Poklidnou idylu rázovité vesničky, která je tak trochu odříznutá od světa, nečekaně rozčeří sympatičtí mladíci Kája (Kryštof Hádek) a Filos (Vojta Dyk). Přijeli prý proto, aby vyhledali nejlepší místo pro instalaci nového mobilního vysílače. Vidina zisku vzbudí v místních pochopitelné očekávání, zvláště když se dozvědí o zajímavé finanční odměně pro majitele pozemku, na kterém bude vysílač stát. Vesnice se rychle stává bitevním polem a to s využitím všech povolených i nepovolených zbraní. Je ovšem otázkou, zda Filos s Kájou budou schopni naplnit očekávání, do nich vkládaná. Možná totiž nejsou tím, za co se vydávají... (oficiálny text distribútora)

Woody77

Oddychovy film na pondelnajsi vecer . Clovek je nasrany ze zacal pracovny tyzden cize film ho uz viac nedokaze rozhodit. Mohla to byt radsej letna komedia pre mladých! ()

chelseaman22

Když přehlédnu fakt, že každý český snímek má totožné obsazení a fakt, že se výjimečně nenatáčelo a nacismu či komunismu, tak z toho stejně vyplývá, že se jedná o kardinální omyl s velkým O. Chyběla tomu ta svěžest, jež způsobila velký úspěch Bobulí či Líbáš jako Bůh (ergo je zřejmé, že i ženy nad padesát let dokáží pobavit mnohem víc, než dlouhán z Národního a prcek z Bobulí). zaručeně nejlepší byly modré Conversky a dlouhé (často) obnažené nohy paní (mladé slečny) hospodské. 35% ()

Tyny

Komedie bez nápadu, občas trapná, občas ještě trapnější. Když bych se přenesla přes tu nudu a naivitu, která vy filmu vězí tak bych docílila toho, že je to teoreticky jeden z těch normálnějších novějších českých filmů. Polívka a Roden to trošku zachránili a nápaditá písnička je fajn. ()

ivan_drago

Upachtěná nekomedie se skoro všemi provařenými ksichty české herecké scény s nijakým příběhem, vyznívajícím naprosto do ztracena a bez pointy, který absolutně neutáhne stopáž... Nuda v té nejkrystaličtější podobě... Nemá cenu dál rozvádět, prakticky každá jednotlivá složka filmu je tragická a nemá čím zaujmout... ()

Mrkvič

Rozhodně bych pod tento počin nepsal komedie. Po ní tam nebylo ani památky. Nedá se říct ani drama, protože Řehořek asi neměl tušení, co by rád natočil. Je to takový nudný splácanec rádoby všeho možného. Přitom ty nápady možná tak špatné nebyly, ale realizace otřesná. Ono už kamera a nebo střih jsou opravdu velmi rušivé elementy celého filmu. No a když si potom musím říkat, že místo Polívky tam mohl být absolutně kdejakej hostinskej z kterékoliv české hospody (nebo vlastně kodkoliv sebranej z ulice), tak je z toho jasné, že ani práce s herci se tvůrcům moc nedařila. ()

Mirokukii

Děs. Ikdyž nápad to nebyl až tak hloupý. Úplatky se v naší zemičce budou brát, dokud se budou rozdávat (navždy), a to v jakémkoliv měřítku. Za to tvůrcům dík. Jen ten humor tu mohl být. Dyk si zpropagoval svůj pěvecký talent, a Hádek si prozměnu zahrál protipól své postavy z Bobulí. Aspoň, že ta Josefíková je pěkná, a něco v ní dříme. ()

Sfinkter

SIgnál je takovými třetími bobulemi - už jsou hodně vymačkané, ale dívat se na to dá, i když je celý snímek od základu nereálný. Dyk i Hádek hrají dobře, Roden stálice. ()

RonaMidu

bod z milosti,protože dneska mám dobrou náladu...nepřišlo mi to ani jako drama,ani jako komedie,a navíc - Karel se zase "tvářil",z čehož mi naskákaly málem pupínky ()

Simpoch

Žánrově neuvěřitelně nevyhraněné dílo. V jedné chvíli si myslíte, že se díváte na film, který parádně paroduje českou náturu a o 3 minuty později se vám tvůrci snaží podstrčit až tragické "drama". Je to jako hodit jakýsi díl "Soukromých pastí" do míchačky s "Vestičko má středisková". Pokud nejste fanynka Vojty Dyka raději se na film ani nedívejte. Palec nahoru vykouzlím jen za originální námět a tu část, která se zdá být komedií. ()

Lachtaan

Už jen proto, že si Hádek zase zahrál slizkého podvodníčka, jsem během filmu několikrát shledal podobu s Bobulemi. Asi je zdejší hodnocení ovlivněno obecnou neoblibou Vojty Dyka, já si ale Signál užil právě kvůli němu. Sice hraje i v letošních filmech pořád stejné frajírky, já mu to ale stále beru. ()

uiu

Tak tu máme další zbytečný a bezvýznamný výplod české kinematografie. Neoriginální zápletka o dvou nejlepších kamarádech - zlodějíčcích (a to není žádný spoiler, film prozradí celou pointu už 3 minuty po začátku), kteří se vydají do zapadákova, kde všechny místní oblbnou, okradou o úplatky, proženou nejednu sukni a nakonec vlastně ani nevíme, jak to s nima pořádně dopadlo. Vojta Dyk je ten zlejší a lstivější, Hádek je zase ten naivní hodňoučkej, takže tvoří typickou filmovou dvojici, zbytek ansáblu se snaží hrát naivní vesničany a 3 hvězdy jen za to, že film nenudí, zajímá vás, co se bude dít dál, ale jinak absolutní ptákovina. ()

venison

Čekala jsem nějakou příšernost, ale celkem se z toho vyklubal milý film s "mělkou" hloubkou.. Není to ani tak komedie jako spíš drama o lidské hlouposti a vyčůranosti.. Potěšila mě minirole Bolka Polívky a samozřejmě perfektní herecký výkon Karla Rodena.. I Jiří Menzel nebyl k zahození.. Taková variace na Bobule1.. ()

Pavlínka9

Spíše než komedií bych to nazvala filmem o lidské hlouposti a je to zvláštní, ale bylo mi spíš celý film líto hlavních obyvatel vesnice, jelikož jsem si uvědomila, že takto to opravdu ve světě někdy chodí a lidé ze sebě někdy dělají hlupáky a snaží se dosáhnout svého cíle za každou cenu. Film "táhne" sice skvělé duo Dyk x Hádek, ale vsuvka v podobě dechovkové verze písně od skupině Nightwork -tak to byla perla :D Docela mě překvapila i závěrečná část filmu, kdy celý snímek působil pomalu spíše jako thriller a očekávala jsem i to nejhorší. ()

geklon

A do prdele. Tohle mě dostalo. Ať už prvoplánově výborným scénářem s mnoha překvapeníma, nebo Řehořkovou přeuměleckou režií, či výbornou chemií mezi herci. Jsem úplně v koncích a dávám 90%. ()

anli

Další z řady českých komedií ,na kterou si za chvíli nikdo nevzpomene.Nevím ,co vedlo jednoho z nejlepších českých scénáristů ,aby se upsal k tomuhle dílu a tohle napsal.No ,asi každý potřebuje jednou vypnout a Marek Epstein tohle asi vypnutý psal.A Tomáš Řehořek vypnutý režíroval.Jinak bych to ani logicky zdůvodnit nemohl.Scénář filmu je totiž tak o ničem ,jako když člověk kouká z okna a nikdo nejde.Ano ,je tam nápad ,který je ale sotva na bakalářskou povídku ,nikoliv ovšem na celovečerní film.Jak dva podvodníci rozvíří stojaté vody ve vesnici svým nápadem kasírovat za možné postavení vysílače je sice možná vtipné i trochu zajímavé ,ale je potřeba vymyslet příběh ,který je aspoň trochu zajímavý a stejně tak postavy k němu,.To tu bohužel zcela chybí a tak vše zachraňují herci.Naštěstí je ústřední dvojice Hádek-Dyk patřičně charizmatická a divák jim věří(divačky zcela jistě víc).Skvěle je doplňuje velmi talentovaná Eva Josefíková a taky ostřílení Karel Roden ,Boleslav Polívka ,Jiří Menzel a taky třeba Kateřina Winterová.Tvůrci měli velké štěstí ,že zlanařili takové herecké seskupení ,protože všichni herci zachraňují co se dá a jsou jediným skutečným pozitivem filmu.Ano ,komedie mám rád a ty české obzvlášť ,ale musím se u nich zasmát ,proto to jsou komedie.Tady toho moc k smíchu nebylo a vlastně jsem nevěděl jestli se dívám na komedii ,drama nebo trágédii a jak víme ,oscilování mezi žánry zvládají jen opravdoví filmoví mistři.A Ti u tohohle filmu bohužel nebyli.Signál na mém mobilním telefonu ukazuje maximální stav ,takže nás snad dvojka nečeká.Díky hercům a pár hezkým záběrům kamery a celkem slušné hudbě dávám s přimhouřenýma očima 50% ,protožr českým filmařům prostě malinko nadržuji.Snad se na mě zlobit nebudou. ()

sskrblik

"Čekám na Signál, ten z nebe nepřichází a tak čekám dál". Čekám na signál toho, kdy konečně budu moci film zaškatulkovat. Komedie? Něco možná, ale málo. Drama? Ehm, tak pardon, ale závěr byl divný. Signál vysloveně není úplně špatný, jen příliš ukvapený. Je to takové skákání od jednoho ke druhému a výsledek vcelku nijaký. Dvojice Vojta DICK a Kryštof malý HAD nic moc. Polívka taky nepojedl vtipné kaše. Roden a Menzl dobří (jen z Menzla nemusíte dělat takovýho funebráka!). Tam, kde mohu přidat, musím o to víc na něčem ubrat. Výsledné * * ()

Eleanor05

Čekala jsem hloupou pubertální zábavu typu "Bobule" a z filmu se zatím vyloupla sonda do hlubin české vesnice, kapku okořeněná humorem. Výborní herci, dobře vymyšlené postavy, které (světe div se vzhledem k nynějšímu vývoji českých filmů) žijí vlastním životem a nefungují v ději jen jako hláškující charakterově ploší pitomci. Naštěstí se neobjevily žádné ztřeštěné dějové zvraty a nic, co by působilo kýčovitě nebo nepatřičně. ()

hejsahopsa

Nechapu tak spatne hodnoceni! Ja jsem se teda bavila, kdyby to slo, dam 3 a pul hvezdy. Prijde mi, ze ostatni hodnotitele jsou prilis kriticti, mozna protoze je to cesky film a my mame tak trochu ve zvyku se podkopavat. A smal se cely sal!! Nebudte takovi pokrytci. A vy radoby intelektualove, prece vite o cem ten pribeh ma byt! Kdyz se vam to nelibi, tak se nekoukejte! ()

Master19

Udělal jsem chybu, že jsem se těšil. Zklamala mě hromada věcí. 1. Nic proti Evě Josefíkové, ale chyběla mi tam fakt hezká holka, nebo aspoň dvě méně hezké, jako vyvážení Dyka a Hádka. :-) 2. Označení komedie je pouze pro nalákání co nejširší masy lidí do multikin, o komedii podle mě vůbec nejde. 3. Scénář je přímočarý jako u komedie a jak už jsem zmínil, tady je to na škodu. A tak dále. Nemůžu ovšem přehlédnout i kladné prvky, jako celkém věrné popsání vesnických reálí (tentokrát nikoliv zesměšňující, nýbrž téměř romantizující formou) a výtečné herecké obsazení. Bohužel herci se ve svých polohách často jaksi nepotkávají a rozpor mezi Sekalovskou rovinou Rodena a Českohledásupertárovskou Dyka je divná. Stopáž vhodná pro drama opět nekonvenuje s avizovanou komedií a závěr... inu, toto se moc nepovedlo. ()