Revenant Zmŕtvychvstanie

• Česko REVENANT Zmrtvýchvstání (viac)

Severoamerická divočina bola v 1. polovici 19. storočia miestom , kde ľudský život nemal veľkú cenu. Keď sa Hugh Glass po stretnutí s rozzúrenou medvedicou ocitol na pokraji smrti, členovia jeho vlastnej výpravy lovcov kožušín sa ho rozhodli zbaviť. Ale Glass nezomrel. Vstal z mŕtvych, aby sa mohol pomstiť. Film, ktorého autorom je úspešný režisér Alejandro González Iňárritu, získal 12 nominácií na Oscara, napokon sa mu podarilo premeniť 3 z nich. (RTVS)

LadyPupu

To tedy nebyl zážitek ani jako prase, ani jako medvěd. To byl zážitek pěkně na pytel (spací...z koně...). Vlastně ani nevím, proč jsem tohle dobrovolně absolvovala, když nemusím di Capria, vadí mi filmy se špindírama, únosná délka filmu je pro mě kolem 80 minut a navíc mi hodně vadí, když někdo přijde o dítě (jakkoliv malý/velký). No jo, jenže 83% je 83 %. Ale jako za co? Nebudu tady prudit negativním komentářem, že jako nechápu, za co by měl oplácanej Leo dostat Oscara, když se pral s tajtrlíkem v modrym hacafraku (božínku, medvěd), pak se drápal z hrobu (kde zázračně po x hodinách neumrzl) a pak tam lezl ve sněhu jak z ruský pohádky. Jedna hvězda za to, že mě tenhle film donutil zjistit si, co vlastně znamená slovo revenant (oživené mrtvé tělo, které přichází do kontaktu s živými). Zajímavé... ()

RonaMidu

asi jeden z nejdrsnějších filmů,které jsem viděla (chvílema neviděla,protože jsem před přílišnou "realitou" zavřela oči) ....a přestože skrze záplavu násilí,krve,drsnosti a lidské zoufalé pomstychtivosti,ustrašenosti i svinskosti vyplouvalo jen málo spravedlnosti,hodnotím vysoko.......samozřejmě,pokud člověk bere s rezervou neuvěřitelnou nesmrtelnost hrdiny :-) ()

Ryuuhei

V první řadě pronesu chválu. Střih a provedení naprosto vynikající, až by člověk v určitých situacích věřil, že vše, co se děje na plátně, je pravda. Herecký výkon? Žádný. Nedivil bych se totiž, že v těchto podmínkách herci, respektive hlavně hlavní herec alias Dicaprio, mnohdy skutečně netrpěl. Tedy, nebudu počítat napadení medvědem, které ačkoliv taktéž vypadalo krutě realisticky, vč. zpracování samotného medvěda a jím způsobená zranění. Celkově to ale zase nemohu vynést na pomyslný vrchol zázraku. Děj docela jednoduchý, leč v některých situach rozpačitý, ale jasný. Jasně daná dobrá strana, špatná strana a i ta, která to myslela dobře, ale byla špatnou zmanipulována. Chování postav(y) taktéž realistické vzhledem k určitým podmínkám, i když holt heroické. Nicméně je to založeno na skutečném příběhu, co tyto na první pohled nedostatky maže. Já jsem tedy s filmem celkově spokojen. Jen nevím, zda se tím Dicaprio vyšvihne až k vytouženému Oscarovi. ()

LiborGondek

Tak tomuhle jsem se dlouho záměrně vyhýbal... Tušil jsem totiž, že mě to nebude ani trochu bavit. A jak se také nakonec ukázalo, tušení bylo správné. Dvě a půl hodiny nudy, hekání a vzdechů, do toho pár nechutností a hlavní postava, která se prostě nedá nikterak zabít (kam se na Glasse hrabe obyčejný šváb). Což, to už asi nikoho ani nepřekvapí. Přestože mě Revenant nebavil, nedá se popřít, že je to film dokonale udělaný. Tedy, klobouk dolů před režisérem (po zásluze odměněn Oscarem), herci, kostyméry, zvláštními efekty, abych to zkrátil, před všemi, kteří se na tom podíleli. To jejich nasazení a tvrdá dřina je v konečné fázi vidět v každé minutě. Dokonalé zpracování mne ale nedonutí k tomu, abych se na tento snímek chtěl ještě někdy podívat znovu. Osobně jsem přesvědčen, že má DiCaprio mnoho lepších filmů, za které si toho vytouženého Oscara zasloužil. Možná i víc. Nicméně, určitě se ve všech těchto předešlých filmech nikdy pro jeho zisk tak nenadřel. A REVENANT Zmrtvýchvstání? Když se na to podívám ze širší perspektivy, je to také dobrý film. ()

Helmutek

Takový skvěle natočený nic. Ale natočený je to opravdu nádherně - krásný a úchvatný záběry drsný severoamerický přírody, syrový a uvěřitelný scény, bezvadný a naprosto věrohodný triky a předevšim skvělej DiCaprio, kterej fakt vypadal, že každou chvíli umře, umrzne nebo se opravdu utopí. Po řemeslný stránce naprosto stoprocentní, ale to je taky důvod, proč to nehodnotim ještě níž - takhle z toho vzniknul film, kterej je (podle mě) určitě nadprůměrnej, nijak přelomovej ale rozhodně ne. A ty pokusy o nějakou symboliku (pokud tam teda vůbec nějaký byly a člověk si to tak jen nevykládá kvůli pocitu, že aspoň něco tam přece bejt musí) jsou tak marginální, že ani moc nemá smysl je rozebírat - tenhle film byl natočenej jen proto, aby působil vizuálně, efektně a realisticky, a to se povedlo stropocentně. Ničim jinym to už ale zajímavý neni. Věřim tomu, že kdyby mě to strhlo nějak víc, hodnotil bych surovost zážitku asi vejš, ale očividně jsem z toho prostě nebyl vyndanej tak jako většina ostatních. ()

fabecc1222

Leonardo DiCaprio v Revenantu završil svou Oscarovou pouť, která roky bavila diváky a možná symbolicky to bylo skrze brutálně živočišnou a místy extrémně naturalistickou podívanou, kde prim hraje divoká příroda a dobová atmosféra. Revenant asi není nejlepší Leův film, dokonce si ani nemyslím, že by tu předváděl nejlepší herecký výkon, ale faktem je, že za styl natáčení a oddanost roli si své ocenění určitě zasloužil. ()

rockwoman

V nekonečné zimě, zrazený, opuštěný, bolavý, dokázal v sobě objevit nepředstavitelnou sílu vůle k přežití a pomstě za své blízké. V hlavní roli nelítostná & nádherná příroda a v ní nepřehlédnutelný & talentovaný Leo DiCaprio. ()

marvan

Skvělý příběh, skvělé zpracování. Iñárritu se evidentně považuje za originálního autora, navzdory tomu, že fakticky je jako filosof naprosto impotentní. Zcela v intencích hollywoodského pseudolevičáctví, i když to pochopitelně není tak klinické jako u multimilionového proletáře Olivera Stona. ()

rudeboy

Myslím si, že Revenant je veľmi dobre natočený film. Každému to asi nesadne - mnohí budú frflať nad "artovými" vsuvkami, pre ďalších bude až veľmi neuveriteľný Glassovou "nezničiteľnosťou" a mudrlanti zas ofrfľú strohosť dejovej línie - no ja som si túto špinavú, drsnú, naturálnu a fyzickú Iñárritovu survival roadmovie užil, napriek tomu, že to najlepšie ponúkne hneď v úvodnej štvrťhodinke. Treba vidieť, treba vydržať dýchať alebo: "As long as you can still grab a breath, you fight. You breathe... keep breathing." ()

Eleanor05

Nevím, co se Iñárritovi stalo mezi Babel a Birdmanem, ale od Birdmana už neumí natočit dobrý film. V Revenantovi má k dispozici dva výborné herce v hlavních rolích, historický příběh o pomstě, krásnou krajinu a je to přesto strašná NUDA. Dvě a půl hodiny především sledujete, jak se DiCaprio plazí po zemi, jak se DiCaprio brodí vodou, jak DiCaprio pojídá syrové maso, jak se DiCaprio třepe zimou a jak DiCaprio rozdělává oheň. Tohle se střídá se záběry holých stromů proti obloze. Jako naučný film o tom, jak přežít v divočině, by to mohlo být ucházející, ale jako celovečerní film je to špatné. K tomu se soundtrack skládá ze tří tónů a jak to dopadne je vám jasné od začátku... Už to nikdy nemusím, ani nechci vidět. 2* dávám jenom proto, že to bylo lepší, než Birdman. ()

ywo666

Dosť dobrý film. Akurát by bolo lepšie keby si ho pozriem sám. Komentáre okolia skazili atmosféru a odpútavali pozornosť. Leo sa doslova plazí za Oscarom, snaží a snaží. A všetci napäto očakávajú, či to tentoraz vyjde, alebo sa roztrhne vrece s internetovými vtipmi. Som zvedavý koľko z tých útrap, ktoré Glassovo telo schytalo boli reálnych. Film mi vyjasnil niekoľko vecí. Willovi Poulterovi sa asi nikdy nevráti obočie do normálnej polohy. Bear Grills sa inšpiroval Punkeho knihou. Hardy je najťažšie zrozumiteľný herec v Holywoode. Niet Angličana s horšou angličtinou. Inak film je presne to čo sa čakalo. Zmes artového filmu s drsným dobrodružným survival revange flickom. Každý kto čaká niečo iné, bude sklamaný. 4* ()

Honzua

*SPOILER* Tak nějak se v tom náruživém plivání slin a oscarových ambicích bohužel ztratil příběh. Nezpochybnitelnými kvalitami Revenanta zcela určitě zůstanou práce s kamerou a režie v prostoru. Úvodní sekvence byla neuvěřitelně intenzivní stejně jako boj s medvědicí, která divákovi doslova slintala na záda. Pozitivně lze určitě hodnotit i naturalisticky minimalistický závěrečný souboj s Fitzgeraldem, ale tím výčet pamětihodných momentů končí. Největší problém, který s Revenantem mám, je jeho určitá bezradnost. Přijde mi, že Iñárritu strašně moc chtěl tomuhle v zásadě přímočarém příběhu o houževnatosti a přežití dodat hlubší obsah, ale vůbec nevěděl jak. K čemu vlastně byly všechny ty metafyzické scény s kupou kostí a lebek nebo vypáleného chrámu, vyjma reminiscence na zemřelou manželku? Úplně stejnou funkci v Gladiátorovi plnily snad nanejvýš dvě scény. Chápu, film by jinak ztratil svůj "artový" přesah, avšak všechny tyto snahy o povýšení jednoho revenge/survival příběhu na symbolistický vražedný střet několika kultur podléhající svým nejzákladnějším pudům, jsou neskutečně povrchní a ve výsledku jen odvádějí pozornost od příběhu nikam. Můj původní dojem z traileru, že půjde částečně i o novou adaptaci Srdce temnoty od Josefa Conrada v indiánském koloniálním prostředí se tak bohužel nepotvrdil. Taky mi vadilo, že film, který se snaží tvářit nesmírně realisticky, obsahoval tunu neuvěřitelných náhod, chyb a nelogičností - proč byl vzkaz na zabitém Poníjovi v angličtině, když jej zjevně zavraždili francouzští trappeři? Jak otevřel Fitzgerald trezor v pevnosti kapitána Henryho? Chápu, že kdyby se nevydali sami ve dvou za Fitzgeraldem, nemohl by Revenant skončit tak působivou scénou jeden na jednoho, ale vážně, kdo by šel sledovat nebezpečného vraha a zloděje na útěku, co nemá co ztratit, ve dvojko, když jste kapitánem a máte k dispozici x mužů se zbraněmi? Mám dokonce pochybnost i o Hardyho hereckém výkonu. Ten sice vyšel ze souboje s Dicapriem určitě vítězně (Leo měl jednoznačně dostat oscara za Djanga, od té doby u něj nějak postrádám autentičnost), ale na rozdíl od Mad Maxe tady hodně přehrával. Nevím, do jaké míry za to mohl scénář či Iñárritovo vedení, ale podobně jako v Drop jsem mu toho bělošského lowlifa nevěřil. Tenhle problém jsem měl ale s většinou protagonistů. Nemůžu se zbavit pocitu, že tu herci (hlavně Leo) vlastně ani nevěděli, co mají hrát. ()

hroubek

Na Zmrtvýchvstání jsem se těšil hodně moc. Na režijním poctu Alejandro González Iñárritu, za kamerou geniální Lubezki a před ní DiCaprio s Hardym. Ke všemu ještě zajímavý příběh. Co víc si ještě přát?? Já jsem ze Zmrtvýchvstání hodně moc nadšený, ale čekal jsem to malinko lepší. Očekávání bylo obrovské a já jsem rád, že se to nakonec ukočírovalo, takovým způsobem jakým to nakonec vidíme. Byl to hodně náročný projekt a je to na něm vidět už od první do poslední minuty. Iñárritu se s námi moc nemazlí a ani nám nepodlézá, tak jak bych čekal u filmu za 130 mega. Už od prvního dlouhého záběru(jsou tam střihy, ale ty jen tak neuvidíme), který já osobně považuji za geniální jsem byl zvědavý co nám režisér ukáže. Proč to neříci hned. Začátek je to nejlepší co z filmu uvidíte. Je to boží. Je to strhující, kulervoucí, napínavý a nic lepšího by nám daný svět neprodalo, tak dobře jako tento úvod. Ještě jednou to zopakuji, začátek je geniální. Totéž platí i pro setkání s medvědicí, což je další scéna, která mě totálně přišpendlila k sedačce a já jsem jí skoro nedýchající, sledoval s otevřenou pusou. Zbytek filmu pak nabízí desítky skvělých momentů(pád s koněm a následné přespání v něm, ošetřování ran střelným prachem, závěrečná nahánečka a samozřejmě samotný duel), které jsou fantasticky natočené, ale nevyrovnají těm dvou zmíněným scénám. Leo DiCaprio jde na to hodně fyzicky. Dává do toho všechno a já mu to věřil bez nejmenších problémů. Trošku přehrává, ale to je podle mě jen malinka chybička na jeho výborném výkonu. Tom Hardy podal perfektní výkon a jeho postava není černobílá. Dokonce jí lze chápat, a i v jistém okamžiku ospravedlnit to co udělá. Hardy ze své postavy udělal pragmaticky uvažujícího muže, který je trochu zbabělec, ale rozhodně to není hlupák. Velkou radost mě udělal Domhnall Gleeson, kterému jeho role dost sedla a ukazuje, že na to má, aby patřil mezi áčkové herce. Největší překvapením pro mě byl výkon Willa Poultera, který mě ukázal, že to není jen trouba z Millerových na tripu, ale dobrý herec, který má co nabídnout. Co se týče vizuální stránky filmu, tak to je kapitola sama pro sebe. Ty prachy jsou tam vidět. Od kostýmu, rekvizity až po samotnou hudbu s kamerou. Kamera od Lubezkiho je neskutečná. Takhle nádherně prodanou přírodu a její živly, jsem snad nikdy neviděl. Je to pastva pro oči plná detailů, díky kterým je to o to intenzivnější zážitek. Když prší, mrzne, nebo hustě sněží, tak jsem měl pocit, že jsem tam s hrdiny. A další věc je to jak jsou ty záběry na stříhané, protože to perfektně pasuje. Ale, abych pořád nechválil. Film je zbytečnou dlouhý, klidně mohl být o dvacet minut kratší. Nemuselo tam být tolik spiritistických halucinacích a více jsme se mohli dozvědět o hlavním hrdinovi. Zmrtvýchvstání je film, který by se měl vidět v kině, kde velké plátno ukáže pravou krásu media jménem film. ()

Brain-D

Syrové, surové a mrazivé drama. Cesta pomsty vyzobrazená jako jedna z nejhlubších v historii kinematografie. Hudba, obrazy přírody a tempo jako od Terence Malicka. ()

Playman

Hlavní hrdina střílel na medvědici s mláďaty, když nemusel a vyprovokoval jí k boji a pak se divil, že ho pohřbili. To máme idiota číslo jedna, hlavního hrdinu. Pak máme Hardyho, kterej ho pohřbil, což v jejich situaci bylo, skoro až nezbytný, protože idiot číslo jedna poněkud brzdil průběh už tak vleklé a zdlouhavé cesty, točené zdlouhavými záběry. Fajn. A pak zabil jeho syna. Čímž se stal hlavním idiotem číslo dva. Protože tohle dělat nemusel a idiot číslo jedna měl důvod žít, aby zabil idiota číslo dva, aby se pomstil! Ok. Dva vidláci dělaj bordel v divočině, beru. Hlavní hrdina se kvůli následkům svý idiotský a fatální chyby celej film plazí, potácí, sliní a nebo spí v koni. Jelikož v tý době existovaly fantastický dezinfekční prostředky, tak jeho povrchové škrábnutí nic neznamenají, a za pomoci náčelníka Velkého Jestřábího Oka byl za pár dní na nohou a připraven k pomstě vedle které je i Kill Bill pohádkou pro děti. Hurá. Po pár prostřizích na mravence, šišky, koňská oka a záběrech do korun stromů - vše krásně nasnímané novou kamerou a za přirozeného denního světla s co nejmíň střihy, se náš hrdina kvapem blíží, aby zachránil, co se dá, a nebyl pouhým idiotem, co střílel na medvědici s mláďaty. Mezitím máme pár intermezz s indiány, kteří vědí co dělají a narozdíl od vidláckých hovad chápou, co je to survival. To je zajímavá část filmu. A indiáni, stejně jako zvěř a přírodní živly jsou něčím, co se chová v mejch očích přirozeně a fandim tomu. Jenže jsou v konfrontaci s hlavními vidlákama, kterým máme fandit, což se v mym případě neděje a tak tiše přemýšlim, kdy už konečně umřou, aby jsme dostali tu utimátní artovou katarzi o životě a smrti a pomstě, která by stála za to. A pak vidlák číslo jedna udělá první chytrou věc. Použije na vidláka dva lest, díky které nakonec vyhraje. A celé se to nese v takovém meditatním, smyslném tónu. Pomsta proběhla úspěšně. Objeví se duch jeho ženy, který mu děkuje. A tím náš příběh končí. Oba idioti umírají, protože si nic jiného nezasloužili a my můžem jít domů. ()

Redi

Jsem si připadal jak Hurvínek, co vyhrál válku. Iñárritu je tak boží, že mu odpustím i nějaký ten patos, jako třeba s medvídkem Pů nebo že je občas Leoš jak neprůstřelný mnich. Hudba mohla být údernější. Tom Hardy jako pokřivený zm*d opět nezklamal. (Kino Hvězda; 16.01.'15) ()

Quen11

Revenant ma uviedol do skoro 3 hodinového diváckeho tranzu, v ktorom som mal pocit, že som svedkom výnimočnej filmovej udalosti a veľkého kinematografického, filmárskeho úspechu. Hypnotický, nádherne natočený, brilantne zrežírovaný a zahraný, silný film o pomste, ľudskej vytrvalosti a duchovnej sile plynúcej z lásky zlomeného muža k svojej rodine. Pre mňa jeden z najlepších filmov roka. ()

Gothar

Iñárritu si u mňa napravil reputáciu (po Birdmanovi) - je to výborne natočené, film pôsobí realisticky a surovo, no zároveň sa veľmi dobre pozerá. Po prečítaní zaujímavostí z natáčania je jasné prečo. Takto by sa mali točiť filmy z divočiny. Scenár je dobrý, ako celok všetko výborne funguje a stále sa niečo deje. Napriek stopáži som sa ani chvíľu nenudil. 90 % PS: chcelo by to špeciálnu projekciu v nejakom mrazivom kine aby sme si mohli atmosféru vychutnať ešte viac :) ()

Cyberpunk 2077 se dočká hrané adaptace

Cyberpunk 2077 se dočká hrané adaptace

05.10.2023

Jak to vypadá s pokračováním Twisteru?

Jak to vypadá s pokračováním Twisteru?

22.12.2022

Nový Predátor má název, už se natáčí

Nový Predátor má název, už se natáčí

28.07.2021

Loni na podzim přišlo oznámení, že se slavná značka Predátor dočká dalšího zářezu. K režii nového filmu nastoupil Dan Trachtenberg (Ulice Cloverfield 10), mimo to jsme ale nedostali žádné nápovědy k… (viac)

Hvězda Tenet v dalším špionážním thrilleru

Hvězda Tenet v dalším špionážním thrilleru

30.08.2020

Herečka Elizabeth Debicki (Tenet, Krycí jméno U.N.C.L.E.) se upsala hlavní roli v nové špionážní minisérii ze druhé světové války Code Name Helene. Na produkci seriálu se bude podílet studio… (viac)