Scream

• USA Scream: The TV Series (viac)
Horor / Mysteriózny / Thriller / Dráma
USA, (2015–2019), 20 h 56 min (Minutáž: 39–81 min)

Willa Fitzgerald, Bex Taylor-Klaus, Carlson Young, John Karna, Connor Weil, Bobby Campo, Amadeus Serafini, Tracy Middendorf, Jason Wiles, Bryan Batt (viac)

Nafoukaná středoškolačka Nina byla brutálně zavražděna. Její milenec se pohřešuje a panika se pomalu začíná šířit celým městem. Spolužáci Niny se musí vyrovnat jak s její smrtí, tak i s faktem, že se po městě nejspíš potuluje vrah, který může kdykoliv znovu udeřit. Navíc se začínají otevírat staré rány, které 20 let vyhnívaly a nyní začínají být smrtelně nebezpečné. Má Niny vražda něco společného s dávným zabitím sériového vraha? To se dozvíte z 10 dílů seriálu od stanice MTV, který se nechal inspirovat úspěšnou řadou hororových filmů s názvem Scream. (geklon)

Crybaby

1. séria vo mne zanechala zmiešané pocity. Som fanúšik hlavného filmu a tak som mal od seriálu aj patrične vyššie očakávania, ktoré sa podarilo naplniť skoro dokonale. ()

kacir

Ako povedal Nerd. Klasický slasher ma 90 minút, ale televízia to musí rozťahať..a tak sa aj stalo..bolo to miestami až príliš rozťahané, miestami nelogické, miestami priam vyčerpávajúce, ale nič z toho ma neodradí, ako zarytého fanúšika Screamov, aby som dal kurva za päť. ()

Spidey3

Všichni něco skrývají. Nikomu nemůžeme věřit. No, musím přiznat, že jsem byl vůči tomuto seriálu skeptický zbytečně. Filmovou sérii mám rád, proto jsem si neuměl představit, jak bude vypadat seriál. Dopadlo to velmi slušně. Příběh se odvíjel v podstatě podobně jako filmy, s některými postavami sympatizujete, doufáte že přežijí, ale zároveň si nemůžete být jistý, že to není právě onen vrah. Herecké výkony na úrovni a závěr zvládnutý u daného žánru. Rozhodně doporučuji fanouškům filmové série, ale i neznalým. ()

IZFNP

V roku 2015 ma dve novinky zaujali tak nenápadne, že som si svoju závislosť na nich uvedomila až v začiatku druhej série. Scream je jednou z nich (FYI, druhým guilty pleasure pokladom je UnREAL). Seriálový Vreskot nie je vôbec hlúpy, ako som čakala, a rozhodne nie je nudný. Je to seriál pre mladých, ale jeho spracovanie je efektívne a štýlové. V druhej sérii sa na každú ďalšiu epizódu teším tak, ako som zrovna u tohto seriálu nečakala. Postavy sú sympatické, možno až na hlavnú hrdinku, hudobne je seriál na MTV doma a hlášky vedia naozaj pobaviť. Tak ako celý seriál. Je to totiž strašidelná jednohubka, ktorú sa oplatí každý týždeň pustiť. ()

Sticks

Prvá séria sa prezentuje ako rozkošná teenage blbinka, ktorá ma udržala v pozornosti a túžbe pozerať ďalej čo je teda veľké plus. Seriál si udržuje nebezpečie - lebo sa nebojí útočiť a vraždiť aj hlavné postavy. Postava Noaha je až kultová. Záver prvej série je taký, že seriál dobre buduje anonymitu vraha a keď ju odhalí tak to príde ako moc random. Avšak aj keď je prvá séria slabšia kvoli prílišnému akcentu teenage tém tak odhalenie vraha viac-menej funguje a je akceptovateľné. Séria druhá je lepšia až štyrhviezdičková. Keďže sa už stavia na minulej sérii, tak je príbeh celkom hutný a necháva si to lepšie z prvej. Jediné čo mi vadilo bolo prílišné akcentovanie zbytočných posteľných scén - premarnený čas. Mám však veľký problém so záverom. SPOILER. Nedáva totiž zmysel a nedošla toľko vytúžená katarzia na konci, ktorá by u mňa 4 hviezdy vystavila. Opat tvorcovia budujú "príbeh" vraha a len pre to aby to bolo prekvapenie tak na konci ukážu na random postavu. Takto príbehy nefungujú. Vrah odhalený nemá žiadny zmysel a ani nič v seriáli predtým tomu nenaznačovalo a teda pre diváka to znamená, že bolo všetkých 11 dielov zbytočných. Príbeh sa buduje postupne a na pozadí vyviera a na konci má ukázať silu. Ak má vrah dostatočný motív príde aj vytúžená katarzia. Ideálnym vrahom by bol Stavo, lebo jeho príbeh je na pozadí lakewoodskej šestice hintovaný najvačšmi. Jeho dovod na vraždy mohlo byť zblíženie s otcom, psychopatické sklony má a otec ktorý je skor ponorený do zložiek s vraždami než tráviť čas so synom mohla byť voda na mlyn. Linka so slečnou Langovou je úplně odseknutá, rovnako linka s Brandonom. Škoda. ()

HanzoBureshi

Nedávno jsem přišel na to, že jsem zapomněl na tento seriál, přestože jsem fanoušek Vřískotu, takže bylo třeba tu chybu napravit a konečně se do toho ponořit. Musím říct, že se toto seriálové zpracování opravdu povedlo. Jako první velká příjemná změna byla změna masky z klasické na masku Brandona Jamese, ze které šel podle mě o dost větší strach. A jelikož se jedná o seriálové zpracování, tím lépe, protože strávit u toho delší dobu než 2 hodiny je cool a ta radost z jednoho dílu na ten další je suprová. První řada je úplně v pohodě, protože tu je teenager příběh, sympatické postavy, luxusní hudba (hlavně hlavní hudební téma od Jeremy Zuckermana), atmosféra, tajemství, napětí... mělo to prostě všechno, té bych dal 80%. Poté vyšla druhá řada, která měla o pár epizod více a ta byla ještě o level více a kterou jsem hltal hned od začátku. Navíc jsem takové odhalení zabijáka vůbec nečekal oproti první řadě, kde jsem typoval dobře. A na konci druhé řady vyšel dvoudílný halloweenský speciál, který se taky vydařil parádně a byla otevřena dějová a velice zajímavá linka na třetí pokračování a co se stane? Třetí řada začínala úplně s novým příběhem, nesympatickými postavami, prostředím, opět původní maskou... takové zklamaní jsem ještě nezažil. Prostě příběh se ukončí v tom nejlepším v otevřeném konci a najednou se jede od znova. Ta třetí se opravdu nepovedla... cz titulky byly vytvořeny jen pro dvě epizody, zbytek mi ani nešlo dohledat, prostě nic. Kdo by taky chtěl něco takového překládat? Vůbec se nedivím... Takže tu třetí řadu beru jako jiný seriál a nebudu ji vůbec hodnotit. Když zprůměruju 1. a 2. sérii, tak se jedná prostě o bombastickou záležitost!!! Mé hodnocení: 8.5/10 ()

blondboss

Tento seriál je v zásade akýmsi štandardným doplnkom k sérii, akou je Vreskot. Kvalitou seriál oproti filmom vôbec nezaostáva a v niektorých momentoch je dokonca lepší. Prvá séria sa nesie v duchu filmov, tá druhá už je skôr takou kombináciou telenovely a thrilleru a tá posledná už bola natoľko zbytočná, že to až bolí, a v podstate podryla komplet celý seriál, ktorý ale bol celkovo jeden z tých vydarenejších. 65 % ()

anti.rybka

Bohužel tohle není Vřískot. Tohle je seriál od MTV z malé části podobný filmové klasice. Dokonce se v 7. díle objevuje prvek i z hororové série SAW. Bohužel pro mě je to zklamání. Ale koukat se na to dá. Jen si k tomu člověk musí představit jiný název a nespojovat si to vůbec s kultovním Vřískotem. ()

MadyDollar

První polovina byla - když to řeknu na plnou hubu - strašná. Chybělo napětí, kreativita... těch prvních pár dílů jsem si prostě říkal "hm jasně, další strašně dramatickej seriál určený pro věkovou kategorii asi 12-16". Druhá polovina série to naštěstí skvěle vytáhne, kovové ostří sice přestane lítat vzduchem, ale přijdou pěkné zápletky, atmosféra zhoustne a - co pro mě bylo hlavní - míň nesmyslnýho tínejdžerskýho kecání. Co jsem hodně četl, lidé si stěžují na neustávající používání youtubu, twitteru a všech těchto věci. Podle mě tohle vůbec není na škodu, prostě je to zasazeno do téhle doby a naopak bych řekl, že se to tam hodí a přidává to k důveryhodnosti. Za ukázkový slasher bych to nepovažoval (až jsem zezačátku váhal, jestli jméno Wese Cravena pod štítkem producenta není omylem), i tak si to z původních dvou hvězdiček, které jsem uvažoval, zasluhuje alespoň čtyři - dávám 75% ()

Wolftalon

Zpočátku mi přišly všechny postavy srovnatelně nesympatické a už jsem se klepal na to, jak je nelítostný vrah bude likvidovat jednoho podruhém. Inu, scénáristi na to šli chytře a začli postupně odklízet postavy v pořadí od těch nejlepších, asi aby bylo na co se těšit do druhé série. I když kvalita jednotlivých dílů dost kolísá, jako celek to dokáže vtáhnout a udržet vaši potřebu vidět víc. Co mě jako jediné trochu zklamalo bylo herecké obsazení, které je hlavním důvodem proč zůstávám jen na decentních 4 hvězdičkách. Z naprosté většiny za to může představitel Kierana, který doufám brzo skape. Není divu, že vrah dokáže zabíjet členy ústřední skupiny za pomocí jednoho nože a bojového stylu 'Huehue', když tohle je ten nejvíc drsnej týpek ze všech. Chování obětí je mnohdy velmi stupidní, ale to už myslím k hororovému žánru tak nějak patří. ()

brasek

Žiaľ už druhá epizóda nudí a tretia sa nedá ani dopozerať. Príbeh je bez tempa, veľa postáv kde každá má svoj väčší či menší priestor a potom to smeruje do nekonečnej telenovely. Nie je tu charizma, atmosféra  ani napätie. Tie zábery v školských laviciach je čistá depresia. ()

looo

AAAAAAAAA!!!!AAAAAAA!!!! AAAAAAAAAAAAA!!!! AAAAAAAAAAAAAAAAAAA!!!!!!!!! překvapení roku, podruhý co mi MTV udělalo radost (prvně se Zach Stone is gonna be famous) ()

tixi

1 séria 60% nebolo to zlé ale mohlo to byť lepšie.Dúfam že pri druhej sa budu držať pravidla viacej vrážd,viacej krvi no proste viacej všetkého. ()

jarmil8

1. série - spíš než důstojné navázání na filmovou sérii jde o prostou vykrádačku, která prakticky nijak nepracuje se žánrem (kromě několika komentářů, které už jsme slyšeli ve filmech) ani sérii dál nerozvíjí. Obsazení je takové nemastné neslané. 2. série je ještě zbytečnější než ta první, vše se opakuje a zcela bez nápadu. Díly jsou pojmenované dle známých hororových filmů, ale nijak dál se téma nerozvádí, dokonce ani s žánrem se nijak nepracuje, jak tomu bylo u filmových předloh. Pouze se opakují staré formule. Bohužel i postavy začnou být postupně otravné a pointa je už prostě trapná. ()

Lockdown

Seriálový Vřískot se nesoustředí na napětí, nebo čekání na odmaskování vraha. Na to, kdo se skrývá za maskou, která tedy spíš připomíná masku Jasona Voorheese z Pátku třináctého přijdeme relativně brzy a tak se můžeme více soustředit na děj a postavy. A zde jde první problém. Kráska se srdcem na pravém místě, sportovec, hloupá blondýna, geek holka schovaná za kamerou. Něco mi říká, že jsem to už někde viděl. Co se týče hereckých výkonů hlavně Willa Fitzgerald mě donutila si pořádně zavřískat jak šílený prkno je. Dalším problémem jsou vraždy. Dojde zde k docela malému množství vražd a jen zhruba dvě až tři jsou trošku originálnější nebo vyvolají větší emoce. Díky malému množství vražd se tedy seriál soustředí i na kecání a některé díly se člověk vysloveně nudil. Párkrát bylo tempo na teenagerovskou vyvražďovačku až zbytečně moc pomalé. Seriál si jistě najde své fanoušky, avšak já jsem jako velký fanda předchozích filmů zklamán. 40% ()

Richie4422

1. séria/ Bol som veľmi milo a úprimne prekvapený celým Vreskotovým feelingom a úrovňou akou na tento slasherový fenomén 90. rokov tvorcovia odkazujú. Nie len, že je skvelé si na školské a "teenagerské" drámy v hororoch zaspomínať, ale seriálu sa skvele darí budovať napätie a mysterióznosť. Jeden z mála seriálov pri ktorom som sa seriózne zaujímal o to, kto bude vrah a nechal som sa pohltiť pátraním po ňom. Noah ako stelesnenie mysle hororového fanúšika/fanatika, ktorý poukazuje na klišé a hĺbku hororu je skvelým ťahom, ktorý dáva seriálu ďalší rozmer. 2. séria/ Hodnotenie po skončení. ()

Sweepy

Seriálový Vřískot se překvapivě povedl a MTV můžeme pochválit za dobře odvedenou práci. Není to tak růžový, jak bychom si asi přáli, ale se svým filmovým předchůdcem drží krok, v něčem ho dokonce předehnal. Tak jako původní Vřískot cílil na mladé lidi, to stejnou cílovku můžeme vidět i zde. A kdo by mohl mít silnější komunitu mladistvých na televizních obrazovkách, než právě MTV? Ta má tady dobrou výchozí pozici, při přehrání písničky vyjede tabulka s názvem písničky a jméno autora, reklamy na svoje pořady atd. Bohužel někdy to s reklamami přehání a během výslechu podezřelého vám vyjede reklama s Miley Cyrus, která vyplazuje jazyk. S cílem přivést k seriálu co nejvíce mladistvých, činí důležitou roli sociální sítě. Takže během doby, kdy Emmě volá vrah, se objeví na obrazovkách #WhoIsEmmasCaller nebo další příklad, kdy holčina utíká před vrahem a objeví se #RunBritneyRun (jméno je vymyšlené, abych nespoileroval). I takovéto drobnosti mohou potěšit. Seriál je také plný filmových a hlavně hororových narážek - zvláště v první sérii - ať už na Carrie, Nightmare on Elm Street, Hannibala, Psycho a samozřejmě nejvíc na Vřískot film. Hned prvních pár minut je zvláštní poctou a odkaz na film, kde se přetvořila scéna se zabitím Drew Barrymore (v originálu). Na mnoho lidí při prvním dílu možná zapůsobí dojem, že je to až moc teen, že tam jsou otravný teenage vztahy, otravný, blbý a naivní vedlejší postavy. Ano, je to tak. Je dosti možné, že tento dojem na seriál bude přetrvávat, ale časem se to zlepší, vyrovná, není to tak chaotické. Až na ten fakt, že se tvůrci snaží vzbudit dojem, že každá postava může být vrahem, takže nemáte žádný vodítko, kdo by to tak mohl být, to alespoň donutí se dokoukat na celou sérii. V první sérii vrah byl celkem šok, ale důvod, proč to dělá, byl celkem matoucí a jako kdyby byl napsán na poslední chvíli. Druhá série byla oproti tomu více propracovanější, to si vybralo daň na tom, že to není tak hororové jako předtím. S vrahem budete nejspíš zklamaní - i když si myslíte od poloviny série, že je to on/a - ,znova důvod, proč to dělá, nedává moc smysl a působí nedodělaně. Celkově poslední díl druhé série není nic zázračného a můžeme? čekat třetí sérii. 1. série - 75%; 2. série - 80% ()

Hadrian

Takže tohle je vlastně slasher, který vlastně není tak úplně slasher, protože seriál nejde udělat jako slasher? Mám se smát nebo brečet nad tím, jak se snaží tvůrci skrze Noaha zpochybňovat, co dělají? Už první scény mi zasadily hlubokou ránu, když mi představily Ninu hranou Bellou Thorne, nad kterou by si snad vyhonil i papež...no...ehm...špatný příklad...a pak jí okamžitě zabili..zkousnul bych to, kdyby místo ní nepředstavili jako hlavní ''hrdinku'' takovou otravnou píču, která se snaží furt tvářit ublíženě a morálně a k tomu je sama případ pro psychiatra. Ne ale vážně Emmo...to tě opravdu první vrah překvapil a dojebal víc než ten druhý? really? Já ani popravdě nevím, jak se vyjádřit k ostatním...Všechny postavy, co jsem měl rád hnijou v zemi...a vážně nevím na čem budou chtít postavit třetí řadu, pokud teda vůbec bude. S tím, co nám zůstalo naživu by musel další vrah být buď Noah, Brooke nebo by muselo Emmě mrdnout v hlavě a pročistit to sama. ()

Wes Craven (1939-2015)

Wes Craven (1939-2015)

31.08.2015

Ve věku 76 let nás včera opustila hororová legenda Wes Craven. Slavný režisér podlehl rakovině, která ho trápila mnoho měsíců, přesto mu ale nezabránila v tom, aby se věnoval svému milovanému žánru.… (viac)

Sin City jako televizní seriál?

Sin City jako televizní seriál?

03.12.2013

Televize je na vzestupu a v mnoha ohledech šlape na paty filmovému průmyslu. Uvědomilo si to už několik velkých hollywoodských společností. Další z nich je The Weinstein Company. Bratři Bob a Harvey… (viac)