Deň nezávislosti: Nový útok

• Česko Den nezávislosti: Nový útok (viac)
USA, 2016, 120 min

Vedeli sme, že sa raz vráti. Deň nezávislosti: Nový útok. Ďalšia kapitola tohto eposu predstaví globálnu katastrofu nepredstaviteľného rozsahu. S využitím obnovených technológií votrelcov vybudovali obyvatelia Zeme obrovský obranný program na ochranu planéty. Napriek tomu nás však nič nemôže pripraviť na vyspelú silu votrelcov. Len vynaliezavosť niekoľkých statočných mužov a žien môže zachrániť našu civilizáciu pred zánikom. (Cinemart SK)

Jarduk03

Já se tak snažil dát víc hvězd, ale prostě to nejde. Vizuální efekty super, zvukové efekty super, řežba skvělá, ale i když jsem tam vyloženě šel, abych vypnul mozek a sledoval film, na tohle je vypnutí mozku prostě málo. Dialogy a vtipy jsou vyloženě debilní (navíc jsem ještě omylem vlezl na dabovanou verzi), všechno je ve filmu popsaný, aby náhodou někdo nepochopil pointu. Jenže často by to nepochopil jen člověk po totální lobotomii... Každopádně jsem dostal čerstvej příděl patriotismu do žíly, o americké vlajce se mi bude zdát ještě tak 3 týdny a budu slintat po trojce, která podle všeho rozjede mezigalaktickou bitku. ()

Olafsson

Čistě z hlediska technickýho - trikově a akcí - je to tak na 4 hvězdy, zbytek je však absolutní odpad.. Film narvanej slizkym patosem, ubohou multikulti a homosexuální propagandou, tim nejhorším z falešnýho spasitelskýho sebeklamu made in USA, vyčpělou milionkrát opakovanou rádobyromantickou dějovou linkou a projevy a dialogy který musel psát někdo s mozkovym postižením.. Nebo jsou snad všichni židi v Hollywoodu který se živěj psaním scénářů už úplně vyfetovaný?! Chvílema jsme s kámošem v kině propadali záchvatům smíchu a přemítali jsme jestli je většina scén to myšlená jako parodie ve stylu Žhavých výstřelů nebo vážně... Ještě že jsem měl lístky zadarmo páč za tohle platit to by mě snad trefilo... Teď jsem si všiml navíc že se připravuje třetí díl... Ne proboha, to už ne... ()

george82

No pokud to byla příprava na třetí díl, tak dejme tomu. Jinak si nedovedu představit výskyt dalšího společného protivníka proti alienům. Jinak královna úlu trapně přehnaná a provedení těžařské lodě a jejího přistání u nás. No asi jsem čekal víc. Charaktery ve filmu nevýrazné a jediný na koho si pamatuju je Dr. Oken. ()

vieriX

Opět akce obřích rozměrů prostě klasická dvojka kde je rovnice všeho více. Pár postav z původního dílu kteří jsou mnohem zajímavější než nováčci.Kupodivu nejlepší byli ty části kde se pomalu odhalovali dilky nové mimozemské invaze a jak ji zabránit než samotná akce. Nostalgie tam byla cítit ale dvojka na to jde kapánek jinak. ()

RafaKrakal

Den nezávislosti:Nový útok jasně ukazuje, proč Emmerich netočí pokračování. Ačkoliv Emmerichovi filmy moc nemusím, první Den nezávislosti považuji za mistrné dílo, které mě i v dnešní době dokáže stále nadchnout. O to více mně nepříjemně překvapilo, jak je pokračování tohoto kultu diletantské. Emmerich vzal to nejhorší z prvního dílu (přehnaný patriotismus, až absurdní zlehčování určitých vypjatých momentů) a mnohonásobně je umocnil, pročež však nepřidal nic, co by tyto neduhy vyvážilo. Stará herecká parta (Pullman, Goldblum, Hirsch a další) sice docela funguje, ale ve filmu nedostává tolik prostoru, kolik by si zasloužila, což je značná škoda, když jako jediná "složka" celého filmu celkem funguje. Mladá herecká generace, která ve filmu dostává naopak prostoru až přehršle, se sice snaží, ale při tak mizerném scénáři přichází její snaha vniveč. Ano film je sice velkolepější než jednička, ale to prostě nestačí na to, aby diváka zaujal natolik, aby z kina odcházel s dobrým pocitem. 55% ()

kubas369

Tak jsem se dočkal dalšího znásilnění. Znásilnění, něčeho co pro mě mělo v dětství nějakou cenu. Naprosto zbytečný film. Jako nechápu jak si někdo může myslet, že když se natočí prakticky stejný film jako před 20 lety, jen je všechno naprosto zbytečně předimenzovaný, tak jako budou lidi spokojeni? To jako vážně. Den nezávislosti je supr zábavná sci-fi jízda, tohle je nezábavný sci-fi výplach střev. Tady chtěl někdo opět podojit, něco co už je dávno vycucaný do mrtě. Co takhle jednou natočit plnohodnotné pokračování a vysrat se na nějaké ty soft rebooty, očividně to moc dobře nedopadá. ()

Lucius55

Velké zklamání... Jednička patří k mým oblíbeným filmům, a když jsem zjistil, že dvojku má na svědomí stejný režisér, chtěl jsem věřit, že to bude opět stát za to! Bohužel vůbec nestálo, a málem jsem poprvé v kině brečel (ovšem ne kvůli nějaké dojímavé scéně, ale vzteky, že jsem se nechal nachytat). Chápu, že efekty, které v jedničce realizovat nešly, jdou dnes realizovat docela snadno, ale proč jich tam cpát tolik? Příběhu to leda škodí. Ehm... "příběhu" - je možná zajímavé vidět (skoro) všechny postavy z jedničky, ale vymýšlet pro každou z nich nějaký děj, takhle násilně? A nové postavy na tom nejsou o moc líp - jejich "prkenní" představitelé jen dokonali dílo zkázy (což je u katastrofického filmu vtipné...) *Následuje spoiler - podle konce se zdá, že v tomto chce Emmerich pokračovat. Snad neeeee:-( ()

lusa

Lepšie ako Marťania, Interstelleri a Sandry Bullockové poletujúce vesmírom. Dokonca o kúsok lepšie ako slávny Deň nezávislosti '96. Pre mňa. Aj keď neinovuje a nadväzuje "after 20 years" aj tak som z toho mala menej patetickejší pocit ako pred 20 rokmi. No a záverečná nahánka s vedúcou bola normálne potešujúcim osviežením. 3* ()

Ludo444

V 90-tych rokoch Emmerich udával trend. Posledných 10 rokov sa ale snaží prispôsobiť súčasným trendom a láme mu to väz. Akcia a deštrukcia veľkolepá, v tom je nový Deň nezávislosti bezkonkurenčný a v podstate aj vysvetľuje moje hodnotenie. Zbytok je ale chaos, ktorý sa rozbehne a nikto až do konca nezaťahuje ručnú brzdu aby to spomalil. Je tam toho moc, väčšina v podstate zbytočne, neni to ani moc vtipné a nedrží to pokope. A to ide o príbehovo vykradnutú jednotku. Práca 5! scenáristov sa asi v preprodukcii niekde stratila a tak v panike narýchlo priohli dianie z minula. Fakt sa bojím novej Stargate. Independence Day bol len obľúbený film, ale tam ide vďaka seriálom o srdcovú záležitosť. Keď to prepadne tak možno Rolandovi dojde, že po 17. sériách, 3 seriáloch a 2 filmoch o jeho pôvodnú Stargate trilógiu už nikto nestojí. ()

ratpile

Zajímavé, zamyslet se nad tím, zda tvůrci/producenti vůbec chápou z jakého důvodu byly předobrazy jejích aktuálních děl úspěšné. Den nezávislosti nemá snad vůbec nic, co zdobilo kultovní snímek z devadesátých let. Od počátku není zdaleka tak zábavně vystaven, návrat mimozemšťanů působí jako hodně slaboučký odvar jedničky, atmosféra "budoucnosti" působí videoherně a celý střet lidstva s hrozivým nepřítelem náhle nepůsobí ani za mák mrazivým dojmem. Spousta sekvencí působí jako cut scéna z nového Call of Duty, což snímek pocitově posouvá do jiného žánru a boj o přežití je najednou (sic epileptická) zívačka. Postavy jsou navíc o level nudnější, dialogy strašlivým způsobem chtěné a Hemsworth prostě není Will Smith, který prozřetelně restart své role odmítl. Závěrečný boj tomu nasadil ve své CGI bezmyšlenkovité stupiditě pomyslnou korunu za zdvižené obočí pořadové číslo padesát. A ani soundtrack se na Arnolduv Darkest Day nechytá. ()

amyth

Jako už mnohokrát v poslední době => velmi slabé pokračování už tak dost špatného prvního dílu. 30% = 1 ušmudlaná hvězdička ()

MrMir

Co se to úrovně triků a efektů týká, tak super. Zbytek je šeď. Hrdinové nevýrazní až nudní, dějově nic nového (řekl bych taková megalomanská kopie jedničky), Takový hezký blockbusterovský průměr letošího roku, bohužel snadno zapomenutelný... ()

mikhail

Ale áno dalo sa to pozrieť. Starí hrdinovia potešili, ALE noví nestáli za nič. Efekty v niektorých situáciách vyzerali pred 20 timi rokmi lepšie (a uveritelnejšie) ako tie aktuálne. Škoda, veľký potenciál a takto zmrvené. ()

Fungore

Film se špatnou konzistencí. Přes všechny ty triky, mě film nudil a upřímně jsem byl i rád, když skončil. Hraní na nostalgickou notu z prvního dílu taky moc nepomohlo. ()

Romeroo

Rolanda má celkem rád, nikdy mi jeho braky nevadily, ale tenhle pamlsek je pro mě až přiliš sladký. Neuvěřitelně hloupá zábava, kterou nevykoupí ani drahé efekty a pár slušných akčních scén. Roland se tímto filmem dostal za hranu, kdy jsem schopen zavřít všechny tři oči a bavit se....u tohoto filmu jsem už spíše trpěl. ()

MMirdas

3* dávám za grafiku a pěkný zpracování, jinak mě trochu nakrkla ta americká hollywoodská přepatlanost, nedomyšlenost atd...určitě tak inteligentní mimozemšťani po zabití královny odletí pryč a zabijou se :D ()

Bobris

Vždycky když se dívám na takový film, tak přemýšlím nad tím, jestli ti herci vůbec vědí, jak trapný ten film je a čemu se upsali. ()

Jeff Goldblum se vrací mezi dinosaury

Jeff Goldblum se vrací mezi dinosaury

30.04.2017

Návraty do slavných rolích jsou teď v Hollywoodu velmi populární. Nejvíc na ně sází Harrison Ford, který se vrátil jako Han Solo a brzy ho znovu uvidíme jako Ricka Deckarda i jako Indiana Jonese, a… (viac)

PF 2016

PF 2016

24.12.2015

Den nezávislosti 2 bez Willa Smithe

Den nezávislosti 2 bez Willa Smithe

10.02.2014

Roland Emmerich (Godzilla, Útok na Bílý dům) se už několik let snaží oživit pokračování Dne nezávislosti. Asi nejznámější blockbuster německého režiséra vydělal v roce 1996 přes 800 milionů dolarů,… (viac)

Will Smith a nejhorší den jeho života?

Will Smith a nejhorší den jeho života?

26.10.2013

To zní jako vydatný bulvár, ale ve skutečnosti jde o zápletku nadpřirozeného thrilleru Selling Time studia 20th Century Fox, ve kterém by si chtěl zahrát Will Smith. Scénář Dana McDermotta je o muži,… (viac)