť treba hudbu. ODPORÚČANÁ PRÍSTUPNOSŤ: Od 15 rokov. ()

maverick10

Uhozena beckova sracka, ktera nema s robocopem nic spolecne. Copak Robocop rika "šmejde" ??? Reziserovo nejdivocejsi sny, daly za vdek tomu, ze nase oci muset trpet sledovanim letajiciho robocopa slehajic kolem sebe plameny. Vrat se na Krypton - Frede Dekkere. ()

Hees

Trojka je samozrejme zlým filmom.Dajú sa nájsť svetlé momenty,ktoré chvíľu bavia ale potom príde zas niečo čo to dokonale zabije. ()

Martin741 odpad!

Sucharina a preplacana amatercina zo vsetkych uhlov Pohladu. Reziser Fred Dekker tento film reziroval asi na miestnom hnojisku, inak si neviem tak prazdne kulisy vysvetlit. 0 % ()

Wormboy odpad!

Sracka ako lepkave roztecene hovno. Pol boda davam za hudbu Basil Poledourisa, ktory sa asi jediny ako tak snazil...takze 0,5/5* ()

Šimpy

Nevím proč, ale tenhle díl se mi docela líbil. Jistě jednička je nepřekonatelná, ale k tomuhle je potřeba přistupovat jinak. Když se podíváte na jméno scénaristy (F.Miller), mělo by být jasné, že bychom se na to měli koukat jako na komiksovou adaptaci.....nezničitelný hrdina, který navíc i létá, motivovaný smrtí svého parťáka(Lewisová) se konečně postaví proti celé OCP. Několik silných citových momentů (byť kýčovitých až hanba).....hlášky typu: "OCP je nepřítel. A čas běží. Bojujte za své domovy!". Filální souboj dvou robotických samurajů....prostě zábavná nenáročná jízda (a přídavkem je Rip Torn) ()

WolfR

RoboCop 3 je slabší než RoboCop 2 a o hodně dost slabší než původní RoboCop. Scénář a děj je mizerný, ale celý film běží v rychlém tempu, takže aspoň, že tak. Postavy zde neprožívají žádný vývoj a nový představitel RoboCopa je špatný. Noví záporáci jsou vyloženě směšní a herecké výkony jsou podprůměrné (až na Nancy Allen). Pro mě je RoboCop 3 zbytečným filmem, který neukazuje nic nového. 1 hvězda. ()

majo25

Trojka je už viditelne slabšia ako prvé 2 filmy, naviac Burke nemá takú charizmu ako Weller. Príbeh ale nie je zlý, aj keď to, s čím Robocop bojuje, sa nezdá až také zaujímavé. S efektami sa síce šetrilo, ale tie, čo sú tam, sú v pohode. A som rád, že sa trojka nezvrtla k nejakému humoru, ale je plne vážna. Akurát koniec je trochu odfušovaný. Hodnotenie: 55% ()

otík

Robocop nám tentokrát trochu změnil vizáž, ale je to zcela nepodstatné. V této slátanině, která je jen další nastavovanou kaší skvělé jedničky a trapné dvojky, je příběh obdobný jako v jedničce - OCP chce získat část města Detroit a tak pomocí šíleného generála a vojenské síly vyklízejí město. Lidé se ale postaví na odpor, a na jejich stranu se přidá i Robo a o výhru je postaráno. Zvláště, když Robo dokáže létat stejně dobře jako navigovaná střela. V tomto dílu umře Lewisová, která zvládla oba dva díly, ale tady si už na ní scénarista smlsnul. Hrdinkou se tak stává málá holčička, která dokáže ovládat i smrtonosné roboty. Naprostou scénaristickou bezmocnost dokonají tři roboti asijského typu, kteří jsou sice skvělí v bojování, ale dokonale tupí. No, přesto je to slušná střílečka a rozhodně to není horší než dvojka. ()

okkac

Oproti mým milovaným prvním dvoum dílům je už tohle neskutečná sr*čka. O seriálu a TV filmech ani nemluvě. Navíc už zde nehraje Weller. ()

Benjamin-L

Třetí díl Robocopa jsem viděl ještě dřiv než předešlé 2 a myslím si že to není zas tak špatné sice Robocopa nehraje Peter Weller ale moc si toho nevšimnete třetí díl je sice v něčem přehnaný třeba v tom jak má nazádech ten letajíci stroj nevym jak se to mu už řikálo v tom filmu. ()