Revenant Zmŕtvychvstanie

• Česko REVENANT Zmrtvýchvstání (viac)

Severoamerická divočina bola v 1. polovici 19. storočia miestom , kde ľudský život nemal veľkú cenu. Keď sa Hugh Glass po stretnutí s rozzúrenou medvedicou ocitol na pokraji smrti, členovia jeho vlastnej výpravy lovcov kožušín sa ho rozhodli zbaviť. Ale Glass nezomrel. Vstal z mŕtvych, aby sa mohol pomstiť. Film, ktorého autorom je úspešný režisér Alejandro González Iňárritu, získal 12 nominácií na Oscara, napokon sa mu podarilo premeniť 3 z nich. (RTVS)

0verseer

Revenant nie je filmom pre masy a len určitá skupina divákov si ho dokáže užiť naplno. Priznávam, že som patril medzi nich, napriek tomu mám výhrady, ktoré ma prinútili neudeliť maximálne hodnotenie. Tou prvou je dĺžka, aj keď chápem Iñárritu, ktorý by určite každé ďalšie vystrihnutie považoval za heretický zásah do jeho diela, no 120 minút by som osobne uvítal ako rozumnejší rozsah. Druhou je pre mňa nepochopiteľný scenárový prešľap, keď sa na trestnú výpravu na konci z celej pevnosti vydáva s Glassom len kapitán, hoc len krátko predtým ho neváhal zachraňovať omnoho väčší počet posádky. Realistické poňatie, v ktorom sa celý snímok niesol, podtrhnutý surovou krásou prírody jednoducho môžem a chcem vydávať vo filmoch častejšie. DiCaprio presvedčivý, aj keď Oscar bol tentokrát skôr vymodlený komunitou, keďže Revenant nepredstavoval úplnú špičku jeho hereckej tvorby, ťažko mu však v tomto prípade niečo vyčítať, pretože herec jeho kvalít si ho jednoducho zaslúži. Každopádne Revenanta vnímam ako veľmi podarenú záležitosť, ku ktorej sa určite ešte niekedy rád vrátim. ()

Mkartaylas56

Leo se naprosto zaslouženě dočkal 1. oscara poté, co předvedl nejen jeho nejlepší výkon, ale celkově alespoň u mě jeden z nejlepších hereckých výkonů, co jsem kdy viděl. Nesmím ale opomenout rovněž skvělého Toma Hardyho. Atmosféra velké nepřízně by se dala krájet. Z dějové stránky taktéž spokojenost + naprosto výborně zpracované bojové scény, které byly obohaceny realističností a tím pádem i patřičnou krvavostí, která ale byla na místě. Za mě výborný :). 90% ()

dandelionela

Jako velká a věrná fanynka DiCapria jsem byla trošku zklamaná. Scény působí velmi autenticky, ze spousty scén mě doslova mrazilo, cítila jsem nejen drápy medvědice, ale i ledovou vodu nebo pach vnitřností zdechliny. Film má nádhernou přírodu a okolí, oceňuji Lea za jeho bojovnost udělat vše pro oscara, ale podle mě má lepší role, film byl někdy zdlouhavý a vleklý. ()

Mire

Ten vytúžený Oscar pre Leonarda DiCapria bol naozaj vydretý. Nielen týmto filmom, ale aj rokmi tvrdej práce. Ale až s Revenantom to konečne klaplo a dovolím si povedať, že úplne zaslúžene. DiCaprio síce toho veľa v tomto filme nenahovorí, ale o to viac toho predvádza na obrazovke. Bojoval s medvedicou, ktorú ledva premohol, zabili mu syna, pochovali ho zaživa len aby sa ho zbavili a to všetko v divokej prírode a priam neľudských podmienkach na prežitie. Ale podarilo sa. Ani Tom Hardy ako záporák sa nenechal zahanbiť. Celkovo film ako taký paráda. S udelením maximálneho hodnotenia váhať rozhodne nebudem. ()

Gamekeeper77

Co k tomu říct? Kruté, mrazivé, syrové, velice autenticky natočené drama, jehož největším plusem je právě jeho opravdovost. Vím, že tohle už tu bylo psáno mockrát, ale tak to prostě je. 90%. ()

nula87

Drsný survival s úchvatnou vizuální a zvukovou složkou, nicméně na můj vkus místy zbytečně učesaný a vykalkulovaný. Ale rozhodně tento epos je jednou ze špiček žánru.85% ()

ACDCKL

Z určitého hlediska ten film je výborný, avšak i nudný. Takovej ten typ filmu, co stačí vidět jednou, i když to svojí kvalitu má, hlavně výkon Lea je mistrovský. 4* ()

Schmetti

The Revenant - Zmrtvýchvstání. V hlavní roli Leonardo DiCaprio, kvůli kterému jsem tam šla. Film byl natočen nově vyvinutou velkoformátovou kamerou, díky které jsme se mohli kochat nádhernými záběry na krajinu a skvělými detaily. Natáčelo se opravdu v terénu, v přírodě. Kanada, Argentina, drsné podmínky, sníh, ledová voda. Herci nebyli v teplíčku někde ve studiu se zeleným pozadím, ale opravdu si zažili mráz kolem -20 až -40 stupňů. Režisér chtěl natáčet v přirozeném světle, takže na natáčení měli přes den málo času a tím se vše protahovalo. Plus nedostatek sněhu a čekání několik měsíců na větší zimu. Cením kameramanovu práci, protože jeden záběr trval i několik minut a bez střihu. Dokonalé. Herecké výkony byly skvělé. Samozřejmě musím pochválit Lea, byl úžasný. Musel se plazit, brodit se ve sněhu, plavat v ledové vodě… Dost se nadřel. Své utrpení, kdy zažíval bezmoc a smutek, mu snad každý musel věřit. Někdo říká, že si nenašel k postavám vztah, oblibu. Já tedy ano. Jak k roli Leonarda, tak jeho napůl indiánskému synovi nebo dalším indiánům, kteří se ve filmu objevovali. Nesmím zapomenout na záporáka, kterého hrál Tom Hardy. To byl takový hajzl, že jsem několikrát sprostě nadávala! :D Musím zmínit jistou surovost, naturalismus a drsnost, o které každý mluví. Řeknu to takhle. Jo, teče krev, sekají se prsty, pojídá se syrové maso, taky se mihne znásilnění, zvířecí vnitřnosti, zabíjení, ale! mně tohle nevadí. Na takové věci nejsem citlivá. A navíc jsem zvyklá na horší scény z Hry o trůny :D I když film trval156 minut, nenudila jsem se ani chvilku (a toho jsem se obávala). V kině bylo ticho, že ani pytlíky nešustily :D ()

kubas369

7.5/10. Klasický příběh o pomstě nesmyslně roztahaných na 156 minut. Velký plus je fantastická kamera a DiCaprio, který dělá co může aby konečně získal toho zatraceného Oscara. Celá výprava je až neuvěřitelně hmatatelná. Bohužel je to místama nesnesitelná nuda. ()

helrohir

Revenant je filmom, ktorý diváka už od úvodných minút spoľahlivo vťahuje do deja, a až do konca stopáže si ho zaručene udrží. Jedným z dôvodov je určite aj práca Lubezkiho kamery, ktorá dokáže okúzľovať nádhernými zábermi na nedotknutú krajinu, a taktiež dokáže svojimi dlhočiznými zábermi pri niektorých scénach doslova mraziť (nájazd Indiánov či útok grizzlyho). Je pravdou, že nosný prvok príbehu, teda púť hlavného hrdinu naprieč nehostinnou zimnou krajinou môže najmä v porovnaní so staršou tvorbou tohto režiséra pôsobiť dosť zjednodušene a taktiež sa tu nekladie prílišný dôraz na typické rozvíjanie charakterov postáv. Ale Iňárritu ponúka prostredníctvom hercov hlavne fyzický zážitok, plný drsnej prírody, krvavých scén a samotných útrap zúčastnených postáv. Priznám sa, že mi trochu vadia aj tie divné spirituálne pasáže a netuším prečo ich sem Iňárritu vôbec zakomponoval. A samozrejme herecké výkony, nielen (zaslúžene) oscarového DiCapria, ale aj charakterovo dôkladnejšie vykresleného Hardyho sú ozdobou filmu. Vo výsledu sme tak svedkami filmu so síce jednoduchším a priamočiarym dejom, ale zároveň sú takmer všetky jednotlivé aspekty filmu dotiahnuté k dokonalosti. 90%. ()

iz67

Určitě nejhorší Inarritu. Dobře se na to kouká, dej plyne, ale ničím nepřekvapí. Nejvíc rusici je Glassova nadpřirozené schopnost regenerace a schopnost přežít v situacích, kdy by i zdravý člověk měl plný brejle například mnohaminutove plavání ve zmrzlé řece. Nepotesilo, neurazilo. Prostě taková drsnější pohádka / střílečka, nic víc a nic min. ()

DeDanu

Kdysi jsme se v kině dívali na plazícího se Meresjeva. Vím, tohle není přesně totéž, ale nudilo mne to také. A byla mi u toho zima! ()

PlayEasy

Tak tohle bylo něco úchvatného! Úžasný a skvěle vypracovaný film s neuvěřielným výkonem Lea DiCapria, který si už konečně po právu tu zlatou sošku odvezl! A kamera od Lubezkiho je tak úchvatná, že jsme lepší ještě ve filmech ani neviděli! A to celé úchvatné divadélko odehrávající se v drsné přírodě (natáčení muselo být teda dost náročné!) doplňuje ještě skvělý záporák Tom Hardy a Domhnall Gleeson s Willem Poulterem zde také určitě nebyli na obtíž. Prostě tento pravdivý příběh je zfilmován bez chyby a celý je bez chyby, ale scenáristé se teda moc nenadřeli - dialogy to zrovna nejiskřilo... :-) 95% ()

tombarider

Dokonalá one man show, která je okořeněná skvělými herci ve vedlejších rolích (Hardyho budete nenávidět). Leo se pro sošku konečně doplazil a zaslouží si jí, jako nikdo před ním. Opakovaně shlédnuto, a pokaždé bez ztráty bodu. Navíc ta aura okolo divokého západu a toho, co následovalo, ta jenom tak nevybledne. ()

MirkaP

Sledování tohoto mě fyzicky bolelo. Krásná a drsná příroda. Půl filmu jsem přemýšlela o tom, jak tuhý musel mít Glass kořínek, když tohle přežil bez antibiotik. Tuhle emoci ve mě měl film vyvolat? To si nemyslím a proto jen 3*. ()

johnny01

Naprosto úžasná kamera jemně se pomalu otáčející v překrásných scenériích se sluncem je to nejlepší z filmu. Příběh je jednak obtížně uvěřitelný, a také poněkud předvídatelný, některé dějové odbočky jsou možná zbytečné. Zcela nesedí i střídání ročních období, kdy se v určité části plavby v řece ze zimy stalo léto a zmizel všechen sníh a vzápětí se objevil... Jinak je to však to, co divák očekává a Leonardo DiCaprio hraje opravdu perfektně. ()

rodik

Po třech letech jsem si dal repeté a film na mě udělal ještě větší dojem, než při prvním zhlédnutí v kině. Iñárritu využil neskutečných záběrů z divočiny a občas jsem si připadal jako v dokumentárním filmu ze série National geographic. Též ve mně asi zůstane pachuť z toho, že Leo dostal Oscara zrovna tady, kde bych to spíše viděl na Oscara za vedlejší roli pro Hardyho. Akademie si nasrala do kalhot u Vlka a tady to akorát kompenzovala. To nic nemění na tom, že Revenanta si v budoucnu ještě několikrát zopáknu. ()

Cyberpunk 2077 se dočká hrané adaptace

Cyberpunk 2077 se dočká hrané adaptace

05.10.2023

Jak to vypadá s pokračováním Twisteru?

Jak to vypadá s pokračováním Twisteru?

22.12.2022

Nový Predátor má název, už se natáčí

Nový Predátor má název, už se natáčí

28.07.2021

Loni na podzim přišlo oznámení, že se slavná značka Predátor dočká dalšího zářezu. K režii nového filmu nastoupil Dan Trachtenberg (Ulice Cloverfield 10), mimo to jsme ale nedostali žádné nápovědy k… (viac)

Hvězda Tenet v dalším špionážním thrilleru

Hvězda Tenet v dalším špionážním thrilleru

30.08.2020

Herečka Elizabeth Debicki (Tenet, Krycí jméno U.N.C.L.E.) se upsala hlavní roli v nové špionážní minisérii ze druhé světové války Code Name Helene. Na produkci seriálu se bude podílet studio… (viac)