Thor: Temný svet

• Česko Thor: Temný svět (viac)

V další velkolepé marvelovské adaptaci navazující na události filmu Avengers usiluje asgardský bůh hromu Thor o mír v celém vesmíru. Tváří v tvář mocnému nepříteli, mocnějšímu než samotný Odin a celý Asgard, se musí Thor vydat na nebezpečnou cestu. Čeká ho sblížení s krásnou Jane Foster (Natalie Portman), avšak události Thora přinutí obětovat vše, aby zachránil lidstvo. (Falcon)

Ravi

Druhý Thor je o poznání méně povedený, ale úroveň si stále drží. Žádné velké vzestupy a pády, možná až na Lokiho, se zde nedějí a při zážitcích se záporáky si říkáte: "Co přijde příště? Ničitel všech vesmírů?" Nicméně vizuálně skvělá podívaná, děj zpočátku pokulhává, ale svižné tempo v druhé části a skvělá hudba Vás vtáhnou a nepustí. Líbí se mi i ukázka, že ani Azgrad není všemocný. Temný svět určitě stojí za vidění, nicméně považuji ho "pouze" za intermezzo. 70% = 3+/5 ()

MI-380

Řídký děj a průměrný scénář mi nezachránila ani pěkná Natalie a oblíbený Londýn a už vůbec ne svlékající se Skarsgard. 50%, (14689 hodnotících přede mnou dává 75%). ()

Kosmik 1

Bez váhání dávám max, protože to, co se mi zde dostalo, nemělo absolutní chybu. Lokiho hlášky (ty především), zajímavý princip propojení různých světů, temní elfové, války, boje a hlavně opět okouzlující Natálka... tohle všechno se mi neskutečně líbilo a úplně všechno jsem sežral i s udicou. Fakt nemám co vytknout, bavil jsem se celou dobu od začátku až do konce (včetně záběrů po titulkách). Podle mého názoru skvělé navázání na první díl. "Jestli Thora zradíš, tak tě...!" "Tak mě co, zabiješ? Vypadá to, že se na mě bude stát fronta!" 95% ()

Bagr_007

Pro mě první zkutečně bezpohlavní marvelovka od prvního Thora. Akce nudná, prostředí hnusné (a to jsme sakra na vzdálených planetách), příběh odfláknutý a záporák špatný dokonce i na poměry Marvelu. Naopak Loki je zpátky a je z něj boží sidekick. To je ale na to, že se jednalo o snímek (a sérii) mající v případě, že by se povedl, obrovský finanční potenciál, dost zoufalý. ()

mirec88

Nie je to už také dobré ako prvý diel Thora, ale zaujalo ma to. Páčil sa mi hlavne Tom Hiddleston ako Loki, ale aj ostatní zahrali ako sa patrí. A klobúk dole pred Anthonym Hopkinsom. Triky boli podobne ako v prvom dieli vydarené. Milujem tieto marvelovské komiksovky. ()

Autogram

Neviem, či je to naozaj taká blbosť, alebo je chyba len vo mne, že som komiksy nikdy neobľuboval. Tiež nechápem, ako mohlo byť v severskej mytológii toľko vesmírneho sci-fi a zbraní, takže hviezdy sú len za efekty. Myšlienka nulová, pokračovanie zbytočné. ()

Hugo01

Tenhle film mě v žádném případě nezklamal. Vzhledem k jedničce to vidím tak na stejno...jednička měla sice lepší scénář, ale dvojka lepší efekty. Nevím, koho napadlo tam nacpat Cpt. Americu :D, ale tahle a spoustu jiných komických chvilek mě vůbec nerušily, ba naopak. Hodně mě zaujalo taky to, že jsme se podívali téměř do všech ostatních světů, o kterých padla v jedničce jenom zmínka. Nevím, co bych ještě dodal...zatím kandidát na nejlepší film roku (ještě musím počkat, jak se povede Hobit)...100%........BTW nevím, co budou na Zemi dělat s tou velkou potvorou z Jotunheimu :D ()

Andrew78

Naprosté zklamání. Po originálně svěží jedničce přichází nečekaně vyčpělé, bezduché a zbytečné pokračování, které akorát ničí pověst poctivě vybudovaným cestičkám z předchozích Thorových dobrodružství. Hlavní příčinou je hloupě překombinovaný scénář, který sice chce vypadat strašně chytře, ale zároveň si neláme hlavu s nějakým vysvětlováním a s dějem šoupe jednoduše tak, jak se mu zrovna hodí. Slepenec scén tak trpí nulovou atmosférou, nepřehlednou akcí, vtíravě trapným humorem (jakoby si tvůrci snad mysleli, že točí dalšího Iron Mana) i nepřekvapivými dějovými zvraty. Naprosto chabé byly tentokrát jak herecké výkony, tak i CGI efekty, kterým film zaprodal duši. Pochválit si tak zaslouží akorát jedno výborné cameo. Aby toho nebylo málo, výsledný dojem obstojně kazí i obě potitulkové scény. Ohromná škoda, společně s druhým Iron Manem jasně nejhorší marvelovka. ()

standsiller

V porovnaní s prvým dielom išlo aspoň v mojom prípade o dosť rázny krok vpred a to nie len v epike príbehu. Časť druhá dostala totiž niečo dôležité čo by sa dalo nazývať filmovou dušou. Príbeh mal výborný spád, divákovi dokázal striedať nálady od napätia , až k dosť kvalitnému humoru a to všetko rafinovane dávkované. Nepovažujem sa za fanúšika Marveloviek, no toto sa naozaj podarilo. ()

aktak

Na to, že jde o dvojku, jde podle mě o zdařilé pokračování, se zajímavým příběhem, nečekanými zvraty a vtipnými situacemi. Konec nejprve působí sentimentálně a nakonec i tam čeká překvapení, tak očekávám, že se dočkáme i trojky. Rozhodně se vyplatí počkat na úplný konec titulků. :-) ()

Hollohlaway

Naprostá scenáristická slátanina kdy jsem jen zíral na zuřivé přechody v ději bez hlavy a paty, kdy jakákoliv mytologie dostávala těžce na frak. Příjemné herecké výkony a sem tam slušný vtip, spolu s ucházející akcí sice mají potenciál, ale je to prostě blábol. ()

Pecival

Na opičáky s kladivem, jsem už asi starej no. Nelíbil se mi první díl, takže je jasný, že se mi sotva může libit i tenhle. Přestože je film místy sympaticky opulentní, mix starwars a kladiva mi pripoměl Lungrena v legendárním Masters of Universe a celkově to nudí. Hemsworth je fajn, přicmrdávající bratr docela taky, Hopkinsův hlas ano a Portman zcela zbytečná (to jsme ale čekali). ()

jefff

Thor patří k nejlepším komiksovým sériím vůbec. Dvojka je sice trochu příběhově slabší a občas mi vadila pochybná logika a úsměvnost celého děje, ale sympatický hrdina, povedené prostředí a zdařile zrežírované scény z ní stále dělají skvělou podívanou. ()

Styxos

Po vynikající Branaghově jedničce obrovský propad dolů. Celý to na mě působilo jako 100 minutová epizoda nějakýho televizního seriálu, kde si dají ti hodní po hubě s těma zlýma v bitce, která je ale jinak příšerně nudná stejně jako zbytek filmu. Všichni se tu tváří osudově a vážně, ale jinak se tu vůbec nic nestane. Škoda. ()

ELduderino

Čurák, mrdka, děvka, čubka, píča, kurva, vyjebaná řiť!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Přesně tohle si o té čurákovině myslím!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ()

venca163

Tyhlecty akční fantasy jednohubky fakt nejsou pro mě. Vždyť to je doprdele přímo definice klišé. Vezme se to, co už tisíckrát fungovalo a narecykluje se to úplně do všeho - příběhu, grafickýho ztvárnění, typů postav, práce s emocema, "zvratů", hudby, efektů... + ta vykrádačka hvězdnejch válek. Já jako nemam nic proti zrovna Thorovi (ASPOŇ tady hraje Natalie Portman, kterou pořád miluju), ale pro mě se marvelovka stává hanlivym pojmem. Jako ono to nijak zvlášť neurazí, to tyhle filmy většinou neumí...ale koho to nadchne?! (60%) ()

Darth_AK

Pokud hledáte v navigaci slovo nuda s příchutí nudných charakterů s nudnou hudbou a nudným scénářem a nudnou kamerovou prací, právě jste dorazili na místo. Bůh jménem Marvel po Iron Manovi 2 opět šlápl vedle a tentokrát to schytal bájný nasvalený dlouhovlas a jeho partnerka Jane Foster, která po tomhle filmu radši odešla do výslužby a v MCU se už nikdy neobjevila. Tenhle film má tři dobré scény. První je přílet flotily temných elfů na Asgard. Sice je to kopírka Star Wars, ale i to je lepší než nic. Druhou je pohřeb Ódinovy ženy a Thorovy matky, Friggy, která si díky svému asi 10 minutovému screentimu v obou dílech jistě získala srdce mnoha diváků a ti jistojistě její ztrátu oplakali!!! Just kidding. No, a o třetí se postará Loki na konci filmu. Pak se dá ještě pochválit útěk z Asgardu a špičkování mezi Thorem a Lokim. A to je vše. Jo, vlastně - film je krátký, takže se nebudete muset mučit touhle hrůzou tak dlouho! No, a teď ty negativa. Hudba nejde slyšet, kromě pohřbu Friggy (to už jsem říkal), takže tam ani být nemusela. Herci se tváří jak kdyby měli prodávat hrnce důchodcům - ví že film je nudná blbost, ale stejně to musí odehrát, aby dostali prachy za to, že kopa lidí půjde do kina sledovat bílého elfa se svými černými elfy, jak rozstříkují červenou vodičku skrz dimenzionální brány. Natalie Portman se celý film tváří jak kdyby vůbec nevěděla co chce - myslím že nabídku přijala jen proto, že mohla dát facku Hemsworhovi a pak se s ním líbat. Opět proběhla snaha o rozvětvení Thorových skvělých kamarádů, kteří jsou všem srdečně u zádele, a ve třetím díle trilogie je veškerý jejich charakterový rozvoj stejně rychle utnut ;). Posledních 45 minut filmu je čirá tragédie. Nudná bitka na tmavé planetě, během které jsem si stihl odskočit udělat večeři a o nic jsem nepřišel, a závěrečná bitka v Londýně, která je vlastně jen obřím černým mračnem s nasypanou červenou barvu a kopou blesků. Tenhle film není vůbec, ale vůbec zábavný a je záhadou, že Thor musel dostat takový příspěvek, když, jak nám ukazuje třetí díl, to jde dělat mnohem líp. Pokud by měl být slovník, kde by slova reprezentovaly filmy, Thor:Temný hnus by byl titulován pod N jako "Nudný i pro samotné herce". 2*, za těch pár dobrých scén a Lokiho, a to jsem ještě hrozně hodnej. Citát sem dávat nebudu, představte si nudně zívajícího Ódina. ()

Šakalík

Druhý Thor je o něco lepší než jednička a o něco horší než Avengers. Dle tradice komiksovek film postrádá smysluplný příběh, protože to, co nám pánové z Marvelu tentokráte naservírovali, je opravdu slabota. Na to se sice v tomto žánru nehraje, nicméně trocha originality by neškodila. Stejně tak účelovost zapojení některých postav do děje je do nebe volající. Celý film zachraňují vedlejší postavy – těm se to ale daří náramně. Cynické hlášky Lokiho jsou k popukání a je jen škoda, že tahle rozporuplná postava nedostala více prostoru. Snad příště. Stejně tak hlavní záporák Malekith je neřád už od pohledu a hned od začátku jsem mu fandil. :-) Dark World je prostě komiksovka se vším všudy, která určitě vydělá balík a my nebudeme ušetřeni dalších dílů. P.S.: Pořád nechápu, proč Natalie Portman mrhá talentem v těchhle bezduchých krávovinách... ()

Miguel Sapochnik opouští Rod draka

Miguel Sapochnik opouští Rod draka

01.09.2022

Režisér Miguel Sapochnik, mimo jiné tvůrce nejlépe hodnocených epizod Hry o trůny, se původně do světa Západozemí vracet nechtěl. Museli ho nakonec přemlouvat scenárista Ryan Condal a autor předlohy… (viac)

Prequel Sopránových se hýbe kupředu

Prequel Sopránových se hýbe kupředu

05.07.2018

Fanoušci kultovního seriálu Rodina Sopránů mohou být klidní. Tedy, jak se to vezme. Prequelový film o mafiánské rodině v čele se zesnulým Jamesem Gandolfinim (Pravdivá romance, 8 MM) se po rocích… (viac)

Zachary Levi si zahraje superhrdinu Shazama

Zachary Levi si zahraje superhrdinu Shazama

29.10.2017

Po seriálovém Chuckovi by člověk Zacharymu Levimu prorokoval velkou kariéru - zatím se k ní ale neodpíchnul. Jeho největším kinoúspěchem je animák Na vlásku, v němž namluvil zlodějíčka Flynna, a… (viac)

Mikkelsen vs. Doctor Strange?

Mikkelsen vs. Doctor Strange?

28.08.2015

Kariéra Madse Mikkelsena nabírá zajímavé obrátky. Dánský herec strávil pár let v seriálovém Hannibalovi, ten ale právě končí a Mikkelsena volá Hollywood. Už před pár lety jej Marvel chtěl jako… (viac)