Revenant Zmŕtvychvstanie

• Česko REVENANT Zmrtvýchvstání (viac)

Severoamerická divočina bola v 1. polovici 19. storočia miestom , kde ľudský život nemal veľkú cenu. Keď sa Hugh Glass po stretnutí s rozzúrenou medvedicou ocitol na pokraji smrti, členovia jeho vlastnej výpravy lovcov kožušín sa ho rozhodli zbaviť. Ale Glass nezomrel. Vstal z mŕtvych, aby sa mohol pomstiť. Film, ktorého autorom je úspešný režisér Alejandro González Iňárritu, získal 12 nominácií na Oscara, napokon sa mu podarilo premeniť 3 z nich. (RTVS)

BradleyT

Jako kratkometrazni by se tento snimek mohl ujmout. Jinak je to roztahany, bez nejakeho bohateho deje, vetsi akce nebo aspon poradne ukazky jak prezit. Jenze namisto toho mate pocit, ze je DiCaprio proste nesmrtelnej, coz samozrejme funguje pri agentovi 007, ale tady ej to proste nuda a vy navic vite, jak to cele dopadneuz na zacatku filmu, a to je proste spatne, moc spatne. ()

swinevenca

Skoro je mi to líto, ale na plnej počet to není. Řemeslně je to precizní práce,zejména od kameramana a Leoše, který udělal za dvacet let od Titaniku opravdu pořádný pokrok v otužování. Syrový je to jak prase čerstvě po porážce, dlouho jsem tak poctivě neúpěl jako když ho medvěd na drápy bral. Ale přes to všechno nějak nemám potřebu sjet tenhle přeci jen trochu dlouhej film znova. ()

pryskuda

když ti bude kosa udělej si bejvák z koně....naprosto jedinečná záležitost, skvělý Leo ač ho nemusím, úžasná kamera...jeden z nejlepších filmů co jsem za poslední dobu viděla ()

tonton78

vím už jen o jedné filmové postavě s takovouhle schopností regenerace, a tou je Logan z party X, a mám takový dojem, že i jemu by bylo trapný to sfouknout tak rychle ()

moviepill

Je takmer isté, najmä v čase uvádzania do kín, že tento film pritiahne nemalý počet divákov hlavne kvôli oslavovanému hereckému výkonu "božského Lea". S podobným očakávaním som k filmu pristupoval aj ja. Úplný začiatok filmu sa dá považovať za akúsi prolepsis filmovej techniky - tečúca voda ako vystrihnutá z prvoligového dokufilmu, k tomu snové zábery na prenádhernú, aj keď trochu chladnú krajinu...a k tomu podivné snové sekvencie zastupujúce akési transcendentálne memoáre hlavného protagonistu. Príbeh sám o sebe, ako tu už mnohí poznamenali, je jednoduchý v zápletke, prostý one-man-show survival uprostred divočiny. Nejaké existenciálne momenty som tam nezachytil. Čo však chýba filmu čo do príbehu, to je nahradené iným. Vzhľadom na oscarové proroctvá samozvaných filmových kritikov z celého internetového sveta sa skúsim vyjadriť aj ja. Oscar pre Lea, nie. Oscar za kameru, áno. Leo sa naozaj vcítil do postavy a hrá "o život", ale predsa len mi k oscarovému nadšeniu niečo chýba. Definovať ten element neviem. Možno občasné zábery naplnené už toľkokrát videnými výrazmi v tvári (za všetky jeden príklad - Mr. Gatsby). Možno je to už pseudopredsudok, že Leo toho zlatého paňáca nikdy nedostane. Summa summarum The Revenant je lahôdka pre poslucháčov filmovej akadémie, trochu utrpenie pre bežného diváka (stopáž) a malé sklamanie pre Leových oscaroprediktorov. Za mňa 4* práve kvôli prehnanej stopáži a pár nudným miestam z toho vyplývajúcich. Poprosím však Akadémiu o Oscara za kameru pre toho vysokého muža v zadu menom Emmanuel Lubezki. ()

zerk0

Silná, drsná, surová a špinavá survival akcia, ktorá šliape naplno snáď od prvého záberu. Film stavia na skutočne štýlovom spracovaní, kde má človek pomaly až pocit, že je toho súčasťou (všadeprítomné blato, sneh, mráz a krv...). Poctivá filmárčina s vynikajúcou réžiou, ešte lepšou kamerou a excelentnými výkonmi hlavných postáv prináša skutočný filmový zážitok. Musím však uznať (s klobúkom dolu), že Hardy je tu tuším ešte o level lepší než DiCaprio. Zhrnutie: Perfektná žánrovka, ktorú musí každý "westernový" nadšenec jednoznačne vidieť. 90% ()

Selous_Scout

Zdá se, že hollywoodští Icikové seznali, že znudění a usoplení mamlasi, jejichž život je výhradně obrazovkou chytrého telefonu, už normální děj nesnesou. A že když nebude více fetu, nebudou tržby. A tak se zrodil nový fenomén: filmy jako Fury, Sicario, Revenant... Jde v podstatě o přehlídku jatek, perverze a hnusu v atraktivním obalu a s dobrými herci. To vše je zabaleno do povinné deprese, aby si různí alternativní blbi mohli pochutnat na "artu", a pak zde v komentářích cintat, jak to bylo opravdové. Kdo takové filmy potřebuje, je psychická troska, typický produkt sedmdesátiletého míru. Doporučení takovým: příště se řízni do prstu, ušetříš za kino. ()

t.b.kat

Neuvěřitelně naturalisticky povedený film. Pojetím připomínal filmy Terrence Malicka či Refna (Barbar). Zásadní problém filmu spatřuji v tom, že Hugh Glass by musel být super hrdina, aby to všechno přežil (i s ohledem na spojení s indiány). Přeci i indián ať je svázán s přírodou nemůže přežít toto vše. Stejně problém jako u filmu Marťan, proto se v hodnocení pohybuji mezi 3-4*. ()

Matamoroz

Velkou chybou je, že místo příběhu o otci, synovi a pomstě natočili film který je hlavně o přírodě, přežití v divočině, zázračném hojení ran, srůstání zlomenin a odolnosti vůči mrazu. Čili ten příběh, který měl být nosným tématem je vlastně jaksi navíc a k tomu ještě podaný tak halabala. Proč žil trapper Glass mezi indiány, jestli ten kluk byl opravdu jeho syn, nebo nevlastní syn, který jen zůstal jako sirotek po jeho indiánské přítelkyni, mi není vůbec jasné. Vypravěčská stránka je vůbec slaboučká, jako by na většině postav vlastně nezáleželo: Co to bylo za indiánku, kterou hledali členové jejího kmene? Proč se najednou ocitla u francouzů, od kterých si indiánský tatík kupoval koně a pušky, aby ji mohl hledat? Jak je možné, že oběsili na stromě indiána, který pomáhal Glassovi, patnáct metrů od chýše kde spal, ale jeho samotného nenašli? Co se nakonec stalo s klukem, kterému hrozila poprava za to, že křivě svědčil o Glassově smrti? Že by reálně nemohl přežít ani třetinu toho co přežil, sráží filmu další body. ()

maraHCV

Artově mě autoři opravdu přemlslali.Tom Hardy odvedl kus dobré práce,jeho postava mě bavila.Ale Revenant mě na měsíc nevystřelil zase tak jak jsem čekal. ()

v3s

Bavilo mě to moc a nevím, co bych tomu vytknul. Po pročtení místních intelektuálně onanistických komentářů jsem jen protočil oči. Art je moc artový, diCaprio moc dicapriový, Iñárritu moc iñárritový. Jasně, Trautenberku. Oceňuju syrovost, krásné záběry jak akční, tak přírodu, metafyzická rovina k propojení s indiánským světem sedí jak prdel na hrnec. Překvapil mě i komentář, že takových filmů moc nevzniká, mám pocit, že současný western ani nemůže vypadat jinak. Vzpomeňme třeba oskarový True Grit nebo Dead Mana. Holt sluníčkový Terrence Hill, který si nikdy neušpiní oblek a moncla nemá ani po deseti ranách do obličeje, už to asi nikdy nebude. Se stim smiř. ()

Prechytraly

Kostýmy a líčení jsou jasně za plný počet, výprava a kamera taky, i když v té krajině jsem se občas trošku ztrácel. Hudba o ničem. Obsahem příběhu potom je, že se kluci neshodnou, a tak se pobodají. Táhlé záběry, sny, šeptání, chrámy, meteor ad....to vše naznačovalo, že by tam někde měl být schovaný i hlubší podtext. Osobně jsem sázel na něco týkajícího se pomsty a jejího významu. Nicméně ať přemýšlím, jak přemýšlím, žádný hlubší význam jsem tam nenašel. Proto se jedná o klasickou pobodávačku obsahující celkem tři duely: Glass v. medvědice (Glass), Hawk v. Fitzgerald (Fitzgerald) a Glass v. Fitzgerald. P.S. nejlepší byl stejně ten spacák od Ferrari :D ()

rasto87

Už by som konečne Leonardovi doprial oscara, pretože za tento herecký výkon si ho naozaj zaslúži. Pekný skvost pre oko diváka a to moje potešila najmä scéna s Grizzlym. Film však pôsobí aj veľmi realisticky a preto Vám pri niektorých scénach bude až zle. Vynikajúce ()

Facerr

Čtvrtá hvězda je hlavně za výbornýho DiCapria. Jinak jsem z toho zase tolik odvařenej nebyl. Tempo bylo hodně těžkopádný a celkem zbytečný vsuvky jen natahujou už tak rozvleklej děj. Nicméně ano, má to svý kvality a výbornou kameru k tomu. Takže jako vždycky je tenhle oceněný film spíš pro odborníky zaběhlý v artu a filmový kritiky, který u toho určitě blahem vytekli:) ()

VendaCiki

2,5hodiny jenom o sněžení a cestě z bodu A do bodu B... celý film pro mě děsně záživný... v poslední půl hodině, konečně se něco děje a v posledních 15 minutách se vraždí... ztráta času a do kina bych na to nešla. Nechápu, jak to mohlo získat nějakou cenu. Celkem to bylo dobře natočený a celý film mohli dát jen do hodiny a bylo by to určitě zajímavější ()

ciki_69

Ano, ano, ano! Priznávam, som fanúšik Lea a v tomto trháku nám opäť dokazuje čoho je schopný. Tak isto výborný Hardy a jeho podlý záporák. Westernové, dychberúce a mrazivé dobrodružstvo, ktoré som prežíval v napätí až do samotného finále, na ktoré som sa strašne tešil a nakoniec bolo presne také, aké som chcel, perfektné. P.S. : scéna s medveďom, scénou roka! ()

kubilov

Šílenství.. absolutně nemám slov. Alejandro González Iñárritu, Emmanuel Lubezki, Leonardo DiCaprio, Tom Hardy. Spolu s Heightful film roku.. ještě nevím co je lepší. Šílený podmínky při natáčení, spousty nominací a ocenění, minimum dialogů, příběh podle skutečné události, minimalistická hudba. Jen Indiáni, Američani, Francouzi a brutálně nemilosrdná příroda. Po vizuální stránce nejúžasnější film za x let. DiCapriova "mozková obrna" z Vlka roztačená na 150 minut je už asi popáté v jeho kariéře na Oscara a obdobně vynikající Tom Hardy se mu místy dost přibližuje, ale na Lea nemá (nejenom) letos nikdo. Nejsem schopen souvislého komentáře, tohle se musí vidět. A ne jenom jednou. ()

sharka.68

Caprio a Meresjev...no,nějak jsem si to představovala jinak...takž epříroda a prostředí dostaly jednu hvězdu,zviřátka druhou a třetí je za indiány... ()

Cyberpunk 2077 se dočká hrané adaptace

Cyberpunk 2077 se dočká hrané adaptace

05.10.2023

Jak to vypadá s pokračováním Twisteru?

Jak to vypadá s pokračováním Twisteru?

22.12.2022

Nový Predátor má název, už se natáčí

Nový Predátor má název, už se natáčí

28.07.2021

Loni na podzim přišlo oznámení, že se slavná značka Predátor dočká dalšího zářezu. K režii nového filmu nastoupil Dan Trachtenberg (Ulice Cloverfield 10), mimo to jsme ale nedostali žádné nápovědy k… (viac)

Hvězda Tenet v dalším špionážním thrilleru

Hvězda Tenet v dalším špionážním thrilleru

30.08.2020

Herečka Elizabeth Debicki (Tenet, Krycí jméno U.N.C.L.E.) se upsala hlavní roli v nové špionážní minisérii ze druhé světové války Code Name Helene. Na produkci seriálu se bude podílet studio… (viac)