Vo filme Collection (Zbierka) sa Arkinovi (Josh Stewart) ako jedinému podarilo uniknúť z rúk sériového vraha známeho ako The Collector (Zberateľ). Zabijakovi sa však podarí zajať nádherné dievča menom Elena (Emma Fitzpatrick). Hoci Arkin s tým nechce mať nič spoločné, nemá na výber, pretože ho z nemocnice unesú žoldnieri najatí Eleniným bohatým otcom. Tí Arkina vydierajú a donútia ho pridať sa k ich tímu, ktorého cieľom je zachrániť nevinnú dievčinu z vrahovho úkrytu v starom hoteli, ktorý je plný smrteľných pascí. (nessbeal)

M.Myers

Tak zatímco v prvdím díle pan Sběratel chytá do pastí jednu rodinu a k tomu jendoho zlodějíčka, tak v pokračování The Collection už po pár minutách filmu spotřebují místní funebráci asi tak sto pytlů na mrtvoly, nebo spíš cucky... Dvojka je akční a krvavá jako prase, je to jedna velká jízda skrz pasti a potoky krve. Josh Stewart si nechá zlomit ruku aby s ní pak mohl Sběratele mlátit...Jako jasně, je to béčko, ale trošku ubrat by neuškodilo. První díl byl rozhodně lepším hororem, zde Dunstan už kapku přepísknul, ale masakr je to dobrej 3*** ()

mala_kea

Oproti předchozímu dílu zaznamenávám downgrade a celkové zjednodušení - atmosféra a napětí mizivé, málo nápadité, gore ucházející. Kdo upřednostňuje horory s atmosférou, ruce pryč, kdo rád hektolitry krve, za jedno shlédnutí nic nedá. ()

Luk Skywalker

Podobná řezničina jako Sběratel, jen se nepoužívá tolik hmyzu a podobných sraček. Moc se s tím nemazlí a největší masakr je na začátku, pak se díky zasahující týmu pro záchranu jedné slečny a díky hromadě zfetovaných a zmagořených lidí nějaké krve přece jen divák dočká. Dobrý je i konec, kdy se z klaďase klidně může stát záporák a série může pokračovat nanovo. Těch pár chyb jako zlomené a pak nezlomené předloktí (viděli jste někdy člověka hýbat nebo se dokonce prát se zlomenou končetinou?!) nepromíjím, to se prostě nedá, když je to do očí bijící. ()

kkarx

Pozor výjimečně silně neobjektivní hodnocení, páč nesnášim diskotéky. :-D Bombastický úvod na diskotéce (nesnášim diskotéky) mě fakt dostal, nic podobného jsem nikde ještě neviděl a to myslím silně pozitivně. Už jsem se zmínil, že nesnášim diskotéky, diskanty, dje a sračkoidní disko hudbu? No tak pokud jste na tom stejně, tak by vám Collection neměl ujít. Zbytek je taková klasika a konec je pak třešničkou na dortu. Škoda, že třetí díl nejspíš nikdy nevznikne. Hon na vraha tentokrát bez masky někde v lesích bych si určitě užil. ()

GOREGASM

Tomu říkám razantní přehození výhybky z trýznivého trapfestu na otevřená jatka s absolutní rezignací na jakoukoliv logiku. Je holt vidět, že se Marcus Duncan vyučil na sérii Saw a své režijní dítko velmi rychle překlápí do v rámci žánru čistě zábavné roviny, což určitě není vyloženě k neprospěchu věci, fanoušci prvního dílu budou ale nejspíše ronit slzy. Hned úvodní diskomasakr naznačí, že bude zapotřebí nadhledu a s každou další minutou je více než jasné, že jediný triumf této Kolekce tkví v mlaskavých exekucích. Nemá smysl řešit nekonečno nonsensů, či nedotaženost většiny dobrých nápadů, co ovšem Duncanovi nepromíjím, je trestuhodná zrada svého vlastního dítka, Collectora. 50% ()

Rockerman

Vezměte to "nejlepší" ze "Saw", "Pachu krve" a "Kostky", smíchejte a vynásobte aspoň deseti a pak možná dostanete to, čím je napěchovaných těch 78 minut filmu. Zatímco výše uvedená díla měla jakýs takýs děj, "Sbírka" jej postrádá. Po šokujícím úvodu sledujeme akci na záchranu jedné osoby ze spárů masového vraha. Vše doprovází samoúčelný totální masakr a potoky krve! Logiku a zdravý rozum v těchto filmech nehledám, ale čeho je moc, toho je příliš. Co říci závěrem? Některé důmyslné pastičky se mi líbily a ten závěr nám snad dal naději, že třetího "Sběratele" už neuvidíme, ale kdo ví? ()

panvasik

Tohle mi teda sedlo daleko víc, než první film. Sice to je až výsměch k čemu to teď přirovnám, ale já nemohu jinak. Strašně mi to připadá jako bych tyto dva filmy měl přirovnat k prvním dvěma Vetřelcům, protože to vnímá tak, že se to tady docela rozděluje na dva tábory stejně jako u mimozemských přátelích a to že buď máte radši první nebo druhý díl. Za mě u obou případů vítězí sequely, kdy si oba dva dokážu víc užít a víc se bavím. Přišlo mi takové, že to dávalo větší smysl, víc se za mě využil potenciál. Doupě Collectora bylo fakt udělané tak jak si to člověk představí nebo já jsem něco takového očekával, bylo to víc akční a víc jsem se u toho bavil. Konečně někdo natrhnul prdel tomu hajzlovi. Neskutečně jsem si to užil... 9/10 ()

ptsd

Pokračování prvního dílu není už tak napínavé ale o to je víc akčnější. Tentokrát navštívíme přímo sběratelovo doupě, pasti nechybí, brutální gore smrti (disko), dobrá hudba a závěr jaký bych si přál, pomsta je sladká. ()

n3uro

Chvilkama, ale jenom chvilkama to mělo potenciál. Kdyby k tomu sednul někdo jinej, nalil do toho více financí a udělal to trochu zajímavějším, mohlo se to dostat i na úroveň SAW. Ale takhle... Alespoň ten OST byl zajímavej. ()

Al44...

V podstatě to samé jako první díl - více pastí, více krve, více mrtvol, ale o tajemném masovém vrahovi se stejně nic nedozvíme - opět chaotický děj a jednotlivé postavy plní pouze úlohu tzv. "masa na porážku" - žádný moment překvapení, pouze řezničina od začátku do konce. ()

cerbygerby

Pokračování skvělého http://www.csfd.cz/film/251933-collector-the/ začíná přesně tam kde skončí 1 díl, takže to mi hned ze začátku udělalo radost, že nebudu muset čekat na nějaké nové vyprávění, nebo prostě něco jiného, ale plně jsem si mohl užívat jak to celé dopadne.... opravdu povedené oba díly.. zde taktéž jako v 1 díle - 5* a 86% ()

Nail

Docela dobré masakr po celou dobu filmu. Že by to bylo něco extra převratné nebo úchvatné to ne, ale něco to mělo do sebe. Sbírku měl rozhodně pěknou a opět to skončilo tak otevřeně, že se možná za čas dočkáme další gore podívané:-) ()

Kingjiri

Jedničku jsem bral s velkou rezervou, ale pořád působila aspoň trochu uvěřitelně. Pokračování bohužel jede kvantitu na úkor kvality. Úvodní párty-řežba byla těžkej úlet a báchorka kolem Collectora, že už úspěšně navštívil 50 rodin bez jakýhokoliv odhalení taky. A celkově už těch vražd nebo mrtvejch těl u Collectora “doma” bylo tolik, že už to ztrácelo kouzlo. Zajímavej nápad byly zfetovaný krvelačný živoucí oběti, ale ty nakonec dostaly prostor jenom v jedný scéně. Taky se mi zdálo, že když bylo na scéně víc osob najednou, byla z filmařiny, ale i herectví cítit těžká béčkařina, což se minule ani stát nemohlo a dojem z komornějšího slahsheru kdesi v domě byl o mohem lepší. A neuvěřitelnost až absurdnost příběhu byla už tak velká, že přestávala fungovat démoničnost Collectorovi postavy z minule. Za svižný tempo vyprávění, dostatek akce a závěr přihazuju třetí hvězdu. ()

Scharra

Tomu říkám důstojné (a taky o něco brutálnější) pokračování. Po prvním díle, ve kterém jsme byli svědky nahánění po rodinné vilce, se přesunem přímo do sídla sběratele a dostaneme možnost nakouknout na jeho sbírku. Must see pro všechny fanoušky Collectora ()

Alexandre

Pokračování mě bavilo stejně jako díl první. I když jsem podle traileru čekal, že to bude o něco lepší. Nevadí. Atmosféra byla fajn, napětí skoro žádné, ale on ho ani první díl ve mně nedokázal vyvolat, takže to filmu vyčítat nebudu. Krvavé to bylo dostatečně, nenudilo mě to, závěr mě překvapil a potěšil. Takže já jsem spokojený a vidím to na slušný průměr jako u první části. ()

Franc1s

No kdo by nechtěl být vášnivý sběratel? Druhý díl se nese ve stejném duchu, pastičky kam se podíváš, teď jen navíc pár lidí na zabití, trošec víc kousků končetin a hektolitrů krve. Občas samozřejmě nesměla chybět demence a úsměvné momenty, ale bylo jich méně než v jedničce. Bohužel už tu nebyla ani žádná atmosféra, prostě čekačka na další zabití. Nemohl jsem si pomoct, ale připadlo mi to na další díl Saw... Ale i za to všechno by trojka mohla být zajímavá, škoda. Ale za tu úvodní scénku na disko-disko jsou plusové body, takže 6/10 ()