Deň nezávislosti: Nový útok

• Česko Den nezávislosti: Nový útok (viac)
USA, 2016, 120 min

Vedeli sme, že sa raz vráti. Deň nezávislosti: Nový útok. Ďalšia kapitola tohto eposu predstaví globálnu katastrofu nepredstaviteľného rozsahu. S využitím obnovených technológií votrelcov vybudovali obyvatelia Zeme obrovský obranný program na ochranu planéty. Napriek tomu nás však nič nemôže pripraviť na vyspelú silu votrelcov. Len vynaliezavosť niekoľkých statočných mužov a žien môže zachrániť našu civilizáciu pred zánikom. (Cinemart SK)

eexDon

Für mich - 60%, - /děj o ničem, předvídatelný až do konce, všechny prvky - monstrum a ujíždějící bus, monstrum padá 30 centimetrů před bus, záchrana planety 2 minuty před termínem, dialogy, hrdinné dialogy a hrdinné scény - všechno jsem někde minimálně 5x viděl, nudilo to a byla to většina filmu/, + /hlášky + akce + triky - nebýt tohohle tak nevím teda/, hodnocení - sotva průměrná volovina, co docela nudila, díky aspoň za ty hlášky, 1. díl moc neznám, taky to není žádnej zázrak, ale je to o něco lepší - teda snad, tohleto se moc nepovedlo, moc se to nelíbilo ()

r3musko

Tak to bol parádny MEGAPOPCORN: Lasery, stíhačky, emzáci a vtipné hlášky propomínajú 90te roky (s moderným kabátom). Veľmi sympatické bolo, že sa film nebral nijak vážne. Kto čakal druhý Interstellar, Gravitáciu, alebo Arrival bude sklamaný. Toto je druhý Deň nezávislosti mixnutý s Hviezdnou pechotou. ()

Brain32

Snad miliarda klišé, předvídatelný vývoj, tuctové scény, spousta amerického balastu a umělého patriotství. Navíc ani akční scény nějak nenadchnou, scénář je plochý a často i nesmyslný. Přesně jak napsal RedAk, cituji: "vezmeme pár Číňanů a negrů, pro jistotu i několik kusů blíže neidentifikovatelných mezinárodních směsek, přimícháme je k bílým americkým vojákům, podlijeme nechutným patriotstvím, přidáme balení amerických vlajek a pak dochucujeme dle libosti nejrůznějším digitálním bordelem". ()

Dr.S

Body dolů za to že ve filmu nehraje Will Smith, ale nejspíš dobře věděl že natočit pokračování filmu který byl trhák je blbost. 2 hvězdy za efekty ()

Salsecnew

Naprostá katastrofa, neuvěřitelné zklamání, zoufalství, beznaděj... Toto pokračování kolosálního až fenomenálního prvního dílu se potopilo kamsi do hlubokých hlubin svého dna, jak to jen jde. Objevují se staré postavy z jedničky, které jsou však vykresleny celkem komicky jako hloupější a nemotornější. Není divu, že se Will Smith odmítl na této šaškárně účastnit! Jako jediný klad tohoto filmu mohu hodnotit zvláštní efekty a animace, ty jsou skutečně špičkové a impozantní na pohled a dojem, ale to je též jediné, co na filmu stojí za to, takže kdo měl rád jedničku a vytvořil si k hlavním postavám dobrý vztah, neměl by si dvojku vůbec pouštět, jedná se o zcela odlišný film. ()

pecas123

Kdyby reřisér obětoval z filmu 2 vteřiny CGI záběrů a tyhle peníze dal scénáristům na vylepšení dialogů, rohodně by to filmu prospělo. Z toho americkýho patosu "jak je to skvělá země a když všichni zaberou, tak to zvládnou" mě šly každou chvíli oči vsloup. ()

Zahanator

Pravda, není to taková blockbusterová prda jako jednička, ale bavilo mě to. Vypnout mozek je sice nutností, ale přiznejme si, že podobných nefalšovaných vesmírných mlátiček je jako šafránu, tak je třeba si hýčkat i poněkud blbější členy této úzké filmové rodiny. ()

dr.Queen

Tak to fakt nevím,proč to vzniklo,jednička super,ale tohle?Uplně o ničem,ten scenář psalo asi ditě,místy trapné až hrozné,efekty dvě hvězdy,jinak odpad! ()

Akinaz

Nostalgický návrat k prvnímu dílu v modernějším pojetí a modernější výbavou i stroji. Svět se za dvacet let opravdu změnil a vyvinul, jenom tomu chyběl ten drajf a originalita jedničky. Jako plus hodnotím matku všech ufounů, která se tam promenádovala v celé své kráse a velikosti a téměř celé původní obsazení, kde mi teda chyběl Will, protože díky němu byla jednička jedničkou a dvojka bez něj bude vždy jen dvojka. 3* ()

Majo.evans

Za mňa 4 hviezdy.Nechápem to nízke hodnotenie.Neviem,čo ste čakali akože od pokračovania,že čo tam bude?To čo tam malo byť tam bolo a ešte aj most na ďaľšie pokračovanie. Mne sa to určite viac páčilo ako Interstellar alebo Gravity. ()

FiftyFifty

Po obrazové stránce jistě velice poutavý film. Koneckonců ani ta myšlenka vlastně není špatná. Jenom si myslím, že na kultovní filmy se moc navazovat nedá. Trochu se děsím té chystané trojky. Ale u druhého dílu jsem se také děsil, a tak hrozné to není. Bavilo. ()

Jeff Goldblum se vrací mezi dinosaury

Jeff Goldblum se vrací mezi dinosaury

30.04.2017

Návraty do slavných rolích jsou teď v Hollywoodu velmi populární. Nejvíc na ně sází Harrison Ford, který se vrátil jako Han Solo a brzy ho znovu uvidíme jako Ricka Deckarda i jako Indiana Jonese, a… (viac)

PF 2016

PF 2016

24.12.2015

Den nezávislosti 2 bez Willa Smithe

Den nezávislosti 2 bez Willa Smithe

10.02.2014

Roland Emmerich (Godzilla, Útok na Bílý dům) se už několik let snaží oživit pokračování Dne nezávislosti. Asi nejznámější blockbuster německého režiséra vydělal v roce 1996 přes 800 milionů dolarů,… (viac)

Will Smith a nejhorší den jeho života?

Will Smith a nejhorší den jeho života?

26.10.2013

To zní jako vydatný bulvár, ale ve skutečnosti jde o zápletku nadpřirozeného thrilleru Selling Time studia 20th Century Fox, ve kterém by si chtěl zahrát Will Smith. Scénář Dana McDermotta je o muži,… (viac)