Bedári

Veľká Británia / USA, 2012, 157 min (Alternatívna 151 min)

Réžia:

Tom Hooper

Predloha:

Victor Hugo (kniha)

Kamera:

Danny Cohen

Hugh Jackman, Russell Crowe, Anne Hathaway, Amanda Seyfried, Eddie Redmayne, Helena Bonham Carter, Sacha Baron Cohen, Samantha Barks, Aaron Tveit (viac)

Keď bývalého galejníka Jeana Valjeana (Hugh Jackman) prepustia na podmienku, netuší, že za chrbtom bude mať ako večný tieň posadnutého inšpektora Javerta (Russell Crowe). Ten ctí zásadu, že zlodej zostane navždy zlodejom a Valjean sa zdá byť jasným príkladom, zvlášť keď pravidlá podmienečného prepustenia vzápätí poruší. Lenže Valjeanovi sa darí unikať, začne žiť pod zmenenou identitou, stane sa ctihodným občanom a dokonca starostom, avšak ani tak nie je pred sliedivým Javertom v bezpečí. Po smrti továrenskej robotníčky Fantine (Anne Hathaway), ktorú si kladie za vinu, sa ujme jej dcérky Cosette. Spoločne s ňou potom pred Zákonom uteká do anonymity francúzskej metropoly. Tam na nich po pár rokoch relatívneho pokoja čakajú okrem Javerta aj ďalšie nebezpečenstvá – revolučné vrenie v uliciach, ktoré rozdúchavali mladí chlapci. Jeden z nich, Marius (Eddie Redmayne), sa pri letmom stretnutí zamiluje do dospievajúcej Cosette (Amanda Seyfried) a tá jeho city opätuje. Kvôli svojej dcére a jej šťastiu sa Valjean rozhodne riskovať, dokonca sa vydá na barikády v predvečer rozhodujúceho súboja medzi revolucionármi a armádou, aby z vopred prehratej bitky zachránil Mariusa. Na mieste, kde história napísala jednu zo svojich krvavých kapitol, sa zároveň odohrá finálny súboj medzi ním a Javertom. (TV Markíza)

endrix

Předem přiznávám, že toto hodnocení nebude objektivní. Mám rád knihu, mám rád původní muzikál a miluju příběh. Tvůrci by se proto museli hodně snažit, aby mi zkazili dojem. A to se téměř nestalo. Těšil jsem na úchvatnou vizuální stránku a té se mi dostalo. Těšil jsem se na dobré herecké výkony a těch se mi dostalo. Bál jsem se, že uslyším Russella Crowa zpívat a moje obavy se potvrdily. Ale co se týče ostatních představitelů, zpívali vesměs dobře až výborně. A tady je zakopán pes. Zpívali sice dobře a výborně, ale stále! To, co vypadá skvěle na jevišti, kde je vidět, že je to "jen" muzikál, působí v syrově realistických obrazech divně. Je jasné, že při práci je fajn si zpívat, ale tahám-li do suchého doku obří koráb, zvolil bych spíš něco jednoduchého a rytmického. Tvůrci by podle mě udělali líp, kdyby nelpěli na dokonalém převední muzikálu na plátno. Měli nechat davový zpěv, zpívané vnitřní monology, ale například většina dialogů na mě působila ve zpěvu hodně nepřirozeně. Ale přesto, že jsem si mnohde říkal, že tady měli radši mluvit nebo alespoň mlčet, uronil jsem na konci i slzu. (To se naposledy stalo v závěru Terminátora II, když jsem byl ještě kluk) To je pro mě důkaz, že můj oblíbený příběh byl zpracován dobře. 4* ()

Akyno

Milujem muzikaly, ale toto bolo jednoducho privela. 3 hodiny viec ci menej dobreho spevu boli neznesitelne. Uz dlho som nevidel odist tak vela ludi z kina - z takmer plnej kinosaly (cca 300 ludi) odisli az 8. Hugh Jackman mi vyslovene nesedel a jeho prejav ma skor iritoval. Napriek emocialnej masturbacii Anne Hathaway, ktora sa zdala v trailery slaba, jej vykon ma celkom potesil. Rovnako bol pre mna prijemnym prekvapenim Russell Crowe, ktoreho spev boll velmi prijemny a lahodny uchu. Tam to ale konci...Modlil som sa aby nespievali kazdu jednu vetu, kedze hovoreneho textu tam bolo snad na 3 minuty celeho casu. A titulky stali za ... 60% casu som ich radsej necital, pretoze herci spievali nieco ine nez bolo v titulkach. A keby to bolo apson na sposob Chicago alebo Moulin Rouge...s vydarenymi kabaretnymi cislami, ktore su vhodne zasadene do deja ALE nie...kazda hlupa veta musela byt odspievana a pocuvat nieco na sposob - Hellllllloooooo, hooooooow aaaaare yooooou? I ammmmm fiiiineeeeee aaaand I looooove youuuuuu. Thhhhhaaaank youuuu IIIIII loooooove youuuuuu toooooo. Jesus, skoro ma porazilo. Nie dakujem, take muzikaly nemusim. ()

mullpavel

Skvělý dej, výborní herci, nezapomenutelné herecké výkony. Za velký nedostatek však považuji doprovodnou hudbu. Ano, některé písně byly vynikají, v celé řadě filmových momentů se tyto muzikálové prvky hodily, ovšem postavit celý film pouze na hudbě mi přišlo zbytečné a dokonce snižující celkový obraz filmu. Rozhodně bych snížil počet písní, rozhodně bych vynechal dialogy v podobě písní a zanechal bych je pouze při větších scénách. Bohužel se tím zcela snížil efekt celého filmu, což je škoda. ()

ZeeZee

Keby nebolo tej skvelej hudby, asi umrem...Naozaj. Film nebol zlý, každopádne mi vadilo, že v celom filme bola tak jedna nespievaná veta. Dialógy teda nula bodov. "I dreamed a dream" a "Empty chairs et empty tables" boli však neuveriteľne silné momenty,krása. A somozrejme plus za dvojicu Cohen a Carter. ()

adamek.h

Kdo se těší na velké a výpravné záběry z revolučních barikád nebo na oblíbené melodie zazpívané velkými umělci toho musím zklamat. Film je bohužel jen přepracování muzikálu pro filmové plátno a to bez velkých pěveckých výkonů. Hugh to sice procítil a uhrál, ale ty nejlepší kusy prostě nedal. Škoda. Nevadilo by mi to, kdyby se film tak usilovně nesnažil držet muzikálové předlohy. Anna a Sasha se mi sice líbili, ale radím dobře na muzikály choďte do divadla na filmy do kina. ()

Marchellonzo

Zpočátku jsem se docela bál, zda-li mě bude (můj první) téměř tříhodinový filmový muzikál bavit a byl jsem zvědavý, jestli udrží mou pozornost po celou stopáž. Inu, stalo se v co jsem doufal, a až na pár zdlouhavých momentů, mi film svým zpracováním učaroval. Mezi nejsilnější a emočně vypjaté chvíle, patří sólové zpěvy hlavních protagonistů, kdy celé kino tak tak zatlačilo slzu, tlačící se na povrch. Velké skupinové písně jsou zase provedené velkolepým způsobem a jsou potěšením nejen pro uši, ale i pro oči. Celý film je završen v extra uslzeném (mimochodem zatím jedny z nejlepších hereckých výkonů za poslední rok) finále, kdy už měl celý sál vytažené kapesníky. Suma sumárum Bídníci jako muzikálový film jsou velmi podařeným, působivým dílem, které by bylo ještě lepší, nebýt pár do očí bijících grafických efektů a zdlouhavých, ne až tak zajímavých částí, kdy film nešel až na doraz a nechával diváka až moc dlouho vydechovat. ()

Meggie3

Tolik emocí a tak silný příběh. Musím přiznat, že filmovým muzikálům dávám pět hvězdiček nerada - už kvůli tomu, že muzikály obecně nepatří mezi mé oblíbené žánry. Ale tato verze Bídníků je natolik procítěná a opravdová, že snad ani jinou možnost než dát pět hvězdiček nemám. I technicky je film výborně zpracovaný. Záběry kamerou jsou natočené tak zblízka, že máte pocit, že jste s herci na scéně a prožíváte to s nimi. (Podíl na tom mají samozřejmě i herecké výkony, které tu předčily má očekávání) I hudba je perfektně smíchaná a nazvučená. Zkrátka tihle Bídníci posunuli hranici filmových možností zas o kousek dál. ()

Phlame

Zprvu jsem byl trochu skeptický, ostatně stejně jako u každého filmového muzikálu jsem se obával pěveckých schopností herců. Nicméně jsem se obával zbytečně, casting byl zvládnut perfektně, Jackman je výborný, Anička Hathaway má parádní výšky, podobně, ne-li lépe je na tom Amanda Seyfried a Russel Crowe opět dokazuje, že není role, kterou by nezvládl. Netřeba hodnotit obsah, Viktor Hugo před těmi dvěma sty lety věděl co dělá a jeho dílo nezestárne, což dokazuje to nesčetné množství různých filmových, divadelních a muzikálových adaptací. Natočit Bídníky znamená vsadit na jistotu, to nelze zkazit. Dvě a půl hodiny je hodně, ale dá se to bez újmy přežít a závěr byl (alespoň pro mně) velice emocionální. Každopádně mi nezbývá než hodnotit všemi pěti, muzikály mám rád a těch kvalitních je málo. //90%. Výborné zpracování notoricky známého příběhu.// ()

klapqua

Tento príbeh poznám ako svoje boty, aj z tej "spevavej" stránky, takže som vedela do čoho idem. Výpravne je to spravené viac ako dokonale, tá špina na mňa pomaly padala z plátna a až sem som cítila smrad tých ulíc a upotených ľudí. ALE, bohužiaľ Jackman ani Crowe (a že ho mám veľmi rada) rozhodne nie sú speváci, aj keď sa očividne veľmi snažili. Len z toho dôvodu odoberám jednu hviezdu, inak je to naozaj nádherne spracované. Pripomienka pre nevedomých, JE to muzikál, takže nečakajte hovorené dialógy ako moji kamoši, ktorých išlo následne v kine šľak trafiť. ()

zodiak217

Asi po desiatich rokoch sa mi opäť podarilo dostať sa do kina a neskutočne som si to užil. Pohodlné sedenie, dobrá atmosféra, veľký obraz, fantastický zvuk a....Bedári. Úprimne asi by som sa dobrovoľne na takéto predstavenie nevybral, no ešte úprimnejšie asi na žiadne keďže do kina nechodievam, ale naskytla sa príležitosť tak som ju využil. Asi od prvých minút keď som si uvedomil, že ide vlastne o muzikál ma šokovalo, že sa tam celý čas spieva asi 98% filmu, čomu prikladám najväčší mínus. Áno chápem ide o muzikál no podľa môjho názoru to bolo na škodu veci. Pasáže kde bežal plynule dej by lepšie vynikli ak by tam bolo hovorené slovo, no na druhej strane skladby z tohto muzikálu sú doslova kultové a keďže som toto divadelné predstavenie nikdy predtým nevidel naozaj ma to dostalo...wow. Herci to zvládli naozaj bravúrne, nielenže hrali uveriteľné, no pritom spievali naozaj, naozaj slušne. Jednoducho profesionáli. Dej bol tiež spracovaný pozerateľné zaujímavo. Možno i preto, že to nebol celkom môj šálok kávy len tri hviezdičky i keď snímka veľmi dobrá. Pri otázke či by som si pozrel tento film znovu? Asi áno ale možno s odstupom času. V každom prípade to vo mne zanechalo naozaj dobrý dojem a ak sa dokážete povzniesť nad prakticky prespievaným filmom (i keď kvalitne) a máte radi obdobie Veľkej francúzskej revolúcie určite si to pozrite. Kombinácia Hugh Jackman a Russell Crowe rozdhodne stojí za to. Naviac fantasticky odspievané "I dreamed a drem" od Anne Hathaway v kombinácií s vtipnými scénkami Helen Bonheam Carter a Sachom Baronom Cohenom rozhodne stoja za to! ()

Nerdvana

Nemohu než chválit. Pěvecké výkony dokonalé, překrásné kostýmy a dojemné momenty, díky kterým bylo slyšet popotahování celým kinosálem. Městská lůza v podání dvojice Sasha Baron Cohen/Helena Bonham Carter nezapomenutelná a cituplný výkon Hugha Jackmana pozvedl celý film, alespoň pro mě, na těch pět hvězd. ()

spacowa

Jsem velice ráda, že jsem se v tomto případě nenechala ovlivnit nevlídnou kritikou mých drahých kolegyň a vyrazila si do kina udělat svůj vlastní názor. A byla jsem naprosto spokojená. Ano, mohlo by se tu a tam ubrat trošku zpěvu a přidat pár normálních dialogů, ale přece jenom, jedná se o muzikál, ne? Tak jaký pak copak. Tom Hooper odvedl výbornou práci a herecké obsazení opravdu stálo za to, a to včetně malých vedlejších rolí. A že Russel Crowe nesedí do role záporáka? Vždyť nakonec to ani takový záporák není, spíš muž se ctí.. Mě se tedy v této roli líbil. Anne Hathaway mi svým výkonem přivodila mrazení a slzy v očích a to nemluvím o dalším skvělém výkonu nepřekonatelné H. B. Carter. Takže za mně 85% ()

confuoco

Každá dekáda má svoj veľký muzikál a tá práve prebiehajúca ho už našla. Výpravné. veľkolepé a pritom kvalitné aj v intímnosti detailov. ()

sisona

Výborný, výborný, výborný!!! Úžasné herecké obsazení, i jejich výkony. Úžasná režie, scény, hudba.. DOPORUČUJI všem!!!! :o)) Upřímně doufám, že Bídníci budou oceněny i Oscary. :o) ()

Sublit

Na tento film som šiel stým, že ešte som nevidel muzikál, ktorý by ma nejako oslovil. A spravil som dobre, že som šiel práve na týchto Bedárov pretože klobúk dole pred režisérom ako spravil už z tak výborného románu výborný film, ktorý napriek tomu že je dve a pol hodiny čisto spievaný mňa ani na chvíľku nenudil dokonca pri záverečnom davovom speve ma až striaslo. Jediné čo ma trošku rušilo bola monotónnosť dialógových melódií a viac krát použitá melódia piesne "I dreamed a dream" (ktorá je síce super ale vo veľkom počte stráca grandióznosť) ale inak nadmieru spokojný a ľuďom z predsudkami voči muzikálom odporúčam ()

libor226

Příjemně mě tento film – muzikál překvapil. Krásně zpracované, opravdu jsem to vůbec nečekal. Jenže občas byla otravná kamera, která hrozně detailně zabírala všem obličeje a Hugh Jackman mi v roli Jeana Valjeana prostě moc neseděl. K tomu všemu ještě všude přítomný déšť. Úplně jinou kapitolou byl Sacha Baron Cohen, kterému se prostě nešlo nic jiného než smát, protože ho stále vidíte v roli Borata či Diktátora. Když to shrnu, určitě si tento film zaslouží 4* za úžasně provedený muzikál, který se ale nemusí všem líbit. ()

KacHnAop

Navzdory mé celoživotní lhostejnosti a nelibosti k žánru muzikálovým, jsem na film Tomyho Hoopera, tvůrce oblíbeného a oskarem oceněného filmu Králova řeč, čekal s vysokým očekáváním a vírou, že vedle Miloše Formana natočí muzikál, který mě opět nezapomenutelně nadchne. Má očekávání se několikrát znásobila ve chvíli zjištění hereckých obsazení. Hugh Jackman, Anne Hathaway a hlavně Russell Crowe. Tyhle všechny lze zařadit na samotný vrchol současné herecké špičky. Můžu říct, že nezklamali, ale na rozdíl od výkonu hereckého, ten pěvecký kupříkladu Croweovy nevyšel. Celkově hudba mi moc nesedla, abych pravdu řekl. Písničky nebyly dle mého vkusu a některé texty by zasloužily výprask. Kostýmy a výprava super. Příběh taky nebyl špatný, ale aby se v celém filmu neustále, ale fakt říkám neustále, zpívalo, tak to je film určený pouze pro zastánce muzikálů nebo lidí se sílou lidské vůle a trpělivosti, protože já měl co dělat vydržet pozorně sledovat celých 157 minut. Místy jsem se bohužel nudil. Tudíž bych buď omezil zpívání či ubral na stopáži, neboť nikdy na chuť Bídníkům nepřijdu. ()

MorraEddie

Nepatřím zrovna mezi milovníky muzikálu,ale Bídnici v sobě měli něco prostě okouzlujícího. Nevím čím to,zda to bylo příběhem,nebo hereckými/pěveckými výkony,ale Bídnici mi prostě sedli. Kdybych měl na filmu vyzvednout jednu věc byl by to právě pěvecký výkon v podání Russella Crowea jehož hlas byl ze všech herců mi nejbližší. Naopak zklamáním pro mě byl zpěv Hugha Jackmana,nemohl jsem si pomoc,ale jeho projev a hlas byl pro mě spíš rušivým elementem filmu. Každý to ale cítí-slyší jinak.....100 lidí - 100 názorů ()

Fell_Beast

Na poprvé jsme vydržel pět minut...pak jsem přidal dalších pět... a na konec jsem to završil další pětiminutovkou...to máme dohromady 15 minut....a za těch 15 minut neuvěřitelné nudy jsem zjistil jednu zásadní věc...muzikály prostě nejsou pro mě....snad jen Sweeney Todd, ten nebyl nejhorší..... .............................................................................................................................................................................................................................Tak jo, z nouze jsem to celé dokoukal, abych zjistil, že to tak špatné vlastně vůbec nebylo. Kdyby to nebyl muzikál, dal bych hvězdy čtyři... ()

Freddie Mercury si hledá holku

Freddie Mercury si hledá holku

25.03.2013

A taky režiséra. Kandidáty jsou Blake Lively a Tom Hooper. O jaký projekt vůbec jde? Biografický film o zpěvákovi legendární britské rockové skupiny Queen prozatím nemá název, ale hlavní roli už má… (viac)

Hugh Jackman v thrilleru se zázračným scénářem?

Hugh Jackman v thrilleru se zázračným scénářem?

17.03.2012

Právě v Británii natáčí muzikálové Bídníky, potom si nabrousí drápy pro The Wolverine a začátkem příštího roku se vrhne na thriller Prisoners. Jde o dlooooouho připravovaný film, kolem kterého se… (viac)

Crowe jde po krku Jackmanovi

Crowe jde po krku Jackmanovi

12.09.2011

Už víte, že natáčení The Wolverine bylo opět odloženo, protože Hugh Jackman si chce zazpívat. Konkrétně ve filmové verzi muzikálu Les Miserables, inspirovaném slavným románem Victora Huga. Není divu,… (viac)

The Wolverine – prokletý projekt?

The Wolverine – prokletý projekt?

05.09.2011

Už ten příběh znáte. Katastrofa v Japonsku, odstoupení Darrena Aronofského, přesun natáčení na podzim. Teď se situace opakuje. Když už se myslelo, že pokračování X-Men Origins: Wolverine, inspirované… (viac)