Poklidnou idylu rázovité vesničky, která je tak trochu odříznutá od světa, nečekaně rozčeří sympatičtí mladíci Kája (Kryštof Hádek) a Filos (Vojta Dyk). Přijeli prý proto, aby vyhledali nejlepší místo pro instalaci nového mobilního vysílače. Vidina zisku vzbudí v místních pochopitelné očekávání, zvláště když se dozvědí o zajímavé finanční odměně pro majitele pozemku, na kterém bude vysílač stát. Vesnice se rychle stává bitevním polem a to s využitím všech povolených i nepovolených zbraní. Je ovšem otázkou, zda Filos s Kájou budou schopni naplnit očekávání, do nich vkládaná. Možná totiž nejsou tím, za co se vydávají... (oficiálny text distribútora)

Sandiego

Novodobá komunální satira, která moralizuje víc, než by bylo záhodno. Použít k oboustranné kritice prvoplánové postavy, které se nikam neposouvají a nakonec končí všechny v jednom pytli, to na plnohodnotný filmový zážitek rozhodně nestačí. Nakonec jde jen o obšlehnutou základní situaci Revizora bez přidané hodnoty, což dnes už působí zákonitě poněkud zatuchle. Humor zde je tak velejemný, že vlastně o něm nemůže být ani řeč. Znechucení ze strany námětu a jeho rozpracování alespoň vyvažuje kvalitní filmařské zpracování (stačí srovnat se studentskými výplody, jež točí aboslventi filmových škol vyššího věku než Řehořek a je jasné, že se dostáváme o nějakou tu třídu výš), dobré herecké výkony a snaha o určitý styl včetně zajímavých vizuálních nápadů. Film se tím ještě jakžtakž udrží v šedinách českého filmového průměru, ale jistá pachuť z něj zůstane. ()

blackrain

Až do včerejšího shlédnutí tohoto filmu jsem si myslela, že Vojta Dyk je sympaťák, ale tím, co tady předvádí si to u mě pěkně rozmáznul. Celou dobu byl na profackování. Pan Řehořek se zřejmě nedokázal rozhodout, co že to vlastně chce natočit a tak vznikl tento absolutně nevýrazný guláš. Čekala jsem příjemnou letní komedii. Mé očekávání vzalo za své. Není tu nic k smíchu a přitom je tu pár situací, u kterých by se člověk mohl zasmát, kdyby to někdo vzal pořádně u huby a ke všemu jsou tu k dispozici výborní herci. Po shlédnutí jsem si ale říkala, co tu Polívka, Roden a Menzel vlastně dělají a jestli jim to vůbec stálo za to. Nepotřebuju nic šíleného nebo extrémního a nebo dokonce ve stylu starých dobrých francouzských komedií. Češi přece komedie točit umí, tak snad příště. Na drama je toho tady taky málo. ()

ABLABLABLA

Další z českých ubohých komedií, ne že bych měla něco proti české produkci..právě že naopak..myslím si, že bývala prvotřídní, ale v posledních 10 letech zdá se mi mohutně klesla a najde se málokdo, kdo by netočil duchaprázdné komedie s pár slavnými herci, jen aby zaplnil sály kin. ()

kaylin

Dva podvodníčci se vydají na venkov. Ne proto, aby si zde na pitomých vidlácích přivydělali, ale proto, aby si užili s jejich dcerami nebo manželkami. Vlastně to nejsou ani moc velcí podvodníci, i když jejich triky jsou docela promakané. Sami si postupem času uvědomí, že z toho jde vytřískat mnohem víc, než jenom trocha nezávazného sexu. Vesničané jsou zde zprvu vykresleni skutečně jako vidláci, ale postupem času se ukáže, že se umí bránit, když přijde na věc, ale to zabere tak deset minut z celého filmu, který je nejprve podfukářským filmem, nudnou romancí, následně skoro hixploitation (vesnická vyvražďovačka), aby na závěr došlo i na trochu toho sci-fi. Je toho ke konci trochu moc, v co se film mění a je to mírně neuspokojivé, stejně jako to, co následovalo předtím. Vojta Dyk se od začátku tváří jako nekompromisní hajzl, aby tuhle svou roli nepodržel, snad aby si nezničil image pěkného hodného kluka, který je vysazený na starší ženy. Kryštof Hádek by měl být zase citlivý chlapík, ale pro nějakou romantiku tu místo není, je docela obstojně skryta. Napadá mě pak, co by si vlastně měl člověk z filmu odnést? Že na vesnici jsou hlupáci, ale dokážou se pořádně naštvat? Že měšťáci jsou taky vlastně hlupáci, ale dokážou s pomocí hodné vesničanky včas utéct? Nevím no, zase takový zázrak se nekoná a scénář Marka Epsteina rozhodně ničím nepřekvapil, snad jen tím, že se na něj podařilo nalákat Jiřího Menzela jako herce. Více: http://www.filmovy-denik.cz/2012/09/rebelka-perfect-sense-sprosty-holky.html ()

rt12

Jedna hvězda možná za písničku a Rodena. Škoda potenciálu výborných herců, čímž rozhodně nemyslím Dyka nebo Josefíkovou, kteří zde spoléhají pouze na svůj exteriér. Jinak k upoutávce, ,,rázovitou vesnici" si představuji poněkud ,,střediskověji", ne jako tvůrci, že co vesničan to vůl, buran a křupan. Z této vesnice máte pouze hořko v ústech,ale i z ústřední dvojice v podání Dyka - ,, zahrano-nezahraný " studený vychcánek a jinak nic a Hádka, který působil mdle a odevzdaně. Kam se podělo charizma ze Tří sezon v pekle?. Nejenom, že film Vám nic nedá, ale vezme Vám u něj strávený čas.. ()

slunicko2

Takovéto podvodníčky v Americe 19. století polili dehtem, vyváleli v peří a vyhnali z města. 1) 24letý Tomáš Řehořek v sobě talent nezapře. Typologicky přesný výběr herců sice místy hraničí se schematičností, ale 26letý Vojtěch Dyk i 29letý Kryštof Hádek zahráli podle očekávání dobře a o dalších hereckých hvězdách i v malých rolích se není třeba rozepisovat. V různé míře současně sympatickým i nesympatickým empaticky zahraným postavám jsem měl ze začátku tendenci se vysmívat, postupně jsem se však stal jejich fanouškem - ne, že bych si je nějak oblíbil, ale jsou mi blízké, znám je a rozumím jejich konání. 2) Film nejde proti české vesnici, ale proti českým (nejenom) buranům - jak je vidět z komentů, mnozí se poznali a hlasitě kejhají a kejhají. Zmateného střihu jsem si nějak nevšiml, ani oné žumpy, sraček a podobných ingrediencí, z nichž je podle části kultivovaných komentátorů tento snímek poskládán. 3) Ke konci se autoři rozběhli k thrilleru, pak se ale lekli a poslušně se vrátili k české úsměvné komedii. Ostatně už nightworkská dechovková comingoutová vypalovačka dala hned na začátku jasně na vědomí, že bude sranda přeukrutná... 4) Vadily mi nadužívané basy a echa v postsynchronech, místy až na úkor srozumitelnosti, a především zdlouhavost celého snímku. Půlhodinu vyškrtnout, závěrečné quasithrillerové scény rozšířit a vše by bylo fajn. ()

salalala

Signál hodně dře a celou dobu nedokáže chytit tempo. Je tu bohužel tolik postav, které jsou zákonitě ploché, i když nesmírně zajímavé (Menzelův fyzik, Rodenův buran, jeho žena, hospodský s dcerou...), tudíž hodně nevyužité, což je škoda. Herecky je to velmi solidní, i když se přiznám, že Dyk mi tam moc neseděl, přišlo mi, že se lehce předvádí a snaží až moc, Hádek je fajn, což jde ale říct o všech hercích. Nikdo zkrátka nevyčnívá. Natočené je to taktéž slušně, ač Řehořek umí víc a tady mi to přišlo takové usedlé až moc, bez většího nápadu a odvahy. Hudba povedená a docela dobře využívá typicky vesnických motivů, Nightwork nemusím, takže je nechám bez komentáře. Celkově je to ale dost unylé a bez větší myšlenky... nechtělo se mi moc věřit, že to napsal Epstein. Trvalka to určitě nebude, je to dost těžkopádné. Předchozí Czech Made Man se mi líbil podstatně víc. 60% ()

FilmFan24

Čekání na "Signál" jsem si krátíl poslechem písně Nightwork. Konečně jsem se dočkal a kdybych byl býval jen tušil co mě během nekonečných 115 minut čeká, raději bych čekal dál...třeba na Godota. Ale žerty stranou. Nastavit zrcadlo chamtivému češství a národnímu podfukářství se teda nepovedlo ani věčným chcaním Jiřího Menzela na pomník budovatelů. Mimochodem dost blbý nápad. Ústřední dvojice pánů inženýrů Dyka a Hádka se snaží seč může, ale k dobrému výsledku v mých očích teda vůbec nepomůže. Co naplat, že film má hvězdné obsazení (Polívka a Roden), když asi po čtyřicáté minutě jsem byl odhodlaný DVD vysunout z přehrávače, jak se vlekl. To bych se ale nedočkal příjemně vlezlého hitu Nightwork. P.S. A kamera s třesem jakoby kameraman měl každou chvíli dostat infarkt či náhlé záběry havěti, které měly říct nevímco byly fakt děs běs. ()

togaf

Snesitelná česká komedie, to je podle mě pochvala jak hrom. Jen nechápu proč má proboha 115 minut. Místy se objevuje typický humor českých komedií, který mě nehorázně štve. Naštěstí herecké obsazení je fajn, nestačí ale na to, abych chtěla Signál ještě někdy vidět. ()

kajas

Nebýt neskutečně chytlavé písně od skupiny Nightwork, asi bych tento film dlouho přehlížela. Nic by se rozhodně nestalo, s politováním musím uznat, že jsem čekala mnohem víc. Film by snesl zkrácení možná i o 20 minut, příliš často jsem měla nutkání dívat se na hodinky. Režisér se zřejmě nedokázal rozhodnout mezi zde uvedenými žánry a ve výsledku jsem sledovala takovou nijakou směsici. Eva Josefíková mi vadila už v "Čertově nevěstě" a ani zde mě nepřesvědčila. Ústřední dvojice (hlavně Vojta, co si budeme povídat, jeho strach o ztrátu hlasu neměl chybu) a pár hlášek ale potěší. ()

hygienik

Řehořek je proste radikálne odlišný režisér, ako spôsobom tvorby, tak výberom námetov, ktoré by iní režiséri považovali za komerčne neatraktívne. Jemu je to, zdá sa jedno. A tak sa zaradil do v Česku malej skupiny tvorcov, na ktorých si musíte vytvoriť názor t. j. "ber nebo nech být". Ja to radšej nechám být. ()

OG_Swifty

Tomuto filmu dávám 2 hvězdy z 5 a to dle následujícího vzorce: Pozitiva filmu jsou 1) kvalitní herecké obsazení 2) vesnický prostředí se samýma sviněma ... naopak negativa filmu jsou 1) Kryštof Hádek a jeho postava 2) trapný humorný vsuvky (tento film není komedie!!) 3) Žádná sympatická / dobrácká postava ()

Kosmik

Tedy, pane režisére! Proměny byly dobré a nadějné, Czech Made Man také docela ušel, v Piku se vám splašilo dokudrama, ale co je tohle za slepenec? V 50. minutě jsem měl dojem, že už to běží 3 hodiny. A přitom to má hodně slušný potenciál námětu. Takže teď si dáte za trest pokání, režírování 100 dílů Ordinace v růžové zahradě! :-) ()

rakovnik

Asi největší problém tohoto filmu je jeho žánrová nevyrovnanost. Nechápu, proč se zde mísí komedie s dramatem. Těšil jsem se na venkovskou komedii (plakát je opravdu zavádějící a dočkal jsem se jen několika vtipných scének a dialogů), ale dostal jsem spíše drama. Z mého zklamání poté vychází nižší hodnocení, než si možná film zaslouží. Mrzí mě to především proto, že dramatická poloha šla autorům vytvořit mnohem lépe, komediální poloha byla spíše křečovitá. Duo Dyk - Hádek funguje lépe právě v dramatické lince. Nevím, zda to bylo záměrem autorů, kteří se obávali, že v dnešní době lidé mají dramat dostatek a že by do kina nepřišli. Když pominu mnoho nelogičností v ději a naprosto přehnanou tupost místních venkovanů, zbytečné natahování děje (Menzelovsko-Hrabalovská idylka opravdu tady vytvořena nebyla), tak postavy jsou celkem pěkně podané (ne tak realistické). Ovšem nechápu, proč autoři zvolili pro dokreslení atmosféry Vysočiny cimbálovku?! Konec už je opravdu trapná křeč, kdy se díky nenáviděnému sousedovi a jeho činu všichni najednou objímají kolem ramen a veselí se... Skvělý je komentář uživatele "Pepinec". ()

kaposlav

Nemuseli sa omnoho viac s tým srať a dal by som tri hviezdičky, ale po viacerých stránkach to má rezervy či už hudba, kamera, logika atď... Na druhu stránku ocenujem vykreslenie charakteru ludí aký su a čo pre ludi znamenaju peniaze a čo su pre ne schopní urobyť. Nápad dobrý, prevedenie horšie, dojem ku koncu mizerný. 2* ()

M.i.k.e

Řehořek i tentokrát vyloženě nezklamal,ale je trošku škoda,že se nedokázal naplno rozhodnout mezi komediíí a dramatem a ve finále je tak Signál hodně nevyrovnaným patvarem obojího a ani jedna strana nevyhrává (byť konečné vyznění jde spíš k dramatu).V mých očích rozhodně slabší než Czech Made Man...60% ()

Giggo

Prázdnej film, kterej ukazuje nenasytnost, nedůvěru a vychytralost. Film vám uplyne poměrně rychle, ale nic hlubšího ve vás nezanechá. Vynucený scény, kde jsem se měl smát nebo naopak někoho litovat mě přišly až moc okatý a díky tomu naprosto nudný. ()