Poklidnou idylu rázovité vesničky, která je tak trochu odříznutá od světa, nečekaně rozčeří sympatičtí mladíci Kája (Kryštof Hádek) a Filos (Vojta Dyk). Přijeli prý proto, aby vyhledali nejlepší místo pro instalaci nového mobilního vysílače. Vidina zisku vzbudí v místních pochopitelné očekávání, zvláště když se dozvědí o zajímavé finanční odměně pro majitele pozemku, na kterém bude vysílač stát. Vesnice se rychle stává bitevním polem a to s využitím všech povolených i nepovolených zbraní. Je ovšem otázkou, zda Filos s Kájou budou schopni naplnit očekávání, do nich vkládaná. Možná totiž nejsou tím, za co se vydávají... (oficiálny text distribútora)

basest

Ráda se dívám na české filmy a tak jsem ani tento nemohla vynechat. Děj místy předvídatelný, ale příjemně rychle utíkal a i mě pobavil. Přesto, když jsem si při závěrečných titulcích vzpomněla na "u mě dobrý", uvědomila jsem si, že současná česká kinematografie udělala i daleko lepší, poučnější a zábavnější filmy. Jako jednorázovka po romantické večeři dobrý, znovu bych ho vidět nemusela. ()

naytsirk

Rozhodně veliké zklamání. Nečekal jsem nic extra, ale chtěl jsem se alespoň párkrát zasmát… Trailer sliboval vesnickou zábavnou podívanou na nedělní večer, ale nestalo se. Jestli jsem se jednou pousmál tak je to moc, Hádek mi kupodivu nijak nevadil, na druhou stranu Dyk mě nijak nedostal (v dobrém slova smyslu). Další věc co mě rozčilovala byly jakési pokusy o umělecké záběry… desetkrát makro pavučina s kapkama rosy… ????? No nic. Sečteno podtrženo, za mě jedna ušmudlaná hvězdička…. ()

vlk++

Český film, hlavní role Dyk, Hádek, Roden, vedlejší Polívka a Menzel, příjemné překvapení v podobě postupného gradování příběhu, takže po hodině ještě opravdu není konec, i když to tak vypadá, herecké výkony velmi dobré, proč se film jmenuje Signál pochopíte záhy... po skončení musím dát lepší 3* (nebo horší 4*), protože na české filmaře slušná práce. ()

Mort09

Dvě hodiny neujasněného balancování na hranici mezi žánry, jenž je zasazeno vesnického prostředí, které naplňuje stereotypní představu skoro až na hranici parodie?! Wtf? Celkovou mizérii pak navíc ještě podtrhává špatné obsazení některých klíčových postav, zvláště Dyk, který se do své role vůbec nehodí. Prostě nic co by normální člověk musel vidět. 10% ()

Sathine

Docela často nemám ráda kritické komentáře, kde v podstatě autoři nenašli ve filmu hluboké zamyšlení, a proto takový film vždy musí být odpad. Nicméně tady s kritiky naprostou souhlasím. Jestli se takových českých filmů bude točit ještě více, tak už se opravdu začnu stydět za to, jakou máme u nás filmovou kulturu. Samozřejmě je to i dáno tím, že výborné snímky jsou často nepochopené, do kin ani nedojdou, kdežto, kde se objeví hezká tvářička Dyka, tak to hned musí jít do kin masově. Měla jsem ho ráda, připadal mi sympatický, po tomhle už opravdu ne. Jak se podívám opravdu na jakýkoli film a i opravdu trapnou komedii někdy ráda shlédnu, protože se člověk přece jenom někdy potřebuje uvolnit a nepouštět si film náročného diváka, tak tohle jsem opravdu přetrpěla. Upřímně ani nechápu, kde proboha vzali nápad udělat hlubokomyslné prostřihy záběry z přírody se srdcervoucí hudbou, to už jsem pak i protáčela panenky. Každopádně do konce jsem vydržela, protože mě zajímalo, jestli je dopadnou anebo z toho zase vyváznou bez problémů. ()

VanThomass

Není to špatný film, ale tak nějak se podle mě tříští, není to totiž ani klasická česká komedie plná hlášek, ani naopak nějaké drama. Navíc některé postavy se chovají značně nelogicky, až hloupě a ač se nám tvůrci filmu snaží vecpat, že tak to opravdu je, každý rozumný člověk ví, že není. Herecké obsazení je kvalitní, když vynechám tedy duo Dyk a Hádek, ti působí místy dost nepřirozeně. Námět taky nezní špatně, ale jak jsem psal na začátku, film má problém se žánrově zařadit a ač to může být někdy výhoda, zde tomu tak není. Tuhle roztříštěnost ještě potrhávají sice krásné záběry na přírodu, ale jsou zbytečně dlouhé a atmosféru tohoto typu filmu to opravdu moc nedotváří. Takže resumé, kdo nic nečeká, možná bude spokojen, kdo ale čeká, že se hlavně zasměje, bude zklamán. ()

rakosabasta

Trochu mě mate, že ústřední hit má s příběhem společného pramálo... Jen to odráží dnešní látanou dobu, když se něco hodí, prostě se to naroubuje. Myslím, že dřív jakási idea "Gesamtkunstwerku" fungovala lépe - za všechny viz Jak utopit doktora Mráčka. Co se filmu (před který by se hodilo přídavné jméno "televizní") samotného týká, bála jsem se, že to bude horší, takže mě docela mile překvapil. Přesto mi v něm chybí kapku větší fantasie, když už byl námět nastavený poměrně fantasticky. ()

byk_1

Doslova jsem to protrpěl! Herecké obsazení jak na 2 Oscary, a tahle to pos*at....?!! Se divím, že do toho vůbec šli Roden s Menzlem, vždyť ten scénář musel být napsaný za jeden večer a film byl určitě natočen za dva večery, jinak nevím.... O hereckém umění Dyka s Hádkem v tomto snímku ani nemluvě! ()

BaraKr

Škoda tak dobrých herců (Roden, Polívka aj.) pro takovýto film. Další komerční věc, která má přilákat diváky na známé obličeje, ale v podstatě je to prázdné. Nemohla jsem si pomoct, ale měla jsem pocit, že si Hádek na chvilku odskočil z Bobulí, ale tentokrát si vzal do dvojičky Dyka, který za něho velel. Hlavně mi přišlo, že měla Hádkova postava šíleně nedotažený charakter. Prostě tak nějak o ničem. ()

Fracek

Jelikož jsem dokoukal až do konce na tento dohromady z různých žánrů poslepovaný koláč a pořád se tak nějak něco dělo, nelze tento film uplně zatratit, ale jináč to nebylo nic moc. Klidně bych si uměl představit do tohoto filmu zakomponovat i atentát na Heydricha a pak už by tomu asi nic nechybělo...taková ta klasická francouzská protiválečná komedie...:-D. ()

batacek odpad!

Co má tohle znamenat. Já už viděl leccos, ale tohle přece nikdo nemůže považovat za film. To je uspávačka hadů o úplným lejnu. Ztráta času. ()

ajaxx

Jak se tak dívám, zdější rádoby znalé osazenstvo kritiků zcela nepochopilo účel a zaměření filmu. Z mého hlediska naopak celkem solidně vystihuje svůj záměr, kde to naše čecháčství publikuje s určitou dávkou komediální nadsazenosti. Myslí, že v hloubce filmu můžeme najít hodně srovnání s dnešní naší situací ve státě i společnosti. Celkem vydařeně vypráví o tom, jaká je ta naše povaha i v nejvyšších kruzích. Mám to za 3* za film a 1* navíc za skvělého "schizofrenika" Rodena. ()

solver

Děsně mě rozčilovala ta hlasitá komediantská hudba (typicky záběr na start Královky, kde nebylo rozumět slova) vedle té, která byla pro tento film jako stvořená. Jo, a Karel Roden, který přes pole doběhne dodávku s brokovnicí v ruce, by mohl zkusil nějaký sprint v Riu 2016. Usain už bude možná z formy :-) ()

vykyn

Film má slušný scénář,ale bohužel nebyl využit podle představ.Vznikl z toho takový žánrový mišmaš,ani komedie ani drama.Herci slušní,někteří hvězdný( Roden,Polívka)ovšem moc nevyužitý..hlavně Polívka.Paradoxně nejvíce sedla role "superstar Dykovy",který vlastně ani nemusí moc hrát,jelikož jeho ksicht je prostě ted cool..Srovnám li to však např.se Sedláčkovými Muži v Říji,tak Řehořek prohrává o dost.Tam je ta venkovská mentalita přece jenom opravdovější a uvěřitelnější.Čekal bych však od tak mladého tvůrce(1987!)trochu progresivnější a studentsky odvážnější filmy. Tomáš Řehořek je určitě talent,ale měl by si počkat a natočit opravdu něco "osobního"..Jelikož další průměrný už bude na pováženou a o talentu bude pochyb..Jo a na Katetřinu Winterovou jsem zapomněl,ale už hodnocení nezvednu.. ()