Filmová adaptácia jedného z najvýznamnejších muzikálov 20. storočia, ktorý je kritikou spoločenského a politického konzervativizmu, odsúdením vojny vo Vietname, a zároveň oslavou hnutia hippies a ich ideálov. Vidiecky mladík Claude pricestuje do New Yorku z rodnej Oklahomy, aby vstúpil do armády a následne odišiel bojovať do Vietnamu. V Central Parku sa však zoznámi so skupinkou voľnomyšlienkárskych hippies, ktorí celkom zmenia jeho pohľad na život. (RTVS)

Hamaradža

Citlivý Forman je moja srdcovka, úžasne zachytil dobového ducha a životný štýl jednej generácie a ja musím napriek famóznym choreografiám k chytľavým piesňam skonštatovať, že sa mi stále nepodarilo nájsť si cestu k muzikálom - hudobné vsuvky neviem prestať vnímať ako brzdu príbehu. ()

Lucjen

Mám taký pomyselný zoznam filmov, ktorým sa vyhýbam, i keď sú označované za kultové a vychvaľované do nebies. Vlasy v ňom patrili na jedno z prvých miest. Dôvodom môjho odporu bola kombinácia hippies a muzikálu samotného. No niečo mi hovorilo, že na veľkom plátne by som si to predsa len nemala nechať ujsť a vďakabohu za moju skvelú intuíciu! Deti kvetín si ma získali od prvej sekundy. Tá energia v každej scéne bola nezastaviteľná. ... mala som tu napísaných niekoľko ďalších riadkov o tom, čo všetko je skvelé, ale iba by som sa tu opakovala. Stačí povedať, že Vlasy majú úplne všetko a že som ich rozhodne nevidela naposledy. Záverečná pieseň mi definitívne zobrala slová z úst. Neuveriteľné a zároveň smutné, že posolstvo filmu je stále aktuálne. ()

major.warren

Forman ve vrcholové formě! Krátce po fenomenálním úspěchu Přeletu nad kukaččím hnízdem natočil režisér svůj zřejmě nejameričtější film. Nikoliv ve smyslu komerčním či z hlediska stylu, jako spíše z pohledu volby tématu a jeho zpracování. Formanovo ústřední téma svobody a věčné vzpoury se zde střetlo s úchvatným muzikálovým podáním a mezi řádky hudebních textů se tak ještě více podtrhl jeho univerzální význam. Herecké obsazení je bravurní; zmiňme alespoň krásnou Beverly D'Angelo a legendárního vůdce skupiny hipíků Bergera ztvárněného nedávno zesnulým Treatem Williamsem. Tituly "Aquarius" a "Let's the Sunshine" patří k mým nejzamilovanějším freedom songám vůbec. ()

willow666

Rozhodně to není to nejlepší ani od Formana, ani obecně z muzikálové tvorby. Písničky nic moc, přesto ale za skvělýho Williamse a taky výbornou pointu si 4* zaslouží. ()

Vědma

Už v době, kdy jsem tenhle film viděla poprvé, na mě jeho konec působil jako rána do hlavy, z které jsem nedostala žádnou možnost se vzpamatovat. Kdyby se volila scéna, u které vždy brečím, měla bych jasno.Ale nemůžu si pomoct, některé věci na mě nefungovaly. A sice John Savage v roli Clouda - vůbec, Beverly D´Angelo - skoro vůbec, některá hudební čísla uprostřed filmu - hodně málo.Ale mnoho scén a písniček je naopak úžasných a nesmrtelných a parta hippies je celá moc sympatická. Dost dobře nechápu čím vzniklo osudové přátelství mezi Bergerem, kterého není možné nemilovat a toporným, nesympatickým Cloudem. ()

K.B.L.

Tak tak, muzikál ve filmu nikdy nebude mé hobby. Začátek spíše nudný a zdlouhavý, konec omračující. Celkově však za 3. (Velmi pravděpodobně kdyby se ve filmu nezpívalo bych dala za 5) ()

Dont

Bohužel mi pár fantastických minut na konci nemůže vynahradit ty předchozí dlouhé a nepříliš záživné minuty. Pokud to mám hodnotit komplexně, tak závěrečné pětihvězdičkové minuty mohou jen vylepšit celkově rozpačitý dojem. Nestává se často, aby muzikál zachraňoval děj, většinou je propracovanost děje upozaděna ve prospěch dominantní hudební složky. Jenže mě se většina písniček nelíbila, možná tři nebo čtyři, víc asi ne. Postavy mi taky zrovna k srdci nepřirostly, asi nejzajímavější byla pro mě role obsazená Johnem Savagem, který toho sice moc nenahrál, tvářil se pořád stejně, nechal se dokonale oblbnout svůdnýma očima Beverly D'Angelo, ale zaujal alespoň jeho osud vojáka, který má pár dnů života, než půjde do války. Mnozí tady Vlasy pasují na možná vůbec nejlepší muzikál, no nevím, hodnocení na Imdb 7.2 nebo zahraniční recenze tomu tolik nenasvědčují. Mám raději jiné Formanovy filmy, tohle si asi znova nepustím. ()

Aleee89

Na film jsem se těšila. Přece jenom je Miloš Forman můj oblíbený režisér. Naposledy jsem viděla Valmonta a Goyovy přízraky a on prostě umí lepší filmy, takže jsem si chtěla nechat spravit chuť. A to se mu dokonale povedlo! Hippies, 60. léta, Amerika, volnost... to je vděčné téma, o kterém se dá točit. Pokud navíc navazujete na slavný broadwayský muzikál, máte vedle sebe schopné pomocníky, tvůrce a herce, nedá se to pokazit. A taky že ne. Příjemný film, klasika, líbily se mi písničky, navíc jsem u některých opět zjistila, že je znám a nevím, že patří právě sem... No nebudu to dále okecávat, Miloš Forman umí a zase se u mě vyhoupl zpět a vysoko. ()

kajas

Vzhledem k tomu, že s životním stylem hnutí hippie se úplně neztotožňuji, nemohla jsem se do příběhu dlouho "zakousnout" a hlavní postavy mi byly sympatické vlastně jenom odporem k válkám. Písničky ale nezněly vůbec špatně a závěrečných deset minut (umocněných songem "Let the Sunshine In") na mě hodně zapůsobilo. Nadšením jsem tedy zrovna neskákala, ale na druhou stranu je hezké cítit takovou tu vlasteneckou hrdost na to, že se rodák z naší malé zemičky tak dobře uchytil v zámoří. ()

Trevor

Ale áno, možno to malo svoje čaro...pred 40timi, 30 imi či 20imi rokmi, v dnešnej dobre keď je občas naozaj problém osloviť mladého človeka ako chlapče či slečna (nie kvôli korektnosti, ale kvôli tomu že to nie je možné rozoznať nielen kvôli dĺžke vlasov ale aj kvôli rovnakému oblečeniu že všetci chodia v rovnako širokých vreciach) už to nemá tak výraznú výpovednú hodnotu, vojen nás hippies nezbavili a muzikálny som nikdy nemal príliš rád (snáď tak fantóm opery a Pink Floyd: The Wall) tak aspoň za dve *. ()

ibeh

Jedna z mých srdcovek, ještě navíc od českého Formana a Ondříčka. K melodiím se dodnes vracím, miluju tanec ve venkovním prostředí. Všem všechno věříte. Humor, drama, smutek, přátelství. Originalita a přirozenost. Jednička mezi filmovými muzikály. Co více si přát. ()

kagemush

Viděl jsem to už mnohokrát.Jinak ve dvaceti,jinak teď po dvaceti letech,ale vždy líbilo. Teď už mám jediné přání,-aby Bob Fosse vztal z mrtvých a notočil remake. ()

Kate...

Zpočátku se mi to zdálo až příliš přeplněné nekonvečním a vzbouřených chováním vůči konzervatismu, přeplněné tou touhou po svobodě, ale musím uznat, že konec mě opravdu dostal, ten moment, kdy Berger musel čelit svému osudu. Nakonec i Vlasy započaly onen proces přemýšlení, který mám po dobrém filmu. ()

BoredSeal

Nudná záležitost s plytkým příběhem. Nějaké to plus by se snad dalo přiřknout soundtracku, ale prostě je to nuda. Květinové děti jsou podle Formana nevinní vlasatí tanečníci, kteří udržují heterosexuální monogamní vztahy. Jako milovníka absurdního humoru mě akorát pobavila scénka, kde přijímací armádní komise zpívá o pěkném černém a bílém mase. Nic víc. ()

Zemřel herec Treat Williams

Zemřel herec Treat Williams

13.06.2023

Ve věku jednasedmdesáti let zemřel americký herec Treat Williams, většině diváků známý zejména díky ztvárnění jedné z hlavních rolí v muzikálu Vlasy režiséra Miloše Formana. Smutnou zprávu médiím… (viac)

Miloš Forman 1932 - 2018

Miloš Forman 1932 - 2018