Vo filme Collection (Zbierka) sa Arkinovi (Josh Stewart) ako jedinému podarilo uniknúť z rúk sériového vraha známeho ako The Collector (Zberateľ). Zabijakovi sa však podarí zajať nádherné dievča menom Elena (Emma Fitzpatrick). Hoci Arkin s tým nechce mať nič spoločné, nemá na výber, pretože ho z nemocnice unesú žoldnieri najatí Eleniným bohatým otcom. Tí Arkina vydierajú a donútia ho pridať sa k ich tímu, ktorého cieľom je zachrániť nevinnú dievčinu z vrahovho úkrytu v starom hoteli, ktorý je plný smrteľných pascí. (nessbeal)

Spike23

První díl je už od prvního zhlédnutí moje srdcovka a vůbec jedno z největších překvapení v hororovém žánru (taky značně z toho důvodu, jak moc to bylo luxusní, i přestože se tam polovinu filmu chodí po schodech). Co se týče pokračování, tak se všechny moje obavy splnily, rozdíl mezi původním Collectorem a sequelem bych asi nejvíc přirovnal k rozdílu mezi Alien a Aliens - Jednička je taková komorní, uzavřená, a mohu říci, že se jedná o jeden z nejnapínavějších hororů, které jsem kdy viděl, a přesně v tomhle vidím kouzlo jakéhokoliv hororu. Collection bohužel ale přesedlal na trochu jiný styl, o dost více akční a brutální, s více postavami, na kterých se dá předvést, jak se za pomocí nových efektů dá co nejkrvavěji rozcáknout po celé místnosti. Ze začátku jsem byl dost zklamaný, že to nejspíš ani trochu první díl nebude připomínat a jaká to bude nuda. Nevěřil bych tomu, že tohle někdy o něčem takovém řeknu, ale nebyla chvíle, kdy bych se u toho nudil, bohužel ten pocit z jedničky, když o sobě Collector a Arkin nevěděli, je nenávratně pryč, a s tím tedy i skoro veškeré napětí, ale přesto musím uznat, že se jedná o důstojného nástupce, po kterém se už zase budu těšit na další pokračování. ()

bari68

Celý film je akýmsi mixom žánru torture porn - explotation typov sérií SAW. Strhujúci a dynamický záver filmu trochu moje pocity vylepšil. ()

BlackTom

Svižné a brutálne béčko, ktoré mi dalo viac, než som vôbec od neho čakal. Jasné, námet nie je nijak originálny, takisto proslulé zabijácke komandá už sú v každom treťom horore, ale tá dynamika, ten dej, ten adrenalín, zato všetko rád vysolím silné tri * a za ľahôdkový záver, aký som si pri horore vždy prial, rád prihodím hviezdičku navrch. Josh Stewart je senza. ()

NICOX

Já jsem spokojená, dostala jsem přesně co jsem potřebovala a chtěla - napětí, hrůzu, strach a děs, krev, střeva ven - prostě takový normální požadavky na film od mladý holky :) A občas byl film velmi (na snímek tohoto typu opravdu velmi) působivý ;) 70 % ()

iXtr3m3

A je to tu. Saw má naozaj svojho nástupcu resp. konečne rovnocenného rivala. Disko bolo neskutočné, síce celý film sci-fi, ale to spracovanie, to bol level number one. ()

666Carnage

Druhý díl s tímto vrahem mi nepřišel tak dobrý jako ten první. Ztratilo to svoje kouzlo a atmosféra byla fuč. Byly to jatka už od začátku a spíš se tu hrálo na krutost než na styl. Líbilo se mi, že to ale mělo smysl a taky to, že se povedl konec. Vše dotažené do konce a taky s nějakým smyslem i to co hlavní postava říká. Jen škoda toho nevyužitého potencionálu. Ale jako komplet to určitě přináší dobrou podívanou. 60% ()

Han22

Ještě o něco lepší než první díl. Ten byl sevřenější, hororovější a řekněme chytřejší, nebyly tam do nebe volající kraviny typu otevírání dveří a rvačka se zlomenou rukou. Na druhou stranu dvojka je ultimátní béčkový, krvavý, až skoro akční nářez. Úvodní kombajn na diskotéce je asi zlatý hřeb filmu, pak se rozjede taková správně béčková story. Skupina žoldáků donutí přeživšího z jedničky, aby je vzal do opuštěného hotelu, kde Sběratel má svoji Kolekci a mezi unesenými je i dcera milionáře, kterou přišli zachránit. Sběratel se ovšem připravil, má tu čokly, naprosto úžasné pasti, sbírku bodných a sečných nástrojů nebo armádu "zombíků". A když na to přijde, umí se chopit i kulometu, nebo předvést parádní, skoro Segalovský souboj jeden na jednoho. Proti němu stojí čím dál nasranější hrdina, který mě ve finále připomínal Johna McClaina (včetně jedné pomrkávací scény) a hotel mě zas evokoval Sám doma 2. Parádní nářez s perfektním dovětkem a super krátkou stopáží. ()

Corpsegrinder

Konečně slušnej thriller (NENÍ to horor kurva už) kterej nenudí a řemeslně je bezchybnej. Začátek je celkem masakr, pak to upadne do klasický slasherový naháněčky plný pastí, prostřední část filmu je asi nejslabší, ovšem ke konci se přidá napětí který se doposud neobjevovalo a finále graduje jak kráva. Samotnej konec pak neni tak neoriginální jak by se čekalo. Ve filmu je parádní hudba čemuž se nelze divit jelikož jí dělal Alec Puro, bubeník kalifornskejch Deadsy. A nechápu proč to tu všichni srovnáváte se Saw? To jako odteď je každej film s nášlapnou pastí kopie Saw? V tom případě je jeho kopie i Rambo a jakejkoliv film z Vietnamu vy chytráci. ()

AdamesWWE

[6.5/10] Veľmi dobré pokračovanie jednotky. Tvorcovia už v prvej časti ukázali že majú talent na hororové scény, tu je takých scén dosť a páčili sa mi všetky. Po stránke kvality sú na tom o trošku horšie ako jednotka, ale stále dostatočne brutálne, drsné a krvavé, natočené veľmi solídne. Herecká zostava takisto nesklame. Ale musím filmu vytknúť krátku stopáž, tvorcovia sa až príliš ponáhlali, ocenil by som o niečo pomalšie tempo a väčšiu dávku napätia pri hororových scénach, nie rýchlu(ale efektívnu) ani nie 80 minútovú vyvraždovačku - potom by to bolo za 4*. Ale aj tak je stále The Collection veľmi dobrý horor bez žiadneho slabého miesta, ktorý sa skoro vyrovnal jednotke. ()

Junglista

Tak tohle byl dost velkej kvalitativní sešup. U jedničky sem nervama pomalu nedejchal a byla prošpikovaná perfektníma pastičkama (místy mnohem lepšíma, než v sérii Saw). Počáteční kafilerka slibovala pokračování v podobnym duchu, ale i když je zde víc masa na porážku, celkově si pastiček moc neužijete. A napětí odešlo kamsi na dovolenou, což je dost zásadní problém. Jak mě konec jedničky (směřující ke Kolekci) nenaplňoval optimismem, tak po konci dvojky už převažuje jen a pouze totální pesimismus, protože to už nebude ani vaření z vody. Dunstane, TY TY TY! ()

HonzysKISS

Všechno špatné, co bylo v jedničce, je tady mnohem lepší. Masakr začne hned na začátku, nejsou žádné vtipně prudké kamery, o postavách jsme se dozvěděli o něco víc a napětí tu taky nechybělo. Opravdu mě to překvapilo. Na druhou stranu ty pasti byly v prvním díle krapet brutálnější, ale ve druhém jich je zase víc. Jenom škoda toho konce, který mi přišel horší. ()

iampatrik

60% O mnoho slabší pokračování výborného The Collector, vyumělkované prostředí, až moc nerealistických věcí, vše uzpůsobené tak, aby zabíjení, mučení vypadalo co nejlépe. Přestože jsem spíše vypíchl zápory, nejedná o tak špatný horor, přesto se "prvnímu dílu" nevyrovná. ()

oRi11

Tohle má být vtip? Pokračování je přesný opak prvního dílu, akční krvák plný směšné brutality vyhrál nad atmosférou, kvalita napětí a scén pryč, místo toho zde máme tuctové béčko. Velké zklamání. ()

Beaumont07

Takto má vyzerať pravý B-čkový horor. Z jednotky si vypožičiava len základnú dvojicu protivníkov a princíp uzavretého priestoru no na rozdiel od jednotky, ktorá antagonistov potenciál iba naznačovala, sa tu s jeho chúťkami a schopnosťami vyhrali naplno. Film je nadupaný od začiatku do konca, nechýba napätie, gore a vyhýčkané kulisy zobrazujúce bezútešný, prehnitý barák a ĺa FLOWERS, s množstvom vybrúsených pascí požičianých zo SAW a várkou zmučených, vyšinutých obetí pripomínajúcich komparz z MARTYRS. S nadhľadom sa berúci, štýlový PIATOK TRINÁSTEHO na kokaíne. A za to silné 4* ()

El_Rabbit

Totalní řežbou narvaná dobrá první půlka je vystřídána postupně stupňující se nudou a klišoidní demencí postav v druhé půlce. Tadyhle pan vrah v dětství asi velmi rád hrál GTA či Carmageddon s jediným cílem "Kill 'em all" ()

Rufete

Až na to, že krev vypadá jako marmeláda a herci toho moc nenamluví, dopadlo to nadmíru dobře. O příběh se nejedná, je předem jasné, že je to pomalá "vyvražďovačka" s jasným koncem. Čekal jsem, že se alespoň odhalí tvář neznámého zabijáka a přidá k tomu nějaké překvapení. Nicméně zahrané to bylo pěkně, nápady originální. Lekacích okamžiků už bylo méně, ale celkový obraz je slušný. Lehce nadprůměrný horor. ()

Shogin

Omylem jsem viděl první dvojku a až pak jedničku a kupodivu se mi dvojka líbila možná i o chlup víc.. z některých momentů dvojky mi běhal docela mráz po zádech a celkově mi příjde, že tu měl Collector takovou záhadnější a děsivější auru než v jedničce, aspoň mi to tak přišlo.. co mi ovšem vadilo byla přemrštěnost samoúčelného násilí (stejně i u jedničky), občas je prostě méně více.. jinak musím vyzdvihnout hlavního představitele, který i v za vlasy přitažených situacích působí přirozeně a uvěřitelně.. ()

wampire23

Už ma nebaví sledovať filmy s absurdnými scenármi, retardovanými postavami, na ktorých vám nezáleží, plno ,,neočakávaných" zvratov, očakávateľný záver a gore, ktoré ani nie je za úrovňou priemeru. Proste toto mohlo byť tak pred piatimi rokmi a nie dnes. ()