Lovci gangstrov

• Česko Gangster Squad – Lovci mafie (viac)
USA, 2013, 113 min

Scenár:

Will Beall

Kamera:

Dion Beebe

Josh Brolin, Sean Penn, Ryan Gosling, Emma Stone, Giovanni Ribisi, Nick Nolte, Anthony Mackie, Mireille Enos, Michael Peña, Robert Patrick, Jon Polito (viac)

Los Angeles, píše sa rok 1949... Bezcharakterný mafiánsky boss Mickey Cohen (Sean Penn) vládne v Brooklyne pevnou rukou a zarába nekresťanské peniaze na ilegálnych obchodoch rôzneho druhu – prsty má v drogách, predaji zbraní, prostitúcii... A ak by bolo po jeho, dostával by svoj podiel i z každej dostihovej stávky západne od Chicaga! Mickeyho impérium však rozkvitá nielen vďaka bande brutálnych násilníkov, ktorí sú mu oddaní, pretože ich kráľovsky platí, ale i polícii a lokálnym politikom, ktorý z rovnakých dôvodov tancujú, ako on píska! A to úplne stačí na dokonalé zastrašenie aj tých najnebojácnejších a najprefíkanejších čistých polišov... Teda až na pár výnimiek, konkrétnejšie partiu totálnych outsiderov z losangelskej polície pod vedením poručíka Johna O'Maru (Josh Brolin) a Jerryho Wootersa (Ryan Gosling), ktorí chcú spoločnými silami zvrhnúť Cohena z trónu. Raz a navždy! (TV Markíza)

jakup57

Upútavku na tento film som videl ešte v kine. Hovorím si, bohaté herecké obsadenie, to by mohlo stáť za to. Nestálo. Výborný herecký park a pár „tučných“ efektov v záverečnej prestrelke proste nestačia. Herci hrajú dobre, nemám čo vytknúť, ale aké veľkolepé dielo môže vzniknúť, keď scenár je dvadsiaty krát recyklovaný ? Keď má človek každú scénu dopredu prečítanú? Keď sa najmä ku koncu vytráca logika a scény vyznievajú doslova smiešne ? Nemám čo vyzdvihnúť...Nič nové a zaujímavé s týmto filmom neprišlo. O filmovom zážitku nehovoriac. Priemer. Šedo šedý. 50 % ()

Big Daddy

Na opravdu dobré hodnocení jde až o moc kýčovitě natočenou gansterku s řadou absurdit, ovšem se zajímavým hereckým obsazením a solidní atmosférou. Akční stránce nelze moc vytknout, ale to již dnes bývá pro opravdu ambiciózní snímky málo. ()

beny1234

Těšil jsem se zas na pořádné retro. Bohužel jsem dostal nudnou přestřelku, bez ničeho. Prostě nuda. 30% a to jen díky Emmičce Stone. ()

Kevin-R

Nemastný, neslaný...Očekával jsem herecké výkony a ty se nedostavily. Některé akční scény mi do navozeného gangsterského světa nesedly...Průměr... ()

Wabaky

Hodnotim velice kladně. Velice typická gangsterovka. Hráči hry Mafie si najdou v tomto filmu své. Dobře natočený film, člověka to vtáhlo do té doby. Co je podstatné pro mě u filmu je to, abych se nenudil a u tohodle filmu sem se vážně nenudil. Sice má hodinu a 3/4, ale nevadí, furt se tam něco děje. Děj je sice nalajnovaný a předvídatelný, ale to ničemu neubírá. Celkem změna od moderních stříleček, kde figuruju granátomety, snipeři atd. Tady se střílelo na slepo, ve velkym a nepřesně. Schytalo to pár hrdinů a tak to má být, nikdy neni nikdo nedotknutelnej, tedy... neměl by být. A řekněme si to narovinu... po dlouhý době zase film v tomto stylu a to chybělo. ()

Trescha

Není to smrtelně vážné jako De Palma, ani pedantsky dokonalé jako Scorsese,a dokonce ani tak utahané jako Leone, ale je to nadupaně akční zábavná pecka,která by milovníkům gangsterů a štěkajících thompsonů neměla uniknout. ()

ZekiZeki

Je tam hodně dobrých herců, hodně dobrých hlášek, poměrně dobrý vizuál, výborná hudba. Na druhé straně však šablonovitý scénář bez koulí a režisér, co pozbyl koule hned po svém prvím úspěšném filmu. Výsledek tak připomíná průměrně chutnající dort, na němž jsou tu a tam rozmístěny marcipánové ozdoby, jež však dort jako celek po chuťové stránce nezachrání. Kariéra Rubena Fleischera začíná dost nemile připomínat kariéru jiného packala a dřívé nadějné mladé krve Hollywoodu - M. Nighta Schyamalana. ()

luboUKZA

Vyumelkovana hollywoodska napodobenina kvalitneho filmu tohto zanru. Prisla mi hrozne stereotypna. Lovci Gangstrov chceli napodobnit podobny film: Neúplatní, ale ani zdaleka sa mu to nepodarilo. Prebraty pribeh, no velmi slaby. 3 hviezdicky len kvoli celkom zaujimavej kamere. Zvuk ma tiez moc nenadchol. ()

zekon

Pěkná gangsterka s velmi dobrou akcí. Daleko zábavnější než Lawless a vo tom to má být. Zábava a odtržení od reality. Souhlas s verbalem :) ()

IggyFresco

Pekne vyzerajúca a poriadne akčná strieľačka. Nemyslím si, že by bol tento film vyslovene zlý, ale asi budem mať problém si ho pustiť znova. Celé mi to príde ako hľadanie zámienky na vystrieľanie desiatok zásobníkov, zničenie zopár áut a zarobenie nejakých dolárov. Sean Penn až príliš tlačí na pílu a stráca môj záujem už veľmi rýchlo. Pri Ryanovi Goslingovi sa neviem rozhodnúť, čo je vlastne za postavu. Asi len „ten čo veľa fajčí". Napriek všetkému je Los Angeles mestom, v ktorom by som sa začiatkom 50. rokov určite chcel ocitnúť a vychutnať si jeho atmosféru. Trošku z nej sa do filmu podarilo dostať v niektorých neprehnaných detailoch. Ak, tak len ľahko nad priemer. ()

Ales_IV

Ne moc dobrá gangsterka. Nejlepší část je hudba na začátku závěrečných titulků. Jsem zklamaný. Asi jsem čekal podobný klenot jako je Americký gangster nebo Zjizvená tvář, nu nestalo se. Škoda. ()

vlk++

Dobře natočená gangsterka, true story, bývalý boxer Cohen vládne L. A. a je mu to málo, tak rozjíždí něco "většího", policie je zaplacená, nezbývá než aby na podnět z nejvyšších míst vznikla speciální policejní jednotka, která zahodí odznaky a bude se snažit dělat vše proto, aby Cohen vyklidil město. A dělá to dobře... lepší 3*. ()

warel

Pokud chcete gangsterku s hutnou atmosférou a kamennými tvářemi, pusťte si prvního Kmotra. Pokud chcete příběh o sympatické partičce vymítačů zla, pusťte si Sedm statečných. Pokud chcete elektrizujícího Goslinga, pusťe si Drive. A pokud chcete následně docenit, jak moc kvalitní snímky ve svém žánru jsou, pusťte si tenhle mišmaš. ()

ZOUi

WTF! Osobne som velmi sklamaná. Keby som bola 13ročný chlapec s gumipuškou, tak by som možno bola nadšená, ale nejsom. Už to mam rozpozerané asi 3 dni a nie a nie vydržať do konca... Sean Penn (ktorého mám inak fakt rada), v tomto filme - total dickhead. Neverila som mu ani nos medzi očami :D ... Mohli to dať Al Pacinovi (aj keď ani on by asi tuto zlátaninu nezachránil). Velmi frajerske narábanie s búchačkami a päsťami a sem tam nejaka "vtipná"/parodická scéna. Autori to radšej mohli odlahčiť a posunúť do akčnej komédie a nie snažiť sa silou mocou stvoriť neo-noir/gangster film. Noir je "špinavý" a v tomto filme je ešte aj tá noirová "špinavosť" príliš učesaná a naleštená... Navyše Ryan Gosling, a je to cítiť z jeho verbálneho prejavu, nepatrí do 40tych rokov. Pôsobí nekomfortne, skoro ako by si zo saka zabudol vybrať vešiak. ()

EddyT3

Vynikajici Sean Penn. Skvele vykreslena doba po 2.svetovy valce. Misty celkem drsne pojate,coz je super. Jeden z lepsich snimku o mafii. Jako tresnicka na dortu krasna Emma Stone. ()

Tiferet

Vybrat si film s Ryanem Goslingem v jedné z hlavních holí prostě nikdy nemůže být šlápnutím vedle a tady to platí dvojnásob! Úžasná akční podívaná, kde muži zákona pracují mimo zákon, aby dali jasně najevo, že město ANDĚLŮ nemůže ovládat ĎÁBEL! Výborné herecké obsazení, rychlý spád, příjemná kamera... Takových pár chlapů by bylo zapotřebí nejenom na obohacení světové kinematografie! :-) Dávám, dle mého názoru, zasloužený plný počet! ()

mentos.

Na to, že jsem se snímku docela bál, protože mě nezaujal ničím, snad jen tím, že hlavní postavy ztvárnily Ryab Gosling a Emma Stone. Ale byl jsem velice příjemně překvapen. Famózní scény střídaly slabé, ale díky bohu těch prvních bylo víc. Takže za mě velice pěkné 4*. ()

Justice League? Možná za deset let!

Justice League? Možná za deset let!

14.02.2013

Starý scénář se opakuje. Pokusů o zfilmování týmovky Justice League of America (Superman, Batman, Green Lantern, Wonder Woman a spol.) už tu bylo několik, třeba digitálně animovaný film v režii… (viac)

Sean Penn jako „agent s povolením zabíjet“?

Sean Penn jako „agent s povolením zabíjet“?

30.01.2013

A bude na to dohlížet Pierre Morel, který se v 96 hodinách postaral o definitivní vstup Liama Neesona do síně slávy největších bad-ass borců? Vypadá to, že Penn potřebuje vydělat na nájem, protože si… (viac)

I duchům se líbí Emma Stone

I duchům se líbí Emma Stone

21.01.2013

Guillermo del Toro pilně pracuje na postprodukci své novinky Pacific Rim (to víte, do filmu o souboji obrovských robotů s obrovskými monstry je potřeba dodělat „pár“ triků), ale už se pozvolna… (viac)

Spy Hunter našel režiséra, ztratil Rocka

Spy Hunter našel režiséra, ztratil Rocka

27.09.2012

Ten totiž zřejmě vyrazí na lov démonů. Ale popořadě. Studio Warner Bros. se už několikrát pokoušelo rozjet filmovou adaptaci stařičké videohry Spy Hunter. O režii se zajímali třeba John Woo či Paul W… (viac)