Revenant Zmŕtvychvstanie

• Česko REVENANT Zmrtvýchvstání (viac)

Severoamerická divočina bola v 1. polovici 19. storočia miestom , kde ľudský život nemal veľkú cenu. Keď sa Hugh Glass po stretnutí s rozzúrenou medvedicou ocitol na pokraji smrti, členovia jeho vlastnej výpravy lovcov kožušín sa ho rozhodli zbaviť. Ale Glass nezomrel. Vstal z mŕtvych, aby sa mohol pomstiť. Film, ktorého autorom je úspešný režisér Alejandro González Iňárritu, získal 12 nominácií na Oscara, napokon sa mu podarilo premeniť 3 z nich. (RTVS)

LiborGondek

Tak tomuhle jsem se dlouho záměrně vyhýbal... Tušil jsem totiž, že mě to nebude ani trochu bavit. A jak se také nakonec ukázalo, tušení bylo správné. Dvě a půl hodiny nudy, hekání a vzdechů, do toho pár nechutností a hlavní postava, která se prostě nedá nikterak zabít (kam se na Glasse hrabe obyčejný šváb). Což, to už asi nikoho ani nepřekvapí. Přestože mě Revenant nebavil, nedá se popřít, že je to film dokonale udělaný. Tedy, klobouk dolů před režisérem (po zásluze odměněn Oscarem), herci, kostyméry, zvláštními efekty, abych to zkrátil, před všemi, kteří se na tom podíleli. To jejich nasazení a tvrdá dřina je v konečné fázi vidět v každé minutě. Dokonalé zpracování mne ale nedonutí k tomu, abych se na tento snímek chtěl ještě někdy podívat znovu. Osobně jsem přesvědčen, že má DiCaprio mnoho lepších filmů, za které si toho vytouženého Oscara zasloužil. Možná i víc. Nicméně, určitě se ve všech těchto předešlých filmech nikdy pro jeho zisk tak nenadřel. A REVENANT Zmrtvýchvstání? Když se na to podívám ze širší perspektivy, je to také dobrý film. ()

Helmutek

Takový skvěle natočený nic. Ale natočený je to opravdu nádherně - krásný a úchvatný záběry drsný severoamerický přírody, syrový a uvěřitelný scény, bezvadný a naprosto věrohodný triky a předevšim skvělej DiCaprio, kterej fakt vypadal, že každou chvíli umře, umrzne nebo se opravdu utopí. Po řemeslný stránce naprosto stoprocentní, ale to je taky důvod, proč to nehodnotim ještě níž - takhle z toho vzniknul film, kterej je (podle mě) určitě nadprůměrnej, nijak přelomovej ale rozhodně ne. A ty pokusy o nějakou symboliku (pokud tam teda vůbec nějaký byly a člověk si to tak jen nevykládá kvůli pocitu, že aspoň něco tam přece bejt musí) jsou tak marginální, že ani moc nemá smysl je rozebírat - tenhle film byl natočenej jen proto, aby působil vizuálně, efektně a realisticky, a to se povedlo stropocentně. Ničim jinym to už ale zajímavý neni. Věřim tomu, že kdyby mě to strhlo nějak víc, hodnotil bych surovost zážitku asi vejš, ale očividně jsem z toho prostě nebyl vyndanej tak jako většina ostatních. ()

hanagi

Takový CHLAPSKÝ film. Patřičně drsný, s přímočarým dějem a s jednoznačně danými charaktery. A s nezničitelným Leem, kterého při životě drží jediná myšlenka - na pomstu. A znovu mě napadlo, jak efektně vypadá krvavá stopa na sněhu. ()

rockwoman

V nekonečné zimě, zrazený, opuštěný, bolavý, dokázal v sobě objevit nepředstavitelnou sílu vůle k přežití a pomstě za své blízké. V hlavní roli nelítostná & nádherná příroda a v ní nepřehlédnutelný & talentovaný Leo DiCaprio. ()

elanius

(151/2015) / Tak tomuto hovorím exkluzívne zakončenie filmového roka 2015. Napriek mierne zdĺhavej hodinke a pol(!!!), je The Revenant výnimočný. Niečo tak surové a špinavé tu už hodne dlho nebolo. Perfektne moj pocit vystihol užívatel Zeck. Brutálna prvá hodina, nič podobné som ešte nevidel, potom bohužial prichádza Iñárritov pokus o umelecké vyznenie "zmŕtvychvstania". Záverečná scéna pomsty je ale tým koncom na ktorý sa čakať oplatilo. Kamera a dynamika scén je samostatná kategória (Emmanuel Lubezki!!!). 8.1/10 ()

marvan

Skvělý příběh, skvělé zpracování. Iñárritu se evidentně považuje za originálního autora, navzdory tomu, že fakticky je jako filosof naprosto impotentní. Zcela v intencích hollywoodského pseudolevičáctví, i když to pochopitelně není tak klinické jako u multimilionového proletáře Olivera Stona. ()

rudeboy

Myslím si, že Revenant je veľmi dobre natočený film. Každému to asi nesadne - mnohí budú frflať nad "artovými" vsuvkami, pre ďalších bude až veľmi neuveriteľný Glassovou "nezničiteľnosťou" a mudrlanti zas ofrfľú strohosť dejovej línie - no ja som si túto špinavú, drsnú, naturálnu a fyzickú Iñárritovu survival roadmovie užil, napriek tomu, že to najlepšie ponúkne hneď v úvodnej štvrťhodinke. Treba vidieť, treba vydržať dýchať alebo: "As long as you can still grab a breath, you fight. You breathe... keep breathing." ()

ywo666

Dosť dobrý film. Akurát by bolo lepšie keby si ho pozriem sám. Komentáre okolia skazili atmosféru a odpútavali pozornosť. Leo sa doslova plazí za Oscarom, snaží a snaží. A všetci napäto očakávajú, či to tentoraz vyjde, alebo sa roztrhne vrece s internetovými vtipmi. Som zvedavý koľko z tých útrap, ktoré Glassovo telo schytalo boli reálnych. Film mi vyjasnil niekoľko vecí. Willovi Poulterovi sa asi nikdy nevráti obočie do normálnej polohy. Bear Grills sa inšpiroval Punkeho knihou. Hardy je najťažšie zrozumiteľný herec v Holywoode. Niet Angličana s horšou angličtinou. Inak film je presne to čo sa čakalo. Zmes artového filmu s drsným dobrodružným survival revange flickom. Každý kto čaká niečo iné, bude sklamaný. 4* ()

Playman

Hlavní hrdina střílel na medvědici s mláďaty, když nemusel a vyprovokoval jí k boji a pak se divil, že ho pohřbili. To máme idiota číslo jedna, hlavního hrdinu. Pak máme Hardyho, kterej ho pohřbil, což v jejich situaci bylo, skoro až nezbytný, protože idiot číslo jedna poněkud brzdil průběh už tak vleklé a zdlouhavé cesty, točené zdlouhavými záběry. Fajn. A pak zabil jeho syna. Čímž se stal hlavním idiotem číslo dva. Protože tohle dělat nemusel a idiot číslo jedna měl důvod žít, aby zabil idiota číslo dva, aby se pomstil! Ok. Dva vidláci dělaj bordel v divočině, beru. Hlavní hrdina se kvůli následkům svý idiotský a fatální chyby celej film plazí, potácí, sliní a nebo spí v koni. Jelikož v tý době existovaly fantastický dezinfekční prostředky, tak jeho povrchové škrábnutí nic neznamenají, a za pomoci náčelníka Velkého Jestřábího Oka byl za pár dní na nohou a připraven k pomstě vedle které je i Kill Bill pohádkou pro děti. Hurá. Po pár prostřizích na mravence, šišky, koňská oka a záběrech do korun stromů - vše krásně nasnímané novou kamerou a za přirozeného denního světla s co nejmíň střihy, se náš hrdina kvapem blíží, aby zachránil, co se dá, a nebyl pouhým idiotem, co střílel na medvědici s mláďaty. Mezitím máme pár intermezz s indiány, kteří vědí co dělají a narozdíl od vidláckých hovad chápou, co je to survival. To je zajímavá část filmu. A indiáni, stejně jako zvěř a přírodní živly jsou něčím, co se chová v mejch očích přirozeně a fandim tomu. Jenže jsou v konfrontaci s hlavními vidlákama, kterým máme fandit, což se v mym případě neděje a tak tiše přemýšlim, kdy už konečně umřou, aby jsme dostali tu utimátní artovou katarzi o životě a smrti a pomstě, která by stála za to. A pak vidlák číslo jedna udělá první chytrou věc. Použije na vidláka dva lest, díky které nakonec vyhraje. A celé se to nese v takovém meditatním, smyslném tónu. Pomsta proběhla úspěšně. Objeví se duch jeho ženy, který mu děkuje. A tím náš příběh končí. Oba idioti umírají, protože si nic jiného nezasloužili a my můžem jít domů. ()

Redi

Jsem si připadal jak Hurvínek, co vyhrál válku. Iñárritu je tak boží, že mu odpustím i nějaký ten patos, jako třeba s medvídkem Pů nebo že je občas Leoš jak neprůstřelný mnich. Hudba mohla být údernější. Tom Hardy jako pokřivený zm*d opět nezklamal. (Kino Hvězda; 16.01.'15) ()

Quen11

Revenant ma uviedol do skoro 3 hodinového diváckeho tranzu, v ktorom som mal pocit, že som svedkom výnimočnej filmovej udalosti a veľkého kinematografického, filmárskeho úspechu. Hypnotický, nádherne natočený, brilantne zrežírovaný a zahraný, silný film o pomste, ľudskej vytrvalosti a duchovnej sile plynúcej z lásky zlomeného muža k svojej rodine. Pre mňa jeden z najlepších filmov roka. ()

Pavlínka9

Tento film mě ohromil svou úvodní scénou, která byla nejlepší z celého filmu :) Přesně takové jsem si myslela, že to bude celý film :) Tolik detailů, tolik různorodých záběrů, tolik akčních "realistických" situací :) Byla to bomba :) Připadala jsem si jako ve speciálním National Geographic, což bylo super :) Ohromně mě bavila hra se světlem, ve které se Inarrita vysloveně vyžíval a jeho časté pohledy od země směrem k obloze, většinou do stromů :) Paráda...Ovšem film není tak super akční, jak si asi většina lidí myslela a tudíž se můžou cca po hodině začít klížit víčka :) Já ho obdivuji za to, co vytvořil - v jakých podmínkách, že chtěl co nejméně efektů - jsem toho zastáncem! Ale prostě to nebylo TO co by mě položilo na kolena :) Vyhledávala jsem spíše scény s Gleesonem a Poulterem, jelikož jsou to moji oblíbenci a Leo to zahrál skvěle, ale...Obrovská debata na téma DiCaprio a Oscar - já bych mu ho za to nedala..nejen proto, že nemám ještě všechny filmy nominované za sebou - tak nechci předbíhat, ale i proto, že to prostě nebylo hodno toho ocenění :D :D Bavil mě souboj s medvědicí, pohled na pojídání syrového masa, prohlášení postavy Hardyho, ve chvíli, kdy ho v závěrečné scéně sekne do ruky a přijde o několik prstů - "Sakra" - to jsem se nasmála :) Ale ale...prostě - fajn, ale asi do toho musím nějako dozrát či co :) ()

MikyAff

Proboha už Leovi toho Oscara dejte. Copak nevidíte, že se pro něj chudák doslova plazí a když nemůže, nechává se táhnout? Ono schovávat se do mrtvého koně taky není nic dvakrát příjemného. Asi proto mi nejvíc bavilo, když byl na scéně sám s divočinou kolem sebe. Kdyby se celý film zkrátil o několik těch (aspoň pro mě) zbytečných keců, mohlo by to hned vypadat trochu jinak. Ono i to hledání indiánské dcerky by se dalo krásně postrádat. Na to, kolik lidí z toho je unešených, se já musím řadit mezi opak. Díky tomu všemu ohlasu jsem čekala nejspíš o něco víc. Aspoň opět krásná příroda mě nezklamala a souboj Leo vs medvěd byla bomba! Jsem ale jediná kdo fandil medvědovi? ()

Kmotr76

Intenzivní zážitek. Kdybych to neviděl v kině (a ještě ke všemu v IMAXU, vřele doporučuji!), možná by mě to tolik nenadchlo, ale bezprostředně po zhlédnutí jsem v sedmém nebi. V Revenantovi funguje vše jak má. Brutální naturalismus střídají mystické scény (které mi rozhodně nepřipadaly nepatřičné). Zběsilé, skvěle natočené akční scény a záběry přímo na ztrhané obličeje vyvažují statické záběry do klidné krajiny. Film na mě působil neuvěřitelně harmonicky, asi i díky pomalému tempu a (tak akorát) jednoduchému příběhu. Na dvě a půl hodiny jsem se ponořil do úplně jiného světa a vážně toho nelituji. ()

venison

Famózní kamera (tak reálná, že se kvůli ní některým jedincům dělá šoufl), skvostná příroda a fascinující námět.. Surová syrovost matičky přírody i lidského rodu.. Tady bohužel moje chvála musí skončit.. Příběh mě, ač jsem odkojenec „Tance s vlky“ nezaujal natolik, abych sem tam nepoposedávala a sem tam nemrkla na hodinky.. Stopáž hraničí s nudou.. To, co všechno Leonarda potká je sice k neuvěření, ale potkává ho toho tolik, že s každým dobrodružstvím je člověk otupělejší a otupělejší.. Herecky se mi kupodivu líbil mnohem víc padouch Tom Hardy než Leonardo, který při nějakém „emotivnějším“ hraní jen prohlubuje vrásku na obočí.. Mám Lea ráda, ale myslím si, že pro něj existují mnohem vhodnější role.. Role víc o dialozích a především vtipných monolozích.. Pro mě je Leo nástupcem Jacka Nicholsona.. A toho si v podobném snímku taky neumím dost dobře představit.. Získá Leonardo za Hugha Glasse Oscara? Nevím, záleží na konkurenci, ale z mého pohledu jsem od něj viděla daleko propracovanější, hlubší a niternější role, za které by je měl dostat.. „Revenant“ je pro mě návrat k „Titanicu“.. Jediná pro mě „wow“ scéna prožitá až do mozku kostí byla scéna s medvědicí.. Přemýšlím, jestli mě nějaké akční scéna na stříbrném plátně se zvířetem tak pohltila a nevzpomínám si.. Tak ta medvědice (nebo ti trikaři) si zaslouží zlatého chlapíka každopádně, promiň Leo! ()

mickyreed

Nádhernej surovej zimní western ... mohlo by se zdát, že je až moc vyhrocenej nesmrtelností postavy, ale o to jde! ... hlavní postava jako mýtus, kterej neskončí dokud nenapraví všechno svinstvo. Vizuální onanie po všech směrech, emoční vyčerpání. Miluju, když odcházím z kina s tím, že sem se těšil na dobrej film a nakonec dostanu naprosto precizní snímek. Překvapil mě Domhnall Gleeson - křehkej Tim z Lásky Čas se občas umí i nasrat. ()

ScorM

Jsem rád, že v době čim dál tuctovějších a umakartovějších komixových adaptací s plánem na tisíc let dopředu, se po Hateful Eight jedná o další (nejen zimní) multimilionovej blockbuster odmítající (nejen tu komixovou) seriálovost, natáčenej v reálných lokacích, s důrazem na hmotnost lidí, rekvizit i prostředí. Pořád je tu sice stále nic moc cgi zvířena, ale vzhledem ke stylu natáčení to ani jinak nešlo a navíc je s efekty pracováno hodně minimalisticky. Zároveň to jde dost proti mainstreamovým divákům, kdyby se to dotáhlo ještě o trochu víc, mohl to být totálně vyprázdněnej nihilistickej revenge survival, nicméně chápu, že nějaká úlitba tam být musela. Linie indiánských Searchers je taky super a konečně zas jednou nejsou na druhý straně jen divošský bestie bez jakýchkoli potřeb krom zabíjení. Škoda ještě pani mámy ve snech a vzpomínkách, syn by stačil. Dravci nepřekonáni, ale jinak je to hodně vysoko. ()

Minimie

Po vizuální stránce se jedná o naprosto dokonalou podívanou a myslím, že o Oscarovi za nejlepší kameru letos rozhodně nemůže být pochyb. Leo předvádí snad životní výkon - zejména za scény s medvědicí a s koněm už by se Akademie konečně mohla slitovat... Každopádně samotnému příběhu něco chybí a tohle pro mě bohužel film roku není. ()

Cyberpunk 2077 se dočká hrané adaptace

Cyberpunk 2077 se dočká hrané adaptace

05.10.2023

Jak to vypadá s pokračováním Twisteru?

Jak to vypadá s pokračováním Twisteru?

22.12.2022

Nový Predátor má název, už se natáčí

Nový Predátor má název, už se natáčí

28.07.2021

Loni na podzim přišlo oznámení, že se slavná značka Predátor dočká dalšího zářezu. K režii nového filmu nastoupil Dan Trachtenberg (Ulice Cloverfield 10), mimo to jsme ale nedostali žádné nápovědy k… (viac)

Hvězda Tenet v dalším špionážním thrilleru

Hvězda Tenet v dalším špionážním thrilleru

30.08.2020

Herečka Elizabeth Debicki (Tenet, Krycí jméno U.N.C.L.E.) se upsala hlavní roli v nové špionážní minisérii ze druhé světové války Code Name Helene. Na produkci seriálu se bude podílet studio… (viac)