Najhľadanejší muž

• Česko Nejhledanější muž (viac)

Issa Karpov je utečenec z Čečenska, ktorý je v Nemecku ilegálne. Dostane sa do hľadáčika nemeckej tajnej služby, ktorá monitoruje aktivity militantných moslimských kruhov a predovšetkým činnosť dr. Abdullaha, bohatého filantropa, ktorého podozrievajú z financovania terorizmu. Keď vysvitne, že Karpov má v hamburskej banke uloženú veľkú sumu peňazí, začne sa o prípad zaujímať aj americká ambasáda. (STV)

xxmartinxx

Od Corbijna jsem viděl dva fádní, řemeslně zvládnuté filmy Control a Američan, tak nevím, jestli se mám divit, že i tohle je fádní, řemeslně zvládnutý film. Ze zmíněné trojice asi nejlepší, protože na mě nepůsobil vůči své banálnosti stejně oravně sebevědomě (i když takový asi je, jen to tak nevyřvává po okolí). Hoffman samozřejmě předvádí dobrý výkon, ale lhal bych, kdybych tvrdil, že film někam posouvá - nemůže, protože jeho postava je plochá až hrůza. Jako ostatně všechny postavy. A jako pointa jasná od prvního okamžiku. Nenudil jsem se ale. Tak teda 3 a 1/2. Ale očekávám velký cinefilský hype. PS: Jak mě otravovalo ejtýs retro, bude mě teď nejspíš otravovat sevntýs retro. Protože mě fakt ani trochu nezvedá ze židle, že nějaký film imituje nějakou dobu, když nedělá nic jiného. ()

flanker.27

Občasná shovívavost může zachránit víc životů než militantní důslednost. V zásadě bych tady mohl opakovat, co jsem napsal u Baader Meinhof Komplex, tedy že tzv. "válka proti terorismu" je nesmysl. Válka nekouká kam uhodí. "To make world a safer place" vs. co zaplní tu černou díru, co zůstane... Vynikající dialogy a herecké výkony. ()

ORIN

Přesně takhle si představuji prototyp špionážního filmu - objektivní, více omezená, málo komunikativní narace, která od důležitých vodítek záměrně odvádí pozornost, klade je jakoby mimoděk až do dalších plánů, pracuje s náznaky, kdy divák musí domýšlet či interpretovat, není redundantní. Čili často se zaměřuje na hlavní postavu/skupinu, sdílí s ní míru vědění a pracuje výhradně s pracovní linií, nikoli osobní. Styl pak všechny tyto prvky narace jen posiluje. Pro někoho možná chladné, odtažité, nudné a nezajímavé - pro jiné (včetně mě) nesmírně opojné, napínavé a pohlcující. [==] A podobně jako je matoucí vyprávění, resp. vedení pozornosti pro diváka, tak je i zdánlivě hvězdné obsazení slibující hollywoodskou podívanou pro kinaře, kteří film v multiplexech necitlivě a hlavně úplně nesmyslně nasadili do největších sálů a ty zejí prázdnotou. Koneckonců stejně jako postava Günthera Bachmanna, která se snaží svět činit bezpečnějším, je i postava Jokera v Temném rytíři oknem do prázdnotou zející duše rozervaného umělce (P.S. Hoffman/Heath Ledger), jenž si vezme život. P.S. Hoffmanův herecký výkon je dostatečně dobrý na to, aby oslovil akademiky a ti mu udělili posmrtného Oscara. ()

Sarkastic

Kvalitní špionážní drama s prvky thrilleru (sem tam i docela napínavé scény). Potěšilo a překvapilo mě, že v některých ohledech film nejel „tak moc“ podle zajeté hollywoodské šablony (zřejmě měla dominantní slovo VB), i když jazyková otázka byla přece jenom trochu slabší. Já osobně čekal ještě o něco větší „šťávu“, více napětí, ale na druhou stranu jsem se vůbec nenudil a dostal slušnou podívanou. A dobrý dojem z filmu podtrhuje opravdu výborný konec, díky kterému dávám solidní 4*. ()

Gilmour93

Sedíc se svým týmem na staré ošuntělé rybářské pramici má agent Bachmann políčeno na bezvýznamnou mřenku. Tiší blázni dlouze sedí a trpělivě čekají. Pomocí téhle mřenky je totiž možné chytit barakudu, která pak může nalákat žraloka. Vidíte však ten přímo na ně se řítící rybářský škuner, kterému do plachet vane vítr politických zájmů a lidského strachu? V nahozených sítích už za sebou vleče stovky mřenek i tucty barakud a v ekosystému moře tím dělá černé díry, u nichž čert ví, co je zase vyplní. I když tyhle vody patří všem, myslíte si, že před tou vetchou pramicí jen tak změní kurz..? Fotograf Corbijn udělal špionážní snímek se clonou „Enjoy the Silence“. Stejně jako ten s názvem Američan je strohý, nekonvenční, žádající empatii ze strany pozorovatele a katarzi nastartuje podobně jako Michael Clayton v interiéru automobilu. Ač by jako agent udělal pro bezpečnost světa víc, kdyby přestal kouřit všem okolo pod nosem, podal P.S.Hoffman soustředěný výkon na hranici hereckých možností. Škoda jej, to jeho nikotinem zežloutlé obočí mi bude chybět.. ()

TeeAge

|| Scenár:Andrew Bovell / Predloha: John le Carré - A most wanted man | Hudba: Herbert Grönemeyer | Distribúcia: Entertainment One | Štúdio: Demarest Films, Potboiler Productions, The Ink Factory, Film4 Productions | Rozpočet: 15 miliónov $ | Tržby: 31,6 milióna $ | Ocenenia: - || Tichá scenáristicko-herecká bomba, ktorá tyká zo začiatku pomali, no postupne prechádza do allegro, a v osobe Philipa Seymoura Hoffmana mi darovala filmovú katarziu vo fáze rozuzlenia. Pre fanušíkov seriálu typu Homeland alebo House of Cards určite príjemná jazda na jednorázovú dvojhodinovku. Pre netrpezlivých divákov, túžiacich po svižnom strihu a príbehu nevhodný materiál. Robin Wright z House of Cards potešila tiež. 90% | FullHD, THX, EN DTS | ()

genetique

Vysoké hry špionážnych agentúr, ktoré viac ako bezpečnosť tohto sveta zaujíma rivalita medzi úradmi, či dokonca súťaživosť jednotlivcov na úkor bežných smrteľníkov. Línia príbehu tu nie je hlavnou zložkou a takpovediac na nej ani nezáleží. Dôležitá je pointa, ktorá vás uzemní, zmrazí, možno nevyrazí dych, ale prinúti k zamysleniu. Veci pred ktorými politici a médiá odvracajú zrak tento film rozoberá v mikroskopickej rovine. Nesúdi, nepoučuje, jednoducho len uštedrí divákovi studenú sprchu a zároveň robí z tohto sveta totálne temné miesto pre život. Hoffmanova bodka za svojou kariérou je absolútnym vrcholom jeho kariéry, no takisto ostatní herci sa hecli k špičkovým výkonom. Takže ak si uvedomujete, že bondovský týp špióna je rýdze fantasy, tak tu si vychutnáte poctivý obraz tohto sveta, ktorý sa oveľa viac približuje skutočnosti. A možno je to nedivácke, surové a bezohľadné, a možno to nebude vaša šálka kávy, musíte to akceptovať a minimálne vzdať hold herectvu a poctivej režisérskej práci. 80%. ()

3DD!3

Dokonalé. Více později... Poctivá filmařina a výborní herci v příběhu, který má co říct. Le Carré šmakuje v současnosti ještě lépe. Hoffman se loučí stylově. ...aby byl svět bezpečnější. ()

Kaka

Film co má hlavu a patu, ví co chce říct, jakou formou to chce říct s neskutečně ostrou a nekompromisní atmosférou. Děj začína jakoby od prostředka a divák si musi vztah k postavám budovat a dějové linky a souvislosti mezi jednotlivými charaktery rozplétat sám hned od prvních minut. Žádné oslí můstky, pomocné indicie, žádné placebo scény. Poctivá filmařina, která je ale až přiliš strohá a odměřená, sice nechávajíc zajímavě naturalistický pohled na terorismus jako takový, ale zároveň nechybí zbytečně pomalé, "jakoby" hluché sekvence. Hoffman byl velká herecká persona a tahle oldschool záležitost není špatná, jen krajně nepřívětivá. ()

Spiker01

Až děsivě reálně vyhlížející film a zároveň derniéra jednoho velkého herce - Philipa Seymoura Hoffmana. Vlastně jsem si film vyhlédl hlavně z úcty k němu. A udělal jsem dobře, jelikož se jedná o dobře pojatý thriller, který vás nejspíš díky mnoha skutečnostem znechutí, avšak zároveň vás i v mnohém překvapí...a úplný konec už je jen trešnička na pomyslném dortu a galakoncert ve vzteku právě Seymoura Hoffmana. Nebudu tvrdit, že jsem byl dříve jeho kdvoíjakým fanouškem, ale chybět mi bude...80% ()

castor

Evropská metropole mostů, velká zoologická zahrada, obrovský přístav, nejstarší německé letiště, čtvrť červených luceren Sankt Pauli. Hamburk je kromě toho také městem otevřeným imigrantům, nelítostných intrik, podlých špionů se svými jasně nalajnovanými zájmy a nevyzpytatelných teroristů. Vyprávění to pro diváky není zrovna vstřícné. Zádumčivé pohledy zúčastněných poodkrývají činnost různých tajných služeb, které přináší poměrně nekoordinovanou činnost. Někoho může otrávit nečitelnost postav, jiného potěšit poslední role chameleona Philipa Seymoura Hoffmana, který působí umaštěně, otekle, nasraně, nezdravě, a to nejen proto, že mu chutná whisky a cigareta na každém kroku. Loučení ve velkém stylu. I když o něj nikdo z divácké obce takhle brzy nestál. Lecčemu pomáhá Corbijnova osobitá režie, která se nikomu nepodbízí, ignoruje oslí můstky, je minimalistická, je nedořečená. Kouká z ní záměr vymezit se vůči Hollywoodu a všem špionážním kouskům posledních let. Snímek vychází ze stejnojmenného románu britského spisovatele Johna le Carrého, který pracoval v tajných službách, s čímž praštil a začal se věnovat psaní, nicméně systému, kde není dobré hledat si přátele, pochopitelně rozumí. Když na to tvůrci příště půjdou přívětivěji, budu kapánek radši. ()

D.Moore

John le Carré by se mohl kolegům spisovatelům chlubit - málokterý má takové štěstí na adaptace jako právě on. Nejhledanější muž je opět převod knihy do filmy se vším všudy - především se tedy podařilo zachovat tu chladnou a tichou atmosféru moderního/nemoderního špionského příběhu, který se obejde bez akčních nebo alespoň trochu rychlejších scén, ale jakýmsi záhadným způsobem má přímo senzační spád. Výborné postavy jsou fantasticky přesně obsazeny a celé to krásně vypadá. Anton Corbijn mě před několika lety nadchl Američanem a teď vidím, že to nebyla žádná náhoda. ()

Wacoslav1

Tak mám dokonale rozhozený koncept a vůbec nevím jak se k tomuhle filmu postavit. Opět se asi potvrzuje, že buďto nemám vkus (to tvrdí jedni) nebo prostě nemám to správný vnímání pro ty takzvaný artový filmy. to je moje domněnka. Každopádně když mě nevaruje ani plný počet od největšího odborníka přes hlubokomyslné filmy kterým normální divák prostě neporozumí bludného mana, tak si za to můžu sám, ale zase ne věděl jsem co od toho čekat počítal jsem, že tam bude minimum akce a bude to hlavně dialogová nálož. Na to jsem se připravil a úplně podobné filmy neodsuzuji, ale musí mě zaujmout. Filmy z prostředí špionáže mi taky nejsou cizí, ale tohle je prostě tak totálně nedivácký, že jsem se do toho zkrátka nedostal ať jsem dělal co jsem dělal. Film je určitě zajímavej a vzbuzuje spousty otázek. problém je v tom, že je k divákovi děsně odtažitej a nevstřícnej a hlavně totálně nedořešenej. Ano já to chápu nic se tu neřekne na plnou hubu všechno se jenom naznačuje a vy si holt musíte domyslet ten zbytek. nevím no jsem z toho rozpolcenej a možná, že jsem opravdu konzumní divák, protože když tu všude čtu jak je ten film vyjímečnej právě proto, že na to jde zgruntu jinak, tak mám chuť si radši pustit nějakej tradiční špionážní akčňák klasickýho střihu. tohle je prostě něco úplně jinýho a neříkám, že to nezaujme, ale ta naprostá nedořešenost mi dost vadí. Pozitivní je, že konec je všechno jen ne happy end, ale ani ten v podstatě nic neřeší a máme tu několik možností kam se může všechno vyvíjet, ale to se už nedozvíme. No abych to shrnul ten film určitě má cosi do sebe, ale já si k němu bohužel cestu nenašel.40% ()

gogo76

"Otvorte sa nám pán Gunther, vy nám nedôverujete?..." Podľa poniektorých vlažnejších hodnotení je jasné, že mnohí čakali niečo iné. Bol som na tom rovnako, ale výsledok ma nesklamal. Tento thriller je pre mnohých divákov až príliš reálny a z toho dôvodu sa tu takmer všetko rieši za stolom a nie samopalom. Takmer výlučne konverzačný film má výborné herecké obsadenie a už nebohý P. S. Hoffman sa rozlúčil naozaj dôstojne a úprimne hovorím, že mi bude chýbať. Nebol to sexsymbol, ani typ po ktorom by šaleli davy, ale bol to kurva dobrý a poctivý herec. V menšej roli sa tu objaví sympatická R. Wrightová so zaujímavým krátkym a tmavým účesom, no v závere som mal chuť ju zadusiť rovnako ako Hoffman. Ak za Najhľadanejším mužom hľadáte akčný thriller, tak si rýchlo nájdite niečo iné. Toto je pre mnohých asi až príliš vážne a reálne, ale diváka si určite nájde. Alebo to berte ako dôstojnú rozlúčku s Hoffmanom...80%. ()

Davies182

Přesně takhle si představuju reálnou špionáž: zdlouhavou, plnou nejen nad různými moralitami váhajících agentů, a hlavně bez hloupé dramatizace, jíž je většina ostatních filmů doslova posedlá. Milujme pomalé filmy. Jsou naturalističtější. ()

Xmilden

Philip Seymour Hoffman dává sbohem. Budeš mě chybět, kámo s věčně nalitým panákem. Líbil se mě již Američan s Clooneym, Nejhledanější muž je ještě o něco lepší. Anton umí nejen dodat krásný vizuál, ale rovněž přinutit herce k zajímavým výkonům. 80% ()

nunka

Hoffman vo svojej najlepšej a najvydarenejšej hereckej role, zahral presvedčivo, depresívne, realisticky, až z toho mrazí, že to bolo posledný krát. Scenáristicky, réžijne a herecky výborne vykonaná práca. Divácky pútavý film, špionážny, dramatické momenty, krimi thriller ako sa patrí. ()

Filmy roku dle TOP uživatelů ČSFD.cz

Filmy roku dle TOP uživatelů ČSFD.cz

30.12.2014

Další špionážní adaptace na cestě

Další špionážní adaptace na cestě

30.03.2014

John le Carré je britský klasik thrillerové špionážní literatury a v poslední době se s kvalitními adaptacemi jeho knih roztrhl pytel. První vlaštovkou byl Nepohodlný, zfilmovaný před 10 lety, ale… (viac)

Další špionáž od autora Jeden musí z kola ven

Další špionáž od autora Jeden musí z kola ven

19.05.2012

Spisovatel John le Carré je jeden z největších klasiků špionážního žánru a adaptace jeho bestselleru Jeden musí z kola ven patří k nejlahodnějším filmovým pamlskům loňského roku. A chystá se filmová… (viac)