Poklidnou idylu rázovité vesničky, která je tak trochu odříznutá od světa, nečekaně rozčeří sympatičtí mladíci Kája (Kryštof Hádek) a Filos (Vojta Dyk). Přijeli prý proto, aby vyhledali nejlepší místo pro instalaci nového mobilního vysílače. Vidina zisku vzbudí v místních pochopitelné očekávání, zvláště když se dozvědí o zajímavé finanční odměně pro majitele pozemku, na kterém bude vysílač stát. Vesnice se rychle stává bitevním polem a to s využitím všech povolených i nepovolených zbraní. Je ovšem otázkou, zda Filos s Kájou budou schopni naplnit očekávání, do nich vkládaná. Možná totiž nejsou tím, za co se vydávají... (oficiálny text distribútora)

Ilicka

Je mi líto pane Řehořku, ale znovu nám to nevyšlo. A stejně jako u Czech Made Mana to formálně (kamera, střih, hudba) vůbec není špatné, naopak bych uvažovala o "českém nadprůměru". Dokonce dobří, ač profláklí herci hrají své (odpudivé) postavy dobře. Zásadní problém je ve scénáři, absenci sympatických postav a naprosto křečovitém happy-endu, který po "thrillerové" čtvrthodině působí jako facka pro kteréhokoli diváka, který třeba začínal věřit, že by tvůrci mohli prokázat alespoň trošičku odvahy a dokončit film jinak, logičtěji. (To bych snad i přidala hvězdu či dvě navíc.) Tak jsou to dvě, především za to, že Czech Made Man mě štval podstatně více. PS: Ten pokus o "poselství" beru jako snahu zařadit se alespoň něčím do žánru komedie. ()

MáŠa

Pominuli některé nedostatky, tak dobré. Bylo to pro mě příjemné překvapení. Nedostatky myslím některé věci v příběhu. Trošku to působilo, jak kdyby ta vesnice byla na nějakém izolovaném ostrově, z kterého se nedá vůbec dostat. ()

Morholt

Líbil se mi nápad, který sice nebyl nijak převratný, ale pro komedii naprosto ideální, protože česká vesnice je jedno z nejvděčnějších témat. Jenže to by tu musel být režisér, který má pro podobné komedie cit. A tím Řehořek není. Dvojice podvodníčků se tak prakticky po celou dobu ve vesnici jen tak plácá. Žerou, pijou, samozřejmě přijde nějaká ta láska, ale že by se příběh někam hýbal, to se říct nedá. A vtipu to také příliš nepobralo. Zasmál jsem se vlastně v závěrečné desetiminutovce, která byla i nejpovedenější sekvencí celého filmu. Za ní a za Evu Josefíkovou 30%. A proboha přestaňte obsazovat Dyka. Hrát to neumí a zpívat taky ne. ()

Katullka odpad!

Absolutní výtěr z řitního otvoru. Co může být špatně, můžeme přeci udělat ještě hůř. Co nepochopíme, nevadí, jedeme dál, budete mít ještě více, co nechápat. A nakonec to zatřeme obrovskou směsicí nepochopitelných záběrů, aneb je důležité dávat divákovi podměty, které nebudeme rozvíjet, na co, že?? Všichni byste měli mít dostatečnou fantazii na anální sex a prosím k tomu šeptání o fyzice, to mě totiž vždy dokonale zvlhčí. Absolutně top komentáře: Enšpígl, Marigold (nenechte se zmást tak vysokým hodnocením). A nejlepší vlezkoprdelník je samozřejmě... chvilka strpení... Radek99. GRATULUJEME! Doufáme, že chápete, že to není komedie, ale čisté drama. Tak je to smutné. ()

Kamca_

Nějak jsem ani nikdy neměla v plánu tento film vidět, ale když ho dnes dávali v TV, tak jsem se koukla a musím říct, že mě to hrozně moc překvapilo. Čekala jsem další nudný a hrozný český film a místo toho jsem dostala supr film, u kterého jsem se nenudila ani vteřinu. Kryštofa Hádka mám hodně ráda a když jsem zjistila, že do jedné z rolí byla obsazena i Eva Josefíková, tak jsem se na to musela podívat. Eva mě hodně zaujala už ve filmu Probudím se včera a tady potvrdila, že hrát umí. Takže nečekaně dávám 75%. A určitě jsem to neviděla naposledy. ()

BoPo

Neviem prečo, ale českí tvorcovia majú neukojiteľný fetiš na komunizmus a druhú svetovú vojnu. To naozaj neviem. Takže ak niekto urobí film so súčastnosti, ktorý nerieši minulosť, tak má moju pozornosť. Signál obsahuje českú vychcanosť, zmysel pre národný šport Úplatky a jednu nevinnú holčičku, ktorá je vlastne dedinská ku*va. Len mi nesedí to označenie komédia. Vlastne mi tam nesedí celkom dosť vecí. Priemerná až podpriemerná záležitosť, ktorá ťaží jedine zo slabej konkurencie domáceho trhu. ()

Gary

HLÁŠENÍ MÍSTNÍHO ROZHLASU: Zápletka dobrá, provedení horší, Dyk nesnesitelný. Hádek, Roden a Lichý si můžou vyzvednout brambory za snahu na obecním úřadě. KONEC HLÁŠENÍ. ()

GeusX

Čerstvé dojmy po shlédnuutí? Nakonec nejlepší na filmu byla píseň od Nightwork (ale celý song je až v závěrečných titulcích). Ústřední dvojice zprvu navnadí či připomene svěží letní komedii Bobule. Žel, chyba lávky - Signál komedie není. Je to spíše společenská satira a humoru je opravdu jen poskrovnu. Jako komedie s dramatickými prvkym či spíše drama s "komediálními" prvky, to příliš nefunguje. Pokud by tvůrci dali přednost čistému žánru (ztřeštěné) komedie, výsledek by mohl být mnohem stravitelnější. Velká škoda, příběh na to má a herecké osazenstvo hrát umí. 50% ()

Tommassi3

"Bože, miluj mě, jako já miluju lidskou blbost !!" S Tomášem Řehořkem se to má vlastně stejně jako s Epsteinem, když se ho producenti snaží fatálně zbrzka učinit hitmakerem, ten však celkem zákonitě musí zklamat, když se většina jeho bijáků snad až s výjimkou Pika bortí pod tíhou vlastních nabubřelých ambicí a coby nefunkční žánrový hybrid působí spíš jako školní film.. Bez rytmu, bez tempa, mimo původní záměr.. ()

hejahou

Film o ničem. Vlastně o lidský blbosti. Už od začátku jsem se těšil až to všechno skončí. Scény které byli něčím zajímavé by se dali spočítat na prstech jedný ruky. Jediný, co se tomu nedá upřít byla hezká písníčka na konci. ()

Terva

První rozumná věta příběhu a hned z ní cítím rasismus. CITÁT - Nestěžuj si, nejsi v Praze.......... To mě tak odradilo, že jsem pak na snímek koukal jen kriticky. A není o co stát. Snaha českých tvůrců natočit něco konečně dobrého je tu utopena jen v obyčejném příběhu. Takový podprůměrný film. ()

Johny_fork

Poměrně trefná a velmi nadsazená satira na české charaktery se s vynikajícím hereckým ansámblem. Rovněž bych ocenil kameru a po dlouhé době snahu trošku vyběhnout z běžných kolejí lehkých komedií poslední doby. ()

mau

Snímek se někde ve třech čtvrtinách radikálně promění z komedie v drama, přitom tato závěrečná část přinese víc nápadů (motocyklový závod) a v tipů, což je smutné a nepovedené. Poslední půlhodinka zajímavě vykreslí charaktery, prohodí dvěma hlavním aktérům pozice a utlumený Vojtěch Dyk je přijatelnější než ten původní sebevědomý a otravný. ()

hous.enka

Na nezávislý film je to moc komerční, na komerční trhák je to moc takové nijaké. Nebýt dobrých hereckých výkonů (Dyk, Hádek, Roden, Winterová, Lichý), nestálo by to za zhlédnutí. Dykovi role sebestředného don Juana sedí. Kdyby film neměl tak pomalý rozjezd a byl zkrácený tak o dvacet minut, bylo by to jedině dobře. ()

Pontius odpad!

Dementní nápad v čele s Vojtou Dickem a ultra-nesympatickym Kryštofem Hádkem, kterej snad neumí hrát jinou roli než usoplenýho trotla, co by rád naložil každou, která s ním vytírá podlahu. Oba dva mi dluží 113 minut života za tohle odporný utrpení! ()

SaNcHeZ_cz

Relativně slušné finále a vydařené zpracování nezachrání jinak neslanou nemastnou záležitost, ve které dva nesympatičtí hrdinové proplouvají světem známých tváří avšak bez emocí a diváckého zájmu. Sázka na osvědčené stereotypy bije do očí. ()

ivishka

Čekala jsem teda pěkný brak..Ale jelikož mám ráda obě hlavní postavy, tak jsem se přemluvila se na to podívat.Celkem dobrá přehlídka nekonečné blbosti českého národa...čím větší úplatek,tím líp.Abych dodala něco k postavě Karla Rodena tak mě napadá pouze to,že opět porkačuje ve svých psychicky narušených násilnických chlapech. ()

sta

má (kromě czech made mana negativní) fascinace řehořkem pokračuje.. Signál je celkem slabý film, ale jak se tam režisérovi (či spíš producentům) povedlo nacpat tolik dokonalých herců? jak to ten lehce přes dvacítku mladý epigon všeho a všech dělá? ()